Ćwierćfinał IMP - Leszno 25/6/1972
1. ()Leszek Marsz - Gdańsk 1 3 3 2 3 12
2. ()Andrzej Tkocz - Rybnik 3 3 1 3 2 12
3. ()Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp 2 3 3 3 d 11
4. ()Henryk Żyto - Gdańsk 2 2 1 3 3 11
5. ()Antoni Heliński - Leszno 3 3 2 1 2 11
6. ()Andrzej Wyglenda - Rybnik u 2 1 3 3 9
7. ()Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp 3 2 2 2 0 9
8. ()Bernard Jąder - Leszno 1 1 3 2 2 9
9. ()Stanisław Skowron - Opole 3 1 2 2 1 9
10.()Hubert Polok - Opole 0 2 2 1 2 7
11.()Mieczysław Mendyka - Zielona Góra 2 0 0 0 3 5
12.()Paweł Protasiewicz - Zielona Góra 1 0 3 0 0 4
13.()Alojzy Norek - Leszno 2 1 0 0 1 4
14.()Konrad Libor - Opole 1 0 1 1 1 4
15.()Zygmunt Gołębiowski - Częstochowa 0 1 0 1 1 3
16.()Jan Chudzikowski - Wrocław ns
: : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Sędzia - tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.Ćwierćfinał IMP - Zielona Góra 25/6/1972
1. (2)Zbigniew Podlecki - Gdańsk 2 2 3 3 3 13
2. (1)Antoni Woryna - Rybnik 3 0 3 3 2 11
3. (5)Romuald Łoś - Zielona Góra 3 3 2 2 1 11
4. (16)Piotr Bruzda - Wrocław 3 3 2 1 2 11
5. (10)Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp 3 3 1 0 3 10
6. (4)Antoni Fojcik - Rybnik 1 2 3 1 3 10
7. (13)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp 2 1 2 2 3 10
8. (3)Zbigniew Filipiak - Zielona Góra 0 2 3 3 d 8
9. (9)Zygmunt Słowiński - Wrocław 2 2 u 3 1 8
10.(11)Roman Kościecha - Toruń 1 3 1 2 7
11.(13)Benedykt Kosek - Bydgoszcz w 1 1 2 1 5
12.(6)Andrzej Koselski - Bydgoszcz 2 wsu 0 0 2 4
13.(8)Stanisław Nowak - Wrocław 0 1 2 1 0 4
14.(7)Bogdan Krzyżaniak - Toruń 1 0 0 2 0 3
15.(12)Jan Gągolewicz - Gdańsk 0 0 0 1 1 2
16.(14)Jan Grabowski - Zielona Góra 1 u 1
Tadeusz Berej - Lublin qns
75:80 75:50 74:80 76:80 74:80
75:60 75:90 75:00 ??:?? 75:20
75:80 76:00 75:80 75:00 76:90
74:80 74:80 74:80 75:90 75:00
Sędzia - S.Wiśniewski tabela biegów
Awans: siedmiu najlepszych zawodników + Marek Cieślak.Ćwierćfinał IMP - Toruń 2/7/1972
1. (7)Stanisław Tkocz - Opole u 3 3 3 3 12
2. (5)Jerzy Padewski - Gniezno 3 2 3 2 2 12
3. (1)Zdzisław Dobrucki - Leszno 0 3 3 2 3 11
4. (14)Joachim Hyla - Opole 3 3 1 1 3 11
5. (9)Bogdan Szuluk - Toruń 3 1 3 2 2 11
6. (3)Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra 3 2 0 3 2 10+3
7. (13)Franciszek Stach - Opole 2 u 2 3 3 10+2
8. (8)Marek Czerny - Częstochowa 2 2 2 1 2 9
9. (15)Erwin Brabański - Świętochłowice 1 1 2 3 ? 7
10.(6)Stanisław Chorabik - Tarnów 1 2 2 1 1 7
11.(4)Wiktor Jastrzębski - Częstochowa 1 3 1 ? ? 5
12.(11)Jerzy Owoc - Rzeszów 2 0 0 2 1 5
13.(10)Jan Ząbik - Toruń 1 1 0 1 1 4
14.(2)Grzegorz Kuźniar - Rzeszów 2 w ? ? ? 2
15.(12)Andrzej Szostek - Gniezno 0 1 1 0 d 2
16.(16)Jerzy Kniaź - Gniezno 0 0 1 w 1 2
(R1)Kazimierz Grudziński - Gniezno qns(???)
