DMP DMP maszyn przystosowanych IMP Turnieje


Team Championship


Liga Centralnych Sekcji Żużlowych

Mecze rozgrywano na takich samych zasadach jak w sezonie 1953 z pełnymi dwoma seriami spotkań - mecz i rewanż.

                  LESZ.   WROC.  RAWI.  BYDG.  BUDO.  CWKS.  RYBN.  ŁÓDŹ.  CZĘS.  ŚWIĘ.
LESZNO            ** **   
28-26  29-22  34-20  37-17  40-12  37-17  34-20  31-22  36-18
WROCŁAW           
26-28   ** **  45-9   34-19  33-20  36-16  40-14  30-24  29-24  39-14
RAWICZ          
26,5-27,5 29-25  ** **  32-22  34-19  27-26  37-16  33-21  27-26  37-17
BYDGOSZCZ         20-32   23-30  
27-25  ** **  33-21  28-26  35-18  32-22  27-26  32-22
BUDOWLANI W-wa    27-26   
20-34  27-26  26-28  ** **  28-25  29-25  28-26  27-27  30-23
CWKS Wr.          
24-29   20-32  22-31  29-24   9-45  ** **  30-23  28-26  30-23  38-16
RYBNIK            30-23   28-25  24-30  23-31  34-20  26-27  ** **  28-25  30-24  34-19
ŁÓDŹ              19-31   20-34  21-33  29-25  24-30  24-27  31-22  ** **  30-24  29-25
CZĘSTOCHOWA       17-34   23-31  18-36  
26-28  31-23  24-29  25-29  36-18  ** **  34-20
ŚWIĘTOCHŁOWICE    23-31   18-36  
16-38  16-30  15-39  18-36  31-22  17-36  14-39  ** **


1 runda 2/5/54:
CWKS-Unia, Gwardia-Spójnia 23-30 lub 24-30 (Raniszewski-8,Nazimek-5,Bonin-4 - Kupczyński-8,Błoch-6,Kosierb-5), (21???/7)Kolejarz-Ogniwo 33-21 lub 32-21 (mecz rozegrano w Lublinie???), Górnik-Stal (Wieczorek-9(3,3,3)), Budowlani-Włókniarz (Suchecki-7,Kamrowski-6,Fijałkowski-6,Zenderowski-5 - Kaznowski-8,Kacperak-7,Chwilczyński-4,Kołodziejski-4,Kuciak-2,Brendler-2),
2 runda 9/5/54:
Unia-Górnik, Spójnia-Kolejarz (walkower 45-9, drużyna Kolejarza odmówiła startu na torze z betonowymi płytami startowymi), (8/5)Budowlani-Ogniwo, Włókniarz-CWKS, Stal-Gwardia,
3 runda 16/5/54:
Gwardia-Unia (Raniszewski,Nazimek,Bonin - Olejniczak,S.Kowalski), Budowlani-CWKS 28-25 lub 28-26, Kolejarz-Stal, Górnik-Włókniarz, Spójnia-Ogniwo 30-24 lub 28-26,
tabela po 3-rundzie:
1.Unia 6, 2.Spójnia 6

4 runda 23/5/54:
Budowlani-Spójnia (17/6-mecz odbył się w Rzeszowie-oficjalny debiut motocykla FIS), CWKS-Górnik, Unia-Kolejarz (9.Krzesiński-9(3,3,3),10.S.Kowalski,11.Glapiak,12.Kuśnierek,13.Cichocki, 14.Olejniczak,15.Z.Smoczyk,16.Sipiński - Kapała,Ignasiak,Spychała,Sankowski,Siekalski,Cieślawski), Włókniarz-Gwardia, Stal-Ogniwo (Hudała - Szwendrowski,Krakowiak, mecz rozegrano w Ostrowie Wlkp),
5 runda 6/6/54:
Budowlani-Górnik (Fijałkowski-9(3,3,3),Suchecki-9(3,3,3),Zenderowski-6, Staszczak-2,Goździk-2,Szczechla-1 - Dziura-7,Wieczorek-6,Philipp-6,Siemek-3,Kuchta-2,Błąkała-1), Kolejarz-Włókniarz 27-26 lub 26-25 lub 28-25 (Kapała-8,Ignasiak-7,Jankowski-5,Spychała-3,Siekalski-2,Wechman-2 - Kaznowski-9(3,3,3),Kacperak-6,Miechowski-5,Chwilczyński-3,Brendler-3), Spójnia-Stal, Gwardia-CWKS, Ogniwo-Unia (Szwendrowski-7,Stawecki-7 - Krzesiński-8,Glapiak-7),
tabela po 6-rundzie:
1.Unia 10, 2.Spójnia, 3.Budowlani

