DMP DM2L MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Marian Beil
(ur.17-11-1946 zm.24-4-1985)
Czesław Adamski (ur.20-3-1926 zm.7-5-1985)
Grzegorz Szymko (ur.15-10-1961 zm.17-10-1985)
Mieczysław Połukard (ur.31-8-1930 zm.26-10-1985) wypadek na torze w Bydgoszczy 16-10-1985 (jako trener) podczas młodzieżowego turnieju szkoleniowego


Team Championship


1 Liga

               ZIEL.  GDAŃ.  LESZ.  BYDG.  TORUŃ  RYBN.  RZES.  GORZ.   OPOLE   ŚWIĘ.
ZIELONA GÓRA   ** ** 
61-29  48-42  53-37  64-26  54-36  57-32  58-32   68-22   62-27
GDAŃSK         57-33  ** **  44-44  57-32  66-23  47-42  63-26  50-40   61-28   66-24
LESZNO         45-45  51-39  ** **  35-55  49-41  56-34  57-33  67-23   66-24   71-17
BYDGOSZCZ      44-46  46-44  51-39  ** **  56-34  51-39  62-28  54-36   60-29   57-33
TORUŃ          48-42  47-43  40-49  51-39  ** **  59-31  65-25  56-34   53-37   62-28
RYBNIK         42-48  40-50  45-45  58-32  46-44  ** **  50-39  58-32   58-32   57-33
RZESZÓW        41-49  38-51  57-33  49-40  57-33  35-25  ** **  56-34   61-29   58-32
GORZÓW WLKP    52-38  34-55  39-51  41-37  46-44  47-43  53-37  ** **   63-27   47-43
OPOLE          47-43  45-45  29-60  45-45  48-42  39-51  40-49  42-48   ** **   47-42
ŚWIĘTOCHŁOWICE 34-56  44-46  33-57  41-49  42-48  44-44  52-37  50-39 56,5-33,5 ** **

1 runda 31/3/1985: (16/4)Gdańsk-Gorzów WlkpLeszno-Świętochłowice, (3/4)Toruń-Zielona Góra, (16/4)Rybnik-OpoleRzeszów-Bydgoszcz
2 runda 8/4/1985 (Lany Poniedziałek):
Bydgoszcz-ToruńRybnik-LesznoGorzów Wlkp-RzeszówOpole-Zielona Góra, (7/4)Świętochłowice-Gdańsk
3 runda 14/4/1985:
Zielona Góra-Bydgoszcz, (13/4)Gdańsk-RybnikLeszno-OpoleToruń-Gorzów WlkpRzeszów-Świętochłowice
4 runda 25/4/1985:
(26/5)Leszno-GdańskRybnik-RzeszówGorzów Wlkp-Zielona GóraOpole-BydgoszczŚwiętochłowice-Toruń
5 runda 16/5/1985:
Zielona Góra-Świętochłowice, (25/5)Gdańsk-OpoleBydgoszcz-Gorzów Wlkp, (22/5)Toruń-Rybnik, (22/6)Rzeszów-Leszno
6 runda 19/5/1985:
(16/6)Gdańsk-RzeszówLeszno-ToruńRybnik-Zielona Góra, (5/6)Opole-Gorzów WlkpŚwiętochłowice-Bydgoszcz
7 runda 30/5/1985:
Zielona Góra-LesznoBydgoszcz-RybnikToruń-GdańskRzeszów-OpoleGorzów Wlkp-Świętochłowice
8 runda 2/6/1985:
(1/6)Gdańsk-Zielona GóraLeszno-Bydgoszcz, (26/6)Rybnik-Gorzów WlkpRzeszów-Toruń, (9/6)Opole-Świętochłowice
9 runda 30/6/1985:
Zielona Góra-RzeszówBydgoszcz-GdańskToruń-Opole, (3/7)Gorzów Wlkp-LesznoŚwiętochłowice-Rybnik
10 runda 28/7/1985:
Zielona Góra-ToruńBydgoszcz-RzeszówGorzów Wlkp-GdańskOpole-Rybnik, (27/7)Świętochłowice-Leszno
11 runda 4/8/1985:
Zielona Góra-OpoleGdańsk-ŚwiętochłowiceLeszno-Rybnik, (31/7)Toruń-Bydgoszcz, (25/8)Rzeszów-Gorzów Wlkp
12 runda 11/8/1985:
Bydgoszcz-Zielona GóraRybnik-Gdańsk, (20/8)Gorzów Wlkp-Toruń, (20/8)Opole-Leszno, (20/8)Świętochłowice-Rzeszów
13 runda 18/8/1985:
Zielona Góra-Gorzów WlkpGdańsk-Leszno, (17/8)Bydgoszcz-OpoleToruń-ŚwiętochłowiceRzeszów-Rybnik
14 runda 1/9/1985:
Leszno-RzeszówRybnik-ToruńGorzów Wlkp-Bydgoszcz, (10/9)Opole-GdańskŚwiętochłowice-Zielona Góra
15 runda 8/9/1985:
(22/8)Zielona Góra-Rybnik, (7/9)Bydgoszcz-Świętochłowice, (12/9)Toruń-Leszno, (18/9)Rzeszów-GdańskGorzów Wlkp-Opole
16 runda 22/9/1985:
Gdańsk-Toruń, (21/9)Leszno-Zielona GóraRybnik-BydgoszczOpole-RzeszówOpole-Gorzów Wlkp
17 runda 29/9/1985:
Zielona Góra-GdańskBydgoszcz-LesznoToruń-RzeszówGorzów Wlkp-RybnikŚwiętochłowice-Opole
18 runda 6/10/1985:
Gdańsk-LesznoLeszno-Gorzów WlkpRybnik-ŚwiętochłowiceRzeszów-Zielona GóraOpole-Toruń

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1985

1.  FALUBAZ ZIELONA GÓRA    27   13  1   4   +232
2.  WYBRZEŻE GDAŃSK         26   12  2   4   +215
3.  UNIA LESZNO             25   11  3   4   +220

4.  POLONIA BYDGOSZCZ       21   10  1   7   +89
5.  APATOR TORUŃ            18   9   0   9   +14
6.  ROW RYBNIK              16   7   2   9   +12
7.  STAL RZESZÓW            16   8   0   10  -67
8.  STAL GORZÓW WLKP        16   8   0   10  -126
9.  KOLEJARZ OPOLE          8    3   2   13  -328
-------------------------------------------------
10. ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    7    3   1   14  -261

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1986

OPOLE - LUBLIN             56-33
LUBLIN - OPOLE             54-35

2 Liga

                   TARN.  LUBL.  GNIE.  OSTR.  CZĘS.  GRUD.  WROC.
TARNÓW             ** ** 
55-34  48-42  53-36  58-32  61-29  72-18
LUBLIN             48-42  ** **  52-38  61-28  62-27  51-36  69-21
GNIEZNO            43-47  45-43  ** **  49-40  51-39  49-41  75-14
OSTRÓW WLKP        48-42  47-42  62-28  ** **  54-36  68-22  63-26
CZĘSTOCHOWA        44-45  38-51  41-48  50-39  ** **  55-35  65-24
GRUDZIĄDZ          37-50  27-62  27-62  53-37  47-42  ** **  63-26
WROCŁAW            25-65  19-71  32-58  37-51  32-58  35-55  ** **

