DMP DM2L MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Czesław Balcer
(ur.7-4-1926 zm.7-2-1991)
Marian Kaiser (ur.14-1-1933 zm.10-4-1991)
Stanisław Przybyłka (ur.5-5-1909 zm.14-4-1991)
Tadeusz Stercel (ur.26-10-1927 zm.23-4-1991)
Jerzy Symczak (ur.7-6-1948 zm.14-8-1991)
Henryk Golec (ur.20-9-1949 zm.14-8-1991)
Paweł Łabicki (ur.15-9-1902 zm.15-12-1991)


Team Championship


1 Liga

                 ZIEL.  LUBL.  TORUŃ  GORZ.  BYDG.  TARN.  LESZ.  RYBN.
ZIELONA GÓRA     ** **  
54-36  45-45  52-38  53-37  56-33  58-31  66-24
LUBLIN           
61-29  ** **  51-39  65-25  46-43  47-43  50-40  51-39
TORUŃ            
30-50  52-38  ** **  49-41  51-37  65-25  55-34  59-31
GORZÓW WLKP      
43-47  46-44  45-44  ** **  53-36  43-47  46-44  56-34
BYDGOSZCZ        
62-28  49-41  46-44  42-48  ** **  65-22  53-36  43-35
TARNÓW           
35-55  55-35  45-45  41-49  57-33  ** **  47-42  58-32
LESZNO           
46-43  42-48  47-43  48-42  40-50  49-41  ** **  57-32
RYBNIK           
33-57  43-46  31-59  39-51  48-40  42-48  39-51  ** **

1 runda 1/4/1991 (Lany Poniedziałek): Zielona Góra-LesznoToruń-LublinGorzów Wlkp-RybnikTarnów-Bydgoszcz
2 runda 7/4/1991:
Lublin-Zielona GóraBydgoszcz-RybnikTarnów-ToruńLeszno-Gorzów Wlkp
3 runda 21/4/1991:
Zielona Góra-TarnówToruń-BydgoszczGorzów Wlkp-Lublin, (3/5)Rybnik-Leszno
4 runda 28/4/1991:
Lublin-RybnikToruń-Zielona GóraBydgoszcz-Leszno, (7/5)Tarnów-Gorzów Wlkp
5 runda 12/5/1991:
(24/5)Zielona Góra-BydgoszczGorzów Wlkp-Toruń, (23/5)Leszno-LublinRybnik-Tarnów
6 runda 30/5/1991 (Boże Ciało):
Zielona Góra-Gorzów WlkpToruń-RybnikBydgoszcz-LublinTarnów-Leszno
7 runda 19/6/1991:
Lublin-TarnówGorzów Wlkp-BydgoszczLeszno-ToruńRybnik-Zielona Góra
8 runda 28/7/1991:
Lublin-ToruńBydgoszcz-TarnówLeszno-Zielona GóraRybnik-Gorzów Wlkp
9 runda 4/8/1991:
Zielona Góra-LublinToruń-Tarnów, (3/8)Gorzów Wlkp-Leszno, (10/8)Rybnik-Bydgoszcz
10 runda 25/8/1991:
Lublin-Gorzów WlkpBydgoszcz-ToruńTarnów-Zielona GóraLeszno-Rybnik
11 runda 1/9/1991:
Zielona Góra-ToruńGorzów Wlkp-TarnówLeszno-BydgoszczRybnik-Lublin
12 runda 8/9/1991:
Lublin-LesznoToruń-Gorzów Wlkp, (7/9)Bydgoszcz-Zielona GóraTarnów-Rybnik
13 runda 15/9/1991:
Lublin-BydgoszczGorzów Wlkp-Zielona GóraLeszno-TarnówRybnik-Toruń
14 runda 22/9/1991:
Zielona Góra-RybnikToruń-LesznoBydgoszcz-Gorzów WlkpTarnów-Lublin

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1991

1.  MORAWSKI ZIELONA GÓRA               21   10  1   3   +139
2.  MOTOR LUBLIN                        18   9   0   5   +60
3.  APATOR TORUŃ                        16   7   2   5   +114

4.  STAL GORZÓW WLKP                    16   8   0   6   -6
5.  POLONIA BYDGOSZCZ                   14   7   0   7   +34
6.  UNIA-ROLNICKI TARNÓW                13   6   1   7   -61
--------------------------------------------------------------
7.  UNIA LESZNO                         12   6   0   8   -40
8.  ROW RYBNIK                          2    1   0   13  -240

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1992

GDAŃSK - RYBNIK            51-39
WROCŁAW - LESZNO          
54-36
RYBNIK - GDAŃSK           
48-42
LESZNO - WROCŁAW          
44-46

2 Liga

            RZES.  CZĘS.  GDAŃ.  WROC.  OPOLE  KROS.  BYDG.  GNIE.  GRUD.  ŚWIĘ.  POZN.  OSTR.
RZESZÓW     ** **  
52-37  49-40  53-37  55-35  62-28  65-25  62-27  74-16  63-27  70-20  40-00
CZĘSTOCHOWA 
47-42  ** **  56-34  26-22  47-43  47-43  56-34  59-31  65-25  59-31  69-21  63-26
GDAŃSK      
41-49  49-41  ** **  51-39  50-37  46-44  54-36  57-32  66-24  45-44  61-27  55-35
WROCŁAW     
45-45  53-37  45-44  ** **  47-43  69-21  64-26  47-42  62-28  61-28  69-21  64-26
OPOLE       
39-51  41-49  38-52  47-43  ** **  56-34  40-00  42-44  53-37  48-42  49-41  63-27
KROSNO      
43-47  40-45  40-50  27-62  49-41  ** **  40-00  51-38  58-31  62-28  52-38  54-35
BYDGOSZCZ   00-40  
44-46  51-39  57-33  41-49  48-41  ** **  47-43  60-30  00-40  29-18  66-24
GNIEZNO     
32-58  44-46  35-55  44-46  41-49  46-44  55-35  ** **  51-38  55-35  58-32  52-38
GRUDZIĄDZ   
64-26  42-47  43-47  22-68  40-48  42-48  50-39  52-36  ** **  45-45  50-38  50-39
ŚWIĘTOCHŁOW.
30-59  48-40  39-51  40-50  40-50  45-45  40-50  49-41  48-42  ** **  43-46  48-42
POZNAŃ      
40-50  40-49  36-53  42-48  00-40  50-40  40-00  50-40  00-40  62-28  ** **  63-27
OSTRÓW WLKP 
27-63  40-50  39-50  48-42  41-49  43-47  41-48  42-48  32-58  49-41  58-32  ** **

