DMP DM2L MPPZMot IMP MIMP MPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Marcin Rożak
(ur.21-8-1954 zm.8-6-1977) - wypadek na torze w Tarnowie 12-5-1977


Team Championship


1 Liga

                 GORZ.  LESZ.  CZĘS.  BYDG.  OPOLE  GDAŃ.  RYBN.  TORUŃ  LUBL.  WROC.
GORZÓW WLKP      ** ** 
41-55  64-32  76-20  70-26  63-32  54-42  57-38  58-37  64-32
LESZNO           54-40  ** **  61-35 
59-37  63-32  62-33  61-34  71-23  60-12  54-41
CZĘSTOCHOWA      49-47  63-33  ** ** 
52-44  60-36  65-31  58-38  72-24  76-20  60-35
BYDGOSZCZ       
70-26  64-32  54-41  ** **  48-47  57-39  64-32  62-33  73-23  76-20
OPOLE           
46-47  57-39  59-36  58-38  ** **  74-22  69-27  55-40  61-35  62-33
GDAŃSK           49-47  56-40  72-22  48-46  63-33  ** **  64-31 
70-26  59-37  47-49
RYBNIK           39-57  50-46  45-51  59-37  59-37  54-42  ** ** 
59-36  53-43  48-47
TORUŃ           
25-71  52-41  60-35  51-45  51-42  56-40  62-32  ** **  47-48  59-36
LUBLIN           38-56  50-45  37-58  47-48  36-60  56-40  51-44 
53-42  ** **  61-35
WROCŁAW          33-63  36-60 
56-39  52-43  44-52  55-40  45-49  42-54  54-42  ** **

1 runda 27/3/77: Włókniarz-Motor, Stal T.-Wybrzeże, Sparta-ROW (Jany-12,Bruzda-10,Słaboń-7 - Tkocz-12, Fojcik-11,Kiljan-7, mecz rozegrano w Ostrowie Wlkp), Kolejarz-Polonia (Stach-14,Witelus-12,Raba-10,Szczakiel-9,Hyla-7, K.Ziarnik-9,Koselski-8,M.Ziarnik-7,Maroszek-6,Zaranek-5), (19/4)Stal G.-Unia
tabela po 1-rundzie: 1.Częstochowa 2 +56, 2.Opole 2 +20, 3.Toruń 2 +16, 4.Rybnik 2 +4, 5.Wrocław 0 -4,
6.Gdańsk 0 -16, 7.Bydgoszcz 0 -20, 8.Lublin 0 -56, -.Leszno - +0, -.Gorzów Wlkp - +0

2 runda 3/4/77:
(13/4)Motor-Stal T. (mecz rozegrano w Rzeszowie), Polonia-Stal G., ROW-Kolejarz (Pyszny-15,Tkocz-14,Fojcik-11 - Szczakiel-11, Siekierka-10,Stach-7), Wybrzeże-Sparta (Marynowski-13,Skrobisz-10,Marsz-10 - Jany-15,Bruzda-13,Słaboń-10), (15/4)Włókniarz-Unia (Jarmuła-15,Jurczyński-14,Goszczyński-11,Urbaniec-11 - Dobrucki-11,Ber.Jąder-8)
tabela po 2-rundzie: 1.Rybnik 4 +26, 2.Częstochowa 2 +56, 3.Bydgoszcz 2 +24, 4.Toruń 2 +16, 5.Opole 2 -2,
6.Wrocław 2 -2, 7.Gdańsk 0 -18, 8.Gorzów Wlkp 0 -44, 9.Lublin 0 -56, -.Leszno - +0

3 runda 17/4/77:
Stal T.-Włókniarz, Sparta-Motor (mecz rozegrano w Ostrowie Wlkp), Kolejarz-Wybrzeże, Stal G.-ROW, Unia-Polonia (mecz rozegrano w Zielonej Górze)
tabela po 3-rundzie: 1.Częstochowa 4 +61, 2.Opole 4 +50, 3.Toruń 4 +30, 4.Rybnik 4 +14, 5.Wrocław 4 +10,
6.Bydgoszcz 2 +2, 7.Leszno 2 -8, 8.Gorzów Wlkp 2 -32, 9.Lublin 2 -57, 10.Gdańsk 0 -70

4 runda 21/4/77:
(4/5)Motor-Kolejarz (Berej-11,Nocek-7 - Szczakiel-15,Goerlitz-10,Stach-10), Stal T.-Sparta, ROW-Unia, Wybrzeże-Stal G. (Marynowski-15(3,3,3,3,3), (9)Skrobisz-10(2,3,1,2,2*),Marsz-9(2,2,1,2,2),(13)Żyto-6(2,1,0,2,1),Papakul-5(1,3,1,0),Kołacki-3(2,1,0,0),Fede-1(1,u,0) - (1)Rembas-15(3,3,1,3,3,2),(3)Nowak-13(3,2,2,3,2,1),(7)Fabiszewski-9(wsu,2,3,1,3),(5)Woźniak-4(3,0,1,0,0),(6)Towalski-4(1,2,1,0), (4)Rzewiński-1(0,0,1),(8)Dubiec-1(1,w),(2)Ćwikła-0(0,u/-)), Włókniarz-Polonia
tabela po 4-rundzie: 1.Częstochowa 6 +69, 2.Toruń 6 +52, 3.Rybnik 6 +18, 4.Opole 4 +50, 5.Leszno 4 +2,
6.Wrocław 4 -13, 7.Bydgoszcz 2 -6, 8.Gorzów Wlkp 2 -48, 9.Lublin 2 -57, 10.Gdańsk 2 -68
23/04 GKSŻ włączyła Z.Plecha do kadry narodowej, a do czasu rozpoczęcia studiów w Gdańsku miał reprezentować Stal w meczach ligowych,
w okresie kontynuowania studiów miał być zwolniony do Wybrzeża. Po kilku dniach w ramach zasadniczej służby wojskowej Plech został
wcielony do Kaszubskiej Brygady WOP.

5 runda 24/4/77:
(20/5)Sparta-Włókniarz, (25/5)Kolejarz-Stal T., (2/6)Stal G.-Motor (Rembas-12(3,3,3,d1,3),Dubiec-3,Fabiszewski-11, Towalski-3,Nowak-13,Woźniak-6,Proch-10,Sawicz - Studziński-12,Gomułka-6,Berej-13,Psionka-3,Krawczyk-3,Nocek,Mazur,Nurzyński, sędzia-I.Nadolna), (28/4)Wybrzeże-Unia (Marynowski-15,Skrobisz-13,Żyto-9 - Okoniewski-12,Dobrucki-10,J.Kowalski-8), (4/5)Polonia-ROW
tabela po 5-rundzie: 1.Opole 6 +74, 2.Częstochowa 6 +69, 3.Toruń 6 +53, 4.Rybnik 6 -14, 5.Bydgoszcz 4 +26,
6.Wrocław 4 -13, 7.Leszno 4 -14, 8.Gdańsk 4 -52, 9.Gorzów Wlkp 2 -48, 10.Lublin 2 -89

6 runda 15/5/77:
(25/5)Motor-Unia (Studziński-12,Berej-11 - Dobrucki-15,J.Kowalski-9), Stal T.-Stal G., Sparta-Kolejarz, Wybrzeże-Polonia, (5/5)Włókniarz-ROW
tabela po 6-rundzie: 1.Częstochowa 8 +89, 2.Opole 8 +82, 3.Toruń 6 +7, 4.Rybnik 6 -34, 5.Gdańsk 6 -50,
6.Bydgoszcz 4 +24, 7.Gorzów Wlkp 4 -2, 8.Leszno 4 -14, 9.Wrocław 4 -21, 10.Lublin 2 -81

