DMP DM2L PPZMot IMP Złoty Kask Turnieje


Team Championship


1 Liga

Rok 1963 przyniósł zmiany organizacyjne w rozgrywkach. Postanowiono, że rozgrywki I i II ligi rozgrywane będą w cyklu dwuletnim, choć tytuł mistrza DMP ustalano co roku.

                 RYBN.     GORZ.     BYDG.   RZES.  GDAŃ.  WROC.  ŚWIĘ.  LESZ.
RYBNIK           ** **     
55-23     57-21   49-29  43-32  55-23  53-24  61-17
GORZÓW WLKP    
31,5-46,5   ** **     42-36   47-31  48-29  51-27  47-31  57-20
BYDGOSZCZ        40-37     
39-39     ** **   41-37  50-28  44-33  45-33  38-40
RZESZÓW          
43-35     46-32     54-24   ** **  56-20  58-20  50-27  52-25
GDAŃSK           32-45     
37-41     38-40   41-37  ** **  44-34  41-37  65-13
WROCŁAW          
42-36     33-44     49-28   39-38  32-46  ** **  40-38  46-30
ŚWIĘTOCHŁOWICE 30,5-46,5 
37,5-40,5 36,5-40,5 40-38  40-38  43-34  ** **  45-33
LESZNO           13-65     
35-42     37-41   29-48  33-45  32-44  35-42  ** **

1 runda 5/4/64: Śląsk-Stal G., Unia-Górnik (walkower dla Górnika), Sparta-Wybrzeże, (2/8)Stal Rz.-Polonia
2 runda 12/4/64:
Stal G.-Sparta, Wybrzeże-Polonia, Górnik-Śląsk, (12-13/4)Stal Rz.-Unia
3 runda 24/5/64:
Sparta-ROW/Górnik, Unia-Polonia, Śląsk-Stal Rz., (20/5)Wybrzeże-Stal G.
4 runda 31/5/64:
Polonia-Stal G., Unia-Śląsk, ROW/Górnik-Wybrzeże 43-32 lub 48-29, Stal Rz.-Sparta
5 runda 14/6/64:
Stal G.-ROW/Górnik 31,5-46,5 lub 37-41, Wybrzeże-Stal Rz., Śląsk-Polonia (P.Waloszek-14 - Kupczyński-9,Połukard-9,R.Świtała-8,N.Świtała-7,5,Suchecki-4,Safian-3), Sparta-Unia,
6 runda 5/7/64:
Stal Rz.-Stal G., (4/7 godz.21)Polonia-ROW/Górnik (N.Świtała-11, Glücklich-1,Kupczyński-10,Suchecki-6,R.Świtała-4,Połukard-8 - Woryna-9,S.Tkocz-8,Peszke-2,J.Maj-7,Wyglenda-8,Norek-3), (4/7)Śląsk-Sparta, Unia-Wybrzeże (Podlecki-12(3,3,3,3)),
tabela po 6-rundzie: 1.Bydgoszcz 9 +13, 2.Gorzów Wlkp 7 +2, 3.Rzeszów 6 +63, 4.Rybnik 6 +46, 5.Gdańsk 6 +11, 6.Świętochłowice + -18, 7.Wrocław 4 -63, 8.Leszno 0 -64

7 runda 12/7/64:
Stal G.-Unia, Sparta-Polonia, Wybrzeże-Śląsk, ROW/Górnik-Stal Rz. (Wyglenda-12,Woryna-12,J.Maj-11,S.Tkocz-6,Peszke-6,Norek-2,Motyka-0 - Stawecki-7,Kapała-6,J.Malinowski-5,Kolber-3,Kępa-3,Spychała-3,Batko-2),
tabela po 7-rundzie: 1.Gorzów Wlkp 9 +39, 2.Bydgoszcz 9 -2, 3.Rybnik 8 +66, 4.Gdańsk 8 +15, 5.Rzeszów 6 +43, 6.Świętochłowice 6 -17, 7.Wrocław 6 -48, 8.Leszno 0 -101

8 runda 19/7/64:
Stal G.-Śląsk, ROW/Górnik-Unia 61-17 lub 57-20, Wybrzeże-Sparta, Polonia-Stal Rz. (Połukard-10,R.Świtała-10,Kupczyński-10,N.Świtała-4,Friedek-3,Glücklich-2, Suchecki-2 - Kapała-11,Kępa-9,J.Malinowski-8,Spychała-7,Stawecki-1,Batko-1,Kolber-0)
9 runda 30/9/64 (przełożono z 23/8):
Sparta-Stal G., Polonia-Wybrzeże, Śląsk-ROW/Górnik, (23/8)Unia-Stal Rz. (Żyto-12,Bentke-5,J.Kowalski-5,Kusiak-5,Z.Jąder-1,Dobrucki-1,Sylwaniuk-0 - Kępa-12, Kapała-12,J.Malinowski-10,Batko-7,Spychała-4,Stawecki-2,Ciepiela-1),
10 runda 16/8/64:
Stal G.-Wybrzeże 48-29 lub 48-28, ROW/Górnik-Sparta, (15/8)Polonia-Unia (Suchecki-9,N.Świtała-7,R.Świtała-7,Połukard-5,Kupczyński-6,Glücklich-3,Friedek-1 - Bentke-12,Kusiak-12,Żyto-8,B.Kowalski-6,Z.Jąder-2), Stal Rz.-Śląsk,
tabela po 10-rundzie: 1.Gorzów Wlkp 13 +74, 2.Rybnik 12 +142, 3.Bydgoszcz 11 -36, 4.Rzeszów 10 +102, 5.Gdańsk 10 +8, 6.Świętochłowice 6 -61, 7.Wrocław 6 -84, 8.Leszno 2 -145
11 runda 30/8/64:
Stal G.-Polonia, Śląsk-Unia 43-35 lub 45-33, Wybrzeże-ROW/Górnik (Podlecki-9(3,3,3,d),M.Kaiser-7 - Wyglenda-12(3,3,3,3)), (31/8)Sparta-Stal Rz. (Domiszewski-11, Słaboń-10,Trzeszkowski-9,Wawszczyk-4,Błoch-2,Grudziński-2,Antos-1 - Kapała-11,Kępa-8,Spychała-7, Batko-5,Kościelak-3,Kolber-2,Ciepiela-2),
12 runda 6/9/64:
ROW/Górnik-Stal G., Stal Rz.-Wybrzeże, Polonia-Śląsk, Unia-Sparta (Bentke-11,Żyto-6,Kowalski-6 - Trzeszkowski-11,Domiszewski-9,Słaboń-7,Grudziński-7,Błoch-6, Antos-2,Wawszczyk-2),
tabela po 12-rundzie: 1.Rybnik 16 +187, 2.Gorzów Wlkp 15 +48, 3.Rzeszów 14 +156, 4.Bydgoszcz 13 -30, 5.Gdańsk 10 -41, 6.Wrocław 10 -71, 7.Świętochłowice 8 -61, 8.Leszno 2 -188

13 runda 13/9/64:
Stal G.-Stal Rz., ROW/Górnik-Polonia, Sparta-Śląsk, (27/9)Wybrzeże-Unia (walkower dla Wybrzeża),
14 runda 20/9/64:
Unia-Stal G., Polonia-Sparta (Trzeszkowski-11,Domiszewski-10,Słaboń-6), Śląsk-Wybrzeże,Stal Rz.-ROW/Górnik

