Finał Mistrzostw Europy Par 250ccm - Bydgoszcz 31/8/2023
1.POLSKA 20+5(finał A)
(5)Kacper Mania - 3 3 3 3 12(finał A)
(6)Maksymilian Pawełczak 2 2 - 2 2 8(finał A)
(13)Emil Maroszek 3 2 5
2.WĘGRY / POLSKA 15+1(finał A)
(21)Zoltan Lovas 0 1 0 2 1 4(finał A)
(22)Paweł Sitek 3 3 3 3 0 12(finał A)
(31)brak zawodnika ns
3.WIELKA BRYTANIA 14+5(finał B)
(25)William Cairns 3 1 1 3 2 10(finał B)
(26)Cooper Rushen 2 2 2 0 3 9(finał B)
(33)brak zawodnika ns
4.SŁOWENIA 13+1(finał B)
(3)Tilen Bracko 2 - 3 - 1 7(finał B)
(4)Gregor Zorko - 0 2 2 - 4
(12)Sven Cerjak 3 1 w 0 4
5.DANIA 13+5(finał C)
(23)Mikkel Andersen 2 3 3 3 11
(24)Patrick Kruse 1 - w 1 2 4
(32)Villads Pedersen 0 3 3
6.CZECHY 11+1(finał C)
(1)Jan Hlacina 0 1 0 3 0 4
(2)Adam Najezchleba 1 3 1 2 1 8
(11)brak zawodnika ns
7.NIEMCY 11
(9)Kacper Cymermann 2 3 1 3 9
(10)Levin Cording 0 1 0 1 2
(15)brak zawodnika ns
8.ŁOTWA / FINLANDIA 10
(27)Damir Filimonov w 3 2 1 6
(28)Otto Raak 1 2 1 0 4
(34)brak zawodnika ns
9.SZWECJA 8
(29)Rasmus Karlsson 2 w 1 2 5
(30)Dante Johansson 0 1 2 0 3
(35)brak zawodnika ns
10.ESTONIA 5
(7)Carlos Saabas 1 2 1 1 5
(8)Silvar Avi 0 0 0 0 0
(14)brak zawodnika ns
bieg po biegu:
I Cerjak(za Zorko), Bracko, Nejezchleba, Hlacina
II Sitek, Andersen, Kruse, Lovas
III Maroszek(za Mania), Pawełczak, Saabas, Avi
IV Cairns, Rushen, Raak, Filimonov(w)
V Najezchleba, Cymermann, Hlacina, Cording
VI Mania, Pawełczak, Cerjak(za Bracko), Zorko
VII Sitek, Karlsson, Lovas, Johansson
VIII Andersen, Rushen, Cairns, Pedersen(za Kruse)
IX Cymermann, Saabas, Cording, Avi
X Filimonov, Raak, Johansson, Karlsson(w)
XI Mania, Maroszek(za Pawełczak), Najezchleba, Hlacina
XII Sitek, Rushen, Cairns, Lovas
XIII Andersen, Filimonov, Raak, Kruse(w)
XIV Cairns, Johansson, Karlsson, Rushen
XV Bracko, Zorko, Saabas, Avi
XVI Mania, Pawełczak, Cymermann, Cording
XVII Sitek, Lovas, Filimonov, Raak
XVIII Hlacina, Najezchleba, Saabas, Avi
XIX Andersen, Karlsson, Kruse, Johansson
XX Cymermann, Zorko, Cording, Cerjak(w-za Bracko)
XXI (finał C) Pedersen(za Andersen), Kruse, Najezchleba, Hlacina
XXII (finał B) Rushen, Cairns, Bracko, Cerjak(za Zorko)
XXIII (finał A) Mania, Pawełczak, Sitek, Lovas
68:83 68:64 68:96 68:77 68:73 69:74(C)
67:42 68:67 68:99 68:97 69:80 69:99(B)
68:05 68:11 68:40 69:40 68:02 69:60(A)
68:74 68:15 68:06 67:99 69:97
Sędzia - Piotr Lis tabela biegów