1 runda 1/4/1991 (Lany Poniedziałek): Rzeszów-CzęstochowaOpole-WrocławKrosno-GnieznoBydgoszcz-Ostrów WlkpGrudziądz-PoznańŚwiętochłowice-Gdańsk
2 runda 7/4/1991:
Częstochowa-KrosnoGdańsk-BydgoszczWrocław-RzeszówGniezno-ŚwiętochłowiceGrudziądz-Opole, (6/4)Poznań-Ostrów Wlkp
3 runda 21/4/1991:
Rzeszów-GrudziądzOpole-PoznańKrosno-Wrocław, (20/4)Bydgoszcz-Gniezno, (20/4)Świętochłowice-CzęstochowaOstrów Wlkp-Gdańsk
4 runda 28/4/1991:
Częstochowa-BydgoszczWrocław-ŚwiętochłowiceOpole-RzeszówGniezno-Ostrów Wlkp, (27/4)Grudziądz-KrosnoPoznań-Gdańsk
5 runda 12/5/1991:
Rzeszów-Poznań, (26/5)Gdańsk-Gniezno, (11/5)Krosno-Opole, (11/5)Bydgoszcz-Wrocław, (21/5)Świętochłowice-GrudziądzOstrów Wlkp-Częstochowa
6 runda 30/5/1991 (Boże Ciało):
Rzeszów-KrosnoCzęstochowa-GdańskWrocław-Ostrów WlkpOpole-ŚwiętochłowiceGrudziądz-BydgoszczPoznań-Gniezno
7 runda 19/6/1991:
Gdańsk-WrocławKrosno-PoznańBydgoszcz-OpoleGniezno-CzęstochowaŚwiętochłowice-Rzeszów, (20/6)Ostrów Wlkp-Grudziądz
8 runda 30/6/1991:
Rzeszów-BydgoszczWrocław-GnieznoOpole-Ostrów WlkpKrosno-Świętochłowice, (29/6)Grudziądz-Gdańsk, (29/6)Poznań-Częstochowa
9 runda 4/7/1991:
Częstochowa-WrocławGdańsk-OpoleBydgoszcz-KrosnoGniezno-GrudziądzŚwiętochłowice-PoznańOstrów Wlkp-Rzeszów
10 runda 7/7/1991:
Rzeszów-GdańskOpole-GnieznoKrosno-Ostrów WlkpGrudziądz-CzęstochowaŚwiętochłowice-BydgoszczPoznań-Wrocław
11 runda 14/7/1991:
Częstochowa-OpoleGdańsk-KrosnoWrocław-GrudziądzBydgoszcz-Poznań, (26/7)Gniezno-RzeszówOstrów Wlkp-Świętochłowice
12 runda 17/7/1991:
Częstochowa-RzeszówGdańsk-Świętochłowice, (11/7)Wrocław-OpoleGniezno-Krosno, Poznań-Grudziądz, Ostrów Wlkp-Bydgoszcz
13 runda 21/7/1991:
Rzeszów-WrocławOpole-GrudziądzKrosno-CzęstochowaBydgoszcz-Gdańsk, (20/7)Świętochłowice-GnieznoOstrów Wlkp-Poznań
14 runda 28/7/1991:
Częstochowa-ŚwiętochłowiceGdańsk-Ostrów WlkpWrocław-KrosnoGniezno-BydgoszczGrudziądz-Rzeszów
15 runda 4/8/1991:
(9/8)Rzeszów-OpoleGdańsk-Poznań, (15/8)Krosno-GrudziądzBydgoszcz-CzęstochowaŚwiętochłowice-WrocławOstrów Wlkp-Gniezno
16 runda 11/8/1991:
(21/8)Częstochowa-Ostrów WlkpWrocław-BydgoszczOpole-Krosno, (10/8)Gniezno-Gdańsk, (10/8)Grudziądz-ŚwiętochłowicePoznań-Rzeszów
17 runda 18/8/1991:
Gdańsk-Częstochowa, (28/8)Krosno-RzeszówBydgoszcz-GrudziądzGniezno-Poznań, (21/8)Świętochłowice-OpoleOstrów Wlkp-Wrocław
18 runda 25/8/1991:
Rzeszów-ŚwiętochłowiceCzęstochowa-GnieznoWrocław-Gdańsk, Opole-Bydgoszcz, Grudziądz-Ostrów Wlkp, (24/8)Poznań-Krosno
19 runda 1/9/1991:
Częstochowa-PoznańGdańsk-Grudziądz, Bydgoszcz-Rzeszów, Gniezno-Wrocław, (31/8)Świętochłowice-KrosnoOstrów Wlkp-Opole
20 runda 8/9/1991:
Rzeszów-Ostrów WlkpWrocław-CzęstochowaOpole-Gdańsk, Krosno-Bydgoszcz, Grudziądz-GnieznoPoznań-Świętochłowice
21 runda 15/9/1991:
Częstochowa-GrudziądzGdańsk-RzeszówWrocław-Poznań, Bydgoszcz-Świętochłowice, Gniezno-OpoleOstrów Wlkp-Krosno
22 runda 22/9/1991:
Rzeszów-GnieznoOpole-CzęstochowaKrosno-GdańskGrudziądz-WrocławŚwiętochłowice-Ostrów Wlkp, Poznań-Bydgoszcz

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 ligi 1991

1.  STAL-WESTA RZESZÓW                  39   19  1   2   +475
2.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA               36   18  0   4   +236
3.  WYBRZEŻE GDAŃSK                     34   17  0   5   +211
4.  SPARTA-ASPRO WROCŁAW                31   15  1   6   +298

--------------------------------------------------------------
5.  KOLEJARZ-REMAK OPOLE                26   13  0   9   +129
6.  KKŻ KROSNO                          19   9   1   12  -18
7.  POLONIA II BYDGOSZCZ                18   9   0   13  -212
8.  START GNIEZNO                       16   8   0   14  -99
9.  GKM GRUDZIĄDZ                       15   7   1   14  -181
10. ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE                12   5   2   15  -206
11. POLONEZ POZNAŃ                      12   6   0   16  -266
12. OSTROVIA OSTRÓW WLKP                6    3   0   19  -367

Zespół Polonii II Bydgoszcz wycofał sie z rozgrywek 2 ligi 25/8/1991, przed rozegraniem 18 rundy Drużynowych Mistrzostw 2 ligi.
Wszystkie nierozegrane mecze tej drużyny zaliczono jako walkowery na korzyść przeciwników.


