DMP DM2L PPZMot IMP MIMP Złoty Kask Srebrny Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Wiesław Kuźniar
(ur.??-?-1955 zm.24-6-1972) - wypadek na torze w Rzeszowie (trening)
Marek Czerny (ur.21-8-1951 zm.26-9-1972) - wypadek na torze w Rzeszowie 31-8-1972


Team Championship


1 Liga

                 RYBN.  BYDG.  ŚWIĘ.   CZĘS.   GORZ.   OPOLE  ZIEL.  WROC.
RYBNIK           ** **  
49-28  59-19   65-00   57-21   49-29  39-39  56-22
BYDGOSZCZ        
49-29  ** **  41-36   50-28   47-31   43-33  43-33  60-18
ŚWIĘTOCHŁOWICE   38-40 
48-30  ** **   40-36   37-40   41-37  51-27  40-38
CZĘSTOCHOWA      
29-49  51-27  39-39   ** **   40-38   41-37  51-25  46-31
GORZÓW WLKP      
39-37  43-34  38-39   45-33   ** **   53-24  44-33  52-26
OPOLE            36-42 
41-37  39-39   37-40 46,5-31,5 ** **  39-37  60-16
ZIELONA GÓRA     
32-46  37-41  35-43 43,5-34,5 39-38   42-30  ** **  48-29
WROCŁAW          
36-41  50-28  42-35   35-39   42-36   38-40  40-38  ** **

1 runda 3/4/72 (Lany Poniedziałek): (6/5)Zgrzeblarki-ROW, (2/4)Śląsk-Stal (P.Waloszek-8, W.Waloszek-7,Bury-5,Wieczorek-4,Płaszczyk-4,Brabański-4,Mucha-3,Nawrocki-2 - Jancarz-12(3,3,3,3), Pogorzelski-8 lub 7(2,3,2,0),Dziatkowiak-8 lub 9(2,3,2,2),Nowak-5 lub 6(2,w,3,1),Jurasz-3(1,1,1,0), Plech-3(3,u),Fabiszewski-1(u,w,1),Woźniak-0(0), 5 bieg kontuzje Plecha(wstrząs mózgu) i Muchy(złamany obojczyk). Prezydium GKSŻ ukarało karą meczu 30/4/1972 Ryszarda Fabiszewskiego i 14/5/1972 Zenona Plecha za spowodowanie upadku przeciwników), Polonia-Kolejarz (Koselski-11,Kosek-6 - Szczakiel-13, Prezydium GKSŻ ukarało karą meczu 1/5/1972 Benedykta Koska i 30/4/1972 Stanisława Skowrona za wspólne spowodowanie upadku), (6/4)Włókniarz-Sparta
2 runda 9/4/72:
ROW-Polonia, Sparta-Śląsk, Stal-Włókniarz, Kolejarz-Zgrzeblarki 41-36 lub 39-37 (Friedek-8,Libor-8,Hyla-7,Stach-6,Szczakiel-5,Skowron-3,Golec-3,Polok-1 - Protasiewicz-8,Filipiak-5,Jaskulski-5,Łoś-4,Ratajczyk-4,(2)Tyliński-4(2),(1)Mendyka-3(3,u),Marcinkowski-3, w 10 biegu Marcinkowski spowodował upadek Szczakiela(wstrząs mózgu),Golca(złamane śródstopie) i Ratajczyka(złamane kości udowe obu nóg), Prezydium GKSŻ ukarało karą meczu 18/6/1972 Zbigniewa Marcinkowskiego i (termin do ustalenia) Jerzego Szczakiela za wspólne spowodowanie upadku. W maju zweryfikowano wynik meczu 41-36 do stanu 39-37. Zabrano 2pkt. Friedkowi, a dodano 1pkt. Tylińskiemu),
tabela po 2-rundzie: 1.Gorzów Wlkp 4 +15, 2.Rybnik 2 +21, 3.Częstochowa 2 +3, 4.Opole 2 -5,
5.Wrocław 2 -8, 6.Bydgoszcz 2 -11, 7.Zielona Góra 0 -5, 8.Świętochłowice 0 -10

3 runda 30/4/72:
Włókniarz-ROW, (29/4)Polonia-Sparta, (29/4)Śląsk-Kolejarz, Zgrzeblarki-Stal
tabela po 3-rundzie: 1.Rybnik 4 +41, 2.Bydgoszcz 4 -31, 3.Gorzów Wlkp 4 +14, 4.Opole 2 -1,
5.Zielona Góra 2 -4, 6.Świętochłowice 2 -6, 7.Częstochowa 2 -17, 8.Wrocław 2 -50

4 runda 1/5/72:
ROW-Śląsk, Stal-Polonia, Kolejarz-Włókniarz, Sparta-Zgrzeblarki
tabela po 4-rundzie: 1.Rybnik 6 +82, 2.Gorzów Wlkp 6 +27, 3.Bydgoszcz 4 -21, 4.Częstochowa 4 -14,
5.Wrocław 4 -48, 6.Zielona Góra 2 -6, 7.Opole 2 -12, 8.Świętochłowice 2 -46

