DMP DM1L DM2L MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje
W tym roku odeszli do wieczności...
Tomasz Słowiński (ur.2-7-1975 zm.8-2-2001)
Grzegorz Furtak (ur.3-12-1962 zm.6-3-2001)
Józef Olejniczak (ur.3-9-1918 zm.13-3-2001)
Reinhold Konieczny (ur.31-5-1942 zm.20-5-2001)
Wojciech Kiełbasa (ur.19-4-1973 zm.12-7-2001) - wypadek na torze w Krośnie 6-7-2001
Jan Ziółkowski (ur.27-7-1939 zm.22-8-2001)
Karol Lis (ur.20-6-1959 zm.26-8-2001)
Leszek Próchniak (ur.5-4-1927 zm.11-10-2001)
Edward Mielcarzewicz (ur.3-1-1938 zm.18-10-2001)
Henryk Zieja (ur.17-5-1948 zm.9-12-2001)
Antoni Woryna (ur.15-2-1941 zm.14-12-2001)
Jacek Rykier (ur.16-5-1969 zm.22-12-2001)
Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz
Częstochowa
Gdańsk
Gniezno
Gorzów Wlkp
Grudziądz
Krosno
Kraków
Leszno
Łódź
Lublin
Opole
Ostrów Wlkp
Piła
Rawicz
Rybnik
Rzeszów
Świętochłowice
Tarnów
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zielona Góra
Ekstraliga
RUNDA ZASADNICZA
TORUŃ WROC. GORZ. BYDG. PIŁA LESZ. CZĘS. ZIEL.
TORUŃ ** ** 51-39 57-33 48-42 60-30 57-30 64-26 55-35
WROCŁAW 58-32 ** ** 49-41 54-36 57-30 66-24 45-45 55-35
GORZÓW WLKP 51-39 41-49 ** ** 52-38 41-49 49-40 52-38 57-33
BYDGOSZCZ 43-47 47-43 46-43 ** ** 51-39 42-48 68-21 54-36
PIŁA 33-57 46-44 34-56 35-55 ** ** 57-33 56-34 54-36
LESZNO 32-58 44-46 49-41 35-55 48-42 ** ** 53-37 64-26
CZĘSTOCHOWA 41-48 32-58 45-45 49-41 52-38 57-33 ** ** 48-42
ZIELONA GÓRA 50-40 47-43 33-57 46-44 40-50 45-27 46-44 ** **1 runda 1/4/2001: Toruń-Gorzów Wlkp, Piła-Leszno, Częstochowa-Wrocław, (11/4)Zielona Góra-Bydgoszcz
2 runda 8/4/2001: (29/4)Wrocław-Zielona Góra, Gorzów Wlkp-Piła, (26/4)Bydgoszcz-Częstochowa, (23/4)Leszno-Toruń
3 runda 16/4/2001 (Lany Poniedziałek): Toruń-Częstochowa, Piła-Wrocław, Leszno-Bydgoszcz, (6/5)Zielona Góra-Gorzów Wlkp
4 runda 22/4/2001: Wrocław-Toruń, Gorzów Wlkp-Leszno, (6/5)Bydgoszcz-Piła, (9/5)Częstochowa-Zielona Góra
5 runda 3/5/2001: Toruń-Zielona Góra, Gorzów Wlkp-Bydgoszcz, Piła-Częstochowa, Leszno-Wrocław
6 runda 13/5/2001: Wrocław-Gorzów Wlkp, Bydgoszcz-Toruń, Częstochowa-Leszno, Zielona Góra-Piła
7 runda 20/5/2001: Gorzów Wlkp-Częstochowa, Bydgoszcz-Wrocław, Piła-Toruń, Leszno-Zielona Góra
8 runda 3/6/2001: Toruń-Piła, Wrocław-Bydgoszcz, Częstochowa-Gorzów Wlkp, Zielona Góra-Leszno
9 runda 14/6/2001 (Boże Ciało): Toruń-Bydgoszcz, Gorzów Wlkp-Wrocław, Piła-Zielona Góra, Leszno-Częstochowa
10 runda 24/6/2001: Wrocław-Leszno, Bydgoszcz-Gorzów Wlkp, (14/7)Częstochowa-Piła, (12/7)Zielona Góra-Toruń
11 runda 8/7/2001: Toruń-Wrocław, Piła-Bydgoszcz, Leszno-Gorzów Wlkp, Zielona Góra-Częstochowa
12 runda 22/7/2001: Wrocław-Piła, Gorzów Wlkp-Zielona Góra, Bydgoszcz-Leszno, Częstochowa-Toruń
13 runda 29/7/2001: Toruń-Leszno, Piła-Gorzów Wlkp, (6/8)Częstochowa-Bydgoszcz, Zielona Góra-Wrocław
14 runda 5/8/2001: Wrocław-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Toruń, Bydgoszcz-Zielona Góra, Leszno-PiłaKolejność drużyn po rundzie zasadniczej
1. APATOR-ADRIANA TORUŃ 22 11 0 3 +170
2. ATLAS WROCŁAW 19 9 1 4 +155
3. PERGO GORZÓW WLKP 15 7 1 6 +60
4. BRACTWO-POLONIA BYDGOSZCZ 14 7 0 7 +66
--------------------------------------------------------------
5. BGŻ S.A.-POLONIA PIŁA 12 6 0 8 -71
6. UNIA LESZNO 10 5 0 9 -118
7. RADSON-MALMA WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 10 4 2 8 -120
8. ZKŻ POLMOS ZIELONA GÓRA 10 5 0 9 -142RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4) RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 5-8)
TORUŃ WROC. GORZ. BYDG. PIŁA LESZ. CZĘS. ZIEL.