Junior Team Championship


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Grudziądz       10     126          1. Gorzów Wlkp     10     133

2. Toruń           8      109          2. Bydgoszcz       7      111
3. Gdańsk          3,5    65           3. Zielona Góra    7      102
4. Ostrów Wlkp     2,5    79           4. Leszno          6      93
                                       5. Gniezno         0      32


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Tarnów          11     147          1. Lublin          11     137

2. Wrocław         9      130          2. Rzeszów         8,5    119
3. Opole           3      55           3. Krosno          3      69
4. Częstochowa     1      43           4. Świętochłowice  1,5    49 

12. Finał MDMP - Grudziądz 6/10/1991


1.     Unia-Rolnicki Tarnów                                     40
2.     GKM Grudziądz                                            32
3.     Stal Gorzów Wlkp                                         26


Individual Polish Championship


47. Finał IMP - Toruń 15/8/1991


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Wojciech Załuski            Kolejarz-Remak Opole
3.     Sławomir Dudek              Morawski Zielona Góra


Individual Junior Polish Championship


25. Finał MIMP - Toruń 5/9/1991


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.     Adam Łabędzki               Unia Leszno
3.     Robert Sawina               Apator Toruń


Polish Club Pair Championship


18. Finał MPPK - Bydgoszcz 1/5/1991


1.     Polonia Bydgoszcz                                        21
2.     Unia Leszno                                              19
3.     Apator Toruń                                             15


Polish Club Junior Pair Championship


10. Finał MMPPK - Gorzów Wlkp 1/8/1991


1.     Apator Toruń                                             19
2.     Unia-Rolnicki Tarnów                                     17+3
3.     Morawski Zielona Góra                                    17+2


Golden Helmet


31. Finał Złotego Kasku - Gdańsk 12/9, Wrocław 3/10/1991


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra
3.     Piotr Pawlicki              Unia Leszno


Silver Helmet


26. Finał Srebrnego Kasku - Świętochłowice 17/9, Opole 18/9/1991


1.     Jacek Rempała               Unia-Rolnicki Tarnów
2.     Andrzej Zarzecki            Morawski Zielona Góra
3.     Robert Sawina               Apator Toruń


Bronze Helmet


15. Finał Brązowego Kasku - Leszno 17/9, Gniezno 18/9/1991


1.     Adam Łabędzki               Unia Leszno
2.     Waldemar Szuba              Sparta-ASPRO Wrocław
3.     Tomasz Kornacki             Polonia Bydgoszcz


Tournaments


Wrocław 16/3/1991 testmecz SPARTA-ASPRO WROCŁAW - UNIA LESZNO           30  -  60
(źródło informacji - Witold Łukowski)

-

Leszno 17/3/1991 testmecz UNIA LESZNO - SPARTA-ASPRO WROCŁAW            63  -  27
(źródło informacji - Witold Łukowski)

-

Turniej Indywidualny - Bydgoszcz 17/3/1991
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Jarosław Łukaszewski        Stal Gorzów Wlkp - 13
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz - 13
3.     Marek Hućko                 Stal Gorzów Wlkp - 13

4.     Jarosław Gała               Stal Gorzów Wlkp - 13
5.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp - 11
6.     Piotr Paluch                Stal Gorzów Wlkp - 10
7.     Tomasz Kornacki             Polonia Bydgoszcz - 8
8.     Krzysztof Ziarnik           Polonia Bydgoszcz - 7
9.     Leszek Sokołowski           Polonia Bydgoszcz - 5
10.    Jacek Gollob                Polonia Bydgoszcz - 5
11.    Krzysztof Grzelak           Stal Gorzów Wlkp - 4
12.    Robert Flis                 Stal Gorzów Wlkp - 4
13.    Jacek Woźniak               Polonia Bydgoszcz - 3
14.    Waldemar Cisoń              Polonia Bydgoszcz - 2
15.    Marcin Pacyno               Polonia Bydgoszcz - 0
16.    brak zawodnika

Gorzów Wlkp 19/3/1991 testmecz STAL GORZÓW WLKP - POLONIA BYDGOSZCZ     50  -  40
(źródło informacji - Witold Łukowski)

P.Świst-11(3,2,2,1,3), P.Paluch-4(2,1,1,0), J.Gała-7(2,2,1,0,2), M.Hućko-14(3,3,3,3,2), R.Franczyszyn-1(1,d), J.Łukaszewski-9(3,3,2,1,0), K.Okupski-2(d,2), R.Flis-2(1,1) -
R.Dołomisiewicz-9(0,0,3,3,3), T.Kornacki-5(1,1,2,1), Z.Rutecki-9(0,1,3,2,3), L.Sokołowski-4(1,2,0,t,1), T.Gollob-10(2,3,2,3,d), Krz.Ziarnik-0(0,0), W.Cisoń-1(1,0), W.Cieślewicz-2(0,2)

Opole 23/3/1991 testmecz KOLEJARZ-REMAK OPOLE - MORAWSKI ZIELONA GÓRA   32  -  57
(źródło informacji - Witold Łukowski)

-

Zielona Góra 24/3/1991 testmecz MORAWSKI ZIELONA GÓRA - KOLEJARZ-REMAK OPOLE 60  -  30
(źródło informacji - Witold Łukowski)

J.Szymkowiak-11, Z.Błażejczak-10, L.Gunnestad-8(3), A.Zarzecki-6, S.Dudek-6, M.Molka-5, J.Połubiński-5, A.Pawlak-5, T.Kruk-3, M.Szańczuk-1 -
Z.Hajdu-12, S.Pogorzelski-5, R.Wieczorek-5, M.Mróz-5, M.Sosna-2, D.Wach-1, Chat-0
Po zawodach rozegrano dwa biegi dodatkowe:
Z.Hajdu, J.Szymkowiak, L.Gunnestad
S.Dudek, M.Molka, Z.Błażejczak, A.Zarzecki

10. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 24/3/1991


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.     Jan Krzystyniak             Stal Rzeszów
3.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra

Częstochowa 24/3/1991 testmecz WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - SPARTA-ASPRO WROCŁAW 35 - 52
(źródło informacji - Cezary Stanirowski)

(1)G.Malinowski-7(3,1,0,0,3), (2)W.Szuba-7+1(1,2,2,2*), (3)S.Gonciarz-3(1,-,1,w,1), (4)Z.Lech-13+2(3,2*,3,3,2*), (5)H.Piekarski-12+1(2,2,2*,3,3), (6)K.Jankowski-1+1(1*,0,-,w), (7)V.Milik-9(3,3,3), (8)D.Hełmecki-0(0) -
(9)A.Bykiewicz-3(0,1,0,-,0,2), (10)A.Puczyński-9(2,3,2,2,u), (11)J.Kafel-8(2,3,1,1,1), (12)A.Zaguła-4+1(0,w,-,3,1*), (13)D.Rachwalik-7+1(3,w,1,1*,2), (14)Z.Jurasik-1(0,1,-,0,0), (15)R.Przygódzki-3(3,d,u), (16)D.Huras-ns, sędzia - Jan Banasiak
Zmiany: 7-V,IX,XIII 8-XV 9-XIII 15-VII,IX,XI

Opole 27/3/1991 testmecz KOLEJARZ-REMAK OPOLE - ROW RYBNIK              41 - 48
(źródło informacji - Cezary Stanirowski)

(1)A.Skupień-7+1(3,1*,-,w,3), (2)A.Pawliczek-13+1(2*,2,3,3,3), (3)B.Klimowicz-4(2,2,-,0,d), (4)K.Fliegert-4+2(1*,1*,2,-,d), (5)M.Korbel-8+2(1,-,3,2*,2*), (6)E.Tudzież-0(0,-,0), (7)E.Skupień-4(3,1*), (8)H.Bem-2(1,1), (R1)D.Fliegert-4(1,3), (R2)W.Momot-2(2) -
(9)T.Dunker-10(1,2,3,3,1), (10)D.Wach-1(0,0,-,d,1), (11)M.Mróz-8(3,0,2,1,2), (12)R.Wieczorek-6+2(0,3,1*,2*,0), (13)S.Pogorzelski-13(3,3,2,2,3), (14)S.Chat-3+1(2*,0,0,0,1), (15)M.Sosna-0(0), sędzia - Maciej Spychała
Zmiany: 7-VI(5),VIII 8-VII,XI R1-VI(6),X R2-XIII 15-VIII