7 runda 22/5/77:
Kolejarz-Włókniarz, Stal G.-Sparta, Unia-Stal T. (mecz rozegrany w Gnieźnie), Polonia-Motor, ROW-Wybrzeże
tabela po 7-rundzie: 1.Opole 10 +105, 2.Częstochowa 8 +49, 3.Rybnik 8 -22, 4.Bydgoszcz 6 +74, 5.Leszno 6 +34,
6.Gorzów Wlkp 6 +30, 7.Wrocław 6 -36, 8.Toruń 6 -41, 9.Gdańsk 6 -62, 10.Lublin 2 -131

8 runda 19/6/77:
(18/6)Motor-ROW, (14/7)Stal T.-Polonia, Sparta-Unia 36-60 lub 37-59, Kolejarz-Stal G., Włókniarz-Wybrzeże
tabela po 8-rundzie: 1.Opole 12 +119, 2.Częstochowa 10 +83, 3.Gorzów Wlkp 10 +52, 4.Leszno 8 +51, 5.Rybnik 8 -29,
6.Bydgoszcz 6 +74, 7.Toruń 6 -56, 8.Wrocław 6 -58, 9.Gdańsk 6 -96, 10.Lublin 6 -140

9 runda 3/7/77:
Stal G.-Włókniarz ((9)Rembas-15(3,3,3,3,3),(10)Towalski-6(2,1,0,1,2),(11)Nowak-10(2,3,3,2,u), (12)Proch-11(3,2,2,3,1),(13)Fabiszewski-10(3,3,1,3,d1),(14)Woźniak-6(1,1,2,1,1),(15)Jancarz-6(3,3),(16)Okupski-ns - Cieślak,Kowalczyk,Jurczyński,Tomaszewski,Goszczyński,Jarmuła,Urbaniec,Chmielewski), Unia-Kolejarz, Polonia-Sparta, ROW-Stal T., Wybrzeże-Motor
tabela po 9-rundzie: 1.Opole 12 +88, 2.Gorzów Wlkp 12 +84, 3.Leszno 10 +82, 4.Częstochowa 10 +51, 5.Rybnik 10 -6,
6.Bydgoszcz 8 +130, 7.Gdańsk 8 -74, 8.Toruń 6 -79, 9.Wrocław 6 -114, 10.Lublin 6 -162

10 runda 17/7/77:
(24/9)Unia-Stal G. (Okoniewski-12(2,3,2,2,3),Jankowski-9(2,1,1,3,2), Ber.Jąder-9(3,0,2,3,1),Adamczak-8(3,1,0,2,2),Dobrucki-6(2,1,2,1),Piwosz-5(u,2,2,1,0),Turek-5(3,1,1) - Rembas-15(3,2,2,3,2,3),Woźniak,Nowak-15(u,3,3,3,3,3),Dubiec,Towalski-5(1,0,1,2,1),Fabiszewski-5(1,3,1,u,u),Okupski) w pierwotnym terminie sędzia Cz.Dybizbański nie rozegrał meczu ponieważ na zawodach nie było zawodników leszczyńskich, 6/8 GKSŻ zarządził ponowne rozegranie meczu 20 lub 21/8), Polonia-Kolejarz, ROW-Sparta, Wybrzeże-Stal T., Motor-Włókniarz
tabela po 10-rundzie: 1.Opole 12 +87, 2.Gorzów Wlkp 12 +84, 3.Częstochowa 12 +72, 4.Rybnik 12 -5, 5.Bydgoszcz 10 +125,
6.Leszno 10 +82, 7.Gdańsk 10 -30, 8.Toruń 8 -117, 9.Wrocław 6 -115, 10.Lublin 6 -183

11 runda 31/7/77:
Stal T.-Motor, Sparta-Wybrzeże (mecz rozegrano w Ostrowie Wlkp), (24/8)Kolejarz-ROW (Witelus-15,Raba-13,Stach-13 - Pyszny-9,Szczepanik-7,Tkocz-6), Stal G.-Polonia (Rembas-15(3,3,3,3,3), Woźniak-10,Fabiszewski-15(3,3,3,3,3),Towalski-10,Proch-11,Dubiec-2,Nowak-13,Okupski-0 - Zaranek-1,Bukiej-1,Glücklich-4,Głowacki-2,Patynek-5,Bembnista-0,Koselski-6,M.Ziarnik-1, sędzia-M.Krzyżaniak, wyznaczony sędzia nie dotarł na zawody), Unia-Włókniarz
tabela po 11-rundzie: 1.Leszno 14 +156, 2.Gorzów Wlkp 14 +140, 3.Opole 14 +116, 4.Bydgoszcz 12 +87, 5.Rybnik 12 +72,
6.Częstochowa 12 +46, 7.Gdańsk 10 -61, 8.Toruń 8 -118, 9.Wrocław 8 -131, 10.Lublin 8 -230

12 runda 14/8/77:
Motor-Sparta, Polonia-Unia, ROW-Stal G. (Pyszny-13(3,2,2,3,2,1),Fojcik-8(2,1,d,2,3), Kiljan-7(2,3,2,0,0),Szczepanik-5(1,1,1,0,2),Tkocz-2(d,d,2),Wilim-2(1,1,0,0),Węgrzyk-2(0,2) - Jacarz-12(3,3,3,3), Nowak-12(2,3,3,1,3),Rembas-10(2,3,2,1,2),Fabiszewski-8(3,3,1,1,0),Proch-8(0,1,1,3,3),Woźniak-5(1,2,0,2,0), Towalski-2(1,1),Dubiec-0), Wybrzeże-Kolejarz 63-33 lub 63-35, Włókniarz-Stal T.
tabela po 12-rundzie: 1.Gorzów Wlkp 18 +177, 2.Częstochowa 16 +100, 3.Leszno 14 +124, 4.Bydgoszcz 14 +119, 5.Opole 14 +86,
6.Rybnik 12 -29, 7.Gdańsk 12 -31, 8.Lublin 10 -204, 9.Wrocław 8 -157, 10.Toruń 8 -185

13 runda 21/8/77:
Sparta-Stal T. (mecz rozegrano w Ostrowie Wlkp), Kolejarz-Motor, Stal G.-Wybrzeże (Nowak-15(3,3,3,3,3),Towalski-6(2,1,1,1,1),Rembas-13(3,3,2,2,3),Dubiec-1(1),Proch-4(1,0,0,-,3), Woźniak-11(3,3,2,2,1),Fabiszewski-13(3,2,3,3,2),Okupski - Marsz-5(1,2,0,1,1,0),Kołodziejczyk-0,Skrobisz-11(2,1,1,2,3,2), Fede-0,Berliński-0,Żyto-7(2,2,u,1,2),Kowalski-9(2,1,3,1,2),Kowalewski-0)Unia-ROW, (20/8)Polonia-Włókniarz
tabela po 13-rundzie: 1.Gorzów Wlkp 20 +208, 2.Leszno 16 +151, 3.Bydgoszcz 16 +132, 4.Opole 16 +112, 5.Częstochowa 16 +87,
6.Rybnik 12 -56, 7.Gdańsk 12 -62, 8.Toruń 10 -173, 9.Lublin 10 -230, 10.Wrocław 8 -169

14 runda 28/8/77:
Motor-Stal G. (Studziński-14(3,3,3,3,2),Psionka-5(1,1,1,0,2),Zwierzchowski-5(u,0,2,3,0), Berej-4(w,2,w,1,1),Krawczyk-3(2,d,0,1,0) - Fabiszewski-14(2,3,3,3,3),Nowak-13(3,3,2,2,3),Rembas-11(2,3,3,d,3), Proch-10(3,1,2,2,2),Okupski-3(2,0,1,0),Woźniak-3(0,1,2,u),Dubiec-2(0,1,0,u,1),Towalski-0(u), sędzia-Edward Kozioł), Stal T.-Kolejarz, ROW-Polonia, Unia-Wybrzeże, Włókniarz-Sparta
tabela po 14-rundzie: 1.Gorzów Wlkp 22 +226, 2.Leszno 18 +182, 3.Opole 18 +145, 4.Częstochowa 18 +112, 5.Bydgoszcz 16 +110,
6.Rybnik 14 -78, 7.Gdańsk 12 -93, 8.Toruń 12 -164, 9.Lublin 10 -248, 10.Wrocław 8 -194