Ostateczna kolejność DMP 1964

1.  ROW/GÓRNIK RYBNIK       22   11  0   3   +283
2.  STAL GORZÓW WLKP        21   10  1   3   +82
3.  POLONIA BYDGOSZCZ       17   8   1   5   -33

4.  STAL RZESZÓW            16   8   0   6   +148
5.  WYBRZEŻE GDAŃSK         12   6   0   8   -13
6.  SPARTA WROCŁAW          12   6   0   8   -91
7.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    10   5   0   9   -77
8.  UNIA LESZNO             2    1   0   13  -299

Ostateczna kolejność DMP 1963-1964

1.  ROW/GÓRNIK RYBNIK       48   24  0   4   +498
2.  STAL RZESZÓW            38   19  0   9   +401
3.  STAL GORZÓW WLKP        31   15  1   12  +39
4.  POLONIA BYDGOSZCZ       25   12  1   15  -78
5.  SPARTA WROCŁAW          24   12  0   16  -106
6.  WYBRZEŻE GDAŃSK         24   12  0   16  -153
7.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    20   10  0   18  -224
--------------------------------------------------
8.  UNIA LESZNO             14   7   0   21  -377

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1965

25/10/64 TARNÓW - ŚWIĘTOCHŁOWICE       37-39
31/10/64 ŚWIĘTOCHŁOWICE - TARNÓW       53-25


Górnik Rybnik - Andrzej Wyglenda, Joachim Maj, Stanisław Tkocz, Antoni Woryna, Karol Peszke, Alojzy Norek, Waldemar Motyka, Stanisław Bombik
Stal Gorzów Wlkp - Andrzej Pogorzelski(2.57), Edmund Migoś(2.38), Bronisław Rogal(2.35), Jerzy Padewski(1.99), Jerzy Flizikowski(1.28), Jerzy Bartoszkiewicz(0.80), Wojciech Jurasz(0.49), Feliks Olejniczak(0.25), Czesław Nowak(0.25),
Polonia Bydgoszcz - Mieczysław Połukard, Rajmund Świtała, Edward Kupczyński, Norbert Świtała, Zygfryd Friedek, Henryk Glücklich, Andrzej Koselski, Czesław Safian, Janusz Suchecki, Stanisław Witkowski, Ryszard Stachowiak,
Stal Rzeszów - Jan Malinowski, Stefan Kępa, Florian Kapała, Marian Spychała, Marian Stawecki, Stanisław Lalicki, Jan Kolber, Janusz Kościelak, Józef Batko, Adam Ciepiela,
Wybrzeże Gdańsk - Marian Kaiser, Zbigniew Podlecki, Bogdan Berliński, Stanisław Kaiser, Jan Tkocz, Zdzisław Nowak, Czesław Kraska, Roman Wieczorek, Czesław Kraska, Zdzisław Nowak,
Sparta Wrocław - Jerzy Trzeszkowski, Andrzej Domiszewski, Adolf Słaboń, Tadeusz Teodorowicz, Bogumił Grudziński, Zygmunt Antos, Henryk Kałuża, Władysław Wawszczyk, Jerzy Błoch, Konstanty Pociejkowicz (zawieszony na rok), trener - Józef Olejniczak,
Śląsk Świętochłowice - Paweł Waloszek, Jan Mucha, Wiktor Waloszek, Franciszek Waloszek, Erwin Brabański, Krystian Fołtyn, Henryk Jeziorowski, Erwin Maj, Lotar Dudek, Alojzy Brzeskot, Franciszek Hudała,
Unia Leszno - Kazimierz Bentke, Henryk Żyto (zawieszony na rok, karę anulowano w sierpniu), Jerzy Kowalski, Jan Kusiak, Zdzisław Dobrucki, Zbigniew Jąder, Czesław Tórz, Tadeusz Biernat, Zbigniew Juskowiak, Ryszard Sylwaniuk, Zdzisław Waliński (zawieszony na rok)

2 Liga

           CZĘS.   KROS.   ZIEL.     TARN.   GNIE.  NHUTA   TORUŃ   PIŁA    OPOLE  LUBL.   ŁÓDŹ    ŚREM
CZĘSTOCH.  ** **   38-39   40-38     48-27   56-22  44-33   57-21   54-24   53-25  60-17   61-17   
KROSNO     54-24   ** ** 44,5-32,5 40,5-33,5 56-22  56-22   51-27   52-25   46-31          65-13   55-23
ZIELONA G. 49-29   48-30   ** **     46-32   49-28  40-38   56-22   42-35   44-34  62-16 45,5-30,5
TARNÓW     38-40   50-27   44-33     ** **   47-31  39-38   47-31   48-29   50-28  46-31   49-29   53-24
GNIEZNO    44-34   42-35   41-36     38-40   ** **  41-35   50-28           51-27  55-23   53-25
NOWA HUTA  39-38   43-35   43-35     34-42   39-39  ** **   46-30   41-36   56-22  62-16   48-29
TORUŃ      36-42 45,5-32,5 33-45     45-33   40-38  42-34   ** **   43-35   44-34  43-35   52-26
PIŁA       35-42   42-36   44-33     40-38   36-42  39-39   42-36   ** **   35-38  39-38   40-36   45-32
OPOLE      37-41   30-47   36-42     35-42  
34-43  37-41 46,5-31,5 40-37   ** **  27-18   54-24
LUBLIN     33-45           38-40     45-33   48-30  40-38   37-39 35,5-42,5 48-28  ** **   35-43   65-13
ŁÓDŹ       13-65   32-45   13-65     24-54   30-47  34-44   41-35   38-39   40-38  25-53   ** **
ŚREM       13-65   13-65                     25-53  31-47   40-37           37-41  26-50 38,5-39,5 ** **