5 runda 14/5/72:
ROW-Stal (A.Tkocz-11,Wyglenda-10,Gryt-9,Woryna-9,Fojcik-5,Wilim-4, Studnik-2 - Dziatkowiak-9(1,1,2,2,3),Pogorzelski-8(3,2,1,1,1),Nowak-3(1,1,0,1,0),Jurasz-1(1,u,0),Fabiszewski-0(0,0,0,), Woźniak-0(0),Rembas-0(0), w meczu nie wystąpił Z.Plech - odsunięty przez GKSŻ, Jancarz-kontuzja), (13/5)Śląsk-Polonia, Zgrzeblarki-Włókniarz, (2/6)Kolejarz-Sparta (Friedek-11,S.Tkocz-11,Polok-9 - Chudzikowski-5)
tabela po 5-rundzie: 1.Rybnik 10 +132, 2.Gorzów Wlkp 6 -9, 3.Bydgoszcz 4 +21, 4.Zielona Góra 4 -7,
5.Częstochowa 4 -23, 6.Wrocław 4 -48, 7.Opole 2 -16, 8.Świętochłowice 2 -46

6 runda 28/5/72:
Sparta-ROW, Polonia-Zgrzeblarki, Włókniarz-Śląsk, (30/8)Stal-Kolejarz
tabela po 6-rundzie: 1.Rybnik 12 +137, 2.Bydgoszcz 6 +31, 3.Gorzów Wlkp 6 -9, 4.Częstochowa 5 -23,
5.Zielona Góra 4 -53, 6.Wrocław 4 -66, 7.Świętochłowice 3 -46, 8.Opole 2 -16

7 runda 11/6/72:
Kolejarz-ROW (Friedek-9,Polok-7,Hyla-5,Stach-5,Szczakiel-4,S.Tkocz-3,Libor-3 - Gryt-12,A.Tkocz-10,Wyglenda-8,Wilim-6,Fojcik-4,Masłowski-2), Włókniarz-Polonia, Zgrzeblarki-Śląsk, Sparta-Stal
tabela po 7-rundzie: 1.Rybnik 14 +142, 2.Częstochowa 7 +1, 3.Świętochłowice 7 -20, 4.Bydgoszcz 6 -10,
5.Gorzów Wlkp 6 -19, 6.Wrocław 6 -91, 7.Opole 4 +25, 8.Zielona Góra 4 -28

8 runda 18/6/72:
(17/6)ROW-Kolejarz, (17/6)Polonia-Włókniarz, Śląsk-Zgrzeblarki (P.Waloszek-12,Mucha-11 - Mendyka-7,Protasiewicz-7), Stal-Sparta
tabela po 8-rundzie: 1.Rybnik 16 +162, 2.Świętochłowice 9 +4, 3.Bydgoszcz 8 +12, 4.Gorzów Wlkp 8 +7,
5.Częstochowa 7 -23, 6.Wrocław 6 -117, 7.Opole 4 +3, 8.Zielona Góra 4 -50

9 runda 30/7/72:
ROW-Sparta (Wyglenda-11,Gryt-11,A.Tkocz-10,Woryna-9,Masłowski-7,Wilim-6, Pyszny-2 - Bruzda-6,Słowiński-6,Kostka-3,Kałuża-3,Nowak-2,Gorczyca-2), Zgrzeblarki-Polonia, (29/7)Śląsk-Włókniarz, Kolejarz-Stal (Szczakiel-11,Hyla-9,Polak-9,Libor-7.5,Stach-7, Golec-3 - Jancarz-12(2,3,3,1,3),Plech-9(1,3,2,u,3),Fabiszewski-3.5(1,1.5,1,0),Pogorzelski-3(2,1,d),Woźniak-2(1,1), Nowak-2(2,0,0),Dziatkowiak-0(0,u,0),Rembas-0(0))
tabela po 9-rundzie: 1.Rybnik 18 +196, 2.Świętochłowice 11 +8, 3.Bydgoszcz 10 +16, 4.Gorzów Wlkp 8 -8,
5.Częstochowa 7 -25, 6.Opole 6 +18, 7.Wrocław 6 -151, 8.Zielona Góra 4 -54

10 runda 6/8/72:
Stal-ROW, Polonia-Śląsk, (?/?)Włókniarz-Zgrzeblarki, Sparta-Kolejarz
tabela po 10-rundzie: 1.Rybnik 18 +194, 2.Bydgoszcz 12 +21, 3.Świętochłowice 11 -3, 4.Gorzów Wlkp 10 -6,
5.Częstochowa 9 +1, 6.Opole 8 +20, 7.Wrocław 6 -153, 8.Zielona Góra 4 -80

11 runda 13/8/72:
(12/8)Śląsk-ROW (Mucha-10,P.Waloszek-8 - Wyglenda-10,Woryna-8), Polonia-Stal, (15/8)Włókniarz-Kolejarz, Zgrzeblarki-Sparta
tabela po 11-rundzie: 1.Rybnik 20 +196, 2.Bydgoszcz 14 +37, 3.Świętochłowice 11 -3, 4.Gorzów Wlkp 10 -22,
5.Częstochowa 9 +1, 6.Opole 8 +20, 7.Zielona Góra 6 -61, 8.Wrocław 6 -172

12 runda 20/8/72:
(2/9)ROW-Włókniarz (zweryfikowany jako walkower 65-0), (6/9)Sparta-Polonia, Kolejarz-Śląsk (Szczakiel-10,Hyla-10,Libor-6,Golec-6, S.Tkocz-3,Polak-2,Stach-1,Witelus-1), Stal-Zgrzeblarki
tabela po 12-rundzie: 1.Rybnik 20 +196, 2.Bydgoszcz 14 +37, 3.Świętochłowice 12 -3, 4.Gorzów Wlkp 12 -11,
5.Częstochowa 11 +5, 6.Opole 9 +16, 7.Zielona Góra 6 -72, 8.Wrocław 6 -172

