Grand Prix Europy - Bydgoszcz 23/9/2000
1. (5)Billy Hamill - USA 2 0 3 2 3 25 pkt.GP
2. (1)Greg Hancock - USA 2 2 3 2 20 pkt.GP
3. (10)Tony Rickardsson - Szwecja 3 3 3 3 3 1 18 pkt.GP
4. (2)Jason Crump - Australia 0 3 3 2 0 16 pkt.GP
5. (12)Tomasz Gollob - Polska 2 3 3 3 0 3 15 pkt.GP
6. (4)Mark Loram - Wielka Brytania 1 3 2 1 2 14 pkt.GP
7. (18)Todd Wiltshire - Australia 2 2 2 2 1 1 12 pkt.GP
8. (7)Henrik Gustafsson - Szwecja 1 2 2 0 0 10 pkt.GP
9. (19)Jimmy Nilsen - Szwecja 0 3 2 3 1 1 8 pkt.GP
(11)Joe Screen - Wielka Brytania 3 t 3 3 1 1 8 pkt.GP
11.(9)Peter Karlsson - Szwecja 3 1 3 2 wu2 0 7 pkt.GP
(24)Jarosław Hampel - Polska "w.c." 0 2 2 0 2 0 7 pkt.GP
13.(6)Leigh Adams - Australia 1 1 6 pkt.GP
(8)Ryan Sullivan - Australia 0 1 6 pkt.GP
15.(3)Stefan Dannö - Szwecja ns ns 5 pkt.GP
(22)Rafał Dobrucki - Polska 2 2 1 d3 5 pkt.GP
17.(14)Chris Louis - Wielka Brytania 1 2 1 4 pkt.GP
(13)Antonin Kasper jr. - Czechy 0 3 1 4 pkt.GP
19.(17)Carl Stonehewer - Wielka Brytania 2 0 0 3 pkt.GP
(21)Andy Smith - Wielka Brytania 3 1 0 3 pkt.GP
21.(15)Mikael Karlsson - Szwecja 1 1 2 pkt.GP
(16)Brian Andersen - Dania 1 1 2 pkt.GP
23.(20)Brian Karger - Dania 1 0 1 pkt.GP
(23)Piotr Protasiewicz - Polska "w.c." u4 t 1 pkt.GP
"w.c." - dzika karta (wild card)
Bieg po biegu
Runda zasadnicza:
1. P.Karlsson, Stonehewer, B.Andersen, Hampel
2. Rickardsson, Wiltshire, M.Karlsson, Protasiewicz-u4
3. Screen, Dobrucki, Louis, Nilsen
4. Smith, T.Gollob, Karger, Kasper jr.
5.(eliminator) Kasper jr., Louis, B.Andersen, Protasiewicz-t
6.(eliminator) Nilsen, Hampel, M.Karlsson, Karger
7. T.Gollob, Wiltshire, P.Karlsson, Screen-t
8. Rickardsson, Dobrucki, Smith, Stonehewer
9. P.Karlsson, Hampel, Kasper jr., Stonehewer
10. Screen, Nilsen, Louis, Smith
Runda finałowa:
11. T.Gollob, Hancock, Dobrucki, Sullivan
12. Rickardsson, Wiltshire, Gustafsson, Crump
13. Nilsen, P.Karlsson, Adams, Dannö-ns
14. Screen, Hamill, Loram, Hampel
15.(eliminator) Crump, Hampel, Adams, Dobrucki-d3
16.(eliminator) Loram, Gustafsson, Sullivan, Dannö-ns
17. T.Gollob, Wiltshire, Nilsen, Hamill
18. Rickardsson, Hancock, Screen, P.Karlsson-wu2
19.(eliminator) Crump, Gustafsson, Nilsen, P.Karlsson
20.(eliminator) Hamill, Loram, Screen, Hampel
Półfinały:
21. Hancock, Crump, Loram, T.Gollob
22. Rickardsson, Hamill, Wiltshire, Gustafsson
"Mały finał":
23. T.Gollob, Loram, Wiltshire, Gustafsson
Finał:
24. Hamill, Hancock, Rickardsson, Crump
63:84 64:83 64:65 65:65 65:66 65:13
64:91 64:47 65:19 65:56 65:92 65:66
65:06 64:88 65:02 65:28 65:88 65:19
64:82 65:33 65:03 65:78 65:38 65:47
Sędzia - Anthony Steele
Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2000
CZE SWE POL GBR DEN POL
06/05 03/06 01/07 29/07 02/09 23/09 RAZEM
1. Mark Loram - Wielka Brytania 20 20 15 18 15 14 102
2. Billy Hamill - USA 25 6 20 5 14 25 95
3. Tony Rickardsson - Szwecja 14 16 25 14 7 18 94
4. Jason Crump - Australia 5 25 12 10 20 16 88
5. Greg Hancock - USA 7 5 7 12 25 20 76
6. Leigh Adams - Australia 6 10 16 15 12 6 65
7. Tomasz Gollob - Polska 15 14 14 - 6 15 64
8. Todd Wiltshire - Australia 16 18 7 7 3 12 63
9. Ryan Sullivan - Australia 8 12 8 20 8 6 62
10.Chris Louis - Wielka Brytania 18 7 18 8 5 4 60
---------------------------------------------------------------------------------
11.Jimmy Nilsen - Szwecja 6 15 5 6 2 8 42
12.Stefan Dannö - Szwecja 3 4 10 6 18 0 41
13.Mikael Karlsson - Szwecja 12 8 4 8 5 2 39
14.Henrik Gustafsson - Szwecja 8 4 2 5 10 10 39
15.Peter Karlsson - Szwecja 3 2 8 7 8 7 35
16.Joe Screen - Wielka Brytania 5 5 6 3 7 8 34
17.Antonin Kasper jr. - Czechy 7 6 5 4 6 4 32
18.Carl Stonehewer - Wlk.Brytania 10 7 3 4 3 3 30
19.Martin Dugard - Wlk.Brytania - - - 25 - - 25
20.Nicki Pedersen - Dania - 1 - - 16 - 17
21.Rafał Dobrucki - Polska 4 3 3 - 1 5 16
22.Jason Lyons - Australia - - - 16 - - 16
23.Brian Andersen - Dania 4 2 1 2 4 2 15
24.Brian Karger - Dania 2 3 4 1 2 1 13
25.Andy Smith - Wielka Brytania 2 1 1 2 1 3 10
26.Rune Holta - Norwegia - 8 - - - - 8
27.Jarosław Hampel - Polska - - - - - 7 7
28.Sebastian Ułamek - Polska - - 6 - - - 6
29.Jesper B. Jensen - Dania - - - - 4 - 4
30.Piotr Protasiewicz - Polska - - 2 - - 1 3
31.Lee Richardson - Wlk.Brytania - - - 3 - - 3
32.Michal Makovsky - Czechy 1 - - - - - 1
33.Bohumil Brhel - Czechy 1 - - - - - 1
34.John Jorgensen - Dania - - - 1 - - 1
Pierwsza dziesiątka zawodników uzyskała prawo startu w Grand Prix 2001.
Powrót