Turniej nr 1 - Gorzów Wlkp 27/4/1963
1. (15)Stanisław Tkocz - Rybnik 3 3 3 3 3 15
2. (7)Mieczysław Połukard - Bydgoszcz 3 2 2 2 3 12
3. (4)Henryk Żyto - Leszno 2 2 3 1 3 11
4. (12)Bronisław Rogal - Gorzów Wlkp 1 1 2 3 3 10
5. (10)Paweł Waloszek - Świętochłowice 2 2 1 3 2 10
6. (6)Marian Kaiser - Gdańsk 2 3 1 2 2 10
7. (8)Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp u 3 3 3 w 9
8. (11)Joachim Maj - Rybnik 3 1 2 2 1 9
9. (16)Adolf Słaboń - Wrocław 2 0 3 2 1 8
10.(2)Stefan Kępa - Rzeszów 3 0 1 1 2 7
11.(14)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp 1 1 2 1 2 7
12.(3)Karol Peszke - Leszno 1 0 1 1 1 4
13.(13)Stanisław Rurarz - Częstochowa 0 3 0 0 0 3
14.(5)Jan Kusiak - Leszno 1 2 0 0 0 3
15.(9)Waldemar Motyka - Rybnik 0 1 0 0 0 1
16.(1)Jan Mucha - Świętochłowice 0 0 0 0 0 0
Andrzej Domiszewski - Wrocław qns
Antoni Woryna - Rybnik qns
Florian Kapała - Rzeszów qns
78:30 80:60 80:60 80:80 :
81:00 80:50 80:50 81:00 :
79:60 80:80 80:70 82:50 :
79:40 79:80 82:50 80:70 :
Podczas zawodów doszło do zamieszek kibiców - po majowym posiedzeniu GKŻ zamknął stadion gorzowski
na jeden mecz (Stal-Wybrzeże - mecz miał zostać rozegrany w Rzeszowie). Karę meczu otrzymał również
A.Pogorzelski za zdarzenie z 17-tego biegu. Ostatecznie Stal odwołała się od decyzji GKŻ do PZM i
sprawa trafila do ponownego rozpatrzenia do GKŻ. Ostatecznie w czerwcu GKŻ rozpatrzyłała odwołanie Stali i
karę nałożoną na A.Pogorzelskiego anulowano, a karę meczu dla Stali podtrzymano. W wyniku tego Stal miała
rozegrać najbliższy mecz z Unią Leszno na obcym torze - w Gnieźnie.
Sędzia - Zbigniew Najwer tabela biegówTurniej nr 2 - Rybnik 25/5/1963
1. ()Stanisław Tkocz - Rybnik 3 3 3 3 3 15
2. ()Mieczysław Połukard - Bydgoszcz 13
3. ()Paweł Waloszek - Świętochłowice 13
4. ()Joachim Maj - Rybnik 11
5. ()Henryk Żyto - Leszno 10
6. ()Marian Kaiser - Gdańsk 9
7. ()Antoni Woryna - Rybnik 9
8. ()Stanisław Rurarz - Częstochowa 8
9. ()Andrzej Wyglenda - Rybnik 7
10.()Jan Mucha - Świętochłowice 6
11.()Waldemar Motyka - Rybnik 6
12.()Bronisław Rogal - Gorzów Wlkp 5
13.()Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp 4
14.()Jan Kusiak - Leszno 2
15.()Stefan Kępa - Rzeszów 1
16.()Edmund Migoś - Gorzów Wlkp 1
Sędzia - tabela biegówTurniej nr 3 - Leszno 8/6/1963
1. ()Joachim Maj - Rybnik 14
2. ()Antoni Woryna - Rybnik 12
3. ()Marian Kaiser - Gdańsk 12
4. ()Henryk Żyto - Leszno 10
5. ()Paweł Waloszek - Świętochłowice 9
6. ()Jan Mucha - Świętochłowice 9
7. ()Stanisław Tkocz - Rybnik 8
8. ()Bronisław Rogal - Gorzów Wlkp 8
9. ()Jan Kusiak - Leszno 7
10.()Adolf Słaboń - Wrocław 6
11.()Stanisław Rurarz - Częstochowa 6
12.()Waldemar Motyka - Rybnik 6
13.()Edmund Migoś - Gorzów Wlkp 5
14.()Kazimierz Bentke - Leszno 3
15.()Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp 2
16.()Stefan Kępa - Rzeszów 1
Sędzia - tabela biegówTurniej nr 4 - Bydgoszcz 6/7/1963
1. (3 lub 6)Florian Kapała - Rzeszów 13
2. (15)Joachim Maj - Rybnik 13
3. (8)Stanisław Tkocz - Rybnik 12
4. (10)Antoni Woryna - Rybnik 12
5. (7)Henryk Żyto - Leszno 9
6. (13)Stefan Kępa - Rzeszów 8
7. (1)Bronisław Rogal - Gorzów Wlkp 3 7
8. (5)Waldemar Motyka - Rybnik 7
9. (12)Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp 6
10.(14)Marian Kaiser - Gdańsk 6
11.(2)Rajmund Świtała - Bydgoszcz 1 6
12.(16)Stanisław Rurarz - Częstochowa 6
13.(11)Jan Kusiak - Leszno 4
14.(9)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp 3
15.(4)Jan Mucha - Świętochłowice 2
Sędzia - tabela biegówTurniej nr 5 - Świętochłowice 27/7/1963
1. ()Joachim Maj - Rybnik 3 3 3 3 3 15
2. ()Paweł Waloszek - Świętochłowice 14
3. ()Henryk Żyto - Leszno 13
4. ()Stanisław Tkocz - Rybnik 11
5. ()Florian Kapała - Rzeszów 11
6. ()Marian Kaiser - Gdańsk 10
7. ()Antoni Woryna - Rybnik 10
8. ()Wiktor Waloszek - Świętochłowice 7
9. ()Jan Mucha - Świętochłowice 6
10.()Karol Peszke - Rybnik 5
11.()Stanisław Rurarz - Częstochowa 4
12.()Stanisław Kaiser - Gdańsk 3
13.()Edmund Migoś - Gorzów Wlkp 3
14.()Bronisław Rogal - Gorzów wlkp 3
15.()Lotar Dudek - Świętochłowice 3
16.()Stefan Kępa - Rzeszów 2
Sędzia - tabela biegówTurniej nr 6 - Rzeszów - ?/?/1963 - zawody odwołano i zrezygnowano z powtarzania w innym terminie.