13 runda 27/8/72:
Polonia-ROW, (24/8)Śląsk-Sparta (P.Waloszek-12, Jarmuła-10,Mucha-8,Brabański-4,W.Waloszek-3,Wieczorek-3 - Chudzikowski-9,Nowak-8,Bruzda-7,Kostka-5,Słowiński-5, Kałuża-4), Włókniarz-Stal, Zgrzeblarki-Kolejarz
tabela po 13-rundzie: 1.Rybnik 20 +176, 2.Bydgoszcz 16 +57, 3.Świętochłowice 14 +3, 4.Częstochowa 13 +7,
5.Gorzów Wlkp 12 -13, 6.Opole 9 +4, 7.Zielona Góra 8 -60, 8.Wrocław 6 -174

14 runda 10/9/72:
ROW-Zgrzeblarki, Stal-Śląsk, Kolejarz-Polonia, (12/9)Sparta-Włókniarz

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1972

1.  ROW RYBNIK               23   11  1   2   +241
2.  POLONIA BYDGOSZCZ        16   8   0   6   +31
3.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE     16   7   2   5   +4

4.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    15   7   1   6   -54
5.  STAL GORZÓW WLKP         14   7   0   7   +15
6.  KOLEJARZ OPOLE           11   5   1   8   -21 lub -17
7.  ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 9    4   1   9   -60 lub -64
--------------------------------------------------
8.  SPARTA WROCŁAW           8    4   0   10  -156

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1973

08/10/72  GDAŃSK - ZIELONA GÓRA      41-35

Gągolewicz-11,Żyto-8,Zieliński-8,S.Kowalski-5,Papakul-5,Marsz-3,Bożykowski-1 -
Marcinkowski-12,Łoś-9,Protasiewicz-6,Filipiak-5,Tyliński-2,Grygor-1

15/10/72  ZIELONA GÓRA - GDAŃSK      
56-22

ROW Rybnik                            Polonia Bydgoszcz
Antoni Woryna (6)          2,51       Henryk Glücklich (4)       2,62
Jerzy Gryt (8)             2,48       Marian Zaranek (14)        2,02
Andrzej Wyglenda (11)      2,22       Stanisław Kasa (23)        1,79
Andrzej Tkocz (12)         2,08       Benedykt Kosek (27)        1,74
Antoni Fojcik (16)         1,96       Andrzej Koselski (28)      1,67
Lucjan Studnik (36)        1,50       Zbigniew Malinowski (49)   1,25
Jerzy Wilim (45)           1,30       Marian Michaliszyn (60)    1,00
Antoni Masłowski (46)      1,30       Bogumił Brzeziński (72)    0,76
Piotr Pyszny (48)          1,25       Rajmund Świtała (76)       0,56
Karol Peszke (61)          1,00       Tadeusz Pubanc (85)        0,00
Jan Koczy (78)             0,50
Henryk Goik (86)           0,00

Śląsk Świętochłowice                  Włókniarz Częstochowa
Paweł Waloszek (4)         2,68       Marek Cieślak (7)          2,48
Jan Mucha (5)              2,54       Wiktor Jastrzębski (15)    1,98
Józef Jarmuła (17)         1,93       Andrzej Jurczyński (21)    1,87
Wiktor Waloszek (22)       1,83       Zenon Urbaniec (32)        1,60
Kazimierz Bury (54)        1,16       Zygmunt Gołębiowski (34)   1,51
Erwin Brabański (58)       1,10       Jacek Gierzyński (50)      1,23
Andrzej Nawrocki (63)      0,97      
Marek Czerny (53) 1,16 (+26.9.1972) tor w Rzeszowie, Srebrny Kask 31.8
Stanisław Płaszczyk (68)   0,81       Czesław Goszczyński (55)   1,14
Antoni Wieczorek (70)      0,79       Zygmunt Malinowski (56)    1,13
Jacek Goerlitz (73)        0,75       Jerzy Bożyk (77)           0,55

Stal Gorzów Wlkp                      Kolejarz Opole
Zenon Plech (1)            2,74       Jerzy Szczakiel (9)        2,37
Edward Jancarz (3)         2,67       Zygfryd Friedek (10)       2,33
Andrzej Pogorzelski (19)   1,89       Joachim Hyla (24)          1,79
Ryszard Dziatkowiak (26)   1,76       Hubert Polok (35)          1,50
Ryszard Fabiszewski (42)   1,36       Konrad Libor (37)          1,46
Bogusław Nowak (51)        1,22       Stanisław Tkocz (38)       1,45
Leszek Sadowski (62)       1,00       Franciszek Stach (40)      1,41
Mieczysław Woźniak (66)    0,86       Stanisław Skowron (43)     1,33
Wojciech Jurasz (69)       0,80       Henryk Golec (59)          1,09
Jerzy Rembas (71)          0,78       Marian Witelus (80)        0,33
Roman Jóźwiak (79)         0,38       Janusz Gos (81)            0,33
                                      Piotr Małysz (82)          0,33
                                      Gerard Stach (88)          0,00

Zgrzeblarki Zielona Góra              Sparta Wrocław
Zbigniew Marcinkowski (13) 2,08       Piotr Bruzda (18)          1,91
Zbigniew Filipiak (20)     1,87       Stanisław Nowak (25)       1,79
Kazimierz Tyliński (29)    1,64       Zygmunt Słowiński (30)     1,63
Paweł Protasiewicz (31)    1,60       Jan Chudzikowski (41)      1,40
Mieczysław Mendyka (33)    1,56       Konstanty Pociejkowicz (47)1,29
Romuald Łoś (39)           1,45       Zygfryd Kostka (52)        1,20
Jan Ratajczyk (44)         1,33       Krzysztof Kałuża (64)      0,91
Ludwik Jaskulski (57)      1,11       Bolesław Gorczyca (74)     0,67
Bronisław Reinhold (65)    0,87       Jan Michalak (75)          0,57
Jan Grabowski (67)         0,85       Henryk Zieja (83)          0,25
                                      Roman Jakimiuk (84)        0,00
                                      Bohdan Jaroszewicz (87)    0,00