6 runda 13/6/54:
Unia-Spójnia, CWKS-Kolejarz (J.Maj-?(?,?,-),Jeżewski-4(?,?,1),Kołeczek-5, Bentke-1,N.Świtała-4,R.Świtała-6,Orwat-2(2) - Kapała-9(3,3,3),Spychała-9(3,3,3),Ignasiak-5,Jankowski-4, Siekalski-3(?,?,0),Cieślawski-1), Włókniarz-Ogniwo (Miechowski-9(3,3,3),Kaznowski-7,Brendler-6,Kacperak-7, Chwilczyński-5,Kuciak-1 - Szwendrowski-6,Stawecki-6,Próchniak-4,Krakowiak-1,Salawa-1, sędzia: Rożnowski), Stal-Budowlani (Stercel-5,Wielgosz-4,Wiśniewski-4,Baron-1,Puper-1 - Zenderowski-9(3,3,3),Suchecki-9(3,3,3), Fijałkowski-9(3,3,3),Szczechla-6,Goździk-3,Staszczak-3), Górnik-Gwardia,
7 runda 27/6/54:
Ogniwo-CWKS (w 5-tym biegu Wróżyński-Próchniak upadli na ostatnim wirażu tracąc 5 pkt., w ostatnim biegu Stawecki(lub Wróżyński) upadł na ostatnim łuku na prowadzeniu, wygrali bracia Świtałowie, Kolejarz-Górnik (Kapała-9(3,3,3),Jankowski-9(3,3,3) - Philipp-7), Unia-Stal 36-16 lub 36-18 (Glapiak-9(3,3,3) - Wielgosz-7), Budowlani-Gwardia, Spójnia-Włókniarz ((9)Kupczyński-6(w,3,3),(14)Teodorowicz-5(?,?,3), Sałabun-3,Frach-2,Połukard-9(3,3,3),Błoch-4 - (1)Kaznowski-3(,,2),Chwilczyński-3,Brendler-5,Miechowski-5, (5)Kacperak-7,Kuciak-1),
8 runda 4/7/54:
Unia-Budowlani (Glapiak-9(3,3,3),S.Kowalski-7,Kuśnierek-7,Olejniczak-5, Z.Smoczyk-4 - Suchecki-8,Zenderowski-5,Szczechla-3,Goździk-1,Fijałkowski-0(u,u,ns)), Gwardia-Kolejarz, Górnik-Ogniwo (Philipp-8,Siemek-7,Dziura-4,Kuchta-4,Michalski-3,Błąkała-2), Włókniarz-Stal (Kaznowski-9(3,3,3), Brendler-4,(3)Miechowski-5(3,?,2),(4)Chwilczyński-6(2,3,1),Kacperak-9(3,3,3),Kuciak-1 - Hudała-6,(11)Wielgosz-3(?,?,3), (12)Bański-2,Stercel-6,Puper-2,Staneczko-1,Baron-0), CWKS-Spójnia ((9)Bentke-4,(10)J.Maj-4(?,w,?), (11)N.Świtała-3(?,?,2),(12)R.Świtała-5,(13)Jeżewski-0,(14)Orwat-4 - (1)Kupczyński-8(3,3,2),(2)Sałabun-3(?,?,3), (3)Błoch-6,(4)Frach-6(3,3,d),(5)Teodorowicz-3(d,3,d),(6)Połukard-6(3,u,3)),
9 runda 11/7/54:
Spójnia-Górnik ((9)Kupczyński-8,(10)Sałabun-5,(11)Połukard-6(1,?,?), (12)Słaboń-8(3,?,?),(13)Frach-8,(14)Błoch-5 - (1)Dziura,(2)Błąkała-razem 3,(3)Siemek-5(2,?,?),(4)Philipp II-0, (5)Kuchta-1,(6)Philipp I-5), Budowlani-Kolejarz (Fijałkowski-7,Suchecki-7,Zenderowski-4,Staszczak-4,Szczechla-3, Goździk-2 - Kapała-9(3,3,3),Ignasiak-8,Spychała-6,Siekalski-1,Cieślawski-1,Wechman-1), Stal-CWKS (J.Maj-9(3,3,3)), Unia-Włókniarz ((9)Krzesiński-9(3,3,3),(10)S.Kowalski-2(?,?,2),Olejniczak-7,Glapiak-6,Kuśnierek-5,Cichocki-2 - Kaznowski-7), Ogniwo-Gwardia (Szwendrowski-9(3,3,3),Stawecki-9(3,3,3),Krakowiak-7,Wróżyński-2,Próchniak-1, Sumiński-1 - Raniszewski-7,Nazimek-7,Kurek-5,Malinowski-3,A.Kowalski-2,Białka-1),
tabela po 9-rundzie: 1.Unia 18 pkt., 2.Spójnia 16 pkt., 3.Gwardia 12 pkt.
10 runda 25/7/54:
Stal-Górnik, Unia-CWKS ((9)Krzesiński-9(3,3,3),(10)S.Kowalski-5, (11)Glapiak-7,(12)Kuśnierek-8,(13)Cichocki-4,(14)Olejniczak-7 - (1)R.Świtała-4,(2)Jeżewski-0, (3)N.Świtała-3(?,3,?),(4)Orwat-2,(5)J.Maj-0,(6)Bentke-3), Spójnia-Gwardia, Włókniarz-Budowlani (Kaznowski-9(3,3,3),Miechowski-9(3,3,3),Kacperak-7,Brendler-4,Chwilczyński-2 - Zenderowski-7,Suchecki-6, Fijałkowski-5,Goździk-3,Szczechla-1,Staszczak-1), (21/7)Ogniwo-Kolejarz ((11)Szwendrowski-9(3,3,3), (13)Stawecki-?(2,?,?) - Ignasiak-8,Spychała-8,(5)Kapała-?(3,?,2),sędzia: Grela, mecz rozegrano w Lublinie, Ogniwo było gospodarzem),
tabela po 10-rundach:
1. Unia 20-0 430:195, 2. Spójnia 18-2 339:195, 3. Gwardia 12-8 259:267,
4. Budowlani 11-7 271:243, 5. Kolejarz 10-8 248:239, 6. CWKS 8-12 251:267,
7. Górnik 6-14 232:303, 8. Włókniarz 5-13 242:240, 9. Ogniwo 4-14 232:254, 10. Stal 2-18 183:340