TORUŃ ** ** 48-42 50-40 54-36 PIŁA ** ** 54-36 53-37 44-46
WROCŁAW 47-43 ** ** 54-36 40-32 LESZNO 40-50 ** ** 51-39 46-44
GORZÓW WLKP 53-37 41-49 ** ** 50-40 CZĘSTOCHOWA 57-33 57-33 ** ** 59-31
BYDGOSZCZ 47-43 48-42 46-44 ** ** ZIELONA GÓRA 43-47 43-47 51-39 ** **15 runda 19/8/2001: Toruń-Bydgoszcz, (24/9)Gorzów Wlkp-Wrocław, Piła-Zielona Góra, Częstochowa-Leszno
16 runda 2/9/2001: Wrocław-Toruń, Bydgoszcz-Gorzów Wlkp, Leszno-Piła, Zielona Góra-Częstochowa
17 runda 9/9/2001: Toruń-Gorzów Wlkp, Wrocław-Bydgoszcz, (22/9)Piła-Częstochowa, (17/9)Zielona Góra-Leszno
18 runda 16/9/2001: Gorzów Wlkp-Toruń, (2/10)Bydgoszcz-Wrocław, Leszno-Zielona Góra, (2/10)Częstochowa-Piła
19 runda 23/9/2001: Wrocław-Gorzów Wlkp, Bydgoszcz-Toruń, Leszno-Częstochowa, Zielona Góra-Piła
20 runda 7/10/2001: Toruń-Wrocław, Gorzów Wlkp-Bydgoszcz, Piła-Leszno, Częstochowa-Zielona GóraOstateczna kolejność drużyn w DMP 2001
1. APATOR-ADRIANA TORUŃ 28 14 0 6 +180
2. ATLAS WROCŁAW 27 13 1 6 +181
3. BRACTWO-POLONIA BYDGOSZCZ 20 10 0 10 +42
4. PERGO GORZÓW WLKP 19 9 1 10 +48
5. BGŻ S.A.-POLONIA PIŁA 20 10 0 10 -49
6. RADSON-MALMA WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 16 7 2 11 -84
7. UNIA LESZNO 16 8 0 12 -152
--------------------------------------------------------------
8. ZKŻ POLMOS ZIELONA GÓRA 14 7 0 13 -166Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2002
1 Liga
RUNDA ZASADNICZA
GDAŃ. RYBN. RZES. GNIE. GRUD. RAWI. ŁÓDŹ OPOLE
GDAŃSK ** ** 56-34 44-46 55-34 63-27 55-35 55-35 58-32
RYBNIK 55-35 ** ** 49-41 64-26 50-40 68-21 62-28 70-20
RZESZÓW 42-48 36-54 ** ** 46-43 62-28 64-26 56-33 55-35
GNIEZNO 32-58 55-35 50-40 ** ** 48-42 49-41 50-40 56-34
GRUDZIĄDZ 44-46 44-46 47-43 47-43 ** ** 46-43 61-28 47-43
RAWICZ 35-54 44-46 53-37 51-38 46-44 ** ** 42-30 56-34
ŁÓDŹ 39-50 43-47 00-40 50-39 64-26 50-39 ** ** 41,5-30,5
OPOLE 35-55 35-53 53-36 49-41 46-44 50-40 45-45 ** **1 runda 1/4/2001: Grudziądz-Gdańsk, Rawicz-Gniezno, Łódź-Rzeszów, (7/4)Opole-Rybnik
2 runda 8/4/2001: (19/4)Gdańsk-Rawicz, Rybnik-Grudziądz, Rzeszów-Opole, (29/4)Gniezno-Łódź
3 runda 16/4/2001 (Lany Poniedziałek): Rybnik-Rzeszów, Grudziądz-Gniezno, (6/5)Łódź-Gdańsk, (6/5)Opole-Rawicz
4 runda 22/4/2001: Gdańsk-Opole, (6/5)Rzeszów-Grudziądz, (5/5)Gniezno-Rybnik, Rawicz-Łódź
5 runda 3/5/2001: Rybnik-Gdańsk, Rzeszów-Gniezno, Grudziądz-Rawicz, Opole-Łódź
6 runda 13/5/2001: Gdańsk-Rzeszów, Gniezno-Opole, Rawicz-Rybnik, Łódź-Grudziądz
7 runda 20/5/2001: Rybnik-Łódź, Rzeszów-Rawicz, Gniezno-Gdańsk, Grudziądz-Opole
8 runda 3/6/2001: Gdańsk-Gniezno, Rawicz-Rzeszów, Łódź-Rybnik, Opole-Grudziądz