15 runda 24/7/77 (przeniesiona z 4/9):
Kolejarz-Sparta, (3/8)Stal G.-Stal T., Unia-Motor, (23/7)Polonia-Wybrzeże, (7/8)ROW-Włókniarz
16 runda 11/9/77:
Motor-Polonia, (10/9)Stal T.-Unia, (9/9)Sparta-Stal G. (Gorczyca-10,Bruzda-7,Kałuża-6,Jany-6, Słaboń-2,Jasek-2,Augustynowicz-0,Chudzikowski-0 - Rembas-15,Towalski-3,Nowak-13,Proch-8,Woźniak-4, Jancarz-9,Fabiszewski-11,Kania-0, sędzia-M.Kaznowski, mecz rozegrano w Ostrowie Wlkp), Wybrzeże-ROW, Włókniarz-Kolejarz
tabela po 16-rundzie: 1.Gorzów Wlkp 24 +256, 2.Częstochowa 20 +145, 3.Leszno 18 +171, 4.Opole 18 +121, 5.Bydgoszcz 18 +111,
6.Gdańsk 14 -60, 7.Rybnik 14 -111, 8.Toruń 14 -153, 9.Lublin 10 -249, 10.Wrocław 8 -224

17 runda 25/9/77:
Stal G.-Kolejarz ((9)Jancarz-6(2,1,3),(10)Woźniak-10(3,d,3,2,2),(11)Rembas-10(1,3,2,2,2), (12)Fabiszewski-9(2,0,3,3,1),(13)Nowak-14(3,3,2,3,3),(14)Towalski-7(0,2,3,2),(15)Proch-14(3,3,2,3,3),(16)Dubiec - (1)Stach-3(1,1,1),(2)Ciomber-5(0,2,2,0,1),(3)Raba-7(3,1,1,1,1,0),(4)Goerlitz-6(1,2,1,0,2),(5)Rogula-4(2,0,1,1), (6)Siekierka-1(1,0,0,0,0),(7)Czura), Unia-Sparta, (18/9)Polonia-Stal T., ROW-Motor, Wybrzeże-Włókniarz
tabela po 17-rundzie: 1.Gorzów Wlkp 26 +286, 2.Leszno 22 +198, 3.Bydgoszcz 22 +140, 4.Częstochowa 20 +95, 5.Opole 18 +77,
6.Gdańsk 16 -10, 7.Rybnik 14 -101, 8.Toruń 14 -182, 9.Lublin 10 -259, 10.Wrocław 8 -237

18 runda 9/10/77:
Motor-Wybrzeże, Stal T.-ROW, Sparta-Polonia, Kolejarz-Unia, Włókniarz-Stal G. (Cieślak-15(3,3,3,3,3), Chmielewski-8,Nabiałek-5,Cyganek-5,Kowalczyk-5,Tomaszewski-5,Bieniek-3,Jurczyński-3(3,u) - Rembas-15,Dubiec-0, Nowak-13,Ćwikła-0,Woźniak-9,Towalski-3,Fabiszewski-7,Okupski-0)

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1977

1.  STAL GORZÓW WLKP        26   13  0   5   +284
2.  UNIA LESZNO             22   11  0   7   +180
3.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   22   11  0   7   +88 lub +97

4.  POLONIA BYDGOSZCZ       20   10  0   8   +131 lub +130
5.  KOLEJARZ OPOLE          20   10  0   8   +95
6.  WYBRZEŻE GDAŃSK         16   8   0   10  -26
7.  ROW RYBNIK              16   8   0   10  -129 lub -131
8.  STAL TORUŃ              16   8   0   10  -152
-------------------------------------------------
9.  MOTOR LUBLIN            12   6   0   12  -243
10. SPARTA WROCŁAW          10   5   0   13  -228 lub -227

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1978

16/10/1977 ŚWIĘTOCHŁOWICE - LUBLIN    63-30
23/10/1977 LUBLIN - ŚWIĘTOCHŁOWICE   
49-47

Stal Gorzów Wlkp                      Unia Leszno
trener - Ryszard Nieścieruk           trener - Andrzej Pogorzelski
Jerzy Rembas (2)           2,63       Zdzisław Dobrucki (7)      2,40
Bogusław Nowak (4)         2,51       Jerzy Kowalski (12)        2,21
Bolesław Proch (8)         2,33       Bernard Jąder (22)         2,03
Ryszard Fabiszewski (11)   2,24       Mariusz Okoniewski (24)    2,00
Edward Jancarz (14)        2,16       Kazimierz Adamczak (32)    1,86
Mieczysław Woźniak (43)    1,70       Czesław Piwosz (37)        1,79
Marek Towalski (72)        1,18       Roman Jankowski (53)       1,54
Bolesław Rzewiński (100)   0,63       Stanisław Turek (62)       1,40
Krzysztof Okupski (101)    0,62       Henryk Brodala (96)        0,66
Ryszard Dubiec (105)       0,51       Daniel Wyrwiński (106)     0,50
Stanisław Chomski (111)    0,33       Grzegorz Sterna (108)      0,50
Mirosław Ćwikła (113)      0,14

Włókniarz Częstochowa                 Polonia Bydgoszcz
Marek Cieślak (1)          2,96       Henryk Glücklich (13)      2,17
Andrzej Jurczyński (6)     2,43       Andrzej Maroszek (18)      2,10
Józef Jarmuła (15)         2,13       Marek Ziarnik (19)         2,09
Zenon Urbaniec (20)        2,05       Marian Zaranek (26)        1,97
Czesław Goszczyński (21)   2,04       Andrzej Koselski (34)      1,84
Daniel Chmielewski (54)    1,52       Kazimierz Ziarnik (41)     1,71
Kazimierz Bieniek (57)     1,50       Lech Bewicz (48)           1,64
Jerzy Kowalczyk (58)       1,43       Wiesław Patynek (50)       1,58
Marek Nabiałek (83)        1,11       Paweł Bukiej (59)          1,43
Józef Kafel (92)           0,96       Krzysztof Głowacki (63)    1,36
Włodzimierz Tomaszewski(94)0,76       Marian Michaliszyn (69)    1,25
Leszek Cyganek (97)        0,66       Władysław Bembnista (85)   1,09
Zygmunt Nocuń (114)        0,10
Tomasz Jurczyński (117)    0,00

Kolejarz Opole                        Wybrzeże Gdańsk
Jerzy Szczakiel (3)        2,57       Zenon Plech (5)            2,45
Leonard Raba (10)          2,25       Andrzej Marynowski (16)    2,12
Franciszek Stach (27)      1,96       Bogdan Skrobisz (28)       1,93
Marian Witelus (35)        1,84       Leszek Marsz (42)          1,70
Ryszard Rogula (38)        1,76       Stanisław Kowalski (47)    1,65
Alfred Siekierka (39)      1,73       Henryk Żyto (52)           1,54
Jacek Goerlitz (46)        1,66       Leszek Papakul (55)        1,52
Joachim Hyla (51)          1,55       Roman Fede (90)            0,97
Herbert Czura (61)         1,41       Janusz Kołacki (95)        0,71
Norbert Ciomber (77)       1,16       Andrz.Kołodziejczyk (102)  0,57
Leon Szmechta (99)         0,66       Mirosław Berliński (109)   0,46
                                      Henryk Kowalewski (119)    0,00