1 runda 5/4/64 (terminarz IKP): (5/8)Stal-Włókniarz (Bauta-15(3,3,3,3,3),B.Kowalski-9, Dąbrowski-5,Cheładze-5,Szuluk-2 - Rurarz-10,Kacperak-9), (?/?)Polonia-Start, (17 lub 26/9)Kolejarz-Tramwajarz (Filip-12, Skowron-12,Warzecha-11,Kubica-6,Sitek-6,Hyla-4,Kozubski-1 - Mirowski-10,Strzelecki-8,Sumiński-3,Pietraszewski-2, Gołofit-1,Krakowiak-0,Wojtyniak-0,), (20/4)Unia-Zgrzeblarki 44-33 lub 44-34 (Pytko-12(3,3,3,3) - Szurkowski-10, Ciorga-7,Wiśniewski-5,Sochacki-4,Kurek-3,Mendyka-3,Jaskulski-1), (???-?/5)Sparta-Wanda, (?/?)Karpaty-Motor,
2 runda 12/4/64 (terminarz IKP):
(19/8)Wanda-Stal (Kolenda-12,Jaroszewicz-8,Stach-8, Senderski-6,Tanaś-5,Chorabik-4,Gajnik-1 - Rose-12,B.Kowalski-8,Bauta-7,Szuluk-1,Cheładze-1,Szmidtkowski-1), Zgrzeblarki-Sparta (walkower 65-13, Sparta z powodu braku możliwości treningów nie przyjechała na zawody), (?/?)Tramwajarz-Unia, (?/9)Polonia-Kolejarz (Skowron-12,Filip-7,Warzecha-7,Sitek-6,Berliński-2,Hyla-2,Kubica-2), (???-?/8)Włókniarz-Stal,
3 runda 3/5/64:
Stal-Zgrzeblarki (Rose-15,B.Kowalski-14,Cheładze-3, Jaworski-1,Sargun-0,Bauta-0,Szuluk-0 - Jaskulski-10,Mendyka-9,Szurkowski-8,Sochacki-6,Ciorga-5, Wiśniewski-5,Langner-2), Unia-Polonia (Pytko-12,Curyło-11 - Krzyżaniak-11), Kolejarz-Start 34-43 lub 24-43 (Filip-15, Skowron-11,Kubica-4,Kozubski-2,Sitek-2,Grzesiak-0,Warzecha-0 - Kwarciński-9,Odrzywolski-9,Majewicz-8,Ptaszyński-8, Walicki-5,Cieślewicz-2,Karasiński-2), (?/8)Motor-Włókniarz, Sparta-Tramwajarz 37,5-39,5 lub 38,5-39,5, Karpaty-Wanda 56-22 lub 46-32 (Jaroszewicz-8,Stach-7,Tanaś-2,Senderski-2,Kolenda-1,Chorabik-1,Gajoch-1),
4 runda 24/5/64:
Zgrzeblarki-Karpaty (Nowak-11,Mendyka-10,Ciorga-8,Langner-8, Szurkowski-5,Wiśniewski-3,Jaskulski-3 - Jakubowski-8,Waliszko-6,Gąsior-5,Winch-4,Jerzy Owoc-3, Janusz Owoc-3,Hap-1), Start-Włókniarz, Kolejarz-Unia (Skowron-13,Filip-11,Sitek-4,Warzecha-4,Kubica-3, Kozubski-0,H.Mazur-0 - Pytko-12,Kamiński-9,Kwaśniewicz-8,Bogdanowicz-5,Curyło-4,Golonka-2,Depta-2), Tramwajarz-Stal (Rose-12,B.Kowalski-12,Cheładze,Jaworski,Dąbrowski,Szuluk), (10/9)Wanda-Motor (Jaroszewicz-12, Korus-11,Senderski-11,Chorabik-9,Stach-8,Kolenda-6,Tanaś-5 - Mazur-6,Kowalski-4,Bielecki-3,Jendrej-2, Grudzień-1,Próchniak-1,sędzia - Wróblewski), Polonia-Sparta,
5 runda 31/5/64:
Motor-Zgrzeblarki (Mazur-13,Kowalski-12,Jendrej-5,Grzywacki-2, Próchniak-2,Bielecki-2,Grudzień-2 - Nowak-10,Ciorga-9,Wiśniewski-9,Mendyka-7,Jaskulski-4,Wójcik-1), (1/6)Sparta-Kolejarz (Filip-12,Skowron-11,Warzecha-6,Kozubski-5,Kubica-4,Sitek-3), Włókniarz-Wanda (Jaroszewicz-9), Karpaty-Tramwajarz (walkower dla Karpat), Unia-Start, Stal-Polonia (Rose-12, B.Kowalski-9,Bauta-9,Cheładze-6,Dąbrowski-4,Szuluk-1 - Rutkowski-10,Krzyżaniak-9),
tabela po 5-rundzie: 1.Tarnów 10 +33, 2.Zielona Góra 8 +73, 3.Krosno 4 +63, 4.Gniezno 4 +3, 5.Łódź 4 -74, 6.Częstochowa 2 +1, 7.Toruń 2 -8, 8.Opole 2 -12, 9.Piła 2 -16, 10.Nowa Huta 2 -29, 11.Lublin 0 -2, 12.Śrem 0 -35

6 runda 7/6/64:
Zgrzeblarki-Włókniarz (Ciorga-9,Nowak-9,Mendyka-8,Jaskulski-7,Langner-6, Wiśniewski-5,Szurkowski-5 - Rurarz-12,Kurzak-7), Start-Wanda, Kolejarz-Stal (Skowron-12,Filip-12,Warzecha-11, Kozubski-5,Kubica-4,Wróbel-2,Sitek-0.5 - Cheładze-11,B.Kowalski-9,Podchajski-5,Dąbrowski-4.5,Szuluk-2), Polonia-Karpaty, Tramwajarz-Motor,
7 runda 14/6/64:
Wanda-Zgrzeblarki (Ciorga-15,Nowak-7,Mendyka-5,Wiśniewski-3, Langner-2,Jaskulski-2,Sochacki-1), Stal-Unia (Cheładze-11,Rose-9,B.Kowalski-9,Dąbrowski-7,Szuluk-5, Podhajski-3,Sargun-1 - Pytko-11), Karpaty-Kolejarz (Jakubowski-11,Jerzy Owoc-10,Gąsior-9,Waliszko-6,Winch-5, Janusz Owoc-4,Hap-1 - Filip-14,Skowron-13,Kozubski-2,Kubica-1,Warzecha-1), Motor-Polonia, Sparta-Start,
tabela po 7-rundzie: 1.Tarnów 12 +100, 2.Zielona Góra 10 +85, 3.Gniezno 8 +37, 4.Krosno 6 +77, 5.Piła 6 -3, 6.Toruń 4 -11, 7.Opole 4 -12, 8.Nowa Huta 4 -27, 9.Łódź 4 -102, 10.Lublin 2 -19, 11.Częstochowa 2 -19, 12.Śrem 0 -144

8 runda 21/6/64:
Start-Zgrzeblarki (Ciorga-11,Szurkowski-9,Jaskulski-5,Nowak-4,Langner-3, Mendyka-2,Sochacki-2 - Kwarcński-12,Odrzywolski-9), Sparta-Stal (Flegel-12,Bartoszkiewicz-12,Kaczmarek-5, Jankowiak-1,Michalak-1 - Bauta-10,Cheładze-9,B.Kowalski-8,Dąbrowski-4,Podhajski-4,Szuluk-2), Kolejarz-Motor (Skowron-9,Filip-9,Warzecha-5,Kubica-3,Kozubski-1,Sitek-0,Dzik-0 - Próchniak-5,Grzywacki-4, W.Kowalski-3,Bieleck-2,Jendrej-2,A.Mazur-2,Grudzień-0, sędzia: Stanisław Murach)-zawody przerwane po 8 wyścigach z powodu złych warunków atmosferycznych, (???-?/6)Polonia-Włókniarz,
9 runda 28/6/64:
Zgrzeblarki-Tramwajarz (Mendyka-11,Langner-8,5,Nowak-8,Ciorga-6, Szurkowski-6,Jaskulski-5,Sochacki-1 - Mirowski-15(3,3,3,3,3),Sumiński-5,5,Strzelecki-5,Wróżyński-4,Gołofit-1), Karpaty-Sparta 55-23, Wanda-Polonia, Stal-Start (Rose-12(3,3,3,3),Szuluk-1,Dąbrowski-1, B.Kowalski-10(2,3,3,2),Bauta-11(3,3,2,3),Podhajski-0,Cheładze-5(?,2,?,1) - Odrzywolski-8(2,1,3,2), Walicki-6(1,3,2,?),Kwarciński-10(3,2,3,2),Ptaszyński-6(2,2,2,0),Gajdziński,Karasiński,Majewicz-?(2,), sędzia-Kuba), Motor-Unia, (29/8)Włókniarz-Kolejarz,
tabela po 9-rundzie: 1.Tarnów 14 +111, 2.Zielona Góra 12 +92, 3.Gniezno 10 +41, 4.Krosno 8 +86, 5.Nowa Huta 8 -13, 6.Opole 6 -3, 7.Piła 6 -15, 8.Toruń 6 -12, 9.Lublin 4 +22, 10.Częstochowa 4 -12, 11.Łódź 4 -127, 12.Śrem 2 -173