9 runda 14/6/2001 (Boże Ciało): Rybnik-Rawicz, Rzeszów-Gdańsk, Grudziądz-Łódź, Opole-Gniezno
10 runda 24/6/2001: Gdańsk-Rybnik, Gniezno-Rzeszów, Rawicz-Grudziądz, Łódź-Opole
11 runda 8/7/2001: Rybnik-Gniezno, Grudziądz-Rzeszów, Łódź-Rawicz, Opole-Gdańsk
12 runda 22/7/2001: Gdańsk-Łódź, Rzeszów-Rybnik, Gniezno-Grudziądz, Rawicz-Opole
13 runda 29/7/2001: Grudziądz-Rybnik, Rawicz-Gdańsk, Łódź-Gniezno, Opole-Rzeszów
14 runda 5/8/2001: Gdańsk-Grudziądz, Rybnik-Opole, Rzeszów-Łódź, Gniezno-RawiczKolejność drużyn po rundzie zasadniczej
1. WYBRZEŻE GDAŃSK 24 12 0 2 +207
2. RKM RYBNIK 24 12 0 2 +209
3. STAL RZESZÓW 14 7 0 7 +81
4. START GNIEZNO 12 6 0 8 -48
--------------------------------------------------------------
5. KUNTERSZTYN-QUICK MIX GRUDZIĄDZ 10 5 0 9 -84
6. KOLEJARZ RAWICZ 10 5 0 9 -93
7. ŁTŻ ŁÓDŹ 9 4 1 9 -116
8. TŻ NOBAN OPOLE 9 4 1 9 -156Jeśli dwa zespoły zgromadziły równą ilość punktów meczowych, o kolejności
w tabeli decydował bilans bezpośrednich spotkań między zespołami.RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4) RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 5-8)
GDAŃ. RYBN. RZES. GNIE. GRUD. RAWI. ŁÓDŹ OPOLE
GDAŃSK ** ** 41-49 62-27 58-32 GRUDZIĄDZ ** ** 57-32 53-37 62-28
RYBNIK 40-49 ** ** 65-25 70-20 RAWICZ 61-29 ** ** 54-36 50-40
RZESZÓW 38-52 35-54 ** ** 64-26 ŁÓDŹ 42-48 37-53 ** ** 58-32
GNIEZNO 30-60 40-50 51-38 ** ** OPOLE 49-41 47-43 44-40 ** **15 runda 19/8/2001: Gdańsk-Gniezno, Rzeszów-Rybnik, Grudziądz-Opole, Łódź-Rawicz
16 runda 2/9/2001: Rybnik-Gdańsk, Gniezno-Rzeszów, Rawicz-Grudziądz, (14/9)Opole-Łódź
17 runda 9/9/2001: (27/9)Gdańsk-Rzeszów, Gniezno-Rybnik, Grudziądz-Łódź, Opole-Rawicz
18 runda 16/9/2001: (29/9)Rybnik-Gniezno, Rzeszów-Gdańsk, Rawicz-Opole, (30/9)Łódź-Grudziądz
19 runda 23/9/2001: Rybnik-Rzeszów, Gniezno-Gdańsk, Rawicz-Łódź, Opole-Grudziądz
20 runda 7/10/2001: Gdańsk-Rybnik, Rzeszów-Gniezno, Grudziądz-Rawicz, Łódź-OpoleOstateczna kolejność drużyn w DM 1 Ligi 2001
1. WYBRZEŻE GDAŃSK 34 17 0 3 +313
--------------------------------------------------------------
2. RKM RYBNIK 34 17 0 3 +327
3. STAL RZESZÓW 16 8 0 12 -2
4. START GNIEZNO 14 7 0 13 -189
5. KOLEJARZ RAWICZ 18 9 0 11 -46
6. KUNTERSZTYN-QUICK MIX GRUDZIĄDZ 18 9 0 11 -43
7. TŻ NOBAN OPOLE 15 7 1 12 -210
--------------------------------------------------------------
8. ŁTŻ ŁÓDŹ 11 5 1 14 -150Jeśli dwa zespoły zgromadziły równą ilość punktów meczowych, o kolejności
w tabeli decydował bilans bezpośrednich spotkań między zespołami w rundzie finałowej.Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 2002