Częstochowa 27/3/1991 testmecz WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - UNIA LESZNO      32 - 58
(źródło informacji - Cezary Stanirowski)

(1)R.Jankowski-12(3,3,3,-,3), (2)P.Pawlicki-9+3(2*,2*,2*,3), (3)Z.Kasprzak-7+1(d,2*,3,2), (4)Z.Krakowski-12+3(3,3,2*,2*,2*), (5)A.Łabędzki-8+2(2,1*,1,2*,2), (6)S.Rypień-1+1(0,-,0,1*), (7)D.Łowicki-8(2,3,3), (8)K.Mitura-1(1,0) -
(9)S.Drabik-13(1,3,d,3,3,3), (10)Z.Jurasik-1(0,-,1,d), (11)J.Kafel-6+1(2,1,2*,0,1), (12)A.Zaguła-1(1,-,-,0), (13)D.Rachwalik-8(3,1,0,1,1,2), (14)A.Bykiewicz-1(1), (15)A.Puczyński-1(d,1,d), (16)R.Przygódzki-1(0,1), (R)D.Huras-0(d,0), sędzia - Jan Banasiak
Zmiany: 7-VI,X,XIII(3) 8-XIII(6),XV 9-IX 15-V,XII,XIV 16-VI,VII,XV R-IV,XIII

"Puchar Gloria Victis" - Wrocław 28/3/1991


1.     Dariusz Śledź               Motor Lublin
2.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
3.     Jacek Krzyżaniak            Apator Toruń

Testmecz międzypaństwowy WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - BASZKIRIA UFA


Ruda Śląska 13/4/1991           43  -  47
A.Bykiewicz-5(d,1,2,d,2),Z.Jurasik-7(3,2,0,2),A.Puczyński-9(3,1,1,2,2),
J.Kafel-11(1,2,3,2,3),R.Przygódzki-7(1,2,2,d,2),D.Huras-3(2,0,1,-,0),Nowak-1(0,1) -
Korniev-13(1,3,3,3,3),Ramazanov-3(2,0,0,1,0),Zacharov-11(2,3,3,3,w),
Judachin-4(0,1,1,1,1),Pavlov-14(3,3,2,3,3),Konnov-2(0,0,u,1,1) - sędzia: Jan Banasiak

Międzynarodowy czwórmecz młodzieżowy: POLSKA-DANIA-SZWECJA-NORWEGIA - Bydgoszcz 13/4/1991


1.     POLSKA                                                   43
2.     DANIA                                                    32
3.     SZWECJA                                                  23

4.     NORWEGIA                                                 9

Międzynarodowy czwórmecz młodzieżowy: POLSKA-DANIA-SZWECJA-NORWEGIA - Grudziądz 14/4/1991


1.     POLSKA                                                   41
2.     DANIA                                                    28
3.     SZWECJA                                                  21

4.     NORWEGIA                                                 17

Turniej Sponsorów - Częstochowa 14/4/1991


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno

Krosno 14/4/1991 testmecz KKŻ KROSNO - UNIA TARNÓW                      36  -  54
(źródło informacji - Witold Łukowski)

P.Styczyński-12, Atilla Kovacs-7, Zsolt Kovacs-7 -
J.Rempała-12, R.Kużdżał-9, J.Łukasik-9

Mecz towarzyski - Ostrów Wlkp 16/4/1991


REPREZENTACJA PZM - REPREZENTACJA SVEMO              64 - 44

Mecz towarzyski - Leszno 17/4/1991


REPREZENTACJA PZM - REPREZENTACJA SVEMO              58 - 50

Mecz towarzyski - Gorzów Wlkp 18/4/1991


REPREZENTACJA PZM - REPREZENTACJA SVEMO              72 - 36

Runda Wstępna Indywidualnych Mistrzostw Świata - Wrocław 5/5/1991


1.     Jan Holub jr.               CSRF
2.     Vaclav Milik                CSRF
3.     Oleg Kurguskin              ZSRR

Turniej Par z okazji Konstytucji 3-Maja - Częstochowa 5/5/1991


1.     Antoni Skupień - Eugeniusz Skupień            ROW Rybnik
2.     Wojciech Załuski - Stanisław Pogorzelski      Kolejarz Opole
3.     Sławomir Drabik - Andrzej Puczyński           Włókniarz Częstochowa

Młodzieżowy Turniej Indywidualny o Puchar Prezesa Unii Tarnów - Tarnów 5/5/1991
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

lista startowa: 1.P.Leśniowski(Tarnów), 2.A.Leśniak(Krosno), 3.T.Pawelec(Lublin),
4.J.Ślączka(Rzeszów), 5.P.Gancarz(Rzeszów), 6.R.Wilk(Rzeszów), 7.G.Rempała(Tarnów),
8.M.Bargiel(Krosno), 9.M.Muszyński(Lublin), 10.P.Zięba(Tarnów), 11.P.Grygolec(Krosno),
12.R.Jucha(Lublin), 13.T.Hajt(Rzeszów), 14.R.Raś(Krosno), 15.Mi.Cierniak(Tarnów),
16.R.Birski(Lublin), 17.I.Kwieciński(Krosno)

Czwórmecz młodzieżowy - Gorzów Wlkp 19/5/1991 (przed południem)
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         31

(Robert Flis-10, Piotr Paluch-6, Mirosław Giżycki-5, Mariusz Staszewski-5, Marek Hućko-5)

2.     Morawski Zielona Góra                                    27

(Andrzej Zarzecki-12, Tomasz Kruk-8, Mariusz Szańczuk-6, Piotr Protasiewicz-1)

3.     Start Gniezno                                            18

(M.Nowak-7, Adamczyk-7, Maciejewski-3, Adam Fajfer-1)

4.     Unia Leszno                                              17

(Adam Łabędzki-9, Paweł Grycaj-4, Przybyłek-3, Kałużny-1)
Sędzia - Stanisław Pieńkowski

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Gorzów Wlkp 19/5/1991 (po południu)
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Marek Hućko                 Stal Gorzów Wlkp - 14+3
2.     Adam Łabędzki               Unia Leszno - 14+2
3.     Andrzej Zarzecki            Morawski Zielona Góra - 12

