Eliminacje 2 ligi MMPPK - Ostrów Wlkp 8/5/1983
1.Ostrovia Ostrów Wlkp 25
(5)Dariusz Brucheiser 3 2 1 2 2 3 13
(6)Wiesław Sobczak 1 3 2 1 3 2 12
(16)Jacek Skowron ns
2.GKM Grudziądz 23
(1)Roman Feld 3 2 3 3 2 3 16
(2)Jerzy Bałtrukowicz 1 3 0 0 3 u 7
(15)Dariusz Tracz ns
3.Unia Tarnów 21+3
(3)Arkadiusz Tanaś 2 1 2 2 2 3 12+3
(4)Janusz Trytko 0 0 1 3 3 2 9
(16)Jerzy Stóś ns
4.ROW Rybnik 21+2
(7)Adam Pawliczek 0 3 w 2 5
(8)Mirosław Korbel 2 w 2 1 5
(18)Piotr Steuer 3 3 2 3 11+2
5.Śląsk Świętochłowice 18
(11)Andrzej Kułaga 3 2 2 3 d w 10
(12)Krzysztof Bas 2 3 1 0 1 7
(20)Leszek Matysiak 1 1
6.Włókniarz Częstochowa 12
(9)Adam Motłoch 0 1 2 0 0 1 4
(10)Dariusz Rachwalik 1 2 3 1 1 u 8
7.Sparta Wrocław 3
(13)Henryk Piekarski 0 1 w 1 2
(14)Mariusz Florków 1 0 u 1
(21)Henryk Fiedor ns
77:20 76:00 76:40 76:20 75:40 75:00
75:20 77:00 80:40 76:80 75:00 77:00
78:20 77:00 75:20 75:80 77:40
75:40 76:00 77:00 75:60 74:20
Sędzia - Lechosław Bartnicki tabela biegów
Awans: cztery najlepsze pary klubowe.
Półfinał MMPPK - Świętochłowice 19/5/1983
1.Unia Leszno 24
(9)Zenon Kasprzak 2 3 d 3 3 3 14
(10)Piotr Pawlicki 3 2 2 1 2 10
(19)Andrzej Sokołowski 0 0
2.ROW Rybnik 21
(13)Adam Pawliczek 3 2 1 2 2 0 10
(14)Piotr Steuer 1 1 2
(21)Henryk Bem 3 3 d 3 9
3.Śląsk Świętochłowice 21
(1)Andrzej Kułaga 1 u 2 2 2 2 9
(2)Krzysztof Bas 2 2 1 5
(15)Antoni Bielica 3 1 3 7
4.Falubaz Zielona Góra 20
(3)Piotr Tomaszewski 3 3 3 d 0 2 11
(4)Marek Glinka w 2 2 2 2 1 9
(16)Waldemar Gaweł ns
5.Kolejarz Opole 18
(11)Wojciech Załuski 1 3 3 3 3 3 16
(12)Roland Wieczorek 0 d 0 1 1 d 2
6.Motor Lublin 12
(5)Dariusz Kamiński w 1 1 2
(6)Piotr Styczyński 3 0 u 2 1 1 7
(17)Piotr Mazurek u 3 d 3
7.Stal Rzeszów 10
(7)Roman Błaszczyk 2 d 1 1 2 6
(8)Andrzej Pękała 1 1 1 0 u 1 4
78:00 77:80 79:60 78:00 78:80 78:70
78:70 77:40 77:90 78:50 78:50
77:50 77:80 78:40 77:70 78:00
78:80 78:00 78:60 77:80 77:90
Sędzia - Witold Witek tabela biegów
Awans: trzy najlepsze pary klubowe.
Półfinał MMPPK - Grudziądz 19/5/1983
1.Wybrzeże Gdańsk 28
(5)Dariusz Stenka 3 1 3 2 3 2 14
(6)Piotr Żyto 2 2 2 3 2 3 14
2.GKM Grudziądz 22
(3)Roman Feld 3 3 3 3 3 3 18
(4)Jerzy Bałtrukowicz 2 0 0 u 2
(16)Dariusz Tracz 2 0 2
3.Polonia Bydgoszcz 19+3
(11)Ryszard Dołomisiewicz 3 w 3 1 2 3 12+3
(12)Janusz Łastowski 1 3 2 w 1 0 7
4.Apator Toruń 19+2
(13)Stanisław Miedziński 3 d u/- 3
(14)Grzegorz Śniegowski 2 2 3 2 1 2 12+2
(21)Stefan Tietz 2 1 0 1 4
5.Start Gniezno 18
(7)Grzegorz Furtak 0 3 2 u 3 1 9
(8)Wojciech Pankowski 1 w 1 3 2 2 9
6.Stal Gorzów Wlkp 7
(9)Ryszard Franczyszyn u w 0
(10)Krzysztof Grzelak 2 2 w 4
(19)Mirosław Daniszewski d d 2 1 3
7.Ostrovia Ostrów Wlkp 6
(1)Dariusz Brucheiser u u 1 3 4
(2)Wiesław Sobczak u d u 0 1 d 1
(15)Kazimierz Świdziński 1 1
74:40 73:20 73:80 73:20 73:00 74:80
74:80 73:20 75:40 75:40 75:40 --:--
74:00 75:00 74:00 75:00 76:00
75:80 74:00 75:20 73:60 74:80
Sędzia - Lechosław Bartnicki tabela biegów
Awans: trzy najlepsze pary klubowe.
2. Finał MMPPK - Tarnów 23/6/1983
1.ROW Rybnik 23
(5)Piotr Liszka d l l 2
(6)Piotr Steuer 3 3 3 2 3 3 17
(17)Mirosław Korbel 1 2 1 4
2.Wybrzeże Gdańsk 22+3
(13)Dariusz Stenka 3 3 2 1 1 3 13+3
(14)Piotr Żyto 2 2 1 2 0 2 9
3.Unia Tarnów 22+2
(7)Arkadiusz Tanaś 1 3 0 4
(8)Janusz Trytko 2 2 2 3 1 3 13+2
(18)Jerzy Stóś 1 2 2 5
4.Unia Leszno 18
(9)Zbigniew Krakowski u 0 0 1 0 0 1
(10)Piotr Pawlicki 3 3 3 3 3 2 17
5.GKM Grudziądz 15
(11)Roman Feld 2 d 3 3 3 l 12
(12)Jerzy Budzeń l u 1 0 1 0 3
6.Śląsk Świętochłowice 14
(1)Andrzej Kułaga 2 1 2 1 3 9
(2)Krzysztof Bas 1 0 2 2 d 5
(15)Antoni Bielica 0 u 0
7.Polonia Bydgoszcz 11
(3)Ryszard Dołomisiewicz 3 2 w 2 2 w 9
(4)Janusz Łastowski 0 0 1 0 0 1 2
(16)Adam Wolski ns
79:00 77:40 79:90 78:00 77:40 78:00
77:80 77:80 77:40 77:40 77:60
78:00 78:00 78:00 77:40 78:60
77:60 78:00 76:40 77:00 77:40
Sędzia - Marek Czernecki tabela biegów