10 runda 5/7/64:
Polonia-Zgrzeblarki (Krzyżaniak-12(3,3,3,3) - Szurkowski-9,Nowak-9, Wiśniewski-6,Mendyka-4,Jaskulski-3,Langner-2), Unia-Włókniarz (Pytko-12,Kamiński-10 - Kacperak-12,Rurarz-11), Kolejarz-Wanda (Filip-15,Skowron-13,Kozubski-3,Dzik-2,Kubica-2,Warzecha-2,Mazur-0 - Korus-9,Jaroszewicz-8, Kolenda-7,Senderski-7,Stach-6,Tanaś-3,Gajoch-1), Sparta-Motor (ostatni mecz ligowy drużyny ze Śremu, dotychczasowe wyniki meczów zostały anulowane), (???-?/7)Start-Tramwajarz, Stal-Karpaty (Rose-12,B.Kowalski-11, Bauta-10,Cheładze-4,Szuluk-3,5,Dąbrowski-3,Podhajski-2 - Jakubowski-12,Jerzy Owoc-12,Winch-3),
tabela po 10-rundzie: 1.Tarnów 14 +109, 2.Zielona Góra 12 +81, 3.Gniezno 12 +69, 4.Nowa Huta 10 -9, 5.Krosno 8 +73, 6.Toruń 8 +1, 7.Piła 8 -4, 8.Lublin 6 +46, 9.Opole 6 -7, 10.Częstochowa 6 -10, 11.Łódź 4 -155, 12.Śrem 2 -197

11 runda 12/7/64:
Zgrzeblarki-Kolejarz (Z.Nowak-9,Kurek-8,Szurkowski-8,Mendyka-8,Wiśniewski-6, Langner-5,Wójcik-0 - Skowron-15,Filip-11,Warzecha-4,Kozubski-2,Hyla-1,Kubica-1), Wanda-Unia (Jaroszewicz-13, Korus-7,Senderski-6,Tanaś-3,Chorabik-2,Stach-2,Kolenda-1 - Pytko-12,Fijałkowski-9,Bogdanowicz-9,Kamiński-6, Kwaśniewicz-4,Golonko-1,Depta-1, sędzia - Kazakin), Włókniarz-Sparta, Motor-Stal (Rose-12,Bauta-11, B.Kowalski-7,Cheładze-6,Szuluk-1,Dąbrowski-1,Podhajski-1), Karpaty-Start, Tramwajarz-Polonia,
tabela po 11-rundzie: 1.Tarnów 16 +117, 2.Zielona Góra 14 +91, 3.Gniezno 12 +35, 4.Krosno 10 +107, 5.Toruń 10 +3, 6.Piła 10 -3, 7.Nowa Huta 10 -17, 8.Lublin 6 +45, 9.Częstochowa 6 -10, 10.Opole 6 -17, 11.Łódź 4 -153, 12.Śrem 2 -197

12 runda 19/7/64:
Kolejarz-Zgrzeblarki (Skowron-12,Filip-11,Warzecha-4,Kubica-3, Sitek-3,Kozubski-2,Hyla-1 - Mendyka-10,Szurkowski-10,Z.Nowak-8,Wiśniewski-7,Kurek-5,Sochacki-2,Langner-0), Unia-Wanda (Pytko-11,Kamiński-11 - Korus-7,Koledna-7,Jaroszewicz-7), Polonia-Tramwajarz, Sparta-Włókniarz (walkower 13-65, zespół Sparty wycofał się z rozgrywek z powodu trudności sprzętowych), Start-Karpaty, Stal-Motor (Rose-12,Bauta-12,B.Kowalski-12,Podhajski-3,Sargun-2,Cheładze-1,Dąbrowski-1 - Mazur-9,Jendrej-7,Bielecki-6, W.Kowalski-6),
tabela po 12-rundzie: 1.Tarnów 18 +118, 2.Zielona Góra 16 +99, 3.Gniezno 14 +83, 4.Toruń 12 +10, 5.Piła 12 +3, 6.Krosno 10 +100, 7.Nowa Huta 10 -17, 8.Częstochowa 8 +42, 9.Lublin 6 +37, 10.Opole 6 -23, 11.Łódź 4 -160, 12.Śrem 2 -262

13 runda 26/7/64:
Zgrzeblarki-Polonia (Mendyka-10,Szurkowski-10,Kurek-7,Z.Nowak-6, Wiśniewski-3,Langner-3,Jaskulski-3 - Krzyżaniak-15(3,3,3,3,3),Siodła-7,Rutkowski-5,Gólcz-4,Bogucki-4), Włókniarz-Unia (Pytko-3), Wanda-Kolejarz (Jaroszewicz-11,Korus-10,Tanaś-9,Kolenda-8,Chorabik-7,Stach-6, Senderski-5 - Skowron-12,Kubica-3,Sitek-3,Fiala-2,Warzecha-1,sędzia - Jabłoński), Tramwajarz-Start, Karpaty-Stal (Jerzy Owoc-12,Gąsior-12 - Bauta-10,B.Kowalski-8,Kowalski-1,Cheładze-6,Dąbrowski-1,Sargun-1, Szmidtkowski-1,Szuluk-0), Motor-Sparta (walkower 65-13),
tabela po 13-rundzie: 1.Zielona Góra 18 +106, 2.Tarnów 18 +97, 3.Gniezno 16 +100, 4.Krosno 12 +124, 5.Nowa Huta 12 +17, 6.Piła 12 +4, 7.Toruń 12 +14, 8.Częstochowa 10 +63, 9.Lublin 8 +89, 10.Opole 6 -57, 11.Łódź 4 -177, 12.Śrem 2 -314

14 runda 2/8/64:
Tramwajarz-Zgrzeblarki (walkower 13-65, łodzianie poinformowali, że mają problemy z naprawą uszkodzonych motocykli), Polonia-Wanda, Start-Stal (Odrzywolski-12,Kwarciński-12,Walicki-11,Majewicz-9 - Bauta-10,B.Kowalski-9, Cheładze-2,Szuluk-2,Dąbrowski-1,Szmidtkowski-0), Unia-Motor, Kolejarz-Włókniarz (Filip-15,Skowron-12,Warzecha-5,Sitek-3,Kozubski-1, Kubica-1,Hyla-0 - Rurarz-9,Kacperak-8,Jastrzębski-6,Kuciak-6,Łotocki-6,Krupiński-4,Kurzak-2), Sparta-Karpaty (walkower 13-65),
tabela po 14-rundzie: 1.Zielona Góra 20 +158, 2.Tarnów 20 +112, 3.Gniezno 18 +122, 4.Krosno 14 +176, 5.Nowa Huta 13 +17, 6.Piła 13 -4, 7.Częstochowa 12 +67, 8.Toruń 12 -36, 9.Lublin 8 +74, 10.Opole 6 -61, 11.Łódź 4 -229, 12.Śrem 2 -366