1 runda 8/4/1985 (Lany Poniedziałek): Gniezno-Częstochowa, (31/3)Ostrów Wlkp-Tarnów, (17/4)Wrocław-Lublin
2 runda 14/4/1985:
Lublin-GnieznoCzęstochowa-Ostrów WlkpGrudziądz-Wrocław
3 runda 12/5/1985:
Tarnów-CzęstochowaGniezno-GrudziądzOstrów Wlkp-Lublin
4 runda 19/5/1985:
Lublin-TarnówGrudziądz-Ostrów WlkpWrocław-Gniezno
5 runda 2/6/1985:
Tarnów-GrudziądzOstrów Wlkp-Wrocław, (19/6)Częstochowa-Lublin
6 runda 23/6/1985:
Gniezno-Ostrów WlkpGrudziądz-CzęstochowaWrocław-Tarnów
7 runda 30/6/1985:
Tarnów-GnieznoLublin-GrudziądzCzęstochowa-Wrocław
8 runda 28/7/1985:
Tarnów-Ostrów Wlkp, (27/7)Lublin-WrocławCzęstochowa-Gniezno
9 runda 4/8/1985:
Gniezno-LublinOstrów Wlkp-CzęstochowaWrocław-Grudziądz
10 runda 18/8/1985:
Lublin-Ostrów Wlkp, (17/8)Częstochowa-TarnówGrudziądz-Gniezno
11 runda 1/9/1985:
Tarnów-LublinGniezno-WrocławOstrów Wlkp-Grudziądz
12 runda 8/9/1985:
Lublin-CzęstochowaGrudziądz-TarnówWrocław-Ostrów Wlkp
13 runda 29/9/1985:
Tarnów-WrocławOstrów Wlkp-GnieznoCzęstochowa-Grudziądz
14 runda 6/10/1985:
Gniezno-TarnówGrudziądz-LublinWrocław-Częstochowa

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1985

1.  UNIA TARNÓW             20  10   0   2   +202

-------------------------------------------------
2.  MOTOR LUBLIN            18   9   0   3   +223
3.  START GNIEZNO           16   8   0   4   +102
4.  OSTROVIA OSTRÓW WLKP    14   7   0   5   +74
5.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   8    4   0   8   -19
6.  GKM GRUDZIĄDZ           8    4   0   8   -126
7.  SPARTA WROCŁAW          0    0   0   12  -456


Junior Team Championship


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Gorzów Wlkp     12     145          1. Leszno          8      108

2. Zielona Góra    9      127          2. Rybnik          7      98
3. Gniezno         6      102          3. Świętochłowice  6      100
4. Ostrów Wlkp     3      55           4. Opole           3      70
5. Wrocław         0      42


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Toruń           12     128          1. Gdańsk          11     139

2. Częstochowa     6      82           2. Bydgoszcz       9      116
3. Tarnów          5      74           3. Lublin          2,5    78
4. Rzeszów         1      61           4. Grudziądz       1,5    47

6. Finał MDMP - Toruń 5/9/1985


1.     Apator Toruń                                             28
2.     Unia Leszno                                              27
3.     Stal Gorzów Wlkp                                         26


Individual Polish Championship


41. Finał IMP - Gorzów Wlkp 15/9/1985


1.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk
2.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz
3.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra


Individual Junior Polish Championship


19. Finał MIMP - Lublin 24/8/1985


1.     Zbigniew Błażejczak         Falubaz Zielona Góra
2.     Janusz Łukasik              Motor Lublin
3.     Dariusz Baliński            Unia Leszno


Polish Club Pair Championship


12. Finał MPPK - Rybnik 6/6/1985


1.     Wybrzeże Gdańsk                                          25
2.     Unia Leszno                                              21
3.     ROW Rybnik                                               17+3


Polish Club Junior Pair Championship


4. Finał MMPPK - Bydgoszcz 8/5/1985


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         25
2.     Polonia Bydgoszcz                                        24
3.     Falubaz Zielona Góra                                     19


Golden Helmet


25. Finał Złotego Kasku - Opole 25/7, Gdańsk 1/8, Zielona Góra 5/9/1985


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
3.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra


Silver Helmet


20. Finał Srebrnego Kasku - Tarnów 18/9, Rzeszów 19/9/1985


1.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp
2.     Sławomir Dudek              Falubaz Zielona Góra
3.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz


Bronze Helmet


9. Finał Brązowego Kasku - Gorzów Wlkp 12/9, Zielona Góra 26/9/1985


1.     Zbigniew Błażejczak         Falubaz Zielona Góra
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
3.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp


Tournaments


Zielona Góra 23/3/1985 testmecz FALUBAZ ZIELONA GÓRA - OSTROVIA OSTRÓW WLKP 61  -  29
(źródło informacji - Witold Łukowski i Piotr Janusz)

Andrzej Huszcza-12(3,3,3,3), Zbigniew Błażejczak-4, Jan Krzystyniak-12, Stefan Żeromski-7, Maciej Jaworek-15(3,3,3,3,3), Ryszard Jasinowski-3, Jarosław Glinka-3, Sławomir Dudek-2, Marek Molka-2, Dariusz Michalak-1 -
Jacek Brucheiser-10, Kazimierz Świdziński-0, Mirosław Ćwikła-2, Ryszard Małecki-5, Feliks Gała-0, Wiesław Sobczak-1, Andrzej Szczepaniak-0, Piotr Grzegorowski-1

4. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych - Bydgoszcz 24 lub 23/3/1985


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Leonard Raba                Kolejarz Opole

Ostrów Wlkp 26/3/1985 testmecz OSTROVIA OSTRÓW WLKP - FALUBAZ ZIELONA GÓRA 26  -  63
(źródło informacji - Piotr Janusz)

9 Jacek Brucheiser 8(3,3,2,u,d), 10.Kazimierz Świdziński 1(1,0,-,d,-), 11.Roman Tajchert 4(1,0,-,2,1), 12.Ryszard Małecki 3(0,2,d,-,1), 13.Franciszek Jaziewicz 5(2,w,2,1,0), 14.Feliks Gała 2(1,1,-,-,-), 15.Mirosław Ćwikła 0(w), 16.Wiesław Sobczak 1(0,1), R1.Andrzej Szczepaniak 2(2,0), R2 Piotr Grzegorowski 0(0,0) -
1.Maciej Jaworek 13(2,3,3,2,3), 2.Zbigniew Błażejczak 3(0,1,1,1,-), 3.Jan Krzystyniak 15(3,3,3,3,3), 4.Wiesław Pawlak 7(2,2,1,-,2), 5.Andrzej Huszcza 14(3,2,3,3,3), 6.Ryszard Jasinowski 4(w,1,2,1,-), 7.Grzegorz Malinowski 2(2), 8.Jarosław Glinka 5(3,2)
Sędzia - Stanisław Skowron, zmiany: 7-XIII 8-X,XV 15-IX 16-VIII R1-XI,XIV R2-VII,XII
czasy: 74:4, 75:0, 75:4, 74:4, 74:8, 75:0, 76:0, 74:4, 78:8, 75:2, 76:8, 76:8, 75:0, 76:2, 76:6