11 runda 1/8/54:
Górnik-Unia (Wieczorek-8,Spyra-8,Philipp-7 - Krzesiński-9(3,3,3), Glapiak-7,Olejniczak-4), Kolejarz-Spójnia, CWKS-Włókniarz, Ogniwo-Budowlani ((9)Szwendrowski-9(3,3,3), Stawecki-5, Krakowiak - (1)Fijałkowski-7(2,?,?), Suchecki-8), Gwardia-Stal (Raniszewski-9(3,3,3), Nazimek-9(3,3,3) - Wiśniewski-7,Stercel-7),
12 runda 15/8/54:
CWKS-Budowlani, Unia-Gwardia ((9)Krzesiński-8(2,3,3),(10)S.Kowalski-4(1,?,?), (11)Glapiak-6(2,2,2),(12)Kuśnierek-4(3,1,0),(13)Cichocki-5(?,?,1),(14)Olejniczak-7(?,?,2) - (1)Nazimek-9(3,3,3), (2)Malinowski-0(?,0,?),(3)Kurek-1,(4)Białka-2,(5)Raniszewski-7(?,?,3),(6)A.Kowalski-1(?,?,1),(R)Gajdziński), Stal-Kolejarz, Włókniarz-Górnik (Miechowski-8,Chwilczyński-5,(14)Kuciak-4(2,2,u),(12)Brendler-3,Kacperak-3, Kołodziejski-2 - Spyra-8,Philipp-7,Wieczorek-6,Dziura-5,Siemek-3,Kuchta-0 sędzia: Napierała), Ogniwo-Spójnia ((9)Szwendrowski-8(2,3,3),(10)Próchniak-2,(11)Stawecki-5,(12)Wróżyński-0,(13)Sumiński-0, (14)Krakowiak-5,(R)Mirowski-0 - (1)Kupczyński-9(3,3,3),(2)Kosierb-1,(3)Teodorowicz-8(3,3,2),(4)Frach-4, (5)Połukard-6,(6)Błoch-5,(R)Sałabun-1, w 1-szym biegu Kupczyński uzyskał czas 80:4, a Szwendrowski 80:6, widzów ok.5 tys.),
tabela po 11-rundzie:
1.Unia 2.Spójnia 3.Budowlani, ..., 9.Ogniwo, 10.Stal