15 runda 19/8/64 (przełożona z 9/8):
Zgrzeblarki-Start (Kwarciński-13,Odrzywolski-8,Ptaszyński-3 - Mendyka-11,Nowak-9,Jaskulski-7,Szurkowski-6,Wiśniewski-6,Langner-6,Sochacki-4), Wanda-Stal (Koledna-12, Jaroszewicz-9,Stach-9,Senderski-6,Tanaś-5,Chorabik-4,Gajuch-1 - Rose-12,Kowalski-8,Bauta-7,Szuluk-1, Szmytkowski-1,Cheładze-1, sędzia - Gąsiorowski), Motor-Kolejarz, (???-?/8)Włókniarz-Polonia,
16 runda 16/8/64:
Zgrzeblarki-Wanda (Jaroszewicz-8,Korus-8(kontuzja w ostanim biegu),Stach-7,Kolenda-4,Chorabik-4, Tanaś-4,Senderski-3 - Mendyka-13,Szurkowski-12,Jaskulski-10,Nowak-4,Kurek-1,Wiśniewski-0,Langner-0), Unia-Stal (Pytko-12,Kamiński-11,Bogdanowicz-8,Depta-7,Golonka-5,Kwaśniewicz-4 - Rose-13,Kowalski-7,Bauta-6,Cheładze-2,Szuluk-2, Szchmidtkowski-1), Kolejarz-Karpaty (Skowron-13,Filip-9,Warzecha-5,Sitek-2,Kozubski-1,Kubica-0,Hyla-0 - Jakubowski-11,Jerzy Owoc-11,Gąsior-7,Janusz Owoc-6,Waliszko-6,Winch-4,Hap-2), (???-?/8)Polonia-Motor, (???)Start-Sparta,
17 runda 23/8/64:
Włókniarz-Zgrzeblarki (Kacperak-10,Rurarz-10 - Sochacki-12,Jaskulski-8,Nowak-5, Mendyka-4,Wiśniewski-4,Szurkowski-4,Kurek-1), Wanda-Start (Jaroszewicz-11,Kolenda-9,Tanaś-6,Stach-6, Senderski-4,Chorabik-3 - Odrzywolski-11,Kwarciński-11,Walicki-10,Majewicz-6,Cieślewicz-1), Stal-Kolejarz (B.Kowalski-11,Bauta-9,Dąbrowski-8,Cheładze-7,Szuluk-3,Szmidtkowski-2,Sargun-), (?/9)Karpaty-Polonia, (???-?/8)Motor-Tramwajarz,
tabela po 17-rundzie: 1.Częstochowa 22 +161, 2.Zielona Góra 22 +127, 3.Tarnów 20 +99, 4.Gniezno 17 +32, 5.Krosno 14 +137, 6.Nowa Huta 14 +15, 7.Toruń 14 -63, 8.Piła 13 -46, 9.Lublin 4 -51, 10.Opole 4 -92, 11.Łódź 4 -319 (od rundy 17-tej nastąpiła chyba korekta tabeli i wszystkie mecze Sparty Śrem zostały zweryfikowane jako nieodbyte)

18 runda 30/8/64:
Zgrzeblarki-Motor (Mendyka-12,Jaskulski-12,Sochacki-10,Nowak-9,Szurkowski-9, Wiśniewski-6,Kurek-4 - Bielecki-7,Kowalski-5,Mazur-4), Kolejarz-Sparta, Wanda-Włókniarz (Jaroszewicz-11, Kolenda-7,Tanaś-7,Chorabik-6,Stach-5,Senderski-3 - Rurarz-12,Kacperak-10,Kurzak-5,Kuciak-4,Łotocki-4, Jastrzębski-3, sędzia - Suski), Tramwajarz-Karpaty, (???-?/8)Start-Unia, (???-?/8)Polonia-Stal,
19 runda 6/9/64:
Karpaty-Zgrzeblarki, Włókniarz-Start, Unia-Kolejarz 50-28 lub 55-23 (Pytko-12, Kamiński-12,J.Fijałkowski-7,5,Kwaśniewicz-7,5,Bogdanowicz-5,Depta-5,Golonka-1 - Skowron-12,Filip-8, Warzecha-5,Sitek-2,Hyla-1), Stal-Tramwajarz, Motor-Wanda, (???)Sparta-Polonia,
tabela po 19-rundzie: 1.Częstochowa 26 +222, 2.Zielona Góra 24 +160, 3.Tarnów 24 +123, 4.Krosno 18 +162, 5.Gniezno 17 -5, 6.Nowa Huta 16 +14, 7.Toruń 16 -42, 8.Piła 15 -40, 9.Lublin 6 -94, 10.Opole 4 -142, 11.Łódź 4 -358

20 runda 13/9/64:
Zgrzeblarki-Stal (Jaskulski-11,Sochacki-9,Ciorga-9,Szurkowski-9,Wiśniewski-8, Nowak-5,Mendyka-5 - Rose-7,Bauta-4,B.Kowalski-4,Szuluk-3,Dąbrowski-2,Cheładze-1,Szmidtkowski-1), Wanda-Karpaty (Korus-11,Jaroszewicz-10,Kolenda-7,Tanaś-6,Chorabik-4,Senderski-4,Stach-1 - Jerzy Owoc-14, Jakubowski-7,Janusz Owoc-5,Waliszko-4,Winch-2,Gąsior-2,Hap-1, sędzia - Niemiec), Start-Kolejarz (Kwarciński-12, Odrzywolski-12,Majewicz-9,Ptaszyński-8,Walicki-7,Gajdziński-2,Karasiński-1 - Skowron-10,Filip-7,Sitek-6, Kubica-2,J.Berliński-1,Warzecha-1), Polonia-Unia, Włókniarz-Motor, Tramwajarz-Sparta,
21 runda 19/9/64:
Sparta-Zgrzeblarki (nie rozegrany), (20/9)Unia-Tramwajarz (Bogdanowicz-12,Kamiński-12 - Wróżyński-8), (20/9)Kolejarz-Polonia (Filip-12,Skowron-12,Warzecha-7,Hyla-5,Kubica-4,Berliński-0,Sitek-0 - Gólcz-9,Siodła-9,Rutkowski-7,Krzyżaniak-6,A.Kowalski-4,Bogucki-1,Majson-1),
22 runda 27/9/64:
Zgrzeblarki-Unia (Mendyka-11,Szurkowski-9,Ciorga-8,Wiśniewski-7,Nowak-6, Jaskulski-5,Sochacki-0,Mendyka-0 - Pytko-15,Kamiński-6,Kwaśniewicz-6,Bogdanowicz-4,J.Fijałkowski-1), Kolejarz-Tramwajarz 54-24 lub 52-24 (Filip-12,Skowron-12,Warzecha-11,Kubica-6,Sitek-6,Hyla-4, Kozubski-1 - Mirowski-10,Strzelecki-8,Sumiński-3,Pietraszewski-2,Gołofit-1,Krakowiak-0,Wojtyniak-0), (?/9)Włókniarz-Karpaty, (???-?/9)Polonia-Start, (???)Wanda-Sparta,
inne mecze:
(30/9)Karpaty-Unia 40.5-33.5 (Jerzy Owoc-12,Gąsior-8,Jakubowski-7,Janusz Owoc-5,Winch-3.5, Hap-3,Waliszko-2 - Pytko-10,Kamiński-9,Kwaśniewicz-5,Fijałkowski-5,Bogdanowicz-3.5,Depta-1), (?/7)Karpaty-Start, (?/7)Karpaty-Stal, (?/6)Unia-Karpaty, (?/6)Unia-Sparta, (?/7)Start-Karpaty, (?/9)Start-Motor, (30/9)Wanda-Tramwajarz 48-29, (?/7)Stal-Karpaty, (?/7)Polonia-Tramwajarz, (?/9)Motor-Start, (?/6)Tramwajarz-Wanda, (?/7)Tramwajarz-Polonia, (?/6)Sparta-Stal,