Międzynarodowy Wiosenny Turniej Par - Toruń 9/4/1985


1.     Eugeniusz Miastkowski, Stanisław Miedziński   Apator Toruń
2.     Wojciech Żabiałowicz, Grzegorz Śniegowsksi    Apator Toruń
3.     Ove Österberg, Sten Harnesk                   Vikingarna Orebro/Kumla

4.     Kjell Nielsen, Ch.Karlssen-Rohlen             Vikingarna Orebro/Kumla
5.     Marek Makowski, Ryszard Kowalski              GKM Grudziądz
6.     Jan Woźnicki, Stefan Tietz                    Apator Toruń

Młodzieżowy czwórmecz towarzyski - Bydgoszcz 17/4/1985
(źródło informacji - Piotr Janusz)


1.     Polonia Bydgoszcz                                        33

(Ryszard Dołomisiewicz 10, Piotr Glücklich 10, Krzysztof Ziarnik 6, Andrzej Pietrzak 4, Ryszard Gabrych 3)

2.     Stal Gorzów Wlkp                                         33

(Miroslaw Daniszewski 10, Cezary Owiżyc 9, Jarosław Gała 6, Ryszard Franczyszyn 8, Jarosław Winiarski ns)

3.     Falubaz Zielona Góra                                     23

(Zbigniew Błażejczak 6, Ryszard Jasinowski 2, Robert Mordal 2, Sławomir Dudek 8, Marek Molka 5)

4.     Start Gniezno                                            4

(Stanisław Przedwojski 0, Jacek Gomólski 1, Jerzy Szeląg 1, Roman Połatyński 0, Grzegorz Smoliński 2)

Gniezno 19/4/1985 testmecz START GNIEZNO - GKM GRUDZIĄDZ                53  -  36
(źródło informacji - Piotr Janusz)

Henryk Olszak 10, Kazimierz Wójcik 2, Leon Kujawski 15, Grzegorz Smoliński 1, Piotr Podrzycki 8, Jacek Gomólski 3, Wojciech Pankowski 8, Grzegorz Furtak 5 -
Lech Kędziora 8, Krystian Endrich 2, Marek Makowski 2, Mariusz Florków 2, Ryszard Kowalski 5, Czesław Miastkowski 10, Henryk Piekarski 5, Wiesław Grabarz 2

Runda Wstępna Indywidualnych Mistrzostw Świata - Toruń 20/4/1985


1.     Leonard Raba                Polska
2.     Wojciech Żabiałowicz        Polska
3.     Armando Dal Chiele          Włochy

"Puchar Polanexu" - Gniezno 28/4/1985


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
3.     Piotr Podrzycki             Start Gniezno

Turniej Indywidualny - Tarnów 29/4/1985


1.     Bogusław Nowak              Unia Tarnów
2.     Marian Wardzała             Unia Tarnów
3.     Bernard Jąder               Unia Tarnów

Turniej Indywidualny o Puchar 60-lecia KS STOMIL - Grudziądz 5/5/1985


1.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
2.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
3.     Leon Kujawski               Start Gniezno

1. "Puchar Gazety Poznańskiej" - Ostrów Wlkp 8/5/1985


1.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
2.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Leon Kujawski               Start Gniezno

"Puchar Sportu" - Częstochowa 9/5/1985


1.     Józef Kafel                 Włókniarz Częstochowa
2.     Henryk Bem                  ROW Rybnik
3.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp

3. "Puchar Prezydenta Miasta Piły" - Piła 9/5/1985 (organizator Start Gniezno)


1.     Leon Kujawski               Start Gniezno
2.     Henryk Olszak               Start Gniezno
3.     Piotr Podrzycki             Start Gniezno

Turniej Indywidualny z okazji "Dnia Hutnika" - Świętochłowice 9/5/1985


1.     Barnabas Gyepes             Węgry 14 pkt.
2.     Ferenc Juhasz               Węgry 13 pkt.
3.     Marek Mierkiewicz           Śląsk Świętochłowice 12 pkt.

Młodzieżowy Trójmecz towarzyski - Gorzów Wlkp 11/5/1985
(źródło informacji - Witold Łukowski i Piotr Janusz)


1.     Falubaz Zielona Góra                                     36

(1.Zbigniew Błażejczak 11(3,2,3,), 2.Ryszard Jasinowski 3(1,2), 3.Sławomir Dudek 10(2,3,3,2), 4.Robert Mordal 4(3,1,0), 5.Marek Molka 8(3,2,3))

2.     Stal Gorzów Wlkp                                         19

(11.Mirosław Daniszewski 3(2,1), 12.Piotr Świst 1(0,0,1), 13.Cezary Owiżyc 8(3,3,1,1), 14.Jarosław Gała 5(2,1,d,2), 15.Jarosław Winiarski 2(2), R.Adam Mikucki 0(0))

3.     Polonia Bydgoszcz                                        17

(6.Krzysztof Ziarnik 5(2,0,2,1), 7.Wojciech Olszewski 0(0,0), 8.Piotr Glücklich 6(1,3,1,1), 9.Andrzej Pietrzak 1(0,1,u,d), 10.Ryszard Dołomisiewicz 5(2,3))
sędzia - Stanisław Pieńkowski

Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Bydgoszcz 25/5/1985


1.     Per Jonsson                 Szwecja
2.     Barnabas Guypes             Węgry
3.     Jimmy Nilsen                Szwecja

Turniej Indywidualny - Ostrów Wlkp 25/5/1985
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Piotr Podrzycki             Start Gniezno - 13+3 pkt.
2.     Roman Tajchert              Ostrovia Ostrów Wlkp - 13+2 pkt.
3.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp - 12 pkt.

10.    Wiesław Pawlak              Falubaz Zielona Góra - 6 pkt.
??.    Ryszard Jasinowski          Falubaz Zielona Góra - 3 pkt.

Turniej Indywidualny o Puchar Miast Zachodnich i Północnych - Wrocław 26/5/1985
(źródło informacji - Witold Łukowski i Piotr Janusz)


1.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra - 14+3(2,3,3,3,3) nr.7
2.     Bogusław Nowak              Unia Tarnów - 14+2(3,2,3,3,3) nr.8
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra - 12(3,3,1,2,3) nr.14

4.     Franciszek Jaziewicz        Ostrovia Ostrów Wlkp - 11(3,1,3,2,2) nr.2
5.     Henryk Jasek                Unia Tarnów - 10(1,3,2,3,1) nr.9
6.     Ireneusz Szewczyk           Ostrovia Ostrów Wlkp - 9(3,3,0,0,3) nr.12
7.     Wojciech Kończyło           Sparta Wrocław - 9(2,2,2,3,u) nr.10
8.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz - 8(2,2,3,1,u) nr.1
9.     Adam Janik                  Stal Rzeszów - 8(1,1,2,2,2) nr.5
10.    Ryszard Romaniak            Stal Rzeszów - 8(2,1,1,2,2) nr.15
11.    Andrzej Cichy               Motor Lublin - 5(1,2,u,d,2) nr.3
12.    Roman Feld                  Motor Lublin - 2(0,u,2) nr.6
13.    Krzysztof Kałuża            Sparta Wrocław - 2(0,1,1,d,d) nr.4
14.    Arkadiusz Tanaś             Sparta Wrocław - 2(1,d,d,1,0) nr.16
15.    Piotr Styczyński            Motor Lublin - 1(d,d,u,-,1) nr.11
16.    Krzysztof Ziarnik           Polonia Bydgoszcz - 0(d,-,-,-,-) nr.13
R1.    Karol Kułtucki              Sparta Wrocław - 2(0,0,1,1)
R2.    Mariusz Krzywosz            Sparta Wrocław - 1(u,1,u)

3. "Puchar Rzemiosła" - Gniezno 26/5/1985


1.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
2.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
3.     Leon Kujawski               Start Gniezno

Turniej Indywidualny - Grudziądz 26?/5/1985
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Marek Makowski              GKM Grudziądz - 14 pkt.
2.     Czesław Miastkowski         GKM Grudziądz - 13 pkt.
3.     Piotr Glücklich             Polonia Bydgoszcz - 12 pkt.