ROW Rybnik                            Stal Toruń
Andrzej Tkocz (9)          2,25       Jan Ząbik (25)             1,98
Antoni Fojcik (17)         2,10       Janusz Plewiński (31)      1,88
Piotr Pyszny (30)          1,88       Jerzy Kniaź (44)           1,69
Ryszard Szymański (56)     1,50       Zbigniew Marcinkowski (45) 1,67
Grzegorz Szczepanik (64)   1,33       Krzysztof Kwiatkowski (65) 1,30
Jerzy Wilim (81)           1,11       Zygmunt Słowiński (67)     1,27
Jan Nowak (82)             1,11       Marek Makowski (68)        1,25
Andrzej Węgrzyk (84)       1,09       Adam Olkiewicz (75)        1,17
Mieczysław Kmieciak (88)   1,02       Wojciech Żabiałowicz (79)  1,12
Stanisław Kiljan (89)      1,00       Jan Moskowicz (91)         0,96
Piotr Brachmański (93)     0,83       Jerzy Knyter (120)         0,00
Bronisław Klimowicz (103)  0,55
krystian fros (116)        0,00

Motor Lublin                          Sparta Wrocław
Zbigniew Studziński (29)   1,89       Robert Słaboń (23)         2,58
Zbigniew Krawczyk (40)     1,71       Piotr Bruzda (33)          1,84
Tadeusz Berej (49)         1,63       Bolesław Gorczyca (36)     1,82
Marian Psionka (66)        1,29       Ryszard Jany (60)          1,41
Andrzej Mazur (70)         1,22       Henryk Jasek (74)          1,18
Krzysztof Nurzyński (71)   1,19       Jan Chudzikowski (86)      1,06
Witold Zwierzchowski (73)  1,18       Krzysztof Kałuża (87)      1,05
Stanisław Nocek (76)       1,16       Henryk Zieja (104)         0,52
Józef Drużkowski (78)      1,12       Wojc.Augustynowicz (110)   0,33
Marian Gomułka (80)        1,11       Krzysztof Zabawa (112)     0,32
Mirosław Chmura (98)       0,66       Stanisław Nowak (118)      0,00
Marek Kępa (107)           0,50       Wojciech Kamiński (121)    0,00

2 Liga

                 ZIEL.  ŚWIĘ.  GNIE.  RZES.  ŁÓDŹ   TARN.  GRUD.
ZIELONA GÓRA     ** ** 
62-33  75-21  55-41  76-20  73-23  80-16
ŚWIĘTOCHŁOWICE   53-43  ** **  54-42  69-26  72-24  68-28 
78-18
GNIEZNO          52-43  50-46  ** **  30-24  55-39  61-35  73-23
RZESZÓW          50-46 
64-32  48-48  ** **  61-34  66-29  72-24
ŁÓDŹ             42-54 
39-57  49-46  45-50  ** **  67-29  75-21
TARNÓW           46-47  35-60 
42-53  53-43  43-53  ** **  55-41
GRUDZIĄDZ        43-52  36-59  39-56  45-49  52-44  62-34  ** **

1 runda 27/3/77: Śląsk-GSŻ, Unia-Stal, Gwardia-Start
tabela po 1-rundzie: 1.Świętochłowice 2 +60, 2.Tarnów 2 +10, 3.Łódź 2 +3, 4.Gniezno 0 -3,
5.Rzeszów 0 -10, 6.Grudziądz 0 -60, -.Zielona Góra - +0

2 runda 3/4/77:
GSŻ-Falubaz (Krzyżaniak-10,Rapczyński-1,Kościecha-10,Trykowski-2, Podolski-11,Dichting-2,Licznerski-2,Ośkiewicz-5 - Grabowski-11,Filipiak,Żeromski-13,Olszak-8,Glinka, Ratajczyk-5,Huszcza-6,Tajchert-9), (10 lub 11/4)Unia-Gwardia, (?/4)Start-Świetochłowice
3 runda 17/4/77:
GSŻ-Start (Kościecha-6,Krzyżaniak-11,Podolski-7,Trykowski-1, Ośkiewicz-8,Licznerski-4,Dichting-2, - Kaczmarek,J.Puk-12,Łukaszewicz,Buśkiewicz,Heliński,Gała,Łoś-15, Kujawski), Śląsk-Unia, Stal-Falubaz (Kuźniar-14,Z.Jąder-12,Romaniak-6,Batycki-6,Wilk-5,Janik-4,Czarnecki-3 - Grabowski-9,Tajchert-0,Olszak-7,Protasiewicz-8,Ratajczyk-0,Grygor-3,Janas-7,Huszcza-12)
tabela po 3-rundzie: 1.Świętochłowice 4 +100, 2.Łódź 4 +13, 3.Gniezno 2 +17, 4.Zielona Góra 2 +5,
5.Rzeszów 2 -6, 6.Tarnów 2 -40, 7.Grudziądz 0 -89

4 runda 24/4/77:
(9/5)Falubaz-Start, Unia-GSŻ, (11?/5)Gwardia-Stal
tabela po 4-rundzie: 1.Świętochłowice 4 +96, 2.Zielona Góra 4 +59, 3.Łódź 4 +13, 4.Tarnów 4 -26,
5.Gniezno 2 -33, 6.Rzeszów 2 -6, 7.Grudziądz 0 -103

5 runda 15/5/77:
Falubaz-Gwardia, Start-Unia, (6/7)Stal-Śląsk
tabela po 5-rundzie: 1.Zielona Góra 6 +115, 2.Gniezno 6 -7, 3.Świętochłowice 4 +96, 4.Rzeszów 4 -1,
5.Łódź 4 -48, 6.Tarnów 4 -52, 7.Grudziądz 0 -103

6 runda 22/5/77:
Unia-Falubaz (Wardzała-10,Zając-9,Gawełczyk-8,Proszowski-8,Chrupek-4, Kajmowicz-3,Kępowicz-2,Chorabik-2 - Grabowski-5,Ratajczyk-0,Filipiak-7,Protasiewicz-2,Żeromski-11,Grygor-2, Huszcza-13,Olszak-7), (21/5)Gwardia-Śląsk 39-57 lub 37-59, GSŻ-Stal
tabela po 6-rundzie: 1.Zielona Góra 8 +116, 2.Świętochłowice 6 +118, 3.Rzeszów 6 +3, 4.Gniezno 6 -7,
5.Tarnów 4 -53, 6.Łódź 4 -70, 7.Grudziądz 0 -107

7 runda 19/6/77:
(18/6 Ruda Śląska)Śląsk-Falubaz (Mucha-13,Kochman-10,Bury-9,Stroba-7,P.Waloszek-7, Buchczyk-4 - Żeromski-6,Grygor-6,Olszak-14,Grabowski-2,Filipiak-2,Protasiewicz-2,Janas-0,Huszcza-11), Stal-Start, (21/5)Gwardia-GSŻ
8 runda 3/7/77:
GSŻ-Śląsk (E.Miastkowski-11,Kościecha-9,Ośkiewicz-9,Licznerski-4, Podolski-2,Krzyżaniak-1 - Bury-15,Kochman-13,Mucha-10,P.Waloszek-10), Stal-Unia, Start-Gwardia
tabela po 8-rundzie: 1.Świętochłowice 10 +151, 2.Rzeszów 9 +40, 3.Gniezno 9 +9, 4.Zielona Góra 8 +106,
5.Łódź 6 -32, 6.Tarnów 4 -90, 7.Grudziądz 0 -184

9 runda 17/7/77:
(7/8)Falubaz-GSŻ, Gwardia-Unia, Śląsk-Start
tabela po 9-rundzie: 1.Świętochłowice 12 +131, 2.Rzeszów 11 +72, 3.Gniezno 9 -3, 4.Zielona Góra 8 +106,
5.Łódź 8 +6, 6.Tarnów 4 -128, 7.Grudziądz 0 -184