-. ()Jan Kusiak - Leszno
-. ()Joachim Maj - Rybnik
-. ()Antoni Woryna - Rybnik
-. ()Marian Kaiser - Gdańsk
-. ()Stanisław Rurarz - Częstochowa
-. ()Henryk Żyto - Leszno
-. ()Edmund Migoś - Gorzów Wlkp
-. ()Jan Mucha - Świętochłowice
-. ()Stefan Kępa - Rzeszów
-. ()Stanisław Tkocz - Rybnik
-. ()Waldemar Motyka - Rybnik
-. ()Paweł Waloszek - Świętochłowice
-. ()Bronisław Rogal - Gorzów Wlkp
-. ()Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp
Sędzia - tabela biegów(źródło informacji - Ryszard Olszewski)
Turniej nr 7 - Wrocław - 21/9/1963
1. (11)Joachim Maj - Rybnik 3 3 3 3 3 15
2. (14)Stanisław Tkocz - Rybnik 13
3. (13)Henryk Żyto - Leszno 11
4. (1)Antoni Woryna - Rybnik 11
5. (10)Jerzy Trzeszkowski - Wrocław 10
6. (2)Paweł Waloszek - Świętochłowice 9
7. (12)Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp 9
8. (4)Konstanty Pociejkowicz - Wrocław 8
9. (9)Bronisław Rogal - Gorzów Wlkp 8
10.(6)Adolf Słaboń - Wrocław 6
11.(5)Jan Kusiak - Leszno 5
12.(7)Stefan Kępa - Rzeszów 4
13.(16)Stanisław Rurarz - Częstochowa 3
14.(3)Florian Kapała - Rzeszów 3
15.(15)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp 3
16.(8)Jan Mucha - Świętochłowice 2
Sędzia - tabela biegówTurniej nr 8 - Gdańsk - 28/9/1963 - zawody odwołano i zrezygnowano z powtarzania w innym terminie.
-. (1)Jan Kusiak - Leszno
-. (2)Joachim Maj - Rybnik
-. (3)Antoni Woryna - Rybnik
-. (4)Marian Kaiser - Gdańsk
-. (5)Zbigniew Podlecki - Gdańsk
-. (6)Stanisław Rurarz - Częstochowa
-. (7)Henryk Żyto - Leszno
-. (8)Edmund Migoś - Gorzów Wlkp
-. (9)Jan Mucha - Świętochłowice
-. (10)Jan Tkocz - Gdańsk
-. (11)Stefan Kępa - Rzeszów
-. (12)Stanisław Tkocz - Rybnik
-. (13)Waldemar Motyka - Rybnik
-. (14)Paweł Waloszek - Świętochłowice
-. (15)Bronisław Rogal - Gorzów Wlkp
-. (16)Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp
Sędzia - tabela biegów(źródło informacji - Ryszard Olszewski)
KLASYFIKACJA KOŃCOWA 3. EDYCJI ZŁOTEGO KASKU 1963
1. Joachim Maj - Rybnik 9 11 14 13 15 15 68
2. Stanisław Tkocz - Rybnik 15 15 8 12 11 13 66
3. Henryk Żyto - Leszno 11 10 10 9 13 11 55
4. Paweł Waloszek - Świętochłowice 10 13 9 - 14 9 55
5. Antoni Woryna - Rybnik - 9 12 12 10 11 54
6. Marian Kaiser - Gdańsk 10 9 12 6 10 - 47
7. Bronisław Rogal - Gorzów Wlkp 10 5 8 7 3 8 38
8. Andrzej Pogorzelski - Gorzów Wlkp 9 4 2 6 - 9 30
9. Stanisław Rurarz - Częstochowa 3 8 6 6 4 3 27
10. Jan Mucha - Świętochłowice 0 6 9 2 6 2 25
11. Stefan Kępa - Rzeszów 7 1 1 8 2 4 22
12. Jan Kusiak - Leszno 3 2 7 4 - 5 21
13. Edmund Migoś - Gorzów Wlkp 7 1 5 3 3 3 21
Odliczono jeden najgorszy wynik.