Półfinał Krajowych Eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Piła 22/4/1997
1. (13)Adam Skórnicki - Leszno 3 2 3 2 3 13
2. (15)Paweł Łęcki - Ostrów Wlkp 2 3 3 2 2 12
3. (9)Robert Kościecha - Toruń 3 3 wu 3 2 11
4. (4)Rafał Kowalski - Piła 3 3 1 1 3 11
5. (3)Sylwester Moskwiak - Gorzów Wlkp 2 2 2 3 2 11
6. (14)Tomasz Poprawski - Bydgoszcz 1 3 wu 3 2 9
7. (2)Krzysztof Jabłoński - Gniezno d1 2 2 1 3 8+3
8. (8)Bartłomiej Bardecki - Wrocław t 2 3 0 3 8+2
9. (7)Paweł Nizioł - Gorzów Wlkp 3 w2 2 2 1 8+1
10.(16)Maciej Jąder - Leszno 0 1 3 2 d4 6
11.(6)Wiesław Ośkiewicz - Grudziądz 2 0 1 d4 0 3
12.(1)Remigiusz Wronkowski - Toruń 1 0 0 1 1 3
13.(11)Rafał Haj - Wrocław 2 wu 2
14.(5)Artur Pietrzyk - Częstochowa u1 1 0 1 d4 2
15.(10)Paweł Duszyński - Gniezno t t 0 0 0 0
16.(12)Paweł Stormowski - Gdańsk 0 wu 0
(R1)Marek Rypień - Gdańsk 1 t 1 0 1
(R2)Krzysztof Pecyna - Piła 1 2 3 1
66:50 67:50 66:80 68:98 68:40 68:35
68:04 67:13 66:78 67:30 68:50
66:38 67:02 67:40 69:84 68:98
65:73 65:66 66:74 67:58 69:13
Sędzia - Jerzy Kaczmarek tabela biegów
Zmiany: R1 w 3 biegu za 10, R2 w 6 biegu za 10, R1 w 7 biegu za 7,
R2 w biegach 9,14,20 za 11, R1 w biegach 10,13,19 za 12.
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.Półfinał Krajowych Eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Tarnów 22/4/1997
1. (10)Damian Baliński - Leszno 3 3 2 1 3 12
2. (11)Grzegorz Walasek - Zielona Góra 2 3 2 2 3 12
3. (5)Paweł Staszek - Grudziądz 3 3 2 3 d1 11
4. (1)Robert Dados - Grudziądz 3 2 3 2 d4 10
5. (3)Piotr Winiarz - Rzeszów 1 2 2 2 3 10
6. (2)Tomasz Rempała - Tarnów 0 2 1 3 3 9
7. (14)Tomasz Piszcz - Lublin 3 1 1 3 1 9
8. (8)Tomasz Cieślewicz - Gniezno 1 2 3 1 2 9
9. (4)Rafał Trojanowski - Rzeszów 2 3 1 wu 2 8
10.(7)Rafał Okoniewski - Piła 2 0 3 1 1 7
11.(12)Krzysztof Cegielski - Gorzów Wlkp 0 1 3 0 2 6
12.(15)Andrzej Szymański - Leszno 0 1 0 3 1 5
13.(16)Grzegorz Kłopot - Zielona Góra 2 0 1 0 2 5
14.(6)Marcin Ryczek - Łódź 0 0 0 2 1 3
15.(9)Mariusz Lisiak - Gniezno 1 1 0 wu 0 2
16.(13)Mariusz Franków - Piła 1 0 0 0 0 1
73:59 73:50 73:69 74:45 74:66
73:91 75:61 73:81 74:44 74:95
73:45 74:68 74:04 73:24 74:42
74:90 74:07 73:43 76:15 75:20
Sędzia - Maciej Spychała tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.
Finał Krajowych Eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Gniezno 29/4/1997
1. (14)Grzegorz Walasek - Zielona Góra 3 3 2 3 3 14
2. (15)Bartłomiej Bardecki - Wrocław 2 2 3 3 3 13
3. (10)Tomasz Cieślewicz - Gniezno 3 2 2 3 2 12
4. (12)Paweł Staszek - Grudziądz 2 3 1 2 2 10
5. (4)Tomasz Rempała - Tarnów 1 2 3 2 2 10
6. (13)Rafał Kowalski - Piła 1 2 0 3 3 9
7. (7)Paweł Łęcki - Ostrów Wlkp 2 1 1 1 3 8+3
8. (6)Adam Skórnicki - Leszno 3 1 2 1 1 8+2
9. (1)Piotr Winiarz - Rzeszów 2 0 2 2 2 8+d3
10.(2)Tomasz Piszcz - Lublin 3 1 3 0 0 7
11.(9)Krzysztof Jabłoński - Gniezno wu 3 3 0 1 7
12.(11)Robert Dados - Grudziądz 1 3 1 1 1 7
13.(8)Tomasz Poprawski - Bydgoszcz u4 1 1 0 1 3
14.(5)Damian Baliński - Leszno 1 0 0 1 0 2
15.(16)Sylwester Moskwiak - Gorzów Wlkp 0 0 0 0 0 0
16.(3)Robert Kościecha - Toruń wu 0 0 ns ns 0
67:59 66:12 66:34 65:91 67:13 66:88
66:35 65:28 65:44 65:97 68:81
65:50 66:38 66:13 66:00 66:28
65:97 65:72 65:94 67:29 68:00
Sędzia - Włodzimierz Kowalski tabela biegów
Nominacja: siedmiu najlepszych zawodników + "dzika karta" dla Rafała Dobruckiego.