2 Liga

                 LESZ.  GDAŃ.  TORUŃ  TARN.  RZES.  LUBL.  GNIE.  ŁÓDŹ.
LESZNO           ** **  55-22 
51-27  45-33  48-30  46-32  52-25  48-30
GDAŃSK           41-37  ** **  
53-25  54-24  56-21  56-21  49-29  61-17
TORUŃ            
54-22  37-41  ** **  44-34  47-31  41-37  48-30  48-30
TARNÓW           34-43  41-37 
45-33  ** **  55-22  54-24  65-00  45-33
RZESZÓW          
31-47  43-34  45-31  43-35  ** **  36-41  44-34  40-37
LUBLIN           35-43  46-30  43-35  40-37  29-37  ** **  47-31  44-33
GNIEZNO          31-47 
32-27  32-46  39-38  36-41  44-33  ** **  42-35
ŁÓDŹ             27-50  25-53  23-25  36-42  45-33  54-21  45-33  ** **

1 runda 9/4/72: Unia L.-Stal T., Unia T.-Wybrzeże (Pytko-11,Chorabik-10,Wardzała-10, Bartnik-5,Madej-3,Łabędź-1,Proszowski-1 - Podlecki-10,Żyto-10,Marsz-7,Kowalski-3,Gągolewicz-3,Skrobisz-2,Berdys-2), Motor-Gwardia (Bielecki-11,Kowalski-10,Perczyński-6,Gomułka-4,Krawczyk-4,Mazur-3,Jendrej-3,Berej-3 - Mirowski-11, Gołofit-6,Pakulski-6,Lalicki-4,Sumiński-3,Gortat-2,Rogala-1), Start-Stal Rz. (N.Świtała-8,Kniaź-8,Pilarczyk-6, Szostak-5,Grudziński-5,Rutkowski-4 - Kuźniar-9,Owoc-9,Kazior-8,Hap-7,Batko-5,Krajewski-2,Wilk-1)
2 runda 16/4/72:
Stal T.-Motor, (?/?)Gwardia-Start, (?/?)Wybrzeże-Unia L. (w pierwotnym terminie przerwany po 4-tym biegu przy stanie 19:9 z powodu opadów deszczu), Stal Rz.-Unia T. (mecz rozegrano w Krośnie)
3 runda 23/4/72:
Unia L.-Stal Rz. (Dobrucki-12,B.Jąder-10,J.Kowalski-10,Z.Jąder-7,Norek-5, Heliński-3,Nowak-1 - Kuźniar-12,Owoc-6,Hap-4,Wilk-4,Krajewski-3,Batko-1), Motor-Wybrzeże (Gomułka-10,Krawczyk-8,Mazur-8, Bielecki-7,Jendrej-6,Kowalski-6,Zwierzchowski-1 - Podlecki-8,Kowalski-6,Żyto-6,Marsz-5,Papakul-4,Zieliński-1), Start-Stal T. (N.Świtała-10,Szostek-5,Pilarczyk-5,Sikora-4,Grudziński-4,Rutkowski-3,Kniaź-1 - Szuluk-12,Krzyżaniak-11, Ząbik-10,Kościecha-7,Kościelak-5,Lipertowicz-1), (21/5)Unia T.-Gwardia (Wardzała-12,Chorabik-12,Bartnik-10, Madej-6,Duda-4,Pagos-1 - Pakulski-7,Mirowski-7,Lalicki-6,Gołofit-5,Sumiński-4,Gortat-3,Jatczak-1)
4 runda 30/4/72:
Gwardia-Unia L. (Mirowski-8,Gołofit-7 - Dobrucki-12,B.Jąder-12,Z.Jąder-10), Stal T.-Unia T.(Szuluk-11,Ząbik-11,Krzyżaniak-8,Kościelak-8,Lipertowicz-3,Kościecha-3 - Pytko-9,Chorabik-6,Wardzała-6, Madej-5,Bartnik-5,Duda-3), (29/4)Stal Rz.-Motor (mecz rozegrano w Krośnie), Wybrzeże-Start (Żyto-12,Marsz-11, Gągolewicz-10,Podlecki-8,Kowalski-4,Papakul-3,Maraszek-1 - Kniaź-8)
5 runda 14/5/72:
(13/5)Wybrzeże-Stal T., Unia L.-Motor (Dobrucki-9,B.Jąder-9,Z.Jąder-8,Norek-8, J.Kowalski-6,Nowak-4,Piwosz-2 - Perczyński-8,Mazur-6,Gomułka-6,W.Kowalski-6,Krawczyk-3,Berej-3), Gwardia-Stal Rz. (Pakulski-9,Gołofit-9,Lalicki-9,Gortat-7,Mirowski-6 - Kuźniar-12,J.Owoc-8,Krajewski-6, Batko-3,Hap-2,Kazior-1,Wilk-1), Start-Unia T. (Kniaź-8,Odrzywolski-8,Grudziński-6,Szostek-5,N.Świtała-4,Rutkowski-3, Pilarczyk-3,Wityk-1 - Wardzała-10,Chorabik-9,Madej-8,Bartnik-8,Pytko-2,Duda-1)
6 runda 28/5/72:
Stal T.-Gwardia, Wybrzeże-Stal Rz., Unia T.-Unia L. (Pytko14,Chorabik-9,Bartnik-4, Madej-3,Proszowski-2,Duda-2 - B.Jąder-11,Z.Jąder-8,Dobrucki-8,J.Kowalski-7,Heliński-3,Nowak-3,Piwosz-2,Norek-1), Motor-Start (W.Kowalski-12,Mazur-11,Berej-8,Perczyński-6,Zwierzchowski-4,Gomułka-4,Jendrej-1,Studziński-1 - Odrzywolski-8,Padewski-7,Rutkowski-7,Grudziński-6,N.Świtała-2,Kniaź-1)