4.     Piotr Paluch                Stal Gorzów Wlkp - 11
5.     Adamczyk                    Start Gniezno - 10
6.     Paweł Grycaj                Unia Leszno - 9
7.     Marek Nowak                 Start Gniezno - 9
8.     Tomasz Kruk                 Morawski Zielona Góra - 8
9.     Robert Flis                 Stal Gorzów Wlkp - 7
10.    Mirosław Giżycki            Stal Gorzów Wlkp - 7
11.    Mariusz Szańczuk            Morawski Zielona Góra - 6
12.    Mariusz Staszewski          Stal Gorzów Wlkp - 3
13.    Zagórski                    Morawski Zielona Góra - 3
14.    Kałużny                     Unia Leszno - 2
15.    Adam Fajfer                 Start Gniezno - 2
16.    Przybyłek                   Unia Leszno - 1
17.    Piotr Protasiewicz          Morawski Zielona Góra - 0
18.    Maciejewski                 Start Gniezno - 0
Sędzia - Stanisław Pieńkowski

Turniej Indywidualny o Puchar Wojewody Bydgoskiego - Bydgoszcz 19/5/1991
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

lista startowa: 1.Z.Rutecki(Bydgoszcz), 2.K.Kuczwalski(Toruń), 3.T.Fajfer(Gniezno), 4.R.Franczyszyn(Gorzów Wlkp),
5.J.Woźniak(Bydgoszcz), 6.A.Łabędzki(Leszno), 7.P.Baron(Grudziądz), 8.S.Dudek(Zielona Góra),
9.J.Szymkowiak(Zielona Góra), 10.J.Gollob(Bydgoszcz), 11.J.Olszewski(Gdańsk), 12.M.Berliński(Gdańsk),
13.K.Okupski(Gorzów Wlkp), 14.J.Gomólski(Gniezno), 15.W.Cieślewicz(Bydgoszcz), 16.Mir.Kowalik(Toruń)
sędzia - Ryszard Głód

"Mistrzostwa Śląska Juniorów" - Częstochowa 19/5/1991


1.     Dariusz Huras               Włókniarz Częstochowa
2.     Marek Mróz                  Kolejarz Opole
3.     Krzysztof Fliegert          ROW Rybnik

Turniej Indywidualny "Dzień Hutnika" - Częstochowa 25/5/1991


1.     Józef Kafel                 Włókniarz Częstochowa
2.     Andrzej Musiolik            Śląsk Świętochłowice
3.     Maciej Fabiszak             Śląsk Świętochłowice

Turniej Par dla uczczenia wizyty Jana Pawła II w Polsce - Krosno 25/5/1991


1.     Per Jonsson - Mirosław Kowalik                Szwecja / Apator Toruń
2.     Lubomir Jedek - Zdenek Schneiderwind          CSRF
3.     Bogdan Ciupak - Klaus Lausch                  KKŻ Krosno / Niemcy

Grupa "C" Drużynowych Mistrzostw Świata - Tarnów 26/5/1991


1.     NORWEGIA                                                 36

2.     POLSKA                                                   30
3.     WŁOCHY                                                   26
4.     AUSTRIA                                                  17
5.     JUGOSŁAWIA                                               10

10-lecie startów Janusza Stachyry - Rzeszów 26/5/1991


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Dariusz Stenka              Motor Lublin
3.     Antoni Skupień              ROW Rybnik

Ćwierćfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Rybnik 2/6/1991


1.     Eugeniusz Skupień           Polska
2.     Robert Nagy                 Węgry
3.     Ryszard Dołomisiewicz       Polska

Czwórmecz młodzieżowy - Zielona Góra 8/6/1991 (przed południem)
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Morawski Zielona Góra                                    40

(Tomasz Kruk-11, Artur Pawlak-11, Andrzej Zarzecki-10, Mariusz Szańczuk-8)

1.     Stal Gorzów Wlkp                                         23

(Jarosław Łukaszewski-12, Mariusz Staszewski-5, Mirosław Giżycki-4, Robert Flis-2)

3.     Unia Leszno                                              23

(Adam Łabędzki-8, Sławomir Rypień-8, Paweł Grycaj-5, Kałużny-2, Krzysztof Mitura-0)

4.     Start Gniezno                                            3

(Zobel-2, Maciejewski-1)

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Zielona Góra 8/6/1991 (po południu)
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Adam Łabędzki               Unia Leszno - 15(3,3,3,3,3)
2.     Andrzej Zarzecki            Morawski Zielona Góra - 13+3
3.     Jarosław Łukaszewski        Stal Gorzów Wlkp - 13+2

4.     Tomasz Kruk                 Morawski Zielona Góra - 10
5.     Artur Pawlak                Morawski Zielona Góra - 10
6.     Sławomir Rypień             Unia Leszno - 10
7.     Jan Połubiński              Morawski Zielona Góra - 9
8.     Robert Flis                 Stal Gorzów Wlkp - 8
9.     Kałużny                     Unia Leszno - 6
?.     Mariusz Szańczuk            Morawski Zielona Góra - 6
?.     Piotr Protasiewicz          Morawski Zielona Góra - 4
?.     Zagórski                    Morawski Zielona Góra - 3
?.     Mirosław Giżycki            Stal Gorzów Wlkp - 3
?.     Mariusz Staszewski          Stal Gorzów Wlkp - 3

Turniej o Puchar Wojewody - Bydgoszcz 9/6/1991


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.     Waldemar Cieślewicz         Polonia Bydgoszcz
3.     Jacek Woźniak               Polonia Bydgoszcz

"Puchar MTP" - Poznań 12/6/1991
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz - 14(?,?,?,?,3)
2.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp - 13(3,1,3,3,3)
3.     Martin Dugard               Wielka Brytania - 12

4.     ?                           ?
5.     Hans Nielsen                Dania - 9(d,3,?,?,2)
?.     Eugeniusz Skupień           ROW Rybnik - ?(?,2,?,?,?)
?.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże Gdańsk
Po zawodach rozegrano bieg o Puchar Prezesa GKS Olimpia (start sześciu zawodników):
P.Świst, T.Gollob, J.Olszewski, H.Nielsen-d

Testmecz międzypaństwowy UNIA-ROLNICKI TARNÓW - SPEEDWAY CENTR WIEDEŃ


Tarnów 9/6/1991                 ??  -  ??
1.J.Rempała, 2.G.Rempała, 3.J.Kapustka, 4.P.Leśniowski, 5.J.Łukasik, 6.S.Tronina,
7.Mi.Cierniak, 8.P.Zięba -
1.A.Boessner-13(3,2,1,2,2,3), 2.Meder-0(0,0,0,0,0,0), 3.T.Pilotto-9(2,0,2,2,1,2),
4.D.Hammer-0(0,-,-,0,0), 5.W.Nebel-13(1,3,3,2,2,2), 6.R.Selb-2(0,1,0,0,1,0) - sędzia: ?