13 runda 22/8/54:
Górnik-CWKS, Kolejarz-Unia, Gwardia-Włókniarz, (21/8)Spójnia-Budowlani ((9)Kupczyński-8(3,3,2),Kosierb-3(2,?,?),(11)Połukard-8(2,3,3),Błoch-2,(13)Frach-3(?,?,d1), (14)Teodorowicz-5(2,3,ust),Sałabun-1,Słaboń-3(2) - (1)Fijałkowski-5(1,1,3),(2)Goździk-4(?,?,2), (3)Suchecki-8(3,2,3),(4)Szczechla-0,Staszczak-2(?,?,?),Zenderowski-1(?,?,1),Szulik), Ogniwo-Stal (Szwendrowski-9(3,3,3), Krakowiak-6,Próchniak-5,Stawecki-4,Wróżyński-3,Sumiński-2 - Puper-8,Staneczko-6,Wielgosz-4,Wiśniewski-3, Hudała-2,Piątek-2) (mecz rozegrano w Lublinie),
14 runda 29/8/54:
Górnik-Budowlani (Philipp-8,Spyra,Dziura - Suchecki), Włókniarz-Kolejarz (Chwilczyński-7,Kaznowski-6,Kacperak-4 - Kapała-9(3,3,3),Jankowski-6,Ignasiak-6,Spychała-6), Unia-Ogniwo (Kuśnierek-8,Olejniczak-8 - Szwendrowski-8) 34-20 lub 36-18, CWKS-Gwardia, Stal-Spójnia 18-36 lub 16-36 (Kupczyński-9(3,3,3),Frach-9(3,3,3),Teodorowicz-6,Sałabun-6,Połukard-3),
15 runda 5/9/54:
Spójnia-Unia, Kolejarz-CWKS ((11)Kapała-9(3,3,3),Jankowski-6,Ignasiak-5, Cieślawski-5,Siekalski-1,Wechmann-1 - R.Świtała-7,M.Kaiser-7,J.Maj-5,N.Świtała-4,Jeżewski-2,Bentke-1), Budowlani-Stal, (4/9)Ogniwo-Włókniarz((9)Szwendrowski-9(3,3,3),(10)Próchniak-?(?,?,2),(11)Stawecki-8(2,3,3), (13)Krakowiak-?(?,?,3)-(1)Jałowiecki-?(2,2,?),(3)Kaznowski-6(3,3,?),(5)Chwilczyński-6(2,2,2), bieg po biegu: I.(81:0)Szwendrowski,VII.Krakowiak,VIII.Szwendrowski,Próchniak,Kuciak,Kaznowski, widzów ok.7 tys.), Gwardia-Górnik,
tabela po 15-rundzie:
1.Unia Leszno 26 pkt.(DMP'54) 2.Spójnia Wrocław 22 pkt. 3.Kolejarz Rawicz 18 pkt.

16 runda 12/9/54:
CWKS-Ogniwo 28-26 lub 28-23 (M.Kaiser-9(3,3,3),R.Świtała-7,J.Maj-6 - Szwendrowski pierwotnie mecz miał zostać rozgrany we Wrocławiu, później w Siedlcach, a ostatecznie rozegrano go w Łodzi), Górnik-Kolejarz (Philipp-8,Dziura-6,Wieczorek-5,Siemek-3,Spyra-2 - Kapała-9(3,3,3),Ignasiak-8, Spychała-7,Cieślawski-3,Jankowski-2,Siekalski-1), Włókniarz-Spójnia (Kupczyński-9(3,3,3),Połukard-9(3,3,3), Teodorowicz,Frach), Stal-Unia 23-31 lub 22-31 (Wiśniewski-7,Stercel-5 - Olejniczak-6,Glapiak-6,Krzesiński-6), Gwardia-Budowlani (Raniszewski-9(3,3,3),Malinowski-8,Nazimek-6,A.Kowalski-5,Błajda-4,Szadziński-1 - Suchecki-7, Zenderowski-6,Fijałkowski-5,Staszczak-2,Goździk-1),
tabela po 16-rundzie:
1.Unia Leszno 28 pkt. 2.Spójnia Wrocław 24 pkt. 3.Kolejarz Rawicz 20 pkt.