2 Liga
TARN. OSTR. KROS. ŚWIĘ. WARS. LUBL. KRAK.
TARNÓW ** ** 46-44 63-27 62-28 60-30 46-44 65-25
OSTRÓW WLKP 56-34 ** ** 62-28 51-39 61-28 59-31 69-20
KROSNO 36-53 64-26 ** ** 40-49 50-39 72-18 63-27
ŚWIĘTOCHŁOWICE 49-41 42-48 40-50 ** ** 48-42 59-30 62-28
WARSZAWA 30-60 50-39 41-49 45-45 ** ** 54-36 60-30
LUBLIN 43-47 37-52 42-48 49-40 50-36 ** ** 47-32
KRAKÓW 39-50 30-35 42-48 40-50 41-49 45-45 ** **1 runda 16/4/2001: Tarnów-Kraków, Krosno-Świętochłowice, Lublin-Warszawa
2 runda 6/5/2001: Ostrów Wlkp-Krosno, Świętochłowice-Tarnów, (28/4)Kraków-Lublin
3 runda 3/5/2001: Tarnów-Ostrów Wlkp, Warszawa-Kraków, Lublin-Świętochłowice
4 runda 13/5/2001: Ostrów Wlkp-Lublin, Krosno-Tarnów, Świętochłowice-Warszawa
5 runda 18/5/2001: Warszawa-Ostrów Wlkp, (20/5)Lublin-Krosno, Kraków-Świętochłowice
6 runda 3/6/2001: Tarnów-Lublin, Ostrów Wlkp-Kraków, (14/6)Krosno-Warszawa
7 runda 24/6/2001: Świętochłowice-Ostrów Wlkp, Warszawa-Tarnów, Kraków-Krosno
8 runda 8/7/2001: Tarnów-Warszawa, Ostrów Wlkp-Świętochłowice, Krosno-Kraków
9 runda 22/7/2001: Warszawa-Krosno, Lublin-Tarnów, Kraków-Ostrów Wlkp
10 runda 5/8/2001: Ostrów Wlkp-Warszawa, (12/8)Krosno-Lublin, Świętochłowice-Kraków
11 runda 19/8/2001: Tarnów-Krosno, Warszawa-Świętochłowice, Lublin-Ostrów Wlkp
12 runda 2/9/2001: Ostrów Wlkp-Tarnów, Świętochłowice-Lublin, Kraków-Warszawa
13 runda 9/9/2001: Tarnów-Świętochłowice, Krosno-Ostrów Wlkp, Lublin-Kraków
14 runda 23/9/2001: Świętochłowice-Krosno, Warszawa-Lublin, Kraków-TarnówOstateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 2001
1. TŻ KRAKÓW-UNIA TARNÓW 20 10 0 2 +176
-------------------------------------------------------------
2. ISKRA OSTRÓW WLKP 18 9 0 3 +153
3. ŻKS JUDYTA KROSNO 16 8 0 4 +73
4. ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE 13 6 1 5 +25
5. WTŻ WARSZAWA 9 4 1 7 -65
6. TŻ LUBLIN 7 3 1 8 -118
7. WANDA KRAKÓW 1 0 1 11 -244
Eliminacje grupowe
GRUPA 1 GRUPA 2
1. Bydgoszcz 11 181 1. Rybnik 11 176
2. Częstochowa 10 182 2. Wrocław 10 164
3. Warszawa 4,5 77 3. Toruń 6 101
4. Rawicz 4 67 4. Rzeszów 2 47
5. Grudziądz 0,5 49 5. Lublin 1 45
GRUPA 3 GRUPA 4
1. Leszno 12 175 1. Piła 10 153
2. Zielona Góra 9 158 2. Tarnów 7,5 135
3. Gdańsk 5 93 3. Opole 7 131
4. Gniezno 4 70 4. Gorzów Wlkp 4,5 87
5. Ostrów Wlkp 0 55 5. Łódź 0 5922. Finał MDMP - Leszno 14/9/2001
1. Unia Leszno 39
2. BGŻ S.A.-Polonia Piła 35
3. RKM Rybnik 30
57. Finał IMP - Bydgoszcz 15/8/2001
1. Tomasz Gollob Bractwo-Polonia Bydgoszcz
2. Robert Sawina Atlas Wrocław
3. Sebastian Ułamek Atlas Wrocław
35. Finał MIMP - Częstochowa 30/9/2001
