Grand Prix Polski - Wrocław 1/7/2000
1. (4)Tony Rickardsson - Szwecja 2 1 2 3 3 25 pkt.GP
2. (12)Billy Hamill - USA 1 3 3 3 2 3 2 20 pkt.GP
3. (10)Chris Louis - Wielka Brytania 3 0 3 2 1 3 2 1 18 pkt.GP
4. (8)Leigh Adams - Australia 3 w2 2 2 0 16 pkt.GP
5. (2)Mark Loram - Wielka Brytania 2 2 0 3 15 pkt.GP
6. (6)Tomasz Gollob - Polska 3 3 d3 2 14 pkt.GP
7. (1)Jason Crump - Australia 2 3 1 1 12 pkt.GP
8. (16)Stefan Dannö - Szwecja 2 2 0 2 3 dst 0 10 pkt.GP
9. (7)Ryan Sullivan - Australia 3 0 1 8 pkt.GP
(20)Peter Karlsson - Szwecja 2 2 0 2 1 8 pkt.GP
11.(15)Greg Hancock - USA d2 2 2 1 3 0 7 pkt.GP
(3)Todd Wiltshire - Australia 1 3 0 7 pkt.GP
13.(14)Joe Screen - Wielka Brytania 3 3 1 1 6 pkt.GP
(24)Sebastian Ułamek - Polska "w.c." 1 2 2 0 1 6 pkt.GP
15.(5)Jimmy Nilsen - Szwecja d4 d4 5 pkt.GP
(13)Antonin Kasper jr. - Czechy 3 3 1 0 5 pkt.GP
17.(9)Mikael Karlsson - Szwecja 3 1 1 4 pkt.GP
(18)Brian Karger - Dania 2 0 1 4 pkt.GP
19.(11)Carl Stonehewer - Wielka Brytania 2 1 d3 3 pkt.GP
(19)Rafał Dobrucki - Polska 1 3 0 3 pkt.GP
21.(17)Henrik Gustafsson - Szwecja 0 1 2 pkt.GP
(23)Piotr Protasiewicz - Polska "w.c." wu4 1 2 pkt.GP
23.(22)Andy Smith - Wielka Brytania 0 0 1 pkt.GP
(21)Brian Andersen - Dania 0 0 1 pkt.GP
"w.c." - dzika karta (wild card)
Bieg po biegu
Runda zasadnicza:
1. M.Karlsson, Dannö, Ułamek, Gustafsson
2. Louis, Karger, Hancock-d3, Protasiewicz-wu4
3. Screen, Stonehewer, Dobrucki, Smith
4. Kasper jr., P.Karlsson, Hamill, B.Andersen
5.(eliminator) Dobrucki, Ułamek, Protasiewicz, B.Andersen
6.(eliminator) Hamill, Hancock, Gustafsson, Smith
7. Screen, P.Karlsson, M.Karlsson, Karger
8. Kasper jr., Dannö, Stonehewer, Louis
9. Louis, Hancock, M.Karlsson, Dobrucki
10. Hamill, Ułamek, Karger, Stonehewer-d3
Runda finałowa:
11. Adams, Crump, Screen, Dannö
12. Sullivan, Loram, Kasper jr., P.Karlsson
13. T.Gollob, Louis, Wiltshire, Ułamek
14. Hamill, Rickardsson, Hancock, Nilsen-d4
15.(eliminator) Wiltshire, P.Karlsson, Screen, Nilsen-d4
16.(eliminator) Hancock, Dannö, Ułamek, Kasper jr.
17. T.Gollob, Loram, Rickardsson, Adams-w2
18. Crump, Hamill, Louis, Sullivan
19.(eliminator) Dannö, Rickardsson, Sullivan, Wiltshire
20.(eliminator) Louis, Adams, P.Karlsson, Hancock
Półfinały:
21. Hamill, Adams, T.Gollob-d3, Dannö-d4
22. Rickardsson, Louis, Crump, Loram
"Mały finał":
23. Loram, T.Gollob, Crump, Dannö
Finał:
24. Rickardsson, Hamill, Louis, Adams
65:95 68:22 69:26 69:48 68:85 70:19
67:75 67:98 69:95 69:47 69:40 70:11
68:06 67:99 69:40 70:49 70:24 69:47
67:34 68:07 69:73 69:25 68:86 70:21
Sędzia - Anthony Steele
Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2000
CZE SWE POL GBR DEN POL
06/05 03/06 01/07 29/07 02/09 23/09 RAZEM
1. Mark Loram - Wielka Brytania 20 20 15 18 15 14 102
2. Billy Hamill - USA 25 6 20 5 14 25 95
3. Tony Rickardsson - Szwecja 14 16 25 14 7 18 94
4. Jason Crump - Australia 5 25 12 10 20 16 88
5. Greg Hancock - USA 7 5 7 12 25 20 76
6. Leigh Adams - Australia 6 10 16 15 12 6 65
7. Tomasz Gollob - Polska 15 14 14 - 6 15 64
8. Todd Wiltshire - Australia 16 18 7 7 3 12 63
9. Ryan Sullivan - Australia 8 12 8 20 8 6 62
10.Chris Louis - Wielka Brytania 18 7 18 8 5 4 60
-----------------------------------------------------------------------------------------------
11.Jimmy Nilsen - Szwecja 6 15 5 6 2 8 42
12.Stefan Dannö - Szwecja 3 4 10 6 18 0 41
13.Mikael Karlsson - Szwecja 12 8 4 8 5 2 39
14.Henrik Gustafsson - Szwecja 8 4 2 5 10 10 39
15.Peter Karlsson - Szwecja 3 2 8 7 8 7 35
16.Joe Screen - Wielka Brytania 5 5 6 3 7 8 34
17.Antonin Kasper jr. - Czechy 7 6 5 4 6 4 32
18.Carl Stonehewer - Wlk.Brytania 10 7 3 4 3 3 30
19.Martin Dugard - Wlk.Brytania - - - 25 - - 25
20.Nicki Pedersen - Dania - 1 - - 16 - 17
21.Rafał Dobrucki - Polska 4 3 3 - 1 5 16
22.Jason Lyons - Australia - - - 16 - - 16
23.Brian Andersen - Dania 4 2 1 2 4 2 15
24.Brian Karger - Dania 2 3 4 1 2 1 13
25.Andy Smith - Wielka Brytania 2 1 1 2 1 3 10
26.Rune Holta - Norwegia - 8 - - - - 8
27.Jarosław Hampel - Polska - - - - - 7 7
28.Sebastian Ułamek - Polska - - 6 - - - 6
29.Jesper B.Jensen - Dania - - - - 4 - 4
30.Piotr Protasiewicz - Polska - - 2 - - 1 3
31.Lee Richardson - Wlk.Brytania - - - 3 - - 3
32.Michal Makovsky - Czechy 1 - - - - - 1
33.Bohumil Brhel - Czechy 1 - - - - - 1
34.John Jorgensen - Dania - - - 1 - - 1
Pierwsza dziesiątka zawodników uzyskała prawo startu w Grand Prix 2001.
Powrót