7 runda 11/6/72:
Stal T.-Stal Rz., (?/? przed 30/7)Gwardia-Wybrzeże, Unia L.-Start (B.Jąder-11, J.Kowalski-11,Z.Jąder-9,Heliński-9,Dobrucki-5,Norek-5,Nowak-1,Piwosz-1 - Padewski-10,Grudziński-6,Rutkowski-5, Kniaź-3,Szostek-1), Unia T.-Motor (Wardzała-12,Pytko-11,Chorabik-11,Kolman-8,Madej-8,Duda-2,Bartnik-2 - W.Kowalski-10,Perczyński-5,Mazur-4,Bielecki-2,Jendrej-1,Gomułka-1,Berej-1),
8 runda 18/6/72:
Stal Rz.-Stal T., (19/6)Wybrzeże-Gwardia, Start-Unia L. (Padewski-10,Kniaź-6 - Z.Jąder-10, Norek-4), Motor-Unia T. (Mazur-11,W.Kowalski-11,Bielecki-7,Perczyński-6,Krawczyk-3,Studziński-1,Gomułka-1 - Wardzała-9,Chorabik-8,Pytko-8,Bartnik-8,Proszowski-2,Kolman-2)
9 runda 30/7/72:
Unia L.-Unia T., Gwardia-Stal T. (Gołofit-5,Mirowski-5,Sumiński-5 - Krzyżaniak-6,Szuluk-6,Kościelak-5,Janczuro-4,Licznerski-2,Lipertowicz-1,Kościecha-1, sędzia przerwał zawody po 8.biegu z powodu opadów deszczu i trudnych warunków torowych), (31/7)Stal Rz.-Wybrzeże, Start-Motor (Padewski-11, Odrzywolski-9,Szostek-7,Kniaź-6,Wityk-3,Grudziński-3,Pilarczyk-3,Rutkowski-2 - Bielecki-9,Perczyński-8,Berej-7, Gomułka-3,Zwierzchowski-2,Studziński-2,Psionka-2)
10 runda 6/8/72:
(5/8)Stal T.-Wybrzeże, Motor-Unia L., Stal Rz.-Gwardia, Unia T.-Start
11 runda 20/8/72:
Start-Wybrzeże, (2/9)Unia T.-Stal T., Unia L.-Gwardia (Dobrucki-12,J.Kowalski-11, Z.Jąder-8,B.Jąder-7,Norek-6,Heliński-2,Nowak-1,Tkocz-1 - Gołofit-9,Pakulski-9,Mirowski-6,Gortat-4,Sumiński-2), Motor-Stal Rz. (Bielecki-10,Berej-8,Zwierzchowski-6,Studziński-3,Matwiejczuk-1,Psionka-1 - Kuźniar-8,Owoc-8, Wilk-6,Batko-5,Krajewski-4,Kazior-3,Hap-3, sędzia przerwał zawody po 11-tym biegu z powodu opadów deszczu)
12 runda 27/8/72:
(13/9)Wybrzeże-Motor, Stal T.-Start, Stal Rz.-Unia L., Gwardia-Unia T. (Gołofit-7,Pakulski-7, Gortat-6,Lalicki-4,Jatczak-3,Mirowski-3,Rogala-3,Bartnik-0 - Wardzała-12,Pytko-10,Chorabik-10,Kolman-5,Madej-3,Duda-2, Bartnik otrzymał wykluczenie do końca zawodów za faul na Mirowskim(szpital))
13 runda 10/9/72:
Motor-Stal T. (Zwierzchowski-11,Bielecki-9,Perczyński-9,Gomułka-7,Drużkowski-3, Jendrej-3,Studziński-1 - Szuluk-15,Krzyżaniak-7,Ząbik-6,Kościelak-3,Janczuro-3,Licznerski-1, kierownik zawodów zakwestionował ważność karty zdrowia J.Plewińskiego (powrót na tor po kontuzji), zatrzymał dokument i przesłał do PZMot, a zawodnika nie dopuścił do zawodów, natomiast kierownictwo drużyny toruńskiej po meczu złożyło protest do PZMot. PZMot w grudniu ograniczył się tylko do wydania pouczeń dla obu zespołów, aby takie zajścia si nie powtórzyły w przyszłości), Start-Gwardia (Padewski-12,Rutkowski-8,Pilarczyk-7,Kniaź-5,Wityk-4,Odrzywolski-3,Grudziński-3 - Gołofit-12,Pakulski-10, Gortat-5,Jatczak-3,Lalicki-3,Sumiński-2), Unia L.-Wybrzeże (Dobrucki-11,Z.Jąder-9,B.Jąder-9,J.Kowalski-8,Heliński-7, Norek-5,Piwosz-4,Nowak-2 - Żyto-10,S.Kowalski-5,Gągolewicz-3,Siudek-2,Zieliński-2), Unia T.-Stal Rz. (Pytko-12, Chorabik-12,Wardzała-11,Bartnik-9,Duda-6,Madej-5 - Kuźniar-9,Hap-4,Wilk-3,Kazior-3,Bański-1,Owoc-1,Krajewski-1)
tabela po 13-rundzie: 1.Leszno 24 +212, 2.Toruń 16 +25, 3.Gdańsk 14 +98, 4.Tarnów 14 +119,
5.Lublin 12 -16, 6.Rzeszów 12 -88, 7.Gniezno 8 -169, 8.Łódź 4 -148