1. Jarosław Hampel BGŻ S.A.-Polonia Piła
2. Krzysztof Słaboń Atlas Wrocław
3. Łukasz Jankowski Unia Leszno
28. Finał MPPK - Piła 22/6/2001
1. Atlas Wrocław 25
2. Bractwo-Polonia Bydgoszcz 23
3. Radson-Malma Włókniarz Częstochowa 21
20. Finał MMPPK - Rybnik 30/6/2001
1. ZKŻ Polmos Zielona Góra 24
2. Atlas Wrocław 22
3. Bractwo-Polonia Bydgoszcz 21
41. Finał Złotego Kasku - Wrocław 21/9/2001
1. Piotr Protasiewicz Bractwo-Polonia Bydgoszcz
2. Robert Sawina Atlas Wrocław
3. Sebastian Ułamek Atlas Wrocław
36. Finał Srebrnego Kasku - Zielona Góra 24/7/2001
1. Rafał Okoniewski Pergo Gorzów Wlkp
2. Jarosław Hampel BGŻ S.A.-Polonia Piła
3. Dawid Kujawa ZKŻ Polmos Zielona Góra
25. Finał Brązowego Kasku - Gorzów Wlkp 6/9/2001
1. Rafał Szombierski RKM Rybnik
2. Robert Miśkowiak BGŻ S.A.-Polonia Piła
3. Zbigniew Czerwiński Radson-Malma Włókniarz Częstochowa
20. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 31/3/2001
1. Tomasz Gollob Bractwo-Polonia Bydgoszcz
2. Piotr Protasiewicz Bractwo-Polonia Bydgoszcz
3. Krzysztof Cegielski Wybrzeże Gdańsk
Minispeedway - Puchar Zakładu Ogrodniczego "Różanki" - Wawrów 31/3/2001
1. Lars Henriksen Dania
2. Jan Grawersen Dania
3. Morten Qvistgaard Dania
1. Sebastian Ułamek Atlas Wrocław
2. Krzysztof Jabłoński BGŻ S.A.-Polonia Piła
3. Tomasz Bajerski Apator-Adriana Toruń
1. Rafał Kurmański ZKŻ Polmos Zielona Góra
2. Rafał Okoniewski Pergo Gorzów Wlkp
3. Tomasz Chrzanowski Apator-Adriana Toruń
"Puchar Wiosny" - Ostrów Wlkp 9/4/2001
1. Rinat Mardaszin Rosja
2. Hans Clausen Dania
3. Maciej Jąder Iskra Ostrów Wlkp
34. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 6/5/2001
1. Jacek Krzyżaniak Atlas Wrocław
2. Sebastian Ułamek Atlas Wrocław
3. Grzegorz Walasek Radson-Malma Włókniarz Częstochowa
Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Zielona Góra 22/5/2001
1. Rafał Kurmański ZKŻ Polmos Zielona Góra
2. Łukasz Romanek RKM Rybnik
3. Rafał Szombierski RKM Rybnik
Turniej Indywidualny "50-lecie Sekcji Żużlowej Stali Rzeszów" - Rzeszów 27/5/2001
1. Grzegorz Rempała Stal Rzeszów
2. Robert Kościecha Apator-Adriana Toruń
3. Robert Dados Atlas Wrocław
Mecz towarzyski - Częstochowa 27/5/2001
Gwiazdy Polskiego Żużla - Gwiazdy Światowego Żużla 45 - 63
"Winterthur Cup" - Bydgoszcz 1/6/2001
1. ZKŻ Polmos Zielona Góra 44
2. Pergo Gorzów Wlkp 24
3. Apator-Adriana Toruń 21
1. Artur Pietrzyk Radson-Malma Włókniarz Częstochowa
2. Mariusz Staszewski Pergo Gorzów Wlkp
3. Krzysztof Cegielski Wybrzeże Gdańsk
18. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 2/6/2001
1. Tomasz Gollob Bractwo-Polonia Bydgoszcz