Turniej "O Puchar Sport Review" - Pożegnanie Bogusława Nowaka - Gorzów Wlkp 15/6/1991


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra

41. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 16/6/1991


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Piotr Pawlicki              Unia Leszno
3.     Jarosław Szymkowiak         Morawski Zielona Góra

Turniej Indywidualny o Puchar 700-lecia Grudziądza - Grudziądz 16/6/1991
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Vladimir Voronkov           ? 12+3(D)(w,3,3,3,3) nr.st.7
2.     Mariusz Strzelecki          GKM Grudziądz 12+2(C)(3,2,1,3,3) nr.st.11
3.     Andrey Korolev              ? 12+1(A)(2,3,3,2,2) nr.st.2

4.     Waldemar Cisoń              Polonia Bydgoszcz 11(3,1,1,3,3) nr.st.3
5.     Jacek Gollob                Polonia Bydgoszcz 10(2,3,3,2,d) nr.st.16
6.     Przemysław Brucheiser       Ostrovia Ostrów Wlkp 9+3(D)(3,0,3,t,3) nr.st.8
7.     Sławomir Derdziński         Apator Toruń 9+2(B)(2,2,0,3,2) nr.st.6
8.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk 9+1(C)(3,3,2,1,d) nr.st.13
9.     Piotr Baron                 GKM Grudziądz 8(1,2,2,2,1) nr.st.1
10.    Jacek Kalinowski            Wybrzeże Gdańsk 5(u,w,2,2,1) nr.st.9
11.    Robert Kempiński            GKM Grudziądz 7(2,2,2,1,w) nr.st.12
12.    Bakhtiar Alieev             Poltava 5(t,1,1,1,2) nr.st.4
13.    J.Bałtrukowicz              GKM Grudziądz 3(1,0,d,0,2) nr.st.10
14.    Oleg Butko                  ? 3(1,1,0,w,1) nr.st.14
15.    Robert Pruss                GKM Grudziądz 2(u/-,d,1,1,0) nr.st.5
16.    Tomasz Świątkiewicz         Apator Toruń 0(u) nr.st.15
       Wojciech Żurawski           GKM Grudziądz (0,1,0,t) nr.st.R1
       Grzegorz Wiśniewski         GKM Grudziądz (1,0,0,0,1) nr.st.R2
sędzia - Ryszard Głód, zmiany: R1 w 1 biegu za 4, R2 w 2 biegu za 5, R1 w 5 biegu za 9, R2 w biegach 7,17 za 15, R1 w 10 biegu za 15, R2 w 13 biegu za 14, R1 w 14 biegu za 8, R1 w 16 biegu za 15, R2 w 19 biegu za 12

Finał "Mistrzostw Śląska Juniorów" - Rybnik 22/6/1991


1.     Waldemar Szuba              Sparta-ASPRO Wrocław
2.     Krzysztof Fliegert          ROW Rybnik
3.     Marek Mróz                  Kolejarz-Remak Opole


Końcowa klasyfikacja "Mistrzostw Śląska":


1.     Waldemar Szuba              Sparta-ASPRO Wrocław
2.     Krzysztof Fliegert          ROW Rybnik
3.     Krzysztof Zieliński         Sparta-ASPRO Wrocław

4.     Marek Mróz                  Kolejarz-Remak Opole

9. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 23/6/1991


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Jan Krzystyniak             Stal Rzeszów
3.     Jarosław Szymkowiak         Morawski Zielona Góra

Turniej Indywidualny o Puchar "Przemian Ziemii Gnieźnieńskiej" - Gniezno 23/6/1991
(źródło informacji - Witold Łukowski i Andrzej Korzybski)


1.     Tomasz Fajfer               Start Gniezno - 8+3(A)(3,2,3) nr.6
2.     Jacek Gomólski              Start Gniezno - 8+2(D)(2,3,3) nr.5
3.     Krzysztof Kuczwalski        Apator Toruń - 8+1(B)(3,2,3) nr.4

4.     Cezary Owiżyc               Polonez Poznań - 7(3,3,1) nr.11
5-7.   Piotr Kociemba              Ostrovia Ostrów Wlkp - 6(2,3,1) nr.2
       Jarosław Gała               Stal Gorzów Wlkp - 6(3,1,2) nr.15
       Jacek Krzyżaniak            Apator Toruń - 6(1,3,2) nr.16
8-9.   Krzysztof Ziarnik           Polonia Bydgoszcz - 5(1,1,3) nr.8
       Krzysztof Okupski           Stal Gorzów Wlkp - 5(2,2,1) nr.13
10.    Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp - 4(0,2,2) nr.7
11.    Marek Nowak                 Start Gniezno - 3(0,1,2) nr.9
12-13. Marek Adamczyk              Start Gniezno - 2(1,0,1) nr.3
       Tomasz Kornacki             Polonia Bydgoszcz - 2(2,u,0) nr.10
14.    Piotr Pawlicki              Unia Leszno - 1(1,t,w) nr.12
15-16. Zbigniew Krakowski          Unia Leszno - 0(u) nr.1
       Dariusz Baliński            Polonez Poznań - 0(w) nr.14
       Sławomir Zobel              Start Gniezno - (0,0) nr.R1
Sędzia - Jerzy Kaczmarek
Zawody przerwano po trzech seriach z powodu ulewy. Zmiany: R1 w biegach 5,9 za 1.
czasy: 67:34, 65:53, 67:84, 70:06, 67:31, 70:38, 69:72, 68:28, 66:53, ??:??, 68:94, 68:31, 65:60

Turniej Par - Ruda Śląska 23?/6/1991
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Mirosław Korbel - Henryk Bem                  ROW Rybnik - 17
2.     Andrzej Huszcza - Jaromir Lach                Morawski Zielona Góra / Czechy - 14
3.     Dariusz Rachwalik - Józef Kafel               Włókniarz Częstochowa - 13

4.     Maciej Fabiszak - Krzysztof Bas               Śląsk Świętochłowice - 8
5.     Marek Mróz - Roland Wieczorek                 Kolejarz-Remak Opole - 8
Po zawodach rozegrano bieg indywidualny:
A.Huszcza, M.Korbel, D.Fliegert, M.Mróz

Turniej Indywidualny z okazji 700-lecia Grudziądza - Grudziądza 23?/6/1991
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Vladimir Voronkov           ZSRR - 12+3
2.     Mariusz Strzelecki          GKM Grudziądz - 12+2
3.     Andreey Korolev             ZSRR - 12+1

Zielona Góra 26/6/1991 testmecz młodzieżowy MORAWSKI ZIELONA GÓRA - SPARTA-ASPRO WROCŁAW 48  -  42
(źródło informacji - Witold Łukowski)

A.Zarzecki-15, Zagórski-2, A.Pawlak-9, P.Protasiewicz-4, T.Kruk-13, M.Szańczuk-5, Kulczyński-0 -
Z.Lech-15(6), D.Hełmecki-0, W.Szuba-7, Z.Zakrzewski-2, K.Jankowski-13(6), M.Szczekot-0, K.Zieliński-3, Jasik-2

Testmecz międzypaństwowy ROW RYBNIK - OXFORD


Rybnik 30/6/1991                49  -  41

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Toruń 30/6/1991


1.     ...............             ..............
2.     ...............             ..............
3.     ...............             ..............