Ostateczna kolejność DM 2 Ligi 1964

1.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    30   15  0   5   +270 lub +273
2.  KARPATY KROSNO           28   14  0   6   +223 lub +225
3.  ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 28   14  0   6   +210 lub +208
4.  UNIA TARNÓW              26   13  0   7   +149 lub +120
5.  START GNIEZNO            25   12  1   7   +67 lub +47
6.  WANDA NOWA HUTA          22   11  0   9   +95 lub +79 lub +69
7.  STAL APATOR TORUŃ        18   9   0   11  -107 lub -104
8.  POLONIA PIŁA             17   8   1   11  -64 lub -85
9.  KOLEJARZ OPOLE           10   5   0   15  -148 lub -154 lub -138
10. MOTOR LUBLIN             10   5   0   15  -127 lub -183 lub -189
11. TRAMWAJARZ ŁÓDŹ          6    3   0   17  -423 lub -425

Ostateczna kolejność DM 2 Ligi 1963-1964

1.  ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 64   32  0   10  +401 lub +400

---------------------------------------------------
2.  UNIA TARNÓW              62   31  0   11  +530 lub +501
3.  KARPATY KROSNO           59   29  1   12  +376 lub +384
4.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    58   28  0   14  +361 lub +368
5.  START GNIEZNO            46   22  2   18  +56 lub +88
6.  POLONIA PIŁA             45   22  1   19  +218 lub +140
7.  STAL APATOR TORUŃ        44   22  0   20  -35 lub -32
8.  WANDA NOWA HUTA          32   16  0   26  -73 lub -88
9.  MOTOR LUBLIN             28   14  0   28  -229 lub -285
10. KOLEJARZ OPOLE           22   11  0   31  -348 lub -354
11. TRAMWAJARZ ŁÓDŹ          16   8   0   34  -842 lub -861
12. SPARTA ŚREM              8    4   0   18  -270 lub -261


Włókniarz Częstochowa - Stanisław Rurarz, Bernard Kacperak, Jerzy Łotocki, Zygmunt Malinowski, Wiktor Jastrzębski, Lech Zapart, Lucjan Krupiński, Julian Kuciak, Bogumił Kurzak,
Karpaty Krosno - Jerzy Owoc, Janusz Owoc, Roman Gąsior, Emil Jakubowski, Zdzisław Hap, Zdzisław Waliszko, Andrzej Winch, Józef Półchłopek,
Zgrzeblarki Zielona Góra (trener Józef Olejniczak) - Jan Szurkowski, Mieczysław Mendyka, Ludwik Jaskulski, Jan Wiśniewski, Bonifacy Langner, Henryk Ciorga, Zenon Nowak, Stanisław Sochacki, Bronisław Wójcik, Kazimierz Kurek,
Unia Tarnów - Zygmunt Pytko, Jan Fijałkowski, Zbigniew Flegel, Władysław Kamiński, Józef Ptak, Jan Kwaśniewicz, Benedykt Bogdanowicz, Marian Curyło, Władysław Depta, Andrzej Golonka, Tadeusz Górecki,
Start Gniezno - Czesław Odrzywolski, Marian Kwarciński, Leon Majewicz, Henryk Gajdziński, Henryk Karasiński, Henryk Cieślewicz, Stanisław Kujawski, Juliusz Ptaszyński, Andrzej Walicki,
Wanda Nowa Huta - Bohdan Jaroszewicz, Mirosław Kolenda, Adam Stach, Stanisław Chorabik, Maciej Korus, Józef Gajoch, Andrzej Tanaś, Adam Senderski,
Stal Apator Toruń - Marian Rose, Stanisław Bauta, Roman Cheładze, Stanisław Dombrowski (Waldemar Dąbrowski???), Ryszard Dutkowiak, Tadeusz Jaworski, Bogdan Kowalski, Józef Podhajski, Bogdan Sargun, Bogdan Szuluk, Ryszard Szmidtkowski, Stanisław Kowalski???,
Polonia Piła - Wiesław Rutkowski, Bogdan Krzyżaniak, Mieczysław Siodła, Tadeusz Jankowski, Jan Bogucki, Henryk Gólcz, Antoni Kowalski, Gonsch, Tadeusz Bilejczyk, M.Majsner,
Kolejarz Opole - Stanisław Skowron, Rudolf Filip, Stefan Warzecha, Jan Kozubski, Andrzej Sitek, Jan Kubica, Eugeniusz Dzik, Antoni Wróbel, Joachim Hyla, Krzysztof Grzesiak, H.Mazur, Jan Berliński,
Motor Lublin - Andrzej Jendrej, Andrzej Mazur, Andrzej Grudzień, Ryszard Bielecki, Wiesław Kowalski, Leszek Próchniak, Tadeusz Tkaczyk, Tadeusz Grzywacki, Jan Komandowski, Witold Chomicz, Zbigniew Dziwisz, Tadeusz Topyło, Janusz Kępa, Leszek Kokalski, Michał Zieliński, Maciej Koziej, Andrzej Zaremba,
Tramwajarz Łódź - Paweł Mirowski, Włodzimierz Sumiński, Stanisław Gołofit, Jan Strzelecki, Marian Pietraszkiewicz, Eugeniusz Wróżyński, Alojzy Wojtyniak,
Sparta Śrem - Wacław Wechman, Andrzej Bartoszkiewicz, Edward Mielcarzewicz, Henryk Kaczmarek, Zbigniew Flegel, Ryszard Michalak, Tadeusz Jurga,


Polish Moto Federation Cup


Kolejność w grupach

         GRUPA 1 - 1 LIGA                     GRUPA 2 - 1 LIGA

1. Górnik Rybnik          164          1. Wybrzeże Gdańsk        109

2. Stal Rzeszów           109          2. Polonia Bydgoszcz      106
3. Unia Leszno            56           3. Stal Gorzów Wlkp       105
4. Sparta Wrocław         54           4. Śląsk Świętochłowice   62


         GRUPA 3 - 2 LIGA

1. Motor Lublin           121

2. Start Gniezno          111
3. Karpaty Krosno         85
4. Kolejarz Opole         75


W roku 1964 w rozgrywkach o Puchar PZM udział brały wszystkie drużyny 1 LIGI oraz 4 drużyny 2 LIGI.


Individual Polish Championship


20. Finał IMP - Rybnik 27/9/1964


1.     Andrzej Wyglenda            Górnik Rybnik
2.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik
3.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp


Golden Helmet


4. Finał Złotego Kasku - Rybnik 23/4, Gdańsk 28/5, Gorzów Wlkp 2/7, Rzeszów 9/7, Świętochłowice 16/7, Bydgoszcz 27/8, Wrocław 3/9/1964


1.     Andrzej Wyglenda            Górnik Rybnik
2.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp
3.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik


Tournaments


Piła 10/4/1964 testmecz POLONIA PIŁA - POLONIA BYDGOSZCZ                ??  -  ??
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Zielona Góra 10/5/1964 testmecz ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA - STAL GORZÓW WLKP 23  -  55
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Z.Nowak-9, Jaskulski-6, Ciorga-4, Mendyka-2, Sochacki-1, Wiśniewski-1, Szurkowski-ns, Langner-ns -
Migoś-12(3,3,3,3), Padewski-11, Pogorzelski-9, Rogal-8, Bartoszkiewicz-6, Flizikowski-6, Jurasz-3

Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata - Kraków 24/5/1964


1.     POLSKA                                                   45

2.     CSRS                                                     33
3.     RFN                                                      14
4.     AUSTRIA                                                  4

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Warszawa 7/6/1964


1.     Antoni Woryna               Polska
2.     Zbigniew Podlecki           Polska
3.     Igor Plechanov              ZSRR

Czwórmecz o Puchar Bałtyku - Gdańsk 9/6/1964
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     MOSKWA                                                   28