10 runda 31/7/77:
Start-GSŻ, Unia-Śląsk, Falubaz-Stal (Swaczyna-3,Grabowski-6,Olszak-12,Filipiak-7, Huszcza-12,Ratajczyk-10,Grygor-5,J.Marcinkowski-0 - Kuźniar-17,Janik-0,Z.Jąder-12,Czarnecki-3,Friedek-1,Romaniak-2, Wilk-6,Surowiec-0, sędzia-Z.Najwer)
tabela po 10-rundzie: 1.Świętochłowice 14 +156, 2.Gniezno 13 +53, 3.Rzeszów 11 +52, 4.Zielona Góra 10 +120,
5.Łódź 8 -2, 6.Tarnów 4 -153, 7.Grudziądz 0 -226

11 runda 14/8/77:
Start-Falubaz (Kaczmarek-17,Łoś-11,J.Puk-10,Łukaszewicz-8,W.Puk-4,Heliński-1,?-1 - Grabowski-10,Filipiak-8,Olszak-7,Ratajczyk-7,Grygor-7,Huszcza-4,Żeromski-1), GSŻ-Unia (Kościecha-15,Podolski-12, Krzyżaniak-9 - Gawełczyk-9), Stal-Gwardia
tabela po 11-rundzie: 1.Gniezno 15 +62, 2.Zielona Góra 14 +204, 3.Świętochłowice 14 +127, 4.Rzeszów 13 +79,
5.Łódź 8 -29, 6.Tarnów 4 -153, 7.Grudziądz 0 -310

12 runda 21/8/77:
(1/9)Gwardia-Falubaz (w pierwotnym terminie na zawody nie przybył sędzia, a goście nie zgodzili się na sędziowanie przez arbitra zaproponowanego przez gospodarzy (1)Filipiak-6,(2)Ratajczyk-?, (3)Olszak-10,(4)Żeromski-4,(5)Grabowski-11,(6)Swaczyna-?,(7)Grygor-5,(8)Huszcza-18,(R1)J.Marcinkowski,(R2)J.Glinka), Unia-Start, Śląsk-Stal
tabela po 12-rundzie: 1.Gniezno 17 +73, 2.Świętochłowice 16 +170, 3.Zielona Góra 14 +204, 4.Rzeszów 13 +36,
5.Łódź 8 -29, 6.Tarnów 4 -192, 7.Grudziądz 4 -282

13 runda 28/8/77:
(29/8)Falubaz-Unia, Śląsk-Gwardia, Stal-GSŻ
tabela po 13-rundzie: 1.Świętochłowice 18 +218, 2.Gniezno 17 +73, 3.Zielona Góra 16 +254, 4.Rzeszów 15 +84,
5.Łódź 8 -77, 6.Tarnów 4 -242, 7.Grudziądz 4 -330

14 runda 24/7/77 (przeniesiona z 4/9):
(10/8)Falubaz-Śląsk, Start-Stal - sędzia przerwał zawody po 9-tym biegu z powodu opadów deszczu, (27/7)GSŻ-Gwardia (Kościecha-11,Krzyżaniak-9,Ośkiewicz-9,Licznerski-9,E.Miastkowski-8, Podolski-4,Więckowski-2)

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1977

1.  FALUBAZ ZIELONA GÓRA    18   9   0   3   +266
2.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    18   9   0   3   +214 lub +218

-------------------------------------------------
3.  START GNIEZNO           17   8   1   3   +70 lub +73
4.  STAL RZESZÓW            15   7   1   4   +84
5.  GWARDIA ŁÓDŹ            8    4   0   8   -85 lub -89
6.  UNIA TARNÓW             4    2   0   10  -242
7.  GSŻ GRUDZIĄDZ           4    2   0   10  -307 lub -330

Falubaz Zielona Góra                  Śląsk Świętochłowice
trener - Stanisław Sochacki           trener -
Andrzej Huszcza (3)        2,57       Jan Mucha (1)              2,58
Zbigniew Filipiak (8)      2,30       Kazimierz Bury (6)         2,36
Henryk Olszak (9)          2,25       Erwin Brabański (15)       2,15
Jan Grabowski (10)         2,25       Paweł Waloszek (16)        2,13
Jerzy Marcinkowski (11)    2,25       Jerzy Kochman (17)         2,10
Aleksander Grygor (18)     2,02       Marian Stroba (38)         1,56
Stefan Żeromski (22)       1,82       Roman Buchczyk (39)        1,55
Paweł Protasiewicz (24)    1,78       Zygmunt Dłucik (67)        0,76
Jan Ratajczyk (25)         1,77       Eugeniusz Wyciślik (74)    0,50
Aleksander Janas (27)      1,75       Stanisław Furtak (83)      0,00
Roman Tajchert (37)        1,57
Tadeusz Swaczyna (70)      0,62
Jarosław Glinka (79)       0,00
Mirosław Pachulski (81)    0,00
Jerzy Marcinkowski (..)    ...
Waldemar Bareki (..)       ...

Start Gniezno                         Stal Rzeszów
Wojciech Kaczmarek (7)     2,30       Grzegorz Kuźniar (2)       2,58
Jan Puk (13)               2,16       Zbigniew Jąder (4)         2,43
Romuald Łoś (14)           2,16       Zygfryd Friedek (12)       2,22
Leon Kujawski (21)         1,86       Jan Wilk (34)              1,65
Mirosław Łukaszewicz (32)  1,67       Józef Batycki (35)         1,63
Antoni Heliński (39)       1,67       Ryszard Czarnecki (43)     1,45
Kazimierz Wójcik (40)      1,50       Ryszard Romaniak (46)      1,40
Ryszard Buśkiewicz (41)    1,47       Adam Janik (55)            1,12
Wojciech Puk (49)          1,30       Roman Gieroń (63)          1,00
Stanisław Gała (61)        1,00       Andrzj Surowiec (66)       0,77
Marek Mierkiewicz (64)     0,95       Andrzej Szostek (72)       0,60
Marcin Rożak (68) 0,72 (+8.6.1977) tor w Tarnowie, Srebrny Kask 12.5
Gerard Sikora (80)         0,00

Gwardia Łódź                          Unia Tarnów
Henryk Jatczak (5)         2,40       Józef Łabędź (19)          2,00
Tadeusz Gortat (20)        1,87       Stanisław Bartnik (23)     1,79
Roman Janczuro (28)        1,73       Marian Wardzała (36)       1,58
Kazimierz Pakulski (29)    1,71       Edward Gawełczyk (47)      1,37
Benedykt Kosek (30)        1,69       Andrzej Zając (52)         1,22
Janusz Jąder (44)          1,41       Stanisław Chorabik (54)    1,14
Jan Kwiatkowski (45)       1,41       Rudolf Proszowski (56)     1,09
Zygmunt Banasiak (48)      1,34       Ryszard Chrupek (59)       1,02
Zdzisław Żerdziński (50)   1,26       Stanisław Wojtanowski (62) 1,00
Stanisław Lalicki (53)     1,16       Kazimierz Kajmowicz (69)   0,68
Ryszard Witwicki (57)      1,09       Stanisław Kępowicz (73)    0,56
Paweł Szkobel (82)         0,00       Kazimierz Placek (78)      0,00

GSŻ Grudziądz
trener - Bogdan Kowalski
Roman Kościecha (20)       1,75
Bogdan Krzyżaniak (25)     1,68
Wiesław Ośkiewicz (28)     1,46
Eugeniusz Miastkowski (51) 1,22
Grzegorz Podolski (58)     1,03
Bernard Licznerski (60)    1,00
Artur Dichting (65)        0,77
Marian Więckowski (71)     0,61
Krzysztof Rapczyński (75)  0,47
Krzysztof Trykowski (53)   0,46
Wiesław Grabarz (77)       0,25