2. Robert Dados Atlas Wrocław
3. Piotr Protasiewicz Bractwo-Polonia Bydgoszcz
24. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Gniezno 9/6/2001
1. Mariusz Fierlej Unia Leszno
2. Tomasz Gapiński BGŻ S.A.-Polonia Piła
3. Łukasz Pawlikowski Start Gniezno
Turniej Pożegnalny Jacka Brucheisera - Ostrów Wlkp 16/6/2001
1. Robert Sawina Atlas Wrocław
2. Tomasz Jędrzejak Radson-Malma Włókniarz Częstochowa
3. Robert Dados Atlas Wrocław
Zawody Drużynowe 10-lecie GUKS Speedway Wawrów - Gorzów Wlkp 23/6/2001
GUKS SPEEDWAY WAWRÓW - STAL-PERGO GORZÓW WLKP 30 - 60
Turniej indywidualny "Puchar PHU Judyta" - Krosno 1/7/2001
1. Robert Wardzała Unia Tarnów
2. Marek Mróz ŻKS Judyta Krosno
3. Rafał Wilk ŻKS Judyta Krosno
Drużynowy Puchar Świata - Runda 1 - Gdańsk 1/7/2001
1. POLSKA 62
2. WIELKA BRYTANIA 49
3. FINLANDIA 22
4. NIEMCY 15
Drużynowy Puchar Świata - Runda 2 - Gdańsk 2/7/2001
1. SZWECJA 57
2. DANIA 48
3. ROSJA 31
4. SŁOWENIA 12
Drużynowy Puchar Świata - Runda 3 - Gdańsk 3/7/2001
1. AUSTRALIA 56
2. USA 41
3. CZECHY 35
4. WĘGRY 16
Leszno 4/7/2001 testmecz UNIA LESZNO - START GNIEZNO ?? - ??
? -
?, sędzia-?
Drużynowy Puchar Świata - Baraż - Wrocław 5/7/2001
1. DANIA 66
2. USA 65+4
3. WIELKA BRYTANIA 65+3
4. CZECHY 42
5. ROSJA 20
Finał Drużynowego Pucharu Świata - Wrocław 7/7/2001
1. AUSTRALIA 68
2. POLSKA 65
3. SZWECJA 51
4. DANIA 44
5. USA 30
Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Rybnik 15/7/2001
1. Lukas Dryml Czechy
2. Roman Chromik Polska
3. Krzysztof Kasprzak Polska
51. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 15/7/2001
1. Sebastian Ułamek Atlas Wrocław
2. Piotr Protasiewicz Bractwo-Polonia Bydgoszcz
3. Tony Rickardsson Szwecja
8. Memoriał Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 15/7/2001
1. Rune Holta Norwegia
2. Andreas Jonsson Szwecja
3. Robert Sawina Atlas Wrocław
Finał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Gdańsk 12/8/2001
1. Sebastian Ułamek Polska
2. Bohumil Brhel Czechy
3. Wiesław Jaguś Polska
Memoriał Jerzego Białka i Jacka Maraszka - Gdańsk 16/8/2001
1. Mirosław Giżycki Wybrzeże Gdańsk
2. Marek Cieślewicz Wybrzeże Gdańsk
3. Tomasz Gapiński BGŻ S.A.-Polonia Piła
"Stamir Cup" - Toruń 26/8/2001
1. Wiesław Jaguś Apator-Adriana Toruń
2. Andreas Jonsson Szwecja
3. Tomasz Gollob Bractwo-Polonia Bydgoszcz
Grand Prix Polski - Bydgoszcz 8/9/2001
1. Jason Crump Australia
2. Tony Rickardsson Szwecja
3. Mikael Karlsson Szwecja
Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2001:
1. Tony Rickardsson Szwecja
2. Jason Crump Australia
3. Tomasz Gollob Polska