17 runda 26/9/54:
Budowlani-Unia ((9)Suchecki-8(2,3,3),(10)Goździk-4(0,2,2), (11)Fijałkowski-(?,2,2),(12)Szczechla-(?,0,?),(13)Staszczak-(?,?,1),(14)Zenderowski-(?,?,3) - (1)Olejniczak-8(3,3,2),(2)Woźniak-2(1,1,u3),(3)S.Kowalski-(?,?,w2),(4)Kuśnierek-(3,?,1),(5)Z.Smoczyk-1, (6)Glapiak-7(3,1,3), sędzia: Kryspin Trych), Kolejarz-Gwardia ((9)Ignasiak-6(3,?,?),(10)Wechmann-4(2,?,?), (11)Kapała-9(3,3,3),(12)Jankowski-4(?,2,1),(13)Spychała-7,(14)Cieślawski-2 - (1)Kurek-3(1,?,?), (2)Malinowski-1(0,?,?),(3)Nazimek-8(3,2,3),(4)?,(5)Raniszewski-8(3,3,2),(6)A.Kowalski-2(?,?,0), sędzia: Władysław Pietrzak), Ogniwo-Górnik (Szwendrowski-9(3,3,3,)), Stal-Włókniarz (Hudała-5,Wiśniewski-4, Nawrocki-2,Rurarz-2,Stercel-1 - Miechowski-9(3,3,3),Kacperak-9(3,3,3),Jałowicki-8,Kaznowski-5,Chwilczyński-4, Kuciak-3), Spójnia-CWKS (Kupczyński-8,Kosierb-2,Połukard-9(3,3,3),Błoch-5,Frach-8,Teodorowicz-3,Sałabun - M.Kaiser-4,Bentke-2,N.Świtała-0,R.Świtała-7,J.Maj-3,W.Kołeczek-0),
18 runda 10/10/54:
Górnik-Spójnia (Spyra-8 - Kupczyński-9(3,3,3)), Kolejarz-Budowlani (Kapała-9(3,3,3),Spychała-8,Ignasiak-7,Cieślawski-5,Wechman-3,Jankowski-2 - Suchecki-8,Fijałkowski-5,Zenderowski-3, Staszczak-3), Gwardia-Ogniwo (Raniszewski-8,Kurek-8,Nazimek-6 - Szwendrowski-7,Krakowiak-5), CWKS-Stal ((1)Puper,(2)Nawrocki-(?,?)razem 9,(3)Stercel,(4)Hudała razem 3,(5)Rurarz,(6)Wiśniewski razem 4, (R)Staneczko - (9)M.Kaiser-(?,?,3),(10)Orwat-(?,?,2)razem 12,(11)R.Świtała-9(3,3,3),(12)Bentke-4 razem 13, (13)Jeżewski,(14)J.Maj razem 13,(R)W.Kołeczek, sędzia: J.Radziejowski, mecz rozegrano w Warszawie), Włókniarz-Unia (Krzesiński-9(3,3,3),Glapiak-7,Woźniak-5,Kowalski-4,Kuśnierek-4,Cichocki-3 - Miechowski-6,Kacperak-4,Kuciak-2,Jałowiecki-2,Kaznowski-2,Chwilczyński-1)

Ostateczna kolejność DMP 1954

1.  UNIA LESZNO             32   16  0   2   +181
2.  SPÓJNIA WROCŁAW         28   14  0   4   +208
3.  KOLEJARZ RAWICZ         26   13  0   5   +104

4.  GWARDIA BYDGOSZCZ       20   10  0   8   +4
5.  BUDOWLANI WARSZAWA      19   9   1   8   -14
6.  CWKS WROCŁAW            18   9   0   9   -46
--------------------------------------------------
7.  GÓRNIK RYBNIK           16   8   0   10  -67
8.  OGNIWO ŁÓDŹ             10   5   0   13  -72
9.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   9    4   1   13  -24
10. STAL ŚWIĘTOCHŁOWICE     2    1   0   17  -274


Unia Leszno - Andrzej Krzesiński, Józef Olejniczak, Stanisław Glapiak, Stanisław Kowalski, Mieczysław Cichocki, Zdzisław Smoczyk, Marian Kuśnierek, Andrzej Bartoszkiewicz, Henryk Żyto, Henryk Woźniak (kier.zespołu), Jerzy Sipiński,
Spójnia Wrocław - Mieczysław Połukard, Edward Kupczyński, Alojzy Frach, Mieczysław Kosierb, Jerzy Błoch, Jerzy Sałabun, Albin Tomczyszyn, Tadeusz Teodorowicz, Adolf Słaboń,
Kolejarz Rawicz - Florian Kapała, Henryk Ignasiak, Marian Jankowski, Marian Spychała, Jan Siekalski, Wacław Wechmann, Franciszek Cieślawski,
Gwardia Bydgoszcz - Eugeniusz Nazimek, Zbigniew Raniszewski, Bolesław Bonin, Kazimierz Kurek, Jan Malinowski, Białka, Feliks Błajda, Szadziński
Budowlani Warszawa - Tadeusz Fijałkowski, Janusz Suchecki, Szczechla, Eugeniusz Goździk, Staszczak, Eugeniusz Zenderowski, Marian Kamrowski,
CWKS Wrocław - Marian Kaiser, Rajmund Świtała, Norbert Świtała, Kazimierz Bentke, Joachim Maj, Władysław Orwat, Jerzy Jeżewski, Witold Kołeczek, Jan Hennek,
Górnik Rybnik - Alfred Spyra(ok. 27/7 powrócił do macierzystego zrzeszenia po wystpach w Gwardii Bydgoszcz w 1953 r.), Marian Philipp, Józef Wieczorek, Paweł Dziura, Stanisław Siemek
Ogniwo Łódź - Włodzimierz Szwendrowski, Jan Krakowiak, Eugeniusz Wróżyński, Marian Stawecki, Leszek Próchniak, Bronisław Salawa, Paweł Mirowski, Włodzimierz Sumiński, Cendrowicz, Nowak,
Włókniarz Częstochowa - Jerzy Brendler, Waldemar Miechowski, Marian Kaznowski, Tadeusz Chwilczyński, Julian Kuciak, Bernard Kacperak, Wiesław Kołodziejski, Zdzisław Jałowiecki,
Stal Świętochłowice - Stanisław Rurarz, Kazimierz Wiśniewski, Franciszek Hudała, Jan Bański, Tadeusz Stercel, Daniel Baron, Bolesław Puper, Roman Wielgosz, Roman Staneczko,

DMP maszyn przystosowanych

DMP maszyn przystosowanych chyba upadły. W okręgu poznańskim wyłoniono mistrza po rozegraniu turnieju finałowego.