Lista startowa:
1-V.Sokolov, 2-A.Korolev, 3-V.Voronkov, 4-K.Kuczwalski, 5-J.Krzyżaniak, 6-J.Broucels,
7-S.Derdziński, 8-A.Boris, 9-W.Walczak, 10-O.Bucko, 11-T.Zieliński, 12-R.Sawina,
13-N.Dobums, 14-M.Kowalik, 15-N.Kokins, 16-T.Świątkiewicz

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Rybnik 1/7/1991


1.     Hans Nielsen                Dania
2.     Mirosław Korbel             ROW Rybnik
3.     N.Dugard                    Wielka Brytania

Gorzów Wlkp 7/7/1991 testmecz młodzieżowy STAL GORZÓW WLKP - MORAWSKI ZIELONA GÓRA 58  -  31
(źródło informacji - Witold Łukowski)

M.Hućko-14, J.Łukaszewski-13, P.Paluch-12 -
A.Zarzecki-10, T.Kruk-8, A.Pawlak-5, M.Szańczuk-5


Turniej Indywidualny:
A.Zarzecki, A.Pawlak
, ?, ?
M.Hućko, P.Paluch
, ?, ?
(finał): P.Paluch, A.Zarzecki
, ?, ?
Sędzia - Stanisław Pieńkowski

18. Memoriał Mariana Rose - Toruń 13/7/1991


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
3.     Piotr Pawlicki              Unia Leszno

15-lecie startów Krzysztofa Okupskiego - Gorzów Wlkp 14/7/1991


1.     Leigh Adams                 Australia
2.     Jarosław Szymkowiak         Morawski Zielona Góra
3.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp

Testmecz międzypaństwowy UNIA TARNÓW - OLYMP PRAGA


Tarnów 14/7/1991                64  -  46
1.J.Kapustka-12, 2.J.Łukasik, 3.R.Kużdżał-15, 4.S.Tronina, 5.J.Rempała-15, 6.G.Rempała -
1.L.Jedek-15, 2.Z.Schneiderwind, 3.J.Holub, 4.P.Vandirek, 5.A.Kasper jr.-15, 6.J.Fejfar - sędzia: Józef Rzepa

Finał Mistrzostw Świata Par - Poznań 20/7/1991


1.     DANIA                                                    28
2.     SZWECJA                                                  24
3.     NORWEGIA                                                 19

Międzynarodowy Turniej Par - Zielona Góra 21/7/1991
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     DANIA                                                    29

(Hans Nielsen-12, Jan Osvald Pedersen-17)

2.     MORAWSKI ZIELONA GÓRA                                    22

(Andrzej Huszcza-13, Jarosław Szymkowiak-9)

3.     NORWEGIA                                                 21

(Lars Gunnestad-12, Einar Kyllingstad-9)

4.     SZWECJA                                                  15

(Per Jonsson-11, Jimmy Nilsen-4)

5.     WŁOCHY                                                   14

(Armando Castagna-11, Francesco Vestrini-3)

6.     CSRF                                                     14

(Bohumil Brhel-8, Zdenek Tesar-6)

7.     NIEMCY                                                   7

(Gerd Riss-0, Klaus Lausch-7)
(RT)Zbigniew Błażejczak-4
Sędzia - Włodzimierz Kowalski

Wrocław 24/7/1991 testmecz SPARTA-ASPRO WROCŁAW - MORAWSKI ZIELONA GÓRA 52  -  38
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Z.Lech-11, Z.Zakrzewski-1, K.Jankowski-9, W.Szuba-5, S.Gonciarz-6, K.Zieliński-7, G.Malinowski-13 -
M.Molka-9(6), P.Protasiewicz-0(2), S.Dudek-10(6), A.Pawlak-2(4), Z.Błażejczak-10(6), M.Szańczuk-0(4), J.Połubiński-7(5)

"Dominik Show" - Gdańsk 9/8/1991


1.     John Davis                  Wielka Brytania
2.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Robert Sawina               Apator Toruń

Testmecze międzypaństwowe POLSKA - AUSTRALIA


Bydgoszcz 17/9/1991             49  -  59
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Waldemar Cieślewicz-10, Jacek Woźniak-9, Piotr Świst-9, Mirosław Kowalik-9, Jarosław Olszewski-8, Jarosław Szymkowiak-4, Jacek Krzyżaniak-0, Sławomir Dudek-0 -
Leigh Adams-16, Troy Butler-13, Stephen Davies-10, Shane Bowes-7, Steve Regeling-6, Craig Boyce-4, Rod Colquhoun-3


Lublin 18/9/1991                50  -  58
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Dariusz Śledź-10, Marek Kepa-9, Mirosław Kowalik-8, Sławomir Drabik-8, Jarosław Olszewski-5, Jacek Krzyżaniak-5, Jerzy Mordel-3, Piotr Świst-2 -
Leigh Adams-18, Craig Boyce-15, Troy Butler-8


Tarnów 19/9/1991                30  -  60
(źródło informacji - Witold Łukowski i Andrzej Korzybski)

1.Jacek Rempała-5, 2.Robert Kużdżał-2, 3.Jarosław Olszewski-10, 4.Robert Sawina-2, 5.Dariusz Śledź-3, 6.Adam Łabędzki-4, 7.Sławomir Drabik-12, 8.Piotr Paluch-1 -
1.Steve Regeling-12, 2.Todd Wiltshire-10, 3.Craig Boyce-9, 4.Troy Butler-12, 5.Leigh Adams-8, 6.Shane Bowes-11, 7.Stephen Davies-7
tabela biegów

10-lecie startów Zdzisława Ruteckiego - Bydgoszcz 29/9/1991


1.     Piotr Pawlicki              Unia Leszno
2.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
3.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra

Młodzieżowy Turniej Par - Zielona Góra 5/10/1991
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Tomasz Kruk-10, Artur Pawlak-12               Morawski Zielona Góra - 22
2.     Andrzej Zarzecki-13, Piotr Protasiewicz-9     Morawski Zielona Góra - 22
3.     Maciej Szczekot-7, Z.Zakrzewski-6             Sparta-ASPRO Wrocław - 13

4.     Dariusz Hełmecki-6, R.Jasik-4                 Sparta-ASPRO Wrocław - 10
5.     Andrzej Giżycki-8, Piotr Rembas-1             Stal Gorzów Wlkp - 9
6.     M.Kulczyński-2, L.Zagórski-0                  Morawski Zielona Góra - 2

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Gniezno 5/10/1991


1.     Sam Ermolenko               USA - 14 pkt.
2.     Antonin Kasper jr.          CSRF - 13 pkt.
3.     Peter Karlsson              Szwecja - 12+3 pkt.