       (Igor Plechanov-11(3,3,3,2), Gabdrahman Kadyrov-4, Valentin Moiseev-ns, Yuriy Tchekranov-7, Viktor Kuznetsov-6)

2.     PRAGA                                                    25

       (Antonin Kasper-11(2,3,3,3), Rudolf Havelka-6, Bohumil Bartonek-ns, Antonin Svab-2, Frantisek Ledecky-6)

3.     WYBRZEŻE GDAŃSK                                          22

       (Zbigniew Podlecki-9(3,3,u,3), Stanisław Tkocz-6, Bogdan Berliński-6, Jan Tkocz-1, Stanisław Kaiser-ns)

4.     POLONIA BYDGOSZCZ                                        20

       (Mieczysław Połukard-4, Rajmund Świtała-3, Norbert Świtała-8, Edward Kupczyński-5, Marian Rose-ns)

Czwórmecz o Puchar Bałtyku - Bydgoszcz 10/6/1964
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     POLONIA BYDGOSZCZ                                        34+20=54

       (Mieczysław Połukard-9, Norbert Świtała-11, Rajmund Świtała-5, Edward Kupczyński-9, Marian Rose-ns)

2.     MOSKWA                                                   30+28=58

       (Igor Plechanov-11, Gabdrahman Kadyrov, Valentin Moiseev, Yuriy Tchekranov-8, Viktor Kuznetsov)

3.     PRAGA                                                    16+25=41

       (Antonin Kasper-8, Rudolf Havelka, Bohumil Bartonek-3, Antonin Svab-3, Frantisek Ledecky)

4.     WYBRZEŻE GDAŃSK                                          15+22=37

       (Zbigniew Podlecki-7, Stanisław Tkocz-4, Bogdan Berliński, Jan Tkocz, Stanisław Kaiser)

Finał Europejski Indywidualnych Mistrzostw Świata - Wrocław 28/6/1964


1.     Zbigniew Podlecki           Polska
2.     Björn Knutsson              Szwecja
3.     Borys Samorodov             ZSRR

Trójmecz międzynarodowy: POLONIA BYDGOSZCZ - WYBRZEŻE GDAŃSK - REPREZENTACJA SVEMO - Bydgoszcz 31/6/1964
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     REPREZENTACJA SVEMO                                      42

       (Per-Olof Söderman-15(3,3,3,3,3), Rune Sörmander-13, Arne Carlsson-8)

2.     POLONIA BYDGOSZCZ                                        28

       (Sören Sjösten-8, Mieczysław Połukard-9)

3.     WYBRZEŻE GDAŃSK                                          20

       (Zbigniew Podlecki-11, Marian Kaiser-7)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Gdańsk 1/7/1964


1.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk
2.     Sören Sjösten               Szwecja
3.     Rune Sörmander              Szwecja

6. "Puchar I Sekretarza KM PZPR" - Toruń 22/7/1964
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Stanisław Bauta             Stal Apator Toruń (1) (12-(3,3,3,3) pkt.)
2.     Wiesław Rutkowski           Polonia Piła (5) (11 pkt.)
3.     Janusz Suchecki             Polonia Bydgoszcz (3) (8 pkt.)

4.     Kazimierz Bentke            Unia Leszno (10) (8 pkt.)
5.     Bogdan Kowalski             Stal Apator Toruń (2) (7 pkt.)
6.     Roman Cheładze              Stal Apator Toruń (4) (7 pkt.)
7.     Bogdan Szuluk               Stal Apator Toruń (13) (6 pkt.)
8.     Zygfryd Friedek             Polonia Bydgoszcz (11) (5 pkt.)
9.     Czesław Safian              Polonia Bydgoszcz (6) (4 pkt.)
10.    Zbigniew Flegel             Sparta Śrem (9) (4 pkt.)
11.    Stanisław Dąbrowski         Stal Apator Toruń (12) (2 pkt.)
12.    Czesław Kraska              Wybrzeże Gdańsk (7) (2 pkt.)
13.    ?.Wieczorek                 ? (8) (2 pkt.)

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   Z S R R


Wrocław 4/10/1964                     65  -  31
Gniezno 10/10/1964                    63  -  32
(Henryk Żyto-15(3,3,3,3,3), Andrzej Pogorzelski-13(2,3,3,2,3), Zbigniew Podlecki-11(3,1,3,3,3), Edward Kupczyński-9(0,2,1,3,3), Andrzej Wyglenda-7(0,2,1,2,2), Marian Rose-5(2,2,1,0,0) - Vladimir Kovalenko-9(3,2,0,2,2), Viktor Trofimov-6(2,1,1,2,2), Farid Shainurov-5(3,0,1,0,1), Konstantin Krishtal-5(1,1,1,2,0), Valentin Moiseev-2(2,0,0,0,0), Anatoliy Gruzincev-2(1,0,0,1), Sergiey Latosinskiy-1(1), w jednym z pierwszych biegów upadli Czesław Odrzywolski (złamał stopę) i Borys Samorodov (silne potłuczenia), źródło informacji - Viktors Marcilenoks)

Gorzów Wlkp 11/10/1964                53  -  42
Kraków 15/10/1964                     55  -  41

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   C S R S


Świętochłowice 4/10/1964              35  -  42 (Śląsk-CSR)
Zielona Góra 5/10/1964                48  -  29 (Zgrzeblarki-CSR)
(Joachim Maj-11,Stanisław Tkocz-8,Jan Szurkowski-8,Mieczysław Mendyka-8, Henryk Ciorga-6,Zenon Nowak-5,Stanisław Sochacki-2 - Antonin Kasper-14, Rudolf Havelka-5,Antonin Svab-4,Pavel Mares-3,M.Smid-2,Jaroslav Volf-1)

Toruń 6/10/1964                       31  -  46 (Apator-CSR)
(Marian Rose-12 - Antonin Kasper-11,Rudolf Havelka-10,Stanisław Tkocz-9)

"Puchar Federacji Gwardia, 20-lecie MO" - Gdańsk 6/10/1964


1.     Borys Samorodov             ZSRR
2.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk
3.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp

"Puchar Federacji Gwardia" - Bydgoszcz 7/10/1964
(źródło informacji - Andrzej Korzybski i Victors Marcilenoks)


1.     Borys Samorodov             ZSRR (14(3,3,2,3,3) pkt.)
2.     Ove Fundin                  Szwecja (13(3,3,3,2,2) pkt.)
3.     Björn Knutsson              Szwecja (13(3,2,3,3,2) pkt.)

4.     Viktor Trofimov             ZSRR (12(2,3,3,1,3) pkt.)
5.     Edward Kupczyński           Polonia Bydgoszcz (10(3,1,2,2,2) pkt.)
6.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp (9(0,0,3,3,3) pkt.)
7.     Andrzej Wyglenda            Górnik Rybnik (7(2,3,1,0,1) pkt.)
8.     Farid Shainurov             ZSRR (7(2,1,0,3,1) pkt.)
9.     Valentin Moiseev            ZSRR (7(1,2,1,2,1) pkt.)
10.    Henryk Żyto                 Unia Leszno (6(0,0,2,1,3) pkt.)
11.    Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz (6(1,2,2,1,0) pkt.)
12.    Marian Rose                 Stal Toruń (5(0,2,0,1,2) pkt.)
13.    Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk (5(1,1,1,2,0) pkt.)
14.    Konstantin Krishtal         ZSRR (3(2,1,0,0,0) pkt.)
15.    Anatoliy Gruzincev          ZSRR (1(0,0,0,0,1) pkt.)
16.    Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz (1(0,0,1,0,0) pkt.)