Trójmecz - Poznań 16/5/1954 (otwarcie toru na Golęcinie)
(źródło informacji - Maciej Przybylak)
1. GWARDIA KROTOSZYN              ?
2. STAL OSTRÓW WLKP                 ?
3. UNIA II LESZNO                   ?

Trójmecz - Piła 4/7/1954

(źródło informacji - Tomasz Grabowski)
1. KOLEJARZ PIŁA                  20
2. GWARDIA KROTOSZYN                17
3. GWARDIA ŚREM                     15

Trójmecz - Skalmierzyce 4/7/1954

(źródło informacji - Tomasz Grabowski)
1. UNIA II LESZNO                 ?
2. KOLEJARZ SKALMIERZYCE            ?
3. KOLEJARZ II PIŁA ???             ?

Finał eliminacji okręgowych - ??? 2/8/1954

1. GWARDIA KROTOSZYN                19

2. KOLEJARZ PIŁA                    18
3. UNIA II LESZNO                   12
4. KOLEJARZ SKALMIERZYCE            ns


Gwardia Krotoszyn -
Kolejarz Piła -
Unia II Leszno -


Individual Polish Championship


10. Finał IMP - Wrocław 30/5, Katowice-Muchowiec 20/6, Leszno 8/8,
Bydgoszcz 3/10, Warszawa 17/10/1954


1.     Mieczysław Połukard         Spójnia Wrocław
2.     Janusz Suchecki             Budowlani Warszawa
3.     Edward Kupczyński           Spójnia Wrocław


Tournaments


Turniej Par - Łódź 4/4/1954
(źródło informacji - Łódzki Express(Andrzej Korzybski))


?.     Szwendrowski - Stawecki                       Ogniwo Łódź (? pkt.)
?.     Krakowiak - Próchniak                         Ogniwo Łódź (? pkt.)
?.     Wróżyński - Salawa                            Ogniwo Łódź (? pkt.)

?.     Karajewski - Sumiński                         Ogniwo Łódź (? pkt.)
?.     Wiatrowski - Candrowicz                       Ogniwo Łódź (? pkt.)

Trójmecz towarzyski - Poznań-Golęcin 16/4/1954
(źródło informacji - Tomasz Grabowski)


1.     Gwardia Krotoszyn           ?
2.     Unia Leszno                 ?
3.     Stal Ostrów Wlkp            ?

Wrocław 25/4/1954 testmecz SPÓJNIA WROCŁAW - UNIA LESZNO                33  -  21
(źródło informacji - Andrzej Korzybski i www.raniszewski.com.pl)

(9)Kupczyński-6(2,2,2),(10)Słaboń-0(u),(11)Frach-7(3,2,2),(12)Sałabun-6(2,1,3), (13)Błoch-3(0,2,1),(14)Teodorowicz-5(2,1,2),(R1)Wielgosz-6(3,3,?),(R2)Tomczyszyn
(1)Krzesiński-9(3,3,3),(2)S.Kowalski-0(u),(3)Z.Smoczyk-0(0,0,0),(4)Kuśnierek-5(1,3,1), (5)Cichocki-1(1,0,0),(6)Olejniczak-5(3,1,1),(R1)?,(R2)Szypliński-1(?,0,1)
W 1-szym biegu upadki zaliczyli Słaboń i Kowalski. Bieg został powtórzony po biegu 9-tym.
Bieg po biegu:
I-Kowalski-u,Słaboń-u,
II-(93:5)Frach,(94:0)Sałabun,(94:1)Kuśnierek,(96:4)Smoczyk,
III-(90:0)Olejniczak,(91:0)Teodorowicz,(91:9)Cichocki,(102:8)Błoch
IV-(87:1)Krzesiński,(??:?)Frach,(92:1)Sałabun,Szypliński(za Kowalskiego),
V-(89:8)Kuśnierek,(94:6)Błoch,(95:2)Teodorowicz,(95:2)Smoczyk,
VI-(90:5)Wielgosz(za Słabonia),(90:8)Kupczyński,(95:3)Olejniczak,(95:5)Cichocki,
VII-(88:8)Krzesiński,(90:6)Teodorowicz,(95:4)Błoch,(99:0)Szypliński(za Kowalskiego),
VIII-(91:2)Wielgosz(za Słabonia),(91:4)Kupczyński,(94:1)Kuśnierek,(94:4)Smoczyk,
IX-(89:5)Sałabun,(91:2)Frach,(92:8)Olejniczak,(94:2)Cichocki,
I(powtórzony)-(87:2)Krzesiński,(87:5)Kupczyński,(100:0)Szypliński(za Kowalskiego),Wielgosz(za Słabonia),