4.     Tadeusz Wiśniewski          Apator Toruń - 12 pkt.
5.     Stefan Żeromski             Falubaz Zielona Góra - 10 pkt.
?.     Sławomir Dudek              Falubaz Zielona Góra

Międzynarodowy czwórmecz towarzyski - Tarnów 26/5/1985
(źródło informacji - Piotr Janusz)


1.     Unia Tarnów                                              36

(Marian Wardzała 11, Józef Górski 6, Bernard Jąder 7, Sławomir Tronina 6, Grzegorz Rogowski 6)

2.     Śląsk Świętochłowice                                     22

(Jerzy Kochman 8, Krzysztof Zarzecki 7, Krzysztof Bas 4, Marek Mierkiewicz 0, Maciej Fabiszak 3)

3.     Motor Lublin                                             21

(Jerzy Głogowski 5, Piotr Pawłowski 4, Andrzej Dyś 8, Andrzej Kowalczyk 4, Piotr Włodarczyk ns)

4.     AMK Preglejka Żarnovica                                  17

(Zdenek Vaculik 4, Pavel Tonhauser 9, Dusan Moravek 2, Jozef Belica 2)

Gorzów Wlkp 6/6/1985 testmecz młodzieżowy STAL GORZÓW WLKP - FALUBAZ ZIELONA GÓRA 51  -  38
(źródło informacji - Witold Łukowski i Piotr Janusz)

Ryszard Franczyszyn-8(3), Adam Mikucki-5(4), Mirosław Daniszewski-10(5), Piotr Świst-9(5), Cezary Owiżyc-10(5), Jarosław Gała-8(5), Bogdan Urda-1(2), Jarosław Winiarski-0(1) -
Zbigniew Błażejczak-15(5), Dariusz Michalak-0(3), Ryszard Jasinowski-9(5), Marek Molka-2(5), Sławomir Dudek-8(5), Robert Mordal-0(2), Jan Połubiński-1(2), Jacek Szewczyk-3(3)

Zielona Góra 8/6/1985 testmecz młodzieżowy FALUBAZ ZIELONA GÓRA - STAL GORZÓW WLKP 47  -  43
(źródło informacji - Piotr Janusz)

Sławomir Dudek 8, Robert Mordal 2, Ryszard Jasinowski 10, Marek Molka 8, Zbigniew Błażejczak 13, Dariusz Michalak 1, Jan Połubiński 1, Jacek Szewczyk 4 -
Stanisław Racięda 9, Adam Mikucki 0, Mirosław Daniszewski 10, Piotr Świst 7, Cezary Owiżyc 7, Jarosław Gała 8, Bogdan Urda 2, Jarosław Winiarski ns

"Puchar Przyjaźni i Pokoju" - Bydgoszcz 8/6/1985
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     ZSRR                                                     24

(Igor Marko-15, Oleg Yudahin-9)

2.     Węgry                                                    23

(Zsolt Papp-18, Atilla Kovacs-4, Tokacs-1)

3.     CSRS                                                     23

(Roman Matousek-12, Bohumil Brhel-9, Prages-2)

4.     NRD                                                      19

(M.Jenning-10, Mike Ott-9)

5.     Polska                                                   18

(Ryszard Dołomisiewicz-9, Ryszard Franczyszyn-5, Adam Pawliczek-4)

6.     Bułgaria                                                 11

(Aleksiej Tudorov-7, Tchankov-4)

7.     Rumunia                                                  7

(D.Gaspar-7, Badulescu-0)


Klasyfikacja końcowa Pucharu Pokoju i Przyjaźni:

1.     CSRS                                                     ?
?.     ZSRR                                                     ?
?.     Węgry                                                    ?

?.     Polska                                                   ?
?.     NRD                                                      ?
?.     Bułgaria                                                 ?
?.     Rumunia                                                  ?
W 7-miu rundach (po 1-rundzie u każdego uczestnika) - CSRS tryumfowała 3-razy, ZSRR i Węgry po 2-razy.

Turniej Indywidualny o Puchary Klubów Kibica - Ostrów Wlkp 9/6/1985


1.     Franciszek Jaziewicz        Ostrovia Ostrów Wlkp
2.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Ryszard Małecki             Ostrovia Ostrów Wlkp

"Puchar Przyjaźni i Pokoju" - Grudziądz 9/6/1985


1.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp
2.     Roman Matousek              CSRS
3.     Bohumil Brhel               CSRS


Klasyfikacja końcowa Pucharu Pokoju i Przyjaźni:
1. Roman Matousek - ?
2. Igor Marko - ?
3. Ryszard Franczyszyn - ?
Rozegrano 7-em rund, po 1-rundzie u każdego uczestnika, dzien po zawodach parowych.

Turniej Par o Puchar Dyrektora Chodzieskich Zakładów Porcelany i Porcelitu - Piła 9/6/1985 (organizator Start Gniezno)


1.     Mirosław Berliński, Piotr Żyto                Wybrzeże Gdańsk
2.     Marek Ziarnik, Krzysztof Ziarnik              Polonia Bydgoszcz
3.     Maciej Jaworek, Jan Krzystyniak               Falubaz Zielona Góra

4.     Tadeusz Wiśniewski, Grzegorz Śniegowski       Apator Toruń
5.     Henryk Olszak, Kazimierz Wójcik               Start Gniezno II
6.     Leon Kujawski, Piotr Podrzycki                Start Gniezno
7.     Jerzy Rembas, Mieczysław Woźniak              Stal Gorzów Wlkp

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego PZM - Leszno 11/6, Ostrów Wlkp 16/6, Gniezno 4/7/1985


1.     Arkadiusz Zielonko          Unia Leszno
2.     Zbigniew Krakowski          Unia Leszno
3.     Krzysztof Wankowski         Start Gniezno

Finał Mistrzostw Świata Par - Rybnik 15/6/1985


1.     DANIA                                                    29
2.     WIELKA BRYTANIA                                          27
3.     USA                                                      22

12. Memoriał Mariana Rose - Toruń 16/6/1985


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Toni Lingren                Szwecja
3.     Antal Kocso                 Węgry

3. Memoriał Rościsława Słowieckiego - Świętochłowice 16/6/1985


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
3.     Zoltan Adorjan              Węgry