Polish Moto Federation Junior Cup


Kolejność w grupach eliminacyjnych

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Bydgoszcz              143          1. Leszno                 145

2. Toruń                  116          2. Gorzów Wlkp            93
3. Gdańsk                 79           3. Gniezno                73
4. Łódź                   58           4. Zielona Góra           67
5. Grudziądz              58


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Częstochowa            128          1. Opole                  125

2. Tarnów                 93           2. Rybnik                 99
3. Lublin                 87           3. Świętochłowice         96
4. Rzeszów                68           4. Wrocław                64

Finał Młodzieżowego Pucharu PZMot - Opole 23/10/1977


1.     Unia Leszno                                              34
2.     Kolejarz Opole                                           32
3.     Polonia Bydgoszcz                                        23

4.     Włókniarz Częstochowa                                    6


Individual Polish Championship


33. Finał IMP - Gorzów Wlkp 22/7/1977


1.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp
2.     Andrzej Tkocz               ROW Rybnik
3.     Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp


Individual Junior Polish Championship


11. Finał MIMP - Bydgoszcz 21/7/1977


1.     Marek Ziarnik               Polonia Bydgoszcz
2.     Jacek Goerlitz              Kolejarz Opole
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra


Polish Club Pair Championship


4. Finał MPPK - Ostrów Wlkp 18/8/1977


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         26
2.     Włókniarz Częstochowa                                    21
3.     Kolejarz Opole                                           20


Golden Helmet


17. Finał Złotego Kasku - Opole 19/5, Gorzów Wlkp 8/9,
Częstochowa 29/9, Leszno 12/10/1977


1.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
2.     Jan Mucha                   Śląsk Świętochłowice
3.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp


Silver Helmet


12. Finał Srebrnego Kasku - Ruda Śląska 28/5, Lublin 25/8/1977


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Mariusz Okoniewski          Unia Leszno
3.     Kazimierz Adamczak          Unia Leszno


Bronze Helmet


2. Finał Brązowego Kasku - Memoriał Jerzego Białka - Gdańsk 28/5/1977


1.     Mieczysław Kmieciak         ROW Rybnik
2.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp
3.     Krzysztof Kwiatkowski       Stal Toruń


Tournaments


Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Bydgoszcz 20/3/1977


1.     Karel Vobornik              CSRS (10 pkt.)
2.     ?.Civis                     CSRS (10 pkt.)
3.     Frantisek Klokocka          CSRS (10 pkt.)

4.     Lech Bewicz                 Polonia Bydgoszcz (10 pkt.)

Turniej Indywidualny o Puchar ZM ZSMP - Zielona Góra 27/3/1977
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Jan Grabowski               Falubaz Zielona Góra (15 pkt.)
2.     Stefan Żeromski             Falubaz Zielona Góra (13 pkt.)
3.     Kazimierz Adamczak          Unia Leszno (11 pkt.)

4.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)
5.     Zdzisław Dobrucki           Unia Leszno (9 pkt. - trzy wygrane i dwa wykluczenia)
6.     Stanisław Turek             Unia Leszno (9 pkt.)
7.     Henryk Olszak               Falubaz Zielona Góra (9 pkt.)
8.     Roman Jankowski             Unia Leszno (8 pkt.)

Testmecz międzypaństwowy P O L S K A   -   F I N L A N D I A
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


Łódź 21/4/1977              44  -  34 (Gwardia-Assat)

Turniej Indywidualny o "Puchar I sekretarza KC PZPR w Grudziądzu" - Grudziądz 1/5/1977


1.     Bogdan Krzyżaniak           GSŻ Grudziądz
2.     Leszek Papakul              Wybrzeże Gdańsk
3.     Bogdan Skrobisz             Wybrzeże Gdańsk

4.     Roman Kościecha             GSŻ Grudziądz
5.     Stanisław Kowalski          Wybrzeże Gdańsk
6.     Bernard Licznerski          GSŻ Grudziądz

Turniej Indywidualny - Toruń 8/5/1977


1.     Jan Ząbik                   Stal Toruń (12 pkt.)
2.     Janusz Plewiński            Stal Toruń (11 pkt.)
3.     Andrzej Koselski            Polonia Bydgoszcz

Turniej Indywidualny - Rzeszów 8/5/1977


1.     Andrzej Tkocz               ROW Rybnik
2.     Antoni Fojcik               ROW Rybnik
3.     Zbigniew Jąder              Stal Rzeszów

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Gorzów Wlkp 29/5/1977


1.     Jerzy Rembas                Polska
2.     Bogusław Nowak              Polska
3.     Jan Mucha                   Polska

Turniej Indywidualny z okazji święta "Trybuny Robotniczej" - Częstochowa 4/6/1977


1.     Andrzej Jurczyński          Włókniarz Częstochowa
2.     Andrzej Tkocz               ROW Rybnik
3.     Czesław Goszczyński         Włókniarz Częstochowa

Turniej Indywidualny o Puchar Przwodniczącego "II Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży" - Gorzów Wlkp 4/6/1977
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp (15 pkt.)
2.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp (13+3 pkt.)
3.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp (13+2 pkt.)

4.     Ryszard Fabiszewski         Stal Gorzów Wlkp (12 pkt.)
5.     Paweł Bukiej                Polonia Bydgoszcz (10 pkt.)
6.     Lech Bewicz                 Polonia Bydgoszcz (10 pkt.)
7.     Krzysztof Głowacki          Polonia Bydgoszcz (9 pkt.)
8.     Paweł Sawicz                Stal Gorzów Wlkp (9 pkt.)
?.     Tadeusz Swaczyna            Falubaz Zielona Góra (4 pkt.)
W zawodach zawodnicy startowali tylko na maszynach dwuzaworowych.

Turniej Indywidualny z okazji święta "Trybuny Robotniczej" - Chorzów 5/6/1977


1.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
2.     Andrzej Jurczyński          Włókniarz Częstochowa
3.     Karel Vobornik              CSRS

Turniej Indywidualny na zakończenie święta czytelników "Nowin" - Rzeszów 5/6/1977


1.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Zbigniew Jąder              Stal Rzeszów

Turniej Indywidualny o Puchar Federacji Stal - Zielona Góra 12/6/1977 (turniej przełożony z poprzedniego roku)


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Stefan Żeromski             Falubaz Zielona Góra
3.     Zbigniew Jąder              Stal Rzeszów

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Gdańsk 19/6/1977


1.     Joe Owen                    Wielka Brytania
2.     Les Collins                 Wielka Brytania
3.     Andrzej Huszcza             Polska

3. Memoriał Mariana Rose - Toruń 26/6/1977
Memoriał rozegrany w 1977 roku był zaległym memoriałem z roku 1976, którego nie udało się
rozegrać po śmierci Kazimierza Araszewicza i wypadku samochodowym Jerzego Kniazia.