Łódź 25/4/1954 testmecz OGNIWO ŁÓDŹ - GWARDIA BYDGOSZCZ                 24  -  27
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

NCD - Szwendrowski 80:3

Częstochowa 25/4/1954 testmecz WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - STAL ŚWIĘTOCHŁOWICE 26  -  27
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Wrocław 6/5/1954 testmecz P O L S K A "A"   -   P O L S K A "B"         28  -  26

Trójmecz towarzyski - Czeladź 9/5/1954
(źródło informacji - Dziennik Zachodni(Andrzej Korzybski))


?.     Unia Leszno                 ?
?.     Gwardia Toruń               ?
?.     Górnik Czeladź              ?

Łódź 9/5/1954 testmecz OGNIWO ŁÓDŹ - BUDOWLANI WARSZAWA                 25  -  28
(źródło informacji - Łódzki Express(Andrzej Korzybski)

NCD - Szwendrowski 82:0

Turniej Par - Częstochowa ?/5/1954


1.     Jerzy Brendler - Zdzisław Jałowiecki          Włókniarz Częstochowa (14 pkt.)
2.     Marian Kaznowski - Strobel                    Włókniarz Częstochowa (13 pkt.)
3.     Chłond - Tadeusz Chwilczyński                 Włókniarz Częstochowa

Łódź 20/5/1954 testmecz OGNIWO ŁÓDŹ - STAL ŚWIĘTOCHŁOWICE               36  -  18
(źródło informacji - Łódzki Express(Andrzej Korzybski)

Nowacki, Hudała, Puper - Szwendrowski

"Puchar Ziem Zachodnich/Odzyskanych" - Wrocław 30/5/1954


1.     Józef Olejniczak            Unia Leszno
2.     Edward Kupczyński           Spójnia Wrocław
3.     Eugeniusz Nazimek           Gwardia Bydgoszcz

Poznań-Golęcin 20/6/1954 testmecz KOLEJARZ RAWICZ - GWARDIA BYDGOSZCZ   36  -  17
(źródło informacji - Tomasz Grabowski)

"Łódzkie Kryterium Asów - Puchar Stowarzyszenia Dziennikarzy" - Łódź 30/6/1954
(źródło informacji - Łódzki Express(Andrzej Korzybski))


1.     Włodzimierz Szwendrowski    Ogniwo Łódź (12 pkt.)
2.     Janusz Suchecki             Budowlani Warszawa (9 pkt.)
3.     Tadeusz Fijałkowski         Budowlani Warszawa (9 pkt.)

4.     Marian Kaznowski            Włókniarz Częstochowa (8 pkt.)
5.     Florian Kapała              Kolejarz Rawicz (7 pkt.)
awizowano start: Kapała, Fijałkowski, Szwendrowski, Suchecki, Spychała, N.Świtała, R.Świtała, Zendrowski, Stawecki, Wiśniewski, Kaznowski, Miechowski, Kacperak

Puchar 10-lecia - Lublin 21/7/1954


1.     Florian Kapała              Kolejarz Rawicz
2.     Mieczysław Połukard         Spójnia Wrocław
3.     ?                           ?

4. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 8/8/1954


1.     Andrzej Krzesiński          Unia Leszno
2.     Janusz Suchecki             Budowlani Warszawa
3.     Włodzimierz Szwendrowski    Ogniwo Łódź

Czeladź 15/8/1954 testmecz maszyn przystowanych POLSKA PÓŁNOCNA - POLSKA POŁUDNIOWA   ??  -  ??
(źródło informacji - Dziennik Zachodni(Andrzej Korzybski))

POLSKA PÓŁNOCNA: Siodła, Lis(Włókniarz Piła), Cieślawski(Unia Leszno), Chwilczyński(Kolejarz Skalmierzyce), Nowacki, Garyantosiewicz(Gwardia Krotoszyn)
POLSKA POŁUDNIOWA: Christiani, Fedko(Stal Rzeszów), Błąkała(Górnik Rybnik), Gracyalny, Herman, Czerny(Górnik Czeladź)

Zawody Indywidualne - Łódź 2/9/1954
(źródło informacji - Łódzki Express(Andrzej Korzybski))