4.     Mitch Shirra                Nowa Zelandia - 12+2 pkt.
5.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra - 12+1 pkt.
lista startowa: 1-J.Woźniak, 2-S.Ermolenko, 3-P.Świst, 4-J.Doncaster, 5-A.Huszcza,
6-M.Shirra, 7-R.Sawina, 8-T.Rickardsson, 9-D.Śledź, 10-P.Karlsson, 11-J.Krzystyniak,
12-A.Kasper jr., 13-W.Załuski, 14-R.Matousek, 15-J.Gomólski, 16-W.Cieślewicz,
R1-M.Głód, sędzia-J.Kaczmarek

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Bydgoszcz 6/10/1991


1.     Sam Ermolenko               USA
2.     Jan Osvald Pedersen         Dania
3.     Billy Hamill                USA

Międzynarodowy Turniej Indywidualny, Puchar Tygodnika "24 Godziny" - Częstochowa 6/10/1991


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Marek Kępa                  Motor Lublin
3.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów

Krosno 6/10/1991 Testmecz międzypaństwowy KKŻ KROSNO - OLIMP MARKETA PRAGA 54  -  36
(źródło informacji - Witold Łukowski)

J.Petrikovics-14, L.Bodi-14, P.Styczyński-10, M.Bargiel-5, B.Ciupak-4, J.Piechaczek-1, P.Grygolec-1 -
L.Jedek-14, Z.Schneiderwind-12, J.Stepanek-3, M.Srastka-3, M.Patak-2, M.Fejfar-2, D.Suchan-0

Zielona Góra 13/10/1991 Testmecz międzypaństwowy MORAWSKI ZIELONA GÓRA - WOLVERHAMPTON 45  -  45
(źródło informacji - Witold Łukowski)

J.O.Pedersen-14(2,3,3,3,3),S.Dudek-1(1,0,u),L.Gunnestad-10(2,2,2,2,2),A.Huszcza-6(0,1,3,0,2), A.Zarzecki-10(3,1,1,2,3),J.Szymkowiak-3(1,0,2,0,0),J.Połubiński-1(0,1) -
Ronnie Carrey-15(3,3,3,3,3),Andy Philips-0(0,0,0),Sam Ermolenko-10(3,3,2,2,w),Scott Norman-6(1,2,1,1,1), Graham Jones-9(2,2,1,3,1),Charles Ermolenko-4(0,1,0,1,2),Wayne Carter-1(1,0) - Sędzia: Włodzimierz Kowalski
Po meczu odbył się turniej indywidualny z udziałem po czterech zawodników z obu drużyn.
Zwyciężył J.O.Pedersen przed L.Gunnestad, S.Ermolenko i G.Jones.

Młodzieżowy Mistrzostwa Wielkopolski - Ostrów Wlkp 17/10/1991
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Piotr Protasiewicz          Morawski Zielona Góra (14 pkt.)
2.     Artur Pawlak                Morawski Zielona Góra (13 pkt.)
3.     Tomasz Kruk                 Morawski Zielona Góra (13 pkt.)

4.     Przemysław Brucheiser       Ostrovia Ostrów Wlkp (12 pkt.)
5.     Marek Nowak                 Start Gniezno (11 pkt.)
6.     Robert Mikołajczak          Unia Leszno (10 pkt.)
?.     Leszek Zagórski             Morawski Zielona Góra (2 pkt.)

Młodzieżowy Mistrzostwa Wielkopolski - Leszno 19/10/1991
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Artur Pawlak                Morawski Zielona Góra (14 pkt.)
2.     Sławomir Rypień             Unia Leszno (13 pkt.)
3.     ?                           ?

?.     Tomasz Kruk                 Morawski Zielona Góra (6 pkt.)
?.     Piotr Protasiewicz          Morawski Zielona Góra (5 pkt.)
?.     Leszek Zagórski             Morawski Zielona Góra (3 pkt.)
?.     Maciej Kulczyński           Morawski Zielona Góra (0 pkt.)

24. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 19/10/1991


1.     Marek Kępa                  Motor Lublin
2.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
3.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole

Wrocław 20/10/1991 testmecz SPARTA-ASPRO WROCŁAW - MORAWSKI ZIELONA GÓRA 41  -  48
(źródło informacji - Witold Łukowski)

K.Jankowski-10, W.Załuski-7, K.Zieliński-2, Z.Lech-5, J.Szinagl-1, H.Piekarski-6, D.Śledź-7, G.Malinowski-3 -
L.Gunnestad-11, J.Nilsen-11, S.Dudek-1, A.Huszcza-12, J.Szymkowiak-1, A.Zarzecki-7, M.Molka-5, Z.Błażejczak-0
Po meczu rozegrano bieg dodatkowy o nagrodę pieniężną 1000DM w którym udział wzięli:
A.Huszcza, A.Zarzecki, K.Jankowski, G.Malinowski. Wygrał Andrzej Huszcza.

Memoriał Ryszarda Chrupka i T.Tolińskiego - Tarnów 20/10/1991


1.     Piotr Leśniowski            Unia-Rolnicki Tarnów
2.     Robert Jucha                Motor Lublin
3.     Marek Muszyński             Motor Lublin

Młodzieżowe Mistrzostwa Wielkopolski - 14. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Gniezno 20/10/1991


1.     Piotr Protasiewicz          Morawski Zielona Góra
2.     Artur Pawlak                Morawski Zielona Góra
3.     Marek Nowak                 Start Gniezno


Klasyfikacja końcowa Młodzieżowych Mistrzostw Wielkopolski:


1.     Piotr Protasiewicz          Morawski Zielona Góra
2.     Artur Pawlak                Morawski Zielona Góra
3.     Marek Nowak                 Start Gniezno

Międzynarodowy Turniej Indywidualny "Victoria Cup" - Tarnów 23/10/1991


1.     Mirosław Kowalik            Apator Toruń
2.     Lubomir Jedek               CSRF
3.     Tommy Knudsen               Dania

Turniej o Wielką Nagrodę ASPRO - Wrocław 25/10/1991


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Kelvin Tatum                Wielka Brytania
3.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra

Zielona Góra 26/10/1991 testmecz MORAWSKI ZIELONA GÓRA - STAL GORZÓW WLKP 52  -  38
(źródło informacji - Witold Łukowski)

J.Szymkowiak-13(3,3,1,3,3), S.Dudek-9(1,2,2,2,2), A.Zarzecki-8(3,d,2,3,u), J.Połubiński-7(2,2,2,1), A.Huszcza-7(0,3,0,1,3), A.Pawlak-7(3,1,1,2), M.Molka-0(0), T.Kruk-1(1) -
A.Kocso-12(2,1,3,3,0,3), R.Franczyszyn-9(0,3,2,2,2), P.Paluch-4(1,2,0,1,0), M.Hućko-4(0,0,3,1), P.Świst-7(2,1,3,0,1,d), J.Łukaszewski-2(1,0,1,0)

"Mistrzostwa Śląska" - 9. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 27/10/1991


Wyniki Mistrzostw Śląska:

1.     Leszek Matysiak             Śląsk Świętochłowice
2.     Andrzej Musiolik            Śląsk Świętochłowice
3.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik


Wyniki Memoriału Jana Ciszewskiego:

1.     Leszek Matysiak             Śląsk Świętochłowice
2.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik
3.     Antoni Skupień              ROW Rybnik

4.     Andrzej Musiolik            Śląsk Świętochłowice

39. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 27/10/1991


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Piotr Pawlicki              Unia Leszno
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno


1990     INDEX     1992