Czwórmecz międzynarodowy - Opole 16/6/1985


1.     Volan Bekecsaba                                          36
2.     Kolejarz Opole                                           29
3.     Śląsk Świętochłowice                                     16
4.     AMK Tatra Koprivnice                                     15

Częstochowa 16/6/1985 testmecz międzynarodowy WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - AMK BREZOLUPY 57  -  33
(źródło informacji - Piotr Janusz)

Sławomir Drabik 11, Dariusz Rachwalik 8, Józef Kafel 15, Dariusz Bieda 5, Marek Cieślak 10, Zygmunt Nocuń 7, Andrzej Puczyński 1, Tomasz Purgal 0 -
Stanislav Kucera 6, Vlastimir Cervenka 2, Jaroslav Gavenda 11, Jan Jasa 5, Jozef Mizera 5, Stanislav Kura 4, Miroslav Skubal 0

Zielona Góra 18/6/1985 testmecz młodzieżowy FALUBAZ ZIELONA GÓRA - START GNIEZNO 41  -  49
(źródło informacji - Witold Łukowski i Piotr Janusz)

9.Sławomir Dudek 10(2,2,1,3,2), 10.Robert Mordal 6(1,-,2,1,2), 11.Ryszard Jasinowski 10(3,d,2,3,2), 12.Marek Molka 2(0,1,u,-,1), 13. Zbigniew Błażejczak 11(2,3,3,d,3), 14.Jacek Szewczyk 1(0,-,0,1,0), 15.Jan Połubiński 0(0,0), 16.Dariusz Michalak 1(1) -
1.Wojciech Pankowski 12(3,2,2,2,3), 2.Waldemar Cieślewicz 1(d,-,1,0,0), 3.Roman Połatyński 3(2,d,0,1), 4.Krzysztof Wankowski 10(1,2,3,3,1), 5.Jacek Gomólski 12(3,1,3,2,3), 6.Grzegorz Smoliński 7(1,3,1,2,d), 7.Stanisław Przedwojski 4(3,1)
sędzia - Bonifacy Langner, zmiany: 7-IV,XIII 15-VI,XI 16-V
czasy: 72:3, 73:9, 72:6, 73:8, 72:9, 73:5, 72:9, 73:7, 74:2, 73:3, 74:9, 74:2, 74:1, 73:9, 74:2

Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata - Gorzów Wlkp 22/6/1985


1.     POLSKA                                                   31
2.     CSRS                                                     29
3.     RFN                                                      23

4.     WŁOCHY                                                   13

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Sprawdzian Kadry Młodzieżowej - Grudziądz 3/7/1985
(źródło informacji - Piotr Janusz)


1.     Krzysztof Ziarnik           Polonia Bydgoszcz 15 pkt.
2.     Dariusz Kowalski            GKM Grudziądz 13 pkt.
3.     Zbigniew Błażejczak         Falubaz Zielona Góra 11+3 pkt.

4.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp 11+d pkt.
5.     Piotr Glücklich             Polonia Bydgoszcz 10 pkt.
6.     Jacek Gomólski              Polonia Bydgoszcz 10 pkt.
7.     Jarosław Gała               Stal Gorzów Wlkp 10 pkt.
8.     Paweł Bieniek               GKM Grudziądz 7 pkt.
9.     Jerzy Budzeń                GKM Grudziądz 6 pkt.
10.    Marek Molka                 Falubaz Zielona Góra 6 pkt.
11.    Andrzej Pietrzak            Polonia Bydgoszcz 4 pkt.
12.    Krzysztof Wankowski         Start Gniezno 4 pkt.
13.    Ryszard Jasinowski          Falubaz Zielona Góra 4 pkt.
14.    Andrzej Przeworek           Polonia Bydgoszcz 1 pkt.
15.    Zbigniew Krakowski          Unia Leszno 0 pkt.
16.    Robert Mordal               Falubaz Zielona Góra 0 pkt.
R1.    Krystian Endrich            GKM Grudziądz 6 pkt.

Międzynarodowy czwórmecz towarzyski - Bydgoszcz 9/7/1985
(źródło informacji - Piotr Janusz)


1.     Polonia Bydgoszcz                                         19

(Ryszard Dołomisiewicz 5, Piotr Glücklich 5, Andrzej Pietrzak 3, Krzysztof Ziarnik 6, Wojciech Olszewski ns)

2.     Polonia Bydgoszcz                                         15

(Zdzisław Rutecki 1, Ryszard Gabrych 4, Zbigniew Bizoń 6, Paweł Bukiej 3, Andrzej Przeworek 1)

3.     GKM Grudziądz                                             11

(Jerzy Budzeń 4, Dariusz Tracz 2, Paweł Bieniek 2, Georgi Naczev(Bułgaria) 3, Christian Hochtl(Austria) ns)

4.     Bateria Slany                                             8

(Ladislav Hradecky 2, Vaclav Buranda 2, Zbynek Holy 2, Pavel Mrna 2, Milan Matousek ns)

Międzynarodowy trójmecz towarzyski - Grudziądz 10/7/1985
(źródło informacji - Piotr Janusz)


1.     Bateria Slany                                             33

(Ladislav Hradecky 12, Vaclav Buranda 4, Pavel Mrna 8, Zbynek Holy 9, Milan Matousek ns)

2.     Polonia Bydgoszcz                                         24

(Zdenek Plavec(CSRS) 2, Zbigniew Bizoń 9, Ryszard Gabrych 6, Ryszard Dołomisiewicz 7, Karel Prusa(CSRS) 0)

3.     GKM Grudziądz                                             15

(Jerzy Budzeń 5, Georgi Naczev(Bułgaria) 4, Christian Hochtl(Austria) 0, Dariusz Tracz 6, Paweł Bieniek 0)

Zielona Góra 13/7/1985 testmecz młodzieżowy FALUBAZ ZIELONA GÓRA - POLONIA BYDGOSZCZ 50  -  38
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Zbigniew Błażejczak-15(3,3,3,3,3), Robert Mordal-8(1,1,3,3), Ryszard Jasinowski-8(1,1,2,2,2), Marek Molka-7(3,2,1,0,1), Sławomir Dudek-9(2,2,2,1,2), Jacek Szewczyk-1(0,1), Jan Połubiński-2(2,0, Dariusz Michalak-0(d) -
Ryszard Gabrych-16(2,3,3,3,2,3), Andrzej Przeworek-1(d,0,1,0), Zbigniew Bizoń-8(2,3,u,1,1,1), Wojciech Olszewski-0(0,0,u), Piotr Glücklich-10(3,2,w,0,3,2), Andrzej Pietrzak-3(1,0,2,0), Jacek Woźniak-ns
Po zawodach rozegrano bieg o Puchar Przewodniczącego ZM ZSMP:
Błażejczak, Glücklich, Pietrzak, Mordal-wsu

Bydgoszcz 21/7/1985 testmecz młodzieżowy POLONIA BYDGOSZCZ - FALUBAZ ZIELONA GÓRA 40  -  47
(źródło informacji - Piotr Janusz)

Ryszard Dołomisiewicz 12, Wojciech Olszewski 1, Piotr Glücklich 13, Andrzej Przeworek 2, Andrzej Pietrzak 10, Jacek Woźniak 2 -
Zbigniew Błażejczak 4, Jacek Szewczyk 5, Ryszard Jasinowski 9, Marek Molka 4, Sławomir Dudek 11, Robert Mordal 7, Jan Połubiński 4, Dariusz Michalak 3

35. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 21/7/1985


1.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
2.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń

3. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 22/7/1985


1.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
2.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik
3.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk

Memoriał Ryszarda Chrupka - Tarnów 21/7/1985
(źródło informacji - Piotr Janusz)


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa 12(d,3,3,3,3) nr.8
2.     Leszek Matysiak             Śląsk Świętochłowice 11+3(2,2,3,1,3) nr.13
3.     Marek Iwaniec               Unia Tarnów 11+2(2,3,3,3,u) nr.1

4.     Alfred Galowy               Kolejarz Opole 11+1(3,2,3,0,3) nr.2
5.     Roland Wieczorek            Kolejarz Opole 10(3,3,2,2,u) nr.11
6.     Antoni Bielica              Śląsk Świętochłowice 10(1,2,2,2,3) nr.4
7.     Andrzej Tanaś               Unia Tarnów 9(2,1,1,3,2) nr.10
8.     Krzysztof Bas               Śląsk Świętochłowice 8(1,0,2,3,2) nr.9
9.     Artur Pyka                  Kolejarz Opole 6(3,1,1,d,1) nr.5
10.    Andrzej Bykiewicz           Unia Tarnów 6(0,2,u,2,2) nr.3
11.    Andrzej Puczyński           Włókniarz Częstochowa 5(3,0,d,w,2) nr.14
12.    Artur Taraszka              Unia Tarnów 5(2,0,0,2,1) nr.7
13.    Bogdan Ciupak               Stal Rzeszów 4(d,3,d,1,d) nr.6
14.    Roman Lubera                Stal Rzeszów 4(0,0,2,1,1) nr.12
15.    Mirosław Baran              Stal Rzeszów 2(1,1,d,u,ns) nr.15
16.    Norbert Gala                Kolejarz Opole 2(w,1,1,u,ns) nr.16
sędzia - Józef Rzepa
czasy: 79:42, 82:28, 78:06, 79:53, 78:08, 79:09, 78:52, 79:44, 78:81, 78:31, 78:99, 78:08, 78:57, 77:49, 78:22, 77:77, 78:19, 79:29, 78:60, 78:10

Młodzieżowy Turniej Indywidualny o "Puchar XII OSM" - Rzeszów 22/7/1985


1.     Roland Wieczorek            Kolejarz Opole
2.     Zbigniew Kakowski           Unia Leszno
3.     Bogdan Ciupak               Stal Rzeszów

18. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego o Puchar "Gazety Częstochowskiej" - Częstochowa 22/7/1985


1.     Marek Cieślak               Włókniarz Częstochowa
2.     Wiesław Pawlak              Falubaz Zielona Góra
3.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp

Gniezno 22/7/1985 testmecz młodzieżowy START GNIEZNO - FALUBAZ ZIELONA GÓRA 48  -  41
(źródło informacji - Piotr Janusz)

Wojciech Pankowski 14, Roman Połatyński 1, Jacek Gomólski 13, Stanisław Przedwojski 0, Grzegorz Smoliński 4, Krzysztof Wankowski 10, Waldemar Cieślewicz 6, Paweł Stróżyk 0 -
Zbigniew Błażejczak 9, Jacek Szewczyk 0, Marek Molka 7, Ryszard Jasinowski 10, Sławomir Dudek 9, Robert Mordal 2, Jan Połubiński 3, Dariusz Michalak 1

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Gorzów Wlkp 24/7/1985
(źródło informacji - Witold Łukowski i Piotr Janusz)


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp - 12 pkt.
2.     Zbigniew Błażejczak         Falubaz Zielona Góra - 11 pkt.
3.     Cezary Owiżyc               Stal Gorzów Wlkp - 11 pkt.

4.     Krzysztof Grzelak           Stal Gorzów Wlkp - 10 pkt.
5.     Andrzej Pietrzak            Polonia Bydgoszcz - 10 pkt.
6.     Ryszard Jasinowski          Falubaz Zielona Góra - 9 pkt.
7.     Jarosław Gała               Stal Gorzów Wlkp - 9 pkt.
8.     Sławomir Dudek              Falubaz Zielona Góra - 9 pkt.
9.     Grzegorz Smoliński          Start Gniezno - 8 pkt.
10.    Marek Molka                 Falubaz Zielona Góra - 5 pkt.
11.    Krzysztof Wankowski         Start Gniezno - 5 pkt.
12.    Jacek Gomólski              Start Gniezno - 3 pkt.
13.    Wojciech Pankowski          Start Gniezno - 3 pkt.
14.    Wojciech Olszewski          Polonia Bydgoszcz - 3 pkt.
15.    Adam Mikucki                Stal Gorzów Wlkp - 2 pkt.
16.    Andrzej Przeworek           Polonia Bydgoszcz - 0 pkt.
R1.    Bogdan Urda                 Stal Gorzów Wlkp - 0 pkt.

"Puchar Prezydenta Miasta" - Gdańsk 1/8/1985


1.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
2.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń

Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego PZM - Leszno 13/8, Gniezno 10/9, Ostrów Wlkp 17/9/1993


1.     Start Gniezno                                            133
2.     Unia Leszno                                              120
3.     Ostrovia Ostrów Wlkp                                     78

Jubileusz Ivana Maugera - Gniezno 24/8/1985


1.     Preben Eriksen              Dania
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Peter Glanz                 Dania

Jubileusz Ivana Maugera - Leszno 25/8/1985


1.     Preben Eriksen              Dania
2.     Bobby Schwartz              USA
3.     Mitch Shirra                Nowa Zelandia

Turniej Indywidualny "O Puchar 40-lecia Zakładów Mechanicznych Gorzów" - Gorzów Wlkp 27/8/1985


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
3.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra

Tarnów 29/8/1985 testmecz UNIA TARNÓW - STAL RZESZÓW                    47  -  42
(źródło informacji - Piotr Janusz)

9.Henryk Jasek 7(0,3,2,2), 10.Marek Iwaniec 5(3,d,2), 11.Bernard Jąder 11(3,3,3,2), 12.Józef Górski 2(1,1,0,w), 13.Bogusław Nowak 12(3,3,3,0,3), 14.Andrzej Bykiewicz 0(u), 15.Grzegorz Rogowski 2(1,1,0), 16.Sławomir Tronina 8(2,2,1,3) -
1.Ryszard Romaniak 9(2,2,2,1,0,2), 2.Bogdan Ciupak 3(1,0,2), 3.Antoni Krzywonos 8(2,2,1,1,2), 4.Andrzej Surowiec 2(0,1,w,1), 5.Grzegorz Kuźniar 14(w,3,2,3,3,3), 6.Roman Lubera 2(2,0,0), 7.Ryszard Czarnecki 5(1,3,1), 8.Tadeusz Kogutek ns

Rzeszów 3/9/1985 testmecz STAL RZESZÓW - UNIA TARNÓW                    50  -  40
(źródło informacji - Piotr Janusz)