(źródło informacji - Robert Leśniewicz)


1.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk
2.     Jerzy Kniaź                 Stal Toruń
3.     Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A (jun.)   -   S Z W E C J A (jun.)
(źródło informacji - Witold Łukowski i Andrzej Korzybski)


Zielona Góra 7/7/1977                 79  -  28
(9.Andrzej Huszcza-15(3,u,3,3,3,3), 10.Marek Towalski-12+4(2*,3,2*,2*,2*,1), 11.Andrzej Marynowski-16(3,3,3,1,3,3), 12.Roman Jankowski-5+2(2*,-,2*,-,1), 13.Henryk Olszak-15+3(2*,2*,2*,3,3,3), 14.Mariusz Okoniewski-13+2(3,3,3,2*,2*), 15.Mirosław Pachulski-0(0,0), 16.Leon Kujawski-3(2,1) -
1.Jan Ericsson-4+2(0,1*,0,0,1*,2), 2.Lillebror Johansson-7(1,2,1,1,2), 3.Jan Davidsson-1(?,?,0,0,1,0), 4.Hans Danielsson-8(1,1,1,3,0,2), 5.Ingemar Andersson-0(0,-,-,0,0), 6.Lars Ericsson-1(1,?,-,-,-,0), 7.Bengt Gustavsson-7(2,1,1,1,0,2), 8.Uno Johansson-0(0,0), sędzia - Tadeusz Skiba, czasy biegów: 76:8, 77:3, 76:4, 77:8, 75:8, 77:8, 75:8, 76:3, 78:4, 76:0, 76:7, 78:2, 76:7, 76:2, 77:5, 76:7, ??:?,
zmiany: 7-VI,IX(5),XII(6),XV(6),XVI,XVIII(6) 8-IX(6),XVIII(5) 15-IV,XIII 16-XI,XVI)

Gorzów Wlkp 9/7/1977
                (mecz nie został rozegrany z powodu złych warunków torowych po opadach deszczu)
Gniezno 11/7/1977
                    63  -  44 (zawody przełożone z 10/7 z powodu opadów deszczu)
(9.Andrzej Huszcza-16, 10.Leon Kujawski-6, 11.Mariusz Okoniewski-17, 12.Wiesław Patynek-4, 13.Andrzej Marynowski-13, 14.R.Buśkiewicz-4, 15.Roman Jankowski-3, 16.Marek Towalski-ns -
Hans Danielsson-, Lillebror Johansson-16, Bengt Gustavsson-, Jan Ericsson-, Jan Davidsson-12, Lars Ericsson-, Ingemar Andersson-7, Uno Johansson-)

Częstochowa 12/7/1977
                52  -  56
(9.Andrzej Marynowski-15, 10.Mieczysław Kmieciak-, 11.Mariusz Okoniewski-, 12.Wiesław Patynek-, 13.Henryk Olszak-, 14.Włodzimierz Tomaszewski-14, 15.Daniel Chmielewski-8, 16.Józef Kafel- -
Hans Danielsson-, Lillebror Johansson-15, Bengt Gustavsson-, Jan Ericsson-, Jan Davidsson-, Lars Ericsson-, Ingemar Andersson-, Uno Johansson-)

Testmecze polskich klubów z zespołem VOLAN DEBRECZYN


Lublin 10/7/1977                      55  -  41 (Motor-Volan)
(9.Tadeusz Berej 11(3,3,3,2), 10.Krzysztof Nurzyński 10(2,3,2,3), 11.Stanisław Nocek 9(3,1,2,3), 12.Witold Zwierzchowski 10(1,3,3,3), 13.Marian Psionka 8(2,1,1,2,2), 14.Marek Kępa 4(1,2,0,0,1), 15.Marian Chmura 3(1,1,1), 16.Józef Drużkowski 0(0,0,0) -
1.Janos Berki 5(0,0,3,1,1), 2.Janos Oresko 8(1,2,2,2,1), 3.Pal Horog 6(0,0,1,2,3), 4.Tibor Danka 12(2,3,2,3,2), 5.Lajos Baksan 10(3,1,1,3,2), 6.Antal Tamcsu 0(0,0,0,0,0), 7.Laszlo Juhasz 0(0,0,0), 8.E.Call ns)

Rzeszów 13/7/1977                     73  -  23 (Stal-Volan)
(9.Jan Wilk 7(u,2,3,2,u), 10.Adam Janik 10(2,3,3,2), 11.Ryszard Romaniak 15(3,3,3,3,3), 12.Ryszard Czarnecki 10(2,2,-,3,3), 13.Grzegorz Kuźniar 13(3,3,3,2,2), 14.Andrzej Surowiec 9(2,2,-,2,3), 15.Józef Batycki 6(2,2,2), 16.Roman Gieroń 3(0,3) -
1.Janos Berki 2(1,0,1,d,0), 2.Janos Oresko 8(3,1,1,2,1), 3.Pal Horog 0(u,0), 4.Tibor Danka 4(1,1,1,1,0), 5.Lajos Baksan 1(0,-,0,0,1), 6.Antal Tamcsu 5(1,1,1,1,1), 7.Laszlo Juhasz 0(0,0), 8.E.Call 3(0,0,1,2))

Testmecze polskich klubów z zespołem TATRA KOPRIVNICE


Lublin 20/7/1977                      56  -  22 (Motor-Tatra)

Turniej Indywidualny o Puchar Federacji Stal - Lublin 28/7/1977


1.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
2.     Zbigniew Studziński         Motor Lublin
3.     Zbigniew Jąder              Stal Rzeszów

Turniej o Puchar Federacji Stal - Rzeszów 29/7/1977


1.     Stal Rzeszów                                             34

()

2.     Stal Gorzów Wlkp                                         ??

()

3.     Stal Toruń                                               ??

()

4.     Motor Lublin                                             ??

()

5.     Falubaz Zielona Góra                                     ??

()

Turniej Indywidualny o Puchar Przewodniczącego PMRN - Gniezno 3/9/1977
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk (14 pkt.)
2.     Ryszard Fabiszewski         Stal Gorzów Wlkp (12 pkt.)
3.     Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp (12 pkt.)

4.     Jacek Goerlitz              Kolejarz Opole (12 pkt.)
5.     Wojciech Kaczmarek          Start Gniezno (11 pkt.)
6.     Franciszek Stach            Kolejarz Opole (10 pkt.)
7.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz (9 pkt.)

27. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 4/9/1977


1.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp
2.     Bernard Jąder               Unia Leszno
3.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp

Międzynarodowy Turniej Indywidualny "Święto Prasy'77" - Zielona Góra 17/9/1977
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Zbigniew Filipiak           Falubaz Zielona Góra (15-(3,3,3,3,3) pkt.)
2.     Jan Ratajczyk               Falubaz Zielona Góra (13 pkt.)
3.     Jan Grabowski               Falubaz Zielona Góra (13 pkt.)

4.     Dieter Tetzlaff             NRD (11 pkt.)
5.     Jan Klokocka                CSRS (11 pkt.)
6.     Czesław Piwosz              Unia Leszno (11 pkt.)
7.     Aleksander Grygor           Falubaz Zielona Góra (9 pkt.)
8.     Karel Vobornik              CSRS (8 pkt.)
9.     Clemens Bever               NRD (8 pkt.)
10.    W.Mell                      NRD (5 pkt.)
11.    Josef Minarzik              CSRS (5 pkt.)
12.    Roman Jankowski             Unia Leszno (4 pkt.)
13.    Hans Jurgen Fritz           NRD (4 pkt.)
14.    Joachim Mell                NRD (5 pkt.)
15.    Rosulek                     CSRS (1 pkt.)
16.    Cerny                       NRD (1 pkt.)
sędzia - Bonifacy Langner

Finał Drużynowych Mistrzostw Świata - Wrocław 18/9/1977


1.     WIELKA BRYTANIA                                          37
2.     POLSKA                                                   25
3.     CSRS                                                     23

4.     SZWECJA                                                  11

Ostrów Wlkp 21???/9/1977 testmecz KOLEJARZ OPOLE - INDIANERNA KUMLA     62  -  33
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

?

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Zielona Góra 24/9/1977


1.     Jerzy Grabowski             Falubaz Zielona Góra
2.     Bronisław Ratajczyk         Falubaz Zielona Góra
3.     Leonard Raba                Kolejarz Opole

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Świętochłowice 24/9/1977
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Jerzy Kochman               Śląsk Świętochłowice (15 pkt.)
2.     Jan Mucha                   Śląsk Świętochłowice (14 pkt.)
3.     Grigoriy Khlynovsky         ZSRR (12 pkt.)