Punktacja łączna "Pucharu Federacji Gwardia":

1.     Borys Samorodov - 15+14=29
2.     Andrzej Pogorzelski - 13+9=22
3.     Viktor Trofimov - 10+12=22

4.     Zbigniew Podlecki - 13+5=18
5.     Björn Knutsson - 5+13=18
6.     Ove Fundin - 4+13=17
7.     Andrzej Wyglenda - 10+7=17
8.     Henryk Żyto - 11+6=17
9.     Valentin Moiseev - 7+7=14
10.    Mieczysław Połukard - 7+6=13
11.    Rajmund Świtała - 8+1=9
12.    Konstantin Krishtal - 2+3=5

6. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 7/10/1964


1.     Marian Rose                 Stal Apator Toruń
2.     Edward Kupczyński           Polonia Bydgoszcz
3.     Jan Tkocz                   Wybrzeże Gdańsk

"Puchar Przewodniczącego MRN" - Opole 11/10/1964


1.     Antoni Woryna               ROW Rybnik (12 pkt.)
2.     Antonin Kasper              CSRS (11 pkt.)
3.     Pavel Mares                 CSRS (9 pkt.)

4.     Joachim Maj                 ROW Rybnik (8 pkt.)
5.     M.Smid                      CSRS (7 pkt.)
6.     Jerzy Trzeszkowski          Sparta Wrocław (7 pkt.)
7.     Rudolf Filip                Kolejarz Opole (7 pkt.)
8.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice (4 pkt.)
9.     Karol Peszke                Górnik Rybnik (4 pkt.)
10.    Antonin Svab                CSRS (4 pkt.)
11.    Rudolf Havelka              CSRS (4 pkt.)
12.    Andrzej Sitek               Kolejarz Opole (1 pkt.)
13.    Stanisław Skowron           Kolejarz Opole (0 pkt.)
14.    Stefan Warzecha             Kolejarz Opole (0 pkt.)

"Puchar Przewodniczącego WRN" - Częstochowa 13/10/1964
(źródło informacji - Viktors Marcilenoks)


1.     Andrzej Domiszewski         Sparta Wrocław (12 pkt.)
2.     Jerzy Trzeszkowski          Sparta Wrocław (11 pkt.)
3.     Pavel Mares                 CSRS (10 pkt.)

4.     Stanisław Rurarz            Włókniarz Częstochowa (7 pkt.)
5.     Vladimir Kovalenko          ZSRR (7 pkt.)
6.     Miroslav Shmidt             CSRS (7 pkt.)
7.     Anatoliy Gruzincev          ZSRR (6 pkt.)
8.     Antonin Kasper              CSRS (4 pkt.)
9.     Jerzy Łotocki???            Włókniarz Częstochowa??? (4 pkt.)
10.    Bernard Kacperak???         Włókniarz Częstochowa??? (3 pkt.)
11.    Wiktor Jastrzębski???       Włókniarz Częstochowa??? (3 pkt.)
12.    Borys Samorodow             ZSRR (2 pkt.)
13.    Farid Szainurov             ZSRR (2 pkt.)

4. Międzynarodowy Turniej Indywidualny "O Puchar ZM TPP-R" - Świętochłowice 13/10/1964


1.     Viktor Trofimov             ZSRR
2.     Jan Mucha                   Śląsk Świętochłowice
3.     Joachim Maj                 ROW Rybnik

4. "Puchar ROW" - Rybnik 17/10/1964


1.     "Polska Centralna"                                       35
2.     Górnik Rybnik                                            26
3.     ZSRR                                                     26

4.     CSRS                                                     9

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Tarnów 18/10/1964
(źródło informacji - Viktors Marcilenoks)


1.     Zygmunt Pytko               Unia Tarnów (12(3,3,3,3) pkt.)
2.     Valentin Moiseev            ZSRR (11(2,3,3,3) pkt.)
3.     Viktor Trofimov             ZSRR (10(2,3,3,2) pkt.)

4.     Zbigniew Flegel             Unia Tarnów (8(1,3,1,3) pkt.)
5.     Sergiey Latosinskiy         ZSRR (8(2,3,2,1) pkt.)
6.     Konstantin Krishtal         ZSRR (7(2,2,2,1) pkt.)
7.     Władysław Kamiński          Unia Tarnów (6(3,2,1,0) pkt.)
8.     Jan Fijałkowski             Unia Tarnów (5(1,2,2,0) pkt.)
9.     Władysław Depta             Unia Tarnów (5(1,0,2,2) pkt.)
10.    Andrzej Golonka             Unia Tarnów (3(0,1,1,1) pkt.)
11.    Zdzisław Zachara???         Unia Tarnów??? (2(1,0,1,0) pkt.)
12.    Józef Ptak                  Unia Tarnów (1(0,0,0,1) pkt.)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Krosno 18/10/1964
(źródło informacji - Viktors Marcilenoks)


1.     Borys Samorodov             ZSRR (12(3,3,3,3) pkt.)
2.     Florian Kapała              Stal Rzeszów (11(3,3,2,3) pkt.)
3.     Jerzy Owoc                  Karpaty Krosno (10(2,3,3,2) pkt.)

4.     Jan Malinowski              Stal Rzeszów (9(3,3,1,2) pkt.)
5.     Józef Batko                 Stal Rzeszów (8(0,3,3,2) pkt.)
6.     Roman Gąsior                Karpaty Krosno (8(2,3,2,1) pkt.)
7.     Farid Shainurov             ZSRR (5(1,0,2,2) pkt.)
8.     Janusz Owoc                 Karpaty Krosno (5(1,1,2,1) pkt.)
9.     Zdzisław Waliszko           Karpaty Krosno (4(0,2,1,1) pkt.)
10.    Emil Jakubowski             Karpaty Krosno (2(0,2,?,0) pkt.)
11.    Andrzej Winch               Karpaty Krosno (2(2,0,?,?) pkt.)
12.    Anatoliy Gruzincev          ZSRR (1(0,0,0,1) pkt.)
13.    Vladimir Kovalenko          ZSRR (1(1,u,ns,ns) pkt.)

14. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 18/10/1964


1.     Henryk Żyto                 Unia Leszno
2.     Kazimierz Bentke            Unia Leszno
3.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice

Gorzów Wlkp 18/10/1964 testmecz STAL GORZÓW WLKP - ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 52  -  25
(źródło informacji - Witold Łukowski i Stanisław Szczuciński)

9.A.Pogorzelski-12(3,3,3,3), 10.Flizikowski-7+3(2*,2*,1,2*), 11.Rogal-5+1(0,0,3,2*), 12.Jurasz-6+1(2,1,2*,1), 13.Bartoszkiewicz-1(0,1,0), 14.Migoś-11.5+0.5(3,3,2.5*,3), 15.Padewski-10.5+1.5(3,3,2.5*,2*) -
1.Z.Nowak-7+1(1,2*,2,2,1), 2.Sochacki-1(0,1,0), 3.Ciorga-6(3,2,1), 4.Mendyka-1(1,0,0,0,0), 5.Szurkowski-5(2,3,0), 6.Jaskulski-4+1(1*,-,1,1,1), 7.Langner-1(0,1,0)
zmiany: 1-V, 4-XI, 6-XIII, 7-XII, 15-X,XII
czasy: ??:??, ??:??, ??:??, 82:20, 79:80, 78:80, 79:20, 81:60, 79:00, 80:00, 79:00, 82:10, 80:80


1963     INDEX     1965