14 runda 24/9/72:
Stal T.-Unia L., Wybrzeże-Unia T., Gwardia-Motor (Gortat-11,Pakulski-11,Gołofit-10 - Gomułka-8), (12/10)Stal Rz.-Start

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1972

1.  UNIA LESZNO             24   12  0   2   +182

---------------------------------------------------
2.  WYBRZEŻE GDAŃSK         18   9   0   5   +161
3.  STAL TORUŃ              16   8   0   6   +24
4.  UNIA TARNÓW             14   7   0   7   +89
5.  STAL RZESZÓW            14   7   0   7   -78
6.  MOTOR LUBLIN            12   6   0   8   -84
7.  START GNIEZNO           8    4   0   10  -179
8.  GWARDIA ŁÓDŹ            6    3   0   11  -115

Unia Leszno                           Wybrzeże Gdańsk
Zdzisław Dobrucki (1)      2,74       Henryk Żyto (2)            2,63
Jerzy Kowalski (6)         2,42       Zbigniew Podlecki (9)      2,38
Zbigniew Jąder (10)        2,35       Leszek Marsz (13)          2,24
Bernard Jąder (14)         2,23       Jan Gągolewicz (22)        1,84
Alojzy Norek (30)          1,54       Stanisław Kowalski (23)    1,78
Antoni Heliński (42)       1,42       Roman Zieliński (28)       1,59
Czesław Piwosz (55)        1,08       Leszek Papakul (33)        1,51
Zenon Nowak (65)           0,79       Krzysztof Siudek (53)      1,09
Zbigniew Jakubowski (89)   0,00       Andrzej Bożykowski (59)    1,00
Wojciech Kaczmarek (90)    0,00       Bogdan Skrobisz (60)       1,00
Zenon Skrzypczak (91)      0,00       Bolesław Ślaz (73)         0,67
                                      Janusz Maraszek (78)       0,50
                                      Zbigniew Berdys (-)        2,00

Stal Toruń                            Unia Tarnów
trener - Roman Cheładze               trener -
Bogdan Szuluk (4/151)      2,52       Zygmunt Pytko (5)          2,51
Bogdan Krzyżaniak (12/114) 2,24       Marian Wardzała (11)       2,26
Janusz Plewiński (19/20)   2,00       Stanisław Chorabik (15)    2,20
Jan Ząbik (25/85)          1,77       Stanisław Bartnik (26)     1,63
Janusz Kościelak (32/59)   1,53       Czesław Kolman (35)        1,50
Roman Kościecha (40/73)    1,43       Edmund Madej (44)          1,35
Józef Bartosiński (61/2)   1,00       Kazimierz Duda (62)        0,94
Roman Janczuro (68/19)     0,76       Rudolf Proszowski (63)     0,83
Janusz Lipertowicz (80/8)  0,42       Wojciech Baran (72)        0,67
Kazimierz Starzyk (88/0)   0,00       Alfred Pagos (79)          0,44
                                      Józef Łabędź (84)          0,14

Stal Rzeszów                          Motor Lublin
Grzegorz Kuźniar (3)       2,59       Wojciech Kowalski (7)      2,41
Jerzy Owoc (16)            2,15       Andrzej Mazur (17)         2,11
Zdzisław Hap (36)          1,45       Ryszard Bielecki (20)      1,93
Marian Krajewski (41)      1,43       Witold Zwierzchowski (29)  1,57
Zenon Kazior (50)          1,18       Andrzej Perczyński (31)    1,54
Antoni Baran (51)          1,14       Marian Gomułka (34)        1,50
Jan Wilk (52)              1,12       Tadeusz Berej (38)         1,44
Józef Batko (54)           1,08       Zbigniew Krawczyk (39)     1,44
Eugeniusz Bański (74)      0,64       Andrzej Jendrej (57)       1,04
Stanisław Wójcik (81)      0,29       Zbigniew Studziński (64)   0,82
Zygmunt Ciupak (82)        0,20       Józef Drużkowski (75)      0,63
Eugeniusz Rak (92)         0,00       Marian Psionka (76)        0,57
                                      Stanisław Matwiejczuk (83) 0,17
                                      Krzysztof Góral (-)        2,00
Wiesław Kuźniar (+24.6.1972) tor w Rzeszowie

Start Gniezno                         Gwardia Łódź
Trener - Marian Kwarciński            
Jerzy Padewski (8)         2,40       Paweł Mirowski (18)        2,03
Jerzy Kniaź (27)           1,61       Stanisław Gołofit (21)     1,87
Wiesław Rutkowski (37)     1,44       Kazimierz Pakulski (24)    1,77
Czesław Odrzywolski (43)   1,40       Stanisław Lalicki (45)     1,34
Norbert Świtała (46)       1,31       Tadeusz Gortat (48)        1,21
Andrzej Szostek (47)       1,30       Włodzimierz Sumiński (56)  1,07
Kazimierz Grudziński (49)  1,20       Henryk Jatczak (66)        0,77
Marian Pilarczyk (58)      1,03       Zbigniew Rogala (71)       0,73
Adam Wityk (67)            0,77       Grzegorz Koło (-)          1,00
Gerard Sikora (69)         0,75
Waldemar Zawiński (70)     0,75