9.Ryszard Czarnecki 8(3,1,3,0,1), 10.Bogdan Ciupak 6(2,2,1,1,0), 11.Antoni Krzywonos 7(d,2,0,3,2), 12.Ryszard Romaniak 12(3,1,3,3,2), 13.Janusz Stachyra 15(3,3,3,3,3), 14.Roman Lubera 1(u,1,d), 15.Andrzej Surowiec 1(1), 16.Tadeusz Kogutek 0(0) -
1.Marian Wardzała 4(1,0,2,1), 2.Marek Iwaniec 3(0,3,0), 3.Henryk Jasek 4(2,0,2), 4.Grzegorz Rogowski 1(1,0,0), 5.Bogusław Nowak 8(2,1,2,3), 6.Andrzej Tanaś 2(1,0,1), 7.Bernard Jader 7(2,3,2), 8.Sławomir Tronina 6(3,2,1,0), R.Józef Górski 5(2,2,1)

Poznań 3/9/1985 testmecz "WIELKOPOLSKA" - "ŚLĄSK"                       39  -  27

Leszno 14/9/1985 testmecz międzynarodowy P O L S K A   -   W Ę G R Y    75  -  31

Młodzieżowy Czwórmecz towarzyski - Zielona Góra 14/9/1985
(źródło informacji - Witold Łukowski i Piotr Janusz)


1.     Start Gniezno                                            36

(Jacek Gomólski-10, Wojciech Pankowski-12, Krzysztof Wankowski-10, Grzegorz Smoliński-0, Waldemar Cieślewicz-4)

2.     Stal Gorzów Wlkp                                         22

(Piotr Świst-8, Cezary Owiżyc-7, Jarosław Gała-7, Zbigniew Bubak-0)

3.     Polonia Bydgoszcz                                        19

(Wojciech Olszewski-7, Ryszard Dołomisiewicz-0, Krzysztof Ziarnik-7, Andrzej Pietrzak-5)

4.     Falubaz Zielona Góra                                     16

(Robert Mordal-7, Jan Połubiński-5, Jacek Szewczyk-1, Ryszard Jasinowski-0, Jarosław Szymkowiak-3)
sędzia - Stanisław Pieńkowski

8. Memoriał Marcina Rożaka - Gniezno 15/9/1985
(źródło informacji - Piotr Janusz)


1.     Jacek Gomólski              Start Gniezno 15 pkt.
2.     Krzysztof Wankowski         Start Gniezno 13 pkt.
3.     Grzegorz Smoliński          Start Gniezno 11 pkt.

4.     Stefan Tietz                Apator Toruń 10 pkt.
5.     Zbigniew Krakowski          Unia Leszno 9 pkt.
6.     Robert Otmar                Unia Leszno 9 pkt.
7.     Piotr Maćkiewicz            Apator Toruń 8 pkt.
8.     Mariusz Strzelecki          Apator Toruń 8 pkt.
9.     Waldemar Cieślewicz         Start Gniezno 7 pkt.
10.    Roman Połatyński            Start Gniezno 6 pkt.
11.    Robert Pruss                Apator Toruń 5 pkt.
12.    Piotr Grzegorowski          Ostrovia Ostrów Wlkp 5 pkt.
13.    Wiesław Nocek               Unia Leszno 4 pkt.
14.    Robert Raczyk               Ostrovia Ostrów Wlkp 3 pkt.
15.    Franciszek Banaszak         Ostrovia Ostrów Wlkp 3 pkt.
16.    Paweł Stróżyk               Start Gniezno 1 pkt.

"Puchar Klubu Kibica" - Rzeszów 15/9/1985


1.     Andrzej Surowiec            Stal Rzeszów
2.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik
3.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów

Toruń 17/9/1985 testmecz międzynarodowy P O L S K A   -   W Ę G R Y     78  -  30

Młodzieżowy Turniej Par o "Puchar Redaktora Naczelnego Nowin Rzeszowskich" - Rzeszów 22/9/1985


1.     Janusz Kapustka - Artur Taraszka              Unia Tarnów
2.     Leszek Listoś - Andrzej Kowalczyk             Motor Lublin
3.     Roman Lubera - Andrzej Sikora                 Stal Rzeszów

4.     Jarosław Kardaś - Joachim Wranik              Śląsk Świętochłowice
5.     Zbigniew Barnaś - Piotr Mazurek               Unia Tarnów / Motor Lublin

Turniej Indywidualny o Puchar Zarządu Zakładowego ZSMP przy ZNTK w Ostrowie - Ostrów Wlkp 22/9/1985


1.     Grzegorz Sterna             Unia Leszno
2.     Leon Kujawski               Start Gniezno
3.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp

Mistrzostwa Śląska - Świętochłowice 3/10/1985
(źródło informacji - Piotr Janusz)


1.     Jerzy Kochman               Śląsk Świętochłowice 14+3 pkt.
2.     Antoni Bielica              Śląsk Świętochłowice 14+2 pkt.
3.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik 12 pkt.

4.     Krzysztof Zarzecki          Śląsk Świętochłowice 12 pkt.
5.     Antoni Skupień              ROW Rybnik 10 pkt.
6.     Eugeniusz Skupień           ROW Rybnik 10 pkt.
7.     Andrzej Kułaga              Śląsk Świętochłowice 7 pkt.
8.     Tomasz Gałeczka             ROW Rybnik 7 pkt.
9.     Tomasz Gałeczka             Włókniarz Częstochowa 6 pkt.
10.    Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa 5 pkt.
11.    Andrzej Puczyński           Włókniarz Częstochowa 4 pkt.
12.    Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice 2 pkt.
13.    Leszek Cyganek              Włókniarz Częstochowa 2 pkt.
14.    Mirosław Korbel             ROW Rybnik 2 pkt.
15.    Henryk Bem                  ROW Rybnik 0 pkt.
16.    Józef Kafel                 Włókniarz Częstochowa 0 pkt.
R1.    Leszek Matysiak             Śląsk Świętochłowice 6 pkt.
R2.    Krzysztof Sikora            Śląsk Świętochłowice 3 pkt.

3. "Puchar Gazety Lubuskiej" - Zielona Góra 10/10/1985


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra

Młodzieżowy Turniej Indywidualny o Puchar Szefa RUSW - Sprawdzian Kadry Młodzieżowej - Grudziądz 10/10/1985


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Cezary Owiżyc               Stal Gorzów Wlkp
3.     Sławomir Dudek              Falubaz Zielona Góra

Bydgoszcz 10/10/1985 testmecz międzynarodowy POLONIA BYDGOSZCZ - AMK SLANY 49  -  40
(źródło informacji - Piotr Janusz)

Bolesław Proch 15, Zbigniew Bizoń 5, Zdzisław Rutecki 3, Paweł Bukiej 7, Marek Ziarnik 8, Ryszard Buśkiewicz 5, Wojciech Kaczmarek 3, Andrzej Przeworek 3 -
Ladislav Hradecky 14, Karel Prucha 2, Zbynek Holy 11, Zdenek Plavec 0, Vaclav Buranda 9, Milan Matousek 4

Tarnów 10/10/1985 testmecz międzynarodowy UNIA TARNÓW - PREGLEJCA ŻARNOVICA 48  -  42
(źródło informacji - Piotr Janusz)