77:20 : 78:40 : 77:80
: : : 81:40 :
: : 76:80 79:60 :
: : 78:00 79:20 :
Sędzia - Witold Witek tabela biegów
Awans: siedmiu najlepszych zawodników + Henryk Glücklich.(źródło informacji - Krzysztof Batka)
Ćwierćfinał IMP - Częstochowa 2/7/1972
1. ()Stanisław Kasa - Bydgoszcz 3 2 3 2 3 13
2. ()Jerzy Kowalski - Leszno 2 3 2 3 2 12
3. ()Jerzy Gryt - Rybnik 1 2 2 3 3 11
4. ()Zygmunt Pytko - Tarnów 1 3 3 2 2 11
5. ()Józef Jarmuła - Świętochłowice 3 d 2 3 3 11
6. ()Jan Mucha - Świętochłowice 3 1 3 1 2 10+3
7. ()Andrzej Jurczyński - Częstochowa 1 3 1 2 3 10+2
8. ()Andrzej Masłowski - Rybnik 3 2 1 3 1 10+1
9. ()Marian Zaranek - Bydgoszcz 2 u 2 2 2 8
10.()Zenon Urbaniec - Częstochowa 2 3 0 1 d 6
11.()Marian Wardzała - Tarnów 0 0 3 0 1 4
12.()Jerzy Wilim - Rybnik 2 2 d d d 4
13.()Stanisław Gołofit - Łódź 0 1 1 1 0 3
14.()Kazimierz Bury - Świętochłowice 1 1 0 0 1 3
15.()Czesław Goszczyński - Częstochowa 0 0 1 0 1 2
16.()Andrzej Mazur - Lublin 0 0 d 1 d 1
: : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Sędzia - tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.Półfinał IMP - Chorzów 17/9/1972
1. (14)Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra 3 3 3 3 2 14
2. (8)Henryk Glücklich - Bydgoszcz 3 3 2 3 3 14
3. (4)Henryk Żyto - Gdańsk 1 2 3 2 3 11
4. (13)Bogdan Szuluk - Toruń 2 3 2 d 3 10
5. (2)Andrzej Tkocz - Rybnik 3 2 3 2 1 10
6. (R1)Stanisław Skowron - Opole 2 2 1 3 2 10
7. (11)Zdzisław Dobrucki - Leszno 3 3 1 1 1 9
8. (16)Andrzej Masłowski - Rybnik 1 0 3 2 3 9
9. (7)Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp 2 1 1 2 2 8
10.(12)Joachim Hyla - Opole 2 1 2 1 1 7
11.(6)Bernard Jąder - Leszno 1 d 2 3 0 6
12.(10)Jerzy Padewski - Gniezno u 2 d 1 2 5
13.(15)Franciszek Stach - Opole 0 d 1 1 1 3
14.(1)Leszek Marsz - Gdańsk d 2 0 0 d 2
15.(9)Stanisław Tkocz - Opole 1 1 0 d 2
16.(5)Antoni Heliński - Leszno 0 0 0 0 0 0
17.(3)Ryszard Dziatkowiak - Gorzów Wlkp qns
Andrzej Wyglenda - Rybnik qns
Edward Jancarz - Gorzów Wlkp qns (miał startować z nr.16)
: : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Sędzia - Stanisław Napierała tabela biegów
Awans: siedmiu najlepszych zawodników + Paweł Waloszek.Półfinał IMP - Gorzów Wlkp 17/9/1972
1. ()Marek Cieślak - Częstochowa 1 3 3 3 2 12
2. ()Jan Mucha - Świętochłowice 2 3 3 2 2 12
3. ()Jerzy Kowalski - Leszno 1 2 3 2 3 11
4. ()Stanisław Kasa - Bydgoszcz 3 3 2 d 2 10
5. ()Józef Jarmuła - Świętochłowice 3 w d 3 3 9
6. ()Jerzy Gryt - Rybnik 2 1 3 w 3 9
7. ()Andrzej Jurczyński - Częstochowa d 2 1 3 3 9
8. ()Piotr Bruzda - Wrocław 3 1 2 2 1 9
9. ()Jerzy Szczakiel - Opole 1 3 1 2 1 8
10.()Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp 3 2 2 0 0 7
11.()Marian Zaranek - Bydgoszcz 1 3 2 6
12.()Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp 2 1 2 1 0 6
13.()Romuald Łoś - Zielona Góra 0 2 0 1 0 3
14.()Antoni Fojcik - Rybnik w 1 0 1 1 3
15.()Antoni Woryna - Rybnik 1 w 0 1 1 3
16.()Zygmunt Słowiński - Wrocław 2 w 2
17.()Zygmunt Pytko - Tarnów 0 w 0 0
Zbigniew Podlecki - Gdańsk qns
Andrzej Masłowski - Rybnik qns
Zbigniew Filipiak - Zielona Góra qns
Prawdopodobnie A.Masłowski został przesunity z półfinału gorzowskiego chorzowskiego za E.Jancarza.
: : : : :
: : : : :
: : : : :
: : : : :
Sędzia - tabela biegów
Awans: siedmiu najlepszych zawodników + Zenon Plech.
28. Finał IMP - Bydgoszcz 1/10/1972
1. (5)Zenon Plech - Gorzów Wlkp 3 2 3 3 3 14
2. (9)Paweł Waloszek - Świętochłowice 3 1 3 3 3 13
3. (13)Henryk Glücklich - Bydgoszcz 3 3 3 3 d1 12
4. (12)Henryk Żyto - Gdańsk 1 2 2 3 3 11
5. (1)Bogdan Szuluk - Toruń 2 ns 3 1 3 9
6. (11)Marek Cieślak - Częstochowa 2 3 u 2 2 9
7. (2)Jerzy Gryt - Rybnik 3 2 1 1 2 9
8. (10)Stanisław Skowron - Opole 0 3 1 1 2 7
9. (16)Stanisław Kasa - Bydgoszcz 2 u 2 2 1 7
10.(4)Józef Jarmuła - Świętochłowice 1 3 2 d d 6
11.(3)Andrzej Tkocz - Rybnik u 2 2 0 2 6
12.(6)Piotr Bruzda - Wrocław 2 0 1 2 1 6
13.(14)Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra 1 1 1 2 1 6
14.(8)Andrzej Jurczyński - Częstochowa wu 1 ns ns ns 1
15.(7)Zdzisław Dobrucki - Leszno u ns ns ns ns 0
16.(15)Jerzy Kowalski - Leszno u ns ns ns ns 0
Jan Mucha - Świętochłowice qns
Po zawodach rozegrano bieg o Puchar Zarządu Głównego ZMS:
(74:00)Glücklich(C), Żyto(D), Gryt(A), Waloszek(B)-w
76:40 72:60 75:60 77:00 77:80
75:40 74:80 75:00 75:80 76:40
73:40 76:80 76:00 75:20 76:20
73:40 75:00 74:20 75:60 75:40
Sędzia - Robert Nawrocki tabela biegów
źródło informacji - Krzysztof Batka i MN