Polish Moto Federation Cup


Kolejność w grupach

         GRUPA 1 - 1 LIGA                       GRUPA 2 - 1 LIGA

1. ROW Rybnik             11   115     1. Zgrzebl.Zielona Góra   13   128

2. Stal Gorzów Wlkp       11   113     2. Włókniarz Częstochowa  10   98
3. Polonia Bydgoszcz      11   97      3. Kolejarz Opole         9    78
4. Śląsk Świętochłowice   7    52      4. Sparta Wrocław         8    77


         GRUPA 3 - 2 LIGA                       GRUPA 4 - 2 LIGA

1. Unia Leszno            13   116     1. Motor Lublin           12   120

2. Stal Toruń             13   111     2. Start Gniezno          12   96
3. Wybrzeże Gdańsk        9    85      3. Gwardia Łódź           8    90
4. Unia Tarnów            5    67      4. Stal Rzeszów           8    73


Individual Polish Championship


28. Finał IMP - Bydgoszcz 1/10/1972


1.     Zenon Plech                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
3.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz


Individual Junior Polish Championship


5. Finał MIMP - Leszno 1/10/1972


1.     Bernard Jąder               Unia Leszno
2.     Jerzy Szczakiel             Kolejarz Opole
3.     Leszek Marsz                Wybrzeże Gdańsk


Golden Helmet


12. Finał Złotego Kasku - Częstochowa 13/4, Gorzów Wlkp 20/4, Opole 25/5, Bydgoszcz 8/7,
Chorzów 8/6, Poznań 10/8, Wrocław 16/8, Zielona Góra 17/9/1972


1.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp
2.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz
3.     Marek Cieślak               Włókniarz Częstochowa


Silver Helmet


7. Finał Srebrnego Kasku - Gniezno 11/5, Lublin 18/5, Łódź 25/5, Gdańsk 3/8,
Leszno 10/8, Toruń 14/9, Tarnów 21/9, Rzeszów 31/8/1972


1.     Andrzej Tkocz               ROW Rybnik
2.     Bernard Jąder               Unia Leszno
3.     Zygmunt Słowiński           Sparta Wrocław


Tournaments


Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Bydgoszcz 25/3/1972


1.     Marian Zaranek              Polonia Bydgoszcz (13 pkt.)
2.     Dieter Tetzlaf              NRD (12 pkt.)
3.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz (12 pkt.)

Prezydium GKSŻ ukarało karą meczu 30/4/1972 Rajmunda Świtałę za spowodowanie upadku przeciwnika.

Międzynarodowy Turniej Par - Bydgoszcz 26/3/1972


?.     .......... - ..........                       ..........
?.     .......... - ..........                       ..........
?.     .......... - ..........                       ..........

?.     .......... - ..........                       ..........
?.     .......... - ..........                       ..........
?.     .......... - ..........                       ..........
?.     .......... - ..........                       ..........

Opole 30?/3/1972 testmecz KOLEJARZ OPOLE - ROW RYBNIK                   34  -  44
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Szczakiel-11, Polok-6, Skowron-6 - Gryt-9, Wyglenda-8

Testmecze międzypaństwowe   Wybrzeże Gdańsk   -   Lejonen Gislaved


Gdańsk 2/4/1972                       40  -  38
Poznań 6/4/1972                       36  -  42

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Leszno 4/4/1972


1.     Jerzy Kowalski              Unia Leszno (15 pkt.)
2.     Zbigniew Jąder              Unia Leszno (12 pkt.)
3.     Zdzisław Dobrucki           Unia Leszno (11 pkt.)

4.     Dieter Tetzlaf              NRD (11 pkt.)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Gdańsk 5/4/1972


1.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk
2.     Karl-Erik Claesson          Szwecja
3.     Henryk Żyto                 Wybrzeże Gdańsk

Ćwierćfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Gorzów Wlkp 21/5/1972


1.     Edward Jancarz              Polska
2.     Zenon Plech                 Polska
3.     Valerij Gordeev             ZSRR

Turniej Par - Grudziądz 20/5/1972
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Stanisław Kasa - Marian Zaranek               Polonia Bydgoszcz - ? pkt.
2.     Bogdan Szuluk - Bogdan Krzyżaniak             Stal Toruń - ? pkt.

?.     Zbigniew Jąder - Bernard Jąder                Unia Leszno - ? pkt.
?.     Leszek Marsz - Bogdan Skrobisz                Wybrzeże Gdańsk - ? pkt.
?.     Jerzy Kowalski - Alojzy Norek                 Unia Leszno
?.     Henryk Żyto - Leszek Papakul                  Wybrzeże Gdańsk

Turniej Par - Toruń 21/5/1972
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Bogdan Szuluk (11) - Bogdan Krzyżaniak (10)   Stal Toruń - 21 pkt.
2.     Zbigniew Jąder (8) - Bernard Jąder (12)       Unia Leszno - 20 pkt.
3.     Stanisław Kasa (13) - Marian Zaranek (3)      Polonia Bydgoszcz - 16 pkt.

