Półfinał IMP - Gdańsk 20/5/1982
1. (3)Edward Jancarz - Gorzów Wlkp 3 2 3 2 3 13
2. (5)Andrzej Marynowski - Gdańsk 3 2 3 1 3 12
3. (9)Bolesław Proch - Bydgoszcz 3 1 2 3 3 12
4. (1)Ryszard Czarnecki - Rzeszów 2 3 3 3 d 11
5. (6)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp 1 3 2 2 1 9
6. (2)Grzegorz Kuźniar - Rzeszów 1 2 1 3 2 9
7. (8)Eugeniusz Błaszak - Gniezno 2 0 1 2 2 7+3
8. (15)Henryk Olszak - Zielona Góra 2 1 2 1 1 7+2
9. (14)Andrzej Huszcza - Zielona Góra 3 1 0 1 2 7+1
10.(11)Andrzej Maroszek - Bydgoszcz 1 3 1 0 d 5
11.(16)Leon Kujawski - Gniezno 1 3 d 0 1 5
12.(12)Jan Ząbik - Toruń 2 1 0 d 2 5
13.(7)Wojciech Żabiałowicz - Toruń 0 0 2 2 0 4
14.(4)Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp 0 2 0 0 1 3
15.(10)Marek Ziarnik - Bydgoszcz d 0
16.(13)Maciej Jaworek - Zielona Góra u d 0
(R1)Grzegorz Dzikowski - Gdańsk 0 3 3 3
(R2)Jan Krzystyniak - Zielona Góra 1 1 3
68:50 69:10 70:00 71:00 70:00 70:80
69:00 70:20 69:90 70:80 70:00
69:30 71:00 69:60 71:00 68:30
70:00 71:50 70:70 69:60 70:00
Sędzia - Roman Cheładze tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.
Zmiany: R1 w biegach 6,10,15,17 za 10, R2 w biegach 12,14,19 za 13.Półfinał IMP - Rzeszów 20/5/1982
1. (4)Leonard Raba - Opole 2 2 3 3 3 13
2. (1)Zenon Plech - Gdańsk 3 3 2 1 3 12
3. (3)Alfred Siekierka - Opole 1 2 2 3 3 11
4. (12)Jerzy Kochman - Świętochłowice 3 1 2 3 2 11
5. (2)Mirosław Berliński - Gdańsk 0 3 3 3 1 10
6. (7)Roman Jankowski - Leszno 3 3 2 2 d 10
7. (8)Ryszard Buśkiewicz - Leszno d 3 3 1 2 9
8. (16)Antoni Krzywonos - Rzeszów d 0 3 2 3 8
9. (5)Piotr Pyszny - Rybnik 2 2 1 1 1 7+3
10.(13)Marek Kępa - Lublin 2 1 1 2 1 7+d
11.(11)Bernard Jąder - Leszno 2 0 1 0 2 5
12.(14)Bronisław Klimowicz - Rybnik 3 1 u 0 0 4
13.(9)Włodzimierz Heliński - Leszno 0 d d 2 2 4
14.(6)Antoni Skupień - Rybnik 1 2 0 1 0 4
15.(10)Józef Kafel - Częstochowa 1 0 u 0 1 2
16.(15)Robert Słaboń - Wrocław 1 1 d 0 d 2
(R2)Stanisław Pogorzelski - Opole ns
(R3)Jacek Brucheiser - Ostrów Wlkp ns
76:80 77:40 77:80 76:60 77:80 --:--
78:00 77:80 77:20 76:20 76:40
78:60 77:20 77:40 76:20 77:20
77:80 77:40 77:00 75:80 75:80
Sędzia - Józef Rzepa tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.
38. Finał IMP - Zielona Góra 22/7/1982
1. (7)Andrzej Huszcza - Zielona Góra 2 3 3 3 3 14+3
2. (5)Leonard Raba - Opole 3 3 3 2 3 14+2
3. (8)Roman Jankowski - Leszno 1 3 3 3 3 13
4. (14)Edward Jancarz - Gorzów Wlkp 3 3 1 2 2 11
5. (1)Ryszard Czarnecki - Rzeszów 3 2 2 0 2 9
6. (11)Piotr Pyszny - Rybnik 3 2 1 2 1 9
7. (9)Marek Kępa - Lublin 2 1 2 3 1 9
8. (16)Henryk Olszak - Zielona Góra 2 0 3 w d 5
9. (6)Mirosław Berliński - Gdańsk 0 2 0 w 3 5
10.(4)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp 1 2 2 w 0 5
11.(2)Jerzy Kochman - Świętochłowice 0 0 2 1 2 5
12.(12)Andrzej Marynowski - Gdańsk 0 1 1 1 1 4
13.(3)Bolesław Proch - Bydgoszcz 2 1 0 u 3
14.(10)Grzegorz Kuźniar - Rzeszów 1 1 d d d 2
15.(15)Ryszard Buśkiewicz - Leszno 1 d 1
16.(13)Antoni Krzywonos - Rzeszów 0 0 1 0 u 1
(R1)Andrzej Maroszek - Bydgoszcz 0 2 1 2
(RT)Jan Krzystyniak - Zielona Góra 3
Eugeniusz Błaszak - Gniezno qns
Zenon Plech - Gdańsk qns
Alfred Siekierka - Opole qns
70:70 68:50 69:30 68:70 69:90 69:70
68:30 69:50 69:70 69:40 69:50
71:80 68:00 69:80 70:10 72:70
68:70 68:90 68:60 72:50 69:40
Sędzia - Andrzej Kulesza tabela biegów
Zmiany: R1 w biegach 10,16,17 za 15, w 19 biegu za 3, RT w 15 biegu za 3.