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

awizowano start: Kaznowski, Miechowski, Spyra, Wieczorek, Szwendrowski, Stawecki, Krakowiak

Testmecze międzypaństwowe P O L S K A   -   MONAKERNA SZTOKHOLM


Warszawa 19/9/1954                  45  -  63 (CRZZ-Monakerna lub inna nazwa Warszawa-Sztokholm)
Wrocław 21/9/1954                   45  -  62 (PZMot-Monakerna lub inna nazwa Polska-Szwecja)

Trójmecz towarzyski - Gniezno 26/9/1954
(źródło informacji - Tomasz Grabowski)


1.     Start Gniezno               21
2.     Unia II Leszno              16
3.     Kolejarz Piła               15

Poznań 27/9/1954 testmecz maszyn przystowanych WIELKOPOLSKA - ŚLĄSK       24  -  25
(źródło informacji - Dziennik Zachodni(Andrzej Korzybski))

WIELKOPOLSKA:
ŚLĄSK:

Poznań 28/9/1954 testmecz maszyn przystowanych WIELKOPOLSKA - ŚLĄSK       32  -  31
(źródło informacji - Dziennik Zachodni(Andrzej Korzybski))

WIELKOPOLSKA: Durczak-komplet, Olejniczak-komplet
ŚLĄSK: Fedko

4. Criterium Asów - Bydgoszcz 3/10/1954


1.     Edward Kupczyński           Spójnia Wrocław
2.     Mieczysław Połukard         Spójnia Wrocław
3.     Zbigniew Raniszewski        Gwardia Bydgoszcz

Mistrzostwa Federacji Stal - Gorzów Wlkp 3/10/1954
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Tadeusz Stercel             Stal Świętochłowice (9+3 pkt.)
2.     Kazimierz Wiśniewski        Stal Świętochłowice (9+2 pkt.)
3-4.   Bolesław Puper              Stal Świętochłowice (7 pkt.)

       Stanisław Rurarz            Stal Świętochłowice (7 pkt.)
5.     Robert Nawrocki             Stal Świętochłowice (6 pkt.)
6-7.   Daniel Baron                Stal Świętochłowice (6 pkt.)
       ? Waloszek                  Stal Świętochłowice (6 pkt.)
8.     Stanisław Kaiser            Stal Świętochłowice (3 pkt.)
9.     Roman Staneczko             Stal Świętochłowice (2 pkt.)
Rozegrano 9 biegów, w każdym startowało 3-ch zawodników.

"Puchar Stolicy" - Warszawa 17/10/1954


1.     Mieczysław Połukard         Spójnia Wrocław
2.     Janusz Suchecki             Budowlani Warszawa
3.     Włodzimierz Szwendrowski    Ogniwo Łódź

Indywidualne Mistrzostwa Polski maszyn przystosowanych - Czeladź 17/10/1954
(źródło informacji - Konrad Cinkowski)


1.     Roman Staneczko             Stal Świętochłowice
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Wrocław 24/10/1954 testmecz SPÓJNIA WROCŁAW - BUDOWLANI WARSZAWA        29  -  24
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(9)Kupczyński-8(2,3,3), Teodorowicz-7, (11)Połukard-5(?,u,?), (12)Frach-4(?,u,?), Błoch-3, Słaboń-2 -
(1)Suchecki-9(3,3,3), Fijałkowski-7, Zenderowski-4, Goździk-2, Staszczak-1, Szczechla-1

"Indywidualne Mistrzostwa Śląska" - Świętochłowice 24???/10/1954
(źródło informacji - Dziennik Zachodni(Andrzej Korzybski))


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Turniej Par - Bydgoszcz 7/11/1954
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Edward Kupczyński - Mieczysław Połukard       Spójnia Wrocław (12+4=16 pkt.)
2.     Janusz Suchecki - Tadeusz Fijałkowski         Budowlani Warszawa (15 pkt.)
3.     Włodzimierz Szwendrowski - Jan Krakowiak      Ogniwo Łódź (13 pkt.)

4.     Norbert Świtała - Rajmund Świtała             CWKS Wrocław (8 pkt.)
5.     Eugeniusz Nazimek - Zbigniew Raniszewski      Gwardia Bydgoszcz (6 pkt.)

3. Memoriał Tadeusza Kołeczka - Łódź 21/11/1954
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Włodzimierz Szwendrowski    Ogniwo Łódź (12(3,3,3,3) pkt.)
2.     Tadeusz Teodorowicz         Spójnia Wrocław (9 pkt.)
3.     Tadeusz Fijałkowski         Budowlani Warszawa (9 pkt.)

4.     Florian Kapała              Kolejarz Rawicz (9 pkt.)


1953     INDEX     1955