Mecz międzypaństwowy - Warszawa 15/9/2001
POLSKA - AUSTRALIA 39 - 50
Turniej Par "Stawiamy na Młodych" - Rawicz 19/9/2001
1. Rafał Kurmański, Łukasz Jankowski
2. Łukasz Loman, Roman Chromik
3. Krzysztof Kasprzak, Łukasz Romanek
"Mistrzostwa Śląska" - 1. Memoriał Roberta Nawrockiego - Świętochłowice 22/9/2001
Wyniki "Mistrzostw Śląska":
1. Łukasz Szmid RKM Rybnik
2. Marcin Klyk TŻ Noban Opole
3. Marcel Maliński Śląsk Świętochłowice
Wyniki Memoriału Roberta Nawrockiego:
1. Łukasz Szmid RKM Rybnik
2. Marcel Maliński Śląsk Świętochłowice
3. Marcin Klyk TŻ Noban Opole
Minispeedway - Turniej "Żużlowe Talenty Europy" - Wawrów 22/9/2001
1. Polska 37
2. Dania 35
3. Niemcy 30
7. Memoriał Andrzeja Zarzeckiego i Artura Pawlaka - Zielona Góra 27/9/2001
1. Mariusz Dudek ZKŻ Polmos Zielona Góra
2. Sebastian Smoter ZKŻ Polmos Zielona Góra
3. Jakub Śpiewanek Pergo Gorzów Wlkp
Turniej "Dla Andrzeja Szymańskiego" - Leszno 29/9/2001
1. Rafał Okoniewski Pergo Gorzów Wlkp
2. Łukasz Jankowski Unia Leszno
3. Jarosław Hampel BGŻ S.A.-Polonia Piła
18. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 30/9/2001
1. Grzegorz Rempała Stal Rzeszów
2. Jacek Rempała Unia Leszno
3. Andrzej Huszcza ZKŻ Polmos Zielona Góra
6. Memoriał Rifa Saitgariejewa - Ostrów Wlkp 30/9/2001
1. Robert Dados Atlas Wrocław
2. Sebastian Ułamek Atlas Wrocław
3. Sławomir Drabik BGŻ S.A.-Polonia Piła
Turniej Indywidualny - "Puchar Burmistrza Rawicza" - Rawicz 14/10/2001
Wyniki Turnieju Indywidualnego:
1. Rafał Dobrucki BGŻ S.A.-Polonia Piła
2. Rafał Okoniewski Pergo Gorzów Wlkp
3. Piotr Dym Kolejarz Rawicz
Wyniki "Pucharu Burmistrza Rawicza":
1. Rafał Okoniewski Pergo Gorzów Wlkp
2. Piotr Dym Kolejarz Rawicz
3. Rafał Dobrucki BGŻ S.A.-Polonia Piła
1. Robert Miśkowiak BGŻ S.A.-Polonia Piła
2. Tomasz Chrzanowski Apator-Adriana Toruń
3. Tomasz Gapiński BGŻ S.A.-Polonia Piła
7. Memoriał Ryszarda Nieścieruka - Wrocław 20/10/2001
1. Sebastian Ułamek Atlas Wrocław
2. Robert Dados Atlas Wrocław
3. Piotr Winiarz Stal Rzeszów
10. Memoriał Romana Gąsiora - Krosno 21/10/2001
1. Piotr Winiarz Stal Rzeszów
2. Andrzej Huszcza ZKŻ Polmos Zielona Góra
3. Janusz Kołodziej TŻ Kraków-Unia Tarnów
Mecz towarzyski - Toruń 21/10/2001
APATOR-ADRIANA TORUŃ - LIDER SERWIS DREAM TEAM 40 - 50
49. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 28/10/2001
1. Sebastian Ułamek Atlas Wrocław
2. Hans Clausen Dania
3. Sławomir Drabik BGŻ S.A.-Polonia Piła
9. Turniej Gwiazdkowy - Piła 8/12/2001
1. Rafał Dobrucki BGŻ S.A.-Polonia Piła
2. Piotr Świst Pergo Gorzów Wlkp
3. Jarosław Hampel BGŻ S.A.-Polonia Piła