4.     D.Miklashevskiy             ZSRR (11 pkt.)
5.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice (10 pkt.)
6.     Aleksander Rachimov         ZSRR (9 pkt.)

Testmecze międzypaństwowe  P O L S K A   -   Z S R R


Częstochowa 20/9/1977                 83  -  25
Opole 22/9/1977                       61  -  45
Gorzów Wlkp 27/9/1977                 68  -  40

Trójmecz towarzyski: POLONIA BYDGOSZCZ-START GNIEZNO-STAL TORUŃ - Toruń 25/9/1977


1.     STAL TORUŃ                                               30
2.     START GNIEZNO                                            22
3.     POLONIA BYDGOSZCZ                                        19

Turniej Indywidualny "30-lecie KS Stal Gorzów Wlkp" - Gorzów Wlkp 2/10/1977


1.     Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk
2.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp
3.     Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp

Turniej Indywidualny o Puchar Redakcji "Nowa Wieś" - Leszno 2/10/1977
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Mariusz Okoniewski          Unia Leszno (12 pkt.)
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra (11 pkt.)
3.     Stanisław Turek             Unia Leszno (10 pkt.)

4.     Jan Grabowski               Falubaz Zielona Góra (11 pkt.)
6.     Jan Ratajczyk               Falubaz Zielona Góra (6 pkt.)

25. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 2/10/1977


1.     Leonard Raba                Kolejarz Opole
2.     Jan Jasa                    CSRS
3.     Bernard Jąder               Unia Leszno

Czwórmecz towarzyski - Rzeszów 2/10/1977


1.     Stal Rzeszów                                             43

(Zbigniew Jąder 9(3,3,d,3), Adam Janik 11(3,3,3,2), Zygfryd Friedek 12(3,3,3,3), Ryszard Czarnecki 11(3,3,3,2))

2.     Motor Lublin                                             30

(Zbigniew Studziński 6(d,2,2,2), Marian Psionka 6(0,2,2,2), Tadeusz Berej 10(2,2,3,3), Krzysztof Nurzyński 8(2,2,1,3))

3.     Stal II Rzeszów                                          14

(Józef Batycki 4(1,1,2,w), Roman Gieroń 5(2,1,1,1), Andrzej Delimat 4(1,1,1,1), Adam Zięba 1(1,d,w,u))

4.     Motor II Lublin                                          9

(Marian Gomułka 2(1,0,0,1), Marek Kępa 4(2,0,2), Marian Chmura 2(u,0,1,1), Jerzy Żuławski 1(0,1,0,0))

Testmecze polskich klubów z zespołem NEWA LENINGRAD


Gniezno 2/10/1977                     ??  -  ?? (Start-Newa)
()

Grudziądz 4/10/1977                   42  -  54 (GSŻ-Newa)
(A.Marynowski-9,W.Ośkiewicz-8,R.Kościecha-8 - G.Ivanov-14,V.Smirnov-14,V.Baturin-10)

Toruń 5/10/1977                       44  -  34 (Stal-Newa)
(J.Plewiński-10,Z.Marcinkowski-8,Z.Słowiński-7,J.Kniaź-6,A.Olkiewicz-6,W.Żabiałowicz-5,K.Kwiatkowski-2 - G.Ivanov-15,V.Smirnov-7,V.Baturin-7)

Gdańsk 6/10/1977                      65  -  31 (Wybrzeże-Newa)

Rzeszów 7/10/1977 testmecz STAL RZESZÓW - UNIA TARNÓW                   69  -  27

9.Zbigniew Jąder 8(2,3,3,d), 10.Ryszard Czarnecki 10(1,2,2,2,3), 11.Zygfryd Friedek 12(3,3,3,3), 12.Andrzej Surowiec 9(2,1,2,2,2), 13.Adam Janik 7(2,3,d,2), 14.Ryszard Romaniak 9(3,2,2,2), 15.Jan Wilk 10(3,3,2,2), 16.Andrzej Delimat 4(3,1) -
1.Stanisław Bartnik 8(3,2,1,1,1), 2.Rudolf Proszowski 4(0,1,3,u), 3.Edward Gawełczyk 4(1,1,1,0,1), 4.Stanisław Kępowicz 0(0,0,0,0), 5.Józef Łabędź 0(d), 6.Ryszard Chrupek 4(1,1,1,1,0,0), 7.Andrzej Zając 3(0,0,3), 8.Kazimierz Placek 4(0,u,0,1,3)

Młodzieżowy Turniej Indywidualny o "Puchar Przewodniczącego Zarządu Miejskiego ZSMP" - Zielona Góra 8/10/1977


1.     Jerzy Marcinkowski          Falubaz Zielona Góra
2.     Jarosław Glinka             Falubaz Zielona Góra
3.     Mirosław Pachulski          Falubaz Zielona Góra

Turniej Indywidualny - Rzeszów 16/10/1977


1.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów
2.     Jan Wilk                    Stal Rzeszów
3.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik

Turniej Indywidualny 50-lecie Zakładów Azotowych - Tarnów 16/10/1977


1.     Andrzej Tkocz               ROW Rybnik (15 pkt.)
2.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz (11 pkt.)
3.     Adam Olkiewicz              Stal Toruń (10 pkt.)

Zielona Góra 16/10/1977 testmecz FALUBAZ ZIELONA GÓRA - STAL GORZÓW WLKP 61  -  34
(źródło informacji - Witold Łukowski)

((9)Filipiak-9(2,2,3,2,w), (10)J.Marcinkowski-5(1,3,1), (11)Olszak-9(1,2,u,2,2), (12)Żeromski-4(2,1,w,1), (13)Grabowski-12(3,2,2,3,2*), (14)Ratajczyk-7(0,1,3,3), (15)Grygor-5(2,3), (16)Huszcza-12(3,3,3,3) -
(1)Rembas-8(3,3,0,0,1,1), (2)Woźniak-3(0,1,0,1,1), (3)Nowak-15(3,3,3,2,2,2), (4)Fabiszewski-1(d,0,0,1), (5)Proch-5(1,1,2,u,1), (6)Towalski-2(2,d,0), (7)Dubiec-0(d,d), (8)Jaziewicz-0(0), sędzia-Czesław Dybizbański)
Zmiany: 16-VII,XI,XV,XVI
Po zawodach rozegrano 3-biegowy turniej indywidualny. Kolejność była następująca:
Huszcza, Rembas, Fabiszewski, Grabowski

Testmecze polskich klubów z zespołem HYDRO NORD MAGDEBURG


Grudziądz 22/10/1977                  61  -  35 (GSŻ-Hydro Nord)

Toruń 23/10/1977                      53  -  25 (Stal-Hydro Nord)
(M.Makowski-12,E.Miastkowski-10,J.Moskowicz-10 - Ernst-11)

Turniej Indywidualny o Puchar Prezydenta Grudziądza - Grudziądz 22/10/1977


1.     Jerzy Kniaź                 Stal Toruń (14 pkt.)
2.     Adam Olkiewicz              Stal Toruń (12 pkt.)
3.     Ernst                       Hydro Nord Magdeburg (12 pkt.)

4.     Janusz Plewiński            Stal Toruń (11 pkt.)
5.     Eugeniusz Miastkowski       GSŻ Grudziądz (11 pkt.)

"Puchar Przechodni Miasta Leszna" - Leszno 23/10/1977


1.     Andrzej Huszcza - Henryk Olszak               18
2.     Bernard Jąder - Ryszard Buśkiewicz            16
3.     Andrzej Koselski - Henryk Glücklich           10


Puchar Indywidualny:


       Andrzej Huszcza                               Falubaz Zielona Góra

10. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 30/10/1977


1.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp
2.     Marek Cieślak               Włókniarz Częstochowa
3.     Andrzej Jurczyński          Włókniarz Częstochowa


1976     INDEX     1978