Półfinał Srebrnego Kasku - Opole 18/8/1983
1. (1)Wojciech Załuski - Opole 3 3 3 3 3 15
2. (3)Piotr Pawlicki - Leszno 2 3 3 3 3 14
3. (2)Henryk Bem - Rybnik d 3 3 3 2 11
4. (13)Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz 2 2 3 2 2 11
5. (12)Henryk Piekarski - Wrocław 3 3 1 2 1 10
6. (5)Krzysztof Grzelak - Gorzów Wlkp 2 1 2 1 3 9
7. (9)Mirosław Korbel - Rybnik 0 0 2 3 3 8
8. (4)Ryszard Franczyszyn - Gorzów Wlkp 1 2 2 2 1 8
9. (14)Zbigniew Krakowski - Leszno 1 2 1 1 2 7
10.(10)Andrzej Kułaga - Świętochłowice 1 1 d 2 2 6
11.(11)Antoni Bielica - Świętochłowice 2 1 1 1 u 5
12.(16)Adam Pawliczek - Rybnik 3 1 u 0 d 4
13.(15)Arkadiusz Tanaś - Tarnów d 2 0 1 1 4
14.(6)Piotr Mazurek - Lublin 1 0 2 u 3
15.(8)Janusz Trytko - Tarnów 3 0 0 w u 3
16.(7)Piotr Styczyński - Lublin 0 0 1 0 1 2
(R1)Arkadiusz Zielonko - Leszno ns
(R2)Piotr Strugała - Bydgoszcz 0
66:40 67:40 68:40 69:20 69:60
68:80 69:00 69:00 70:00 71:60
66:60 68:40 68:80 69:20 69:00
68:20 68:40 69:20 71:20 70:20
Sędzia - Marek Czernecki tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.
Zmiany: 19 bieg R2 za 6.Półfinał Srebrnego Kasku - Częstochowa 18/8/1983
1. (14)Zenon Kasprzak - Leszno 2 3 3 3 3 14
2. (10)Roman Feld - Grudziądz 2 2 3 3 2 12
3. (1)Roland Wieczorek - Opole 3 3 3 2 d 11
4. (15)Andrzej Sokołowski - Leszno 3 3 1 3 1 11
5. (8)Stanisław Miedziński - Toruń w 2 2 3 3 10
6. (9)Grzegorz Śniegowski - Toruń 3 2 0 2 2 9
7. (12)Arkadiusz Zielonko - Leszno d 1 3 1 3 8
8. (4)Dariusz Stenka - Gdańsk 1 3 2 2 d 8
9. (2)Michał Miturski - Częstochowa 2 0 u 2 3 7+3
10.(6)Piotr Żyto - Gdańsk 2 1 2 d 2 7+2
11.(7)Piotr Tomaszewski - Zielona Góra 3 1 1 0 1 6
12.(3)Wiesław Sobczak - Ostrów Wlkp 0 2 1 1 1 5
13.(5)Dariusz Rachwalik - Częstochowa 1 0 2 0 1 4
14.(11)Dariusz Brucheiser - Ostrów Wlkp 1 0 1 1 0 3
15.(16)Wojciech Pankowski - Gniezno 1 0 0 2 0 3
16.(13)Dariusz Kowalski - Grudziądz 0 1 w 0 0 1
(R1)Andrzej Dudek - Zielona Góra ns
76:00 78:40 77:20 79:00 75:80 75:20
77:40 75:80 76:20 79:20 76:00
76:80 76:00 74:80 77:49 75:80
77:00 75:80 76:20 76:60 74:60
Sędzia - Władysław Frank tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.
18. Finał Srebrnego Kasku - 6. Memoriał Kazimierza Araszewicza - Toruń 8/9/1983
1. (5)Wojciech Załuski - Opole 3 3 3 3 2 14
2. (8)Krzysztof Grzelak - Gorzów Wlkp 2 3 2 3 3 13
3. (14)Zenon Kasprzak - Leszno 3 d 3 3 3 12
4. (12)Roman Feld - Grudziądz 3 0 2 2 3 10
5. (6)Henryk Piekarski - Wrocław 1 2 3 2 2 10
6. (4)Stanisław Miedziński - Toruń d 2 3 3 1 9
7. (11)Henryk Bem - Rybnik 2 3 2 2 0 9
8. (16)Dariusz Stenka - Gdańsk 2 1 u 2 3 8
9. (10)Grzegorz Śniegowski - Toruń u 3 2 1 0 6
10.(13)Ryszard Franczyszyn - Gorzów Wlkp 1 2 1 1 1 6
11.(1)Andrzej Sokołowski - Leszno 3 1 w d 4
12.(7)Arkadiusz Zielonko - Leszno 0 2 0 1 1 4
13.(3)Roland Wieczorek - Opole 2 1 0 d 0 3
14.(2)Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz 1 d d 0 2 3
15.(15)Mirosław Korbel - Rybnik 0 d 1 1 1 3
16.(9)Michał Miturski - Częstochowa 1 u 1 0 d 2
(R1)Piotr Żyto - Gdańsk 2
(R2)Zbigniew Krakowski - Leszno ns
Piotr Pawlicki - Leszno qns
71:00 70:00 71:00 70:00 72:20
70:00 71:20 71:00 70:90 70:20
70:40 70:80 70:40 71:40 72:40
69:00 70:00 70:60 71:40 70:20
Sędzia - Roman Siwiak tabela biegów
Zmiany: 17 bieg R1 za 1.