Marian Wardzała 11, Artur Taraszka 2, Bernard Jąder 11, Sławomir Tronina 7, Józef Górski 7, Janusz Kapustka 0, Henryk Jasek 8, Andrzej Tanaś 2 -
Dusan Moravek 4, Vladimir Tomka 4, Pavel Tonhauser 14, Gaspar Forgac 1, Zdenek Vaculik 14, Jozef Belica 2

Młodzieżowy Czwórmecz Międzynarodowy - Gniezno 11/10/1985


1.     SZWECJA                                                  17
2.     POLSKA                                                   16
3.     DANIA                                                    15

4.     RFN                                                      8

Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska - Częstochowa 11/10/1985


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Antoni Bielica              Śląska Świętochłowice
3.     Tomasz Gałeczka             ROW Rybnik

17. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 12/10/1985


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
3.     Grzegorz Śniegowski         Apator Toruń

Młodzieżowy Czwórmecz Międzynarodowy - Ostrów Wlkp 12/10/1985


1.     DANIA                                                    35
2.     POLSKA                                                   33
3.     SZWECJA                                                  23

1.     RFN                                                      17

Tarnów 15/10/1985 testmecz UNIA TARNÓW - UNIA LESZNO                    34  -  56
(źródło informacji - Piotr Janusz)

Bogusław Nowak 9, Artur Taraszka 3, Bernard Jąder 8, Henryk Jasek 0, Marian Wardzała 2, Andrzej Tanaś 4, Józef Górski 7, Sławomir Tronina 1 -
Mariusz Okoniewski 10, Grzegorz Sterna 4, Zenon Kasprzak 15, Zbigniew Krakowski 2, Roman Jankowski 15, Dariusz Baliński 5, Marek Bzdęga 5

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Gniezno 17/10/1985


1.     Jacek Gomólski              Start Gniezno
2.     Cezary Owiżyc               Stal Gorzów Wlkp
3.     Robert Mordal               Falubaz Zielona Góra

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Zielona Góra 19/10/1985


1.     Sławomir Dudek              Falubaz Zielona Góra
2.     Jarosław Gała               Stal Gorzów Wlkp
3.     Cezary Owiżyc               Stal Gorzów Wlkp

Turniej Indywidualny "o Puchar 40-lecie sportu gwardyjskiego" - Gdańsk 19???/10/1985
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń 14 pkt.
2.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk 13 pkt.
3.     Lubomir Jedek               AMK Slany 11 pkt.

4.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra 11 pkt.
5.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk 11 pkt.
6.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp 11 pkt.

19. "Puchar ROW" - Rybnik 20/10/1985


1.     Roman Matousek              CSRS
2.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
3.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra

"Puchar Jana Najdrowskiego" - Grudziądz 20/10/1985


1.     Marek Makowski              GKM Grudziądz
2.     Herbert Mussehl             NRD
3.     Mike Ott                    NRD

Turniej Indywidualny "O Puchar 40-lecie Sportu Gwardyjskiego" - Bydgoszcz 20/10/1985


1.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk
2.     Lubomir Jedek               AMK Slany
3.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz


Łączna klasyfikacja "Pucharu 40-lecie Sportu Gwardyjskiego"
1. G.Dzikowski - 27
2. W.Żabiałowicz - 24
3. L.Jedek - 23
4. M.Berliński - 23
5. A.Huszcza - 21
6. B.Proch - 19
7. R.Franczyszyn - 17
8. Z.Schneiderwind - 16

Gniezno 20/10/1985 testmecz międzynarodowy START GNIEZNO - OAMK PLAVEN 45  -  44
(źródło informacji - Piotr Janusz i Krzysztof Mrówczyński (facebook - Historia gnieźnieńskiego żużla))

(9)Leon Kujawski 14(3,3,2,3,3), (10)Paweł Stróżyk 3(0,0,0,1,1), (11)Krzysztof Głowacki 11(3,u,3,3,2), (12)Roman Połatyński 5(2,1,1,0,1), (13)Kazimierz Wójcik 12(3,3,3,3,u), (14)Mariusz Górny 1(w,0,0,1,d) -
(1)Veselin Markov 10(1,2,2,2,3), (2)Grzegorz Smoliński 10(2,3,1,2,2), (3)Vergil Krastev 7(1,1,1,2,2), (4)Jacek Gomólski 5(d,2,3,w,d), (5)G.Pietrov 2(1,1,w,0,0), (6)Wojciech Pankowski 10(2,2,2,1,3)

"Puchar Klubu Kibica" - Tarnów 20/10/1985


1.     Marian Wardzała             Unia Tarnów
2.     Bernard Jąder               Unia Tarnów
3.     Zdenek Vaculik              CSRS

Międzynarodowy Turniej Par - Tarnów ?/10/1985


1.     Marian Wardzała - Bogusław Nowak              Unia Tarnów
2.     Bernard Jąder - Sławomir Tronina              Unia Tarnów
3.     Piotr Pyszny - Antoni Skupień                 ROW Rybnik

4.     Józef Górski - Henryk Jasek                   Unia Tarnów
5.     Dusan Moravek - Janusz Stachyra               CSRS / Stal Rzeszów
6.     Zdenek Vaculik - Pavel Tonhauser              CSRS
7.     Jacek Brucheiser - Dariusz Brucheiser         Ostrovia Ostrów Wlkp

Turniej Indywidualny - Gniezno 24/10/1985
(źródło informacji - Piotr Janusz i Krzysztof Mrówczyński (facebook - Historia gnieźnieńskiego żużla))


1.     Leon Kujawski               Start Gniezno 12(3,3,3,3) nr.11
2.     Kazimierz Wójcik            Start Gniezno 10(2,3,3,2) nr.4
3.     Grzegorz Smoliński          Start Gniezno 9(2,1,3,3) nr.5

4.     Jacek Gomólski              Start Gniezno 8(0,3,2,3) nr.8
5.     Veselin Markov              OAMK Pleven 8(3,1,3,1) nr.2
6.     Krzysztof Głowacki          Start Gniezno 8(2,2,2,2) nr.1
7.     Wojciech Pankowski          Start Gniezno 7(3,2,2,0) nr.3
8.     Vergil Krastev              OAMK Pleven 4(1,2,d,1) nr.12
9.     Paweł Stróżyk               Start Gniezno 4(2,1,1,d) nr.6
10.    Mariusz Górny               Start Gniezno 4(2,1,0,1) nr.13
11.    P.Petrov                    OAMK Pleven 2(0,d,1,1) nr.7
12.    Roman Połatyński            Start Gniezno 1(w,d,u,1) nr.10
13.    Krzysztof Wankowski         Start Gniezno 0(ns,ns,ns,ns) nr.9
sędzia - Janusz Konieczny          (turniej 13-to biegowy)
czasy: 74:0, 69:0, 73:2, 69:0, 70:6, 71:5, 69:7, 69:9, 69:8, 71:5, 70:5, 72:2, 70:7

3. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 24/10/1985


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz
3.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk

33. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 27/10/1985


1.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
2.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik
3.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno

Turniej z okazji 65-lecia KS Śląsk Świętochłowice, Pożegnanie Pawła Waloszka - Świętochłowice 27/10/1985


1.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz
2.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Sławomir Drabik             Włokniarz Częstochowa


1984     INDEX     1986