4.     Leszek Marsz - Bogdan Skrobisz                Wybrzeże Gdańsk - 13 pkt.
?.     Jerzy Kowalski - Alojzy Norek                 Unia Leszno
?.     Henryk Żyto - Leszek Papakul                  Wybrzeże Gdańsk

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Bydgoszcz 4/6/1972


1.     Marek Cieślak               Polska
2.     Paweł Waloszek              Polska
3.     Henryk Glücklich            Polska

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Toruń 5/6/1972


1.     Marek Cieślak               Włókniarz Częstochowa
2.     Viktor Kalmykov             ZSRR
3.     Bogdan Szuluk               Stal Toruń

Rybnik 9/6/1972 testmecz ROW RYBNIK - REPREZENTACJA 1-LIGII             67  -  41

"Puchar XXV-lecia KS Stal Gorzów Wlkp" - Gorzów Wlkp 15/6/1972


1.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp
2.     Zenon Plech                 Stal Gorzów Wlkp
3.     Antoni Fojcik               ROW Rybnik

2. "Puchar MTP" - Poznań 20/6/1972


1.     Jerzy Padewski              Start Gniezno (14 pkt.)
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Trójmecz towarzyski: WĘGRY-CSR-ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE - Świętochłowice 18/7/1972


1.     Śląsk Świętochłowice                                     31
2.     Węgry                                                    20
3.     CSRS                                                     18

Gniezno 19/7/1972 testmecz START GNIEZNO - KOLEJARZ OPOLE               37  -  40
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Padewski-10, Jancarz-9, Fabiszewski-2 - Szczakiel-12

Drużynowe Mistrzostwa Federacji Stal - Toruń 21/7/1972
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         34
2.     Stal Toruń                                               32
3.     Stal Rzeszów                                             23

4-5.   Zgrzeblarki Zielona Góra                                 15
4-5.   Motor Lublin                                             15

Indywidualne Mistrzostwa Federacji Stal - Grudziądz 22/7/1972
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów (13 pkt.)
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

4.     ?                           ?
5.     Bogdan Szuluk               Stal Toruń
6.     Bogdan Krzyżaniak           Stal Toruń

Turniej Indywidualny - Poznań 23/7/1972
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Jerzy Padewski              Start Gniezno (15 pkt.)
2.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp (13 pkt.)
3.     Bogdan Szuluk               Stal Toruń (13 pkt.)

Finał Europejski Indywidualnych Mistrzostw Świata - Wrocław 3/9/1972


1.     Paweł Waloszek              Polska
2.     Ole Olsen                   Dania
3.     Anders Michanek             Szwecja

Gdańsk 6/9/1972 testmecz WYBRZEŻE GDAŃSK - NEWA LENINGRAD               40  -  38
(źródło informacji - Mirosław Berliński)

(9)Henryk Żyto-11(2,3,3,3), (10)Krzysztof Siudek-3+1(1,2*,d,u), (11)Leszek Papakul-5(3,1,1,w), (12)Bogdan Skrobisz-6+1(2*,3,1,0), (13)Stanisław Kowalski-5(2,2,1), (14)Roman Zieliński-1(0,0,1), (15)Jerzy Gągolewicz-9(3,3,3), (16)A.Bożykowski-0(0) -
(1)Grigoriy Ivanov-13+1(3,2,3,2*,3), (2)Aleksandr Dobrynskiy-5(0,1,1,3), (3)G.Markatanov-5(1,0,2,2), (4)Vladimir Smirnov-0(t), (5)Vasiliy Baturin-12+1(3,2,2,3,2*), (6)Yuriy Landockiy-3(1,0,1,1), (7)Vladimir Leonov-0(0,0,0,u)
zmiany: 1-VI 5-VIII 7-IV,X 15-X 16-XII
czasy biegów: 80:0, 80:2, 80:0, 80:2, 79:4, 79:0, 79:0, 78:2, 80:0, 79:2, 78:9, 79:4, 78:5

Gniezno 7/9/1972 testmecz START GNIEZNO - NEWA LENINGRAD                42  -  36
(źródło informacji - Krzysztof Mrówczyński (facebook - Historia gnieźnieńskiego żużla))

(9)Jerzy Kniaź-5(2,2,1,0), (10)Wiesław Rutkowski-3(1,1,1,-), (11)Jerzy Padewski-12(3,3,3,3), (12)Czesław Odrzywolski-4(2,0,2,0), (13)Ryszard Fabiszewski-7(1,1,2,3), (14)Adam Wityk-0(0,0,-,-), (15)Andrzej Pogorzelski-11(3,3,3,2), (16)Mieczysław Woźniak-0(0) -
(1)Grigoriy Ivanov-8(3,2,2,u), (2)Aleksandr Dobrynskiy-4(0,0,3,1), (3)Vladimir Markatanov-6(1,3,1,1), (4)Vladimir Smirnov-0(0,-,d), (5)Vasiliy Baturin-7(3,2,3,1), (6)Yuriy Landockiy-7(2,1,2,2), (7)Vladimir Leonov-3(2,0,1,0)
zmiany:
czasy biegów:

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   S Z W E C J A


Leszno 8/10/1972                      47  -  31
Gdańsk 12/10/1972                     43  -  64
Częstochowa 15/10/1972                61  -  46
Gorzów Wlkp 17/10/1972                33  -  44

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   Z S R R


Gorzów Wlkp 8/10/1972                 55  -  53
Poznań 10/10/1972                     32  -  46
Toruń 12/10/1972                      28  -  50
Chorzów 14/10/1972                    47  -  63
Tarnów 18/10/1972                     36  -  42
Lublin 22?/10/1972                    27  -  51
(Hyla-7,Perczyński-6,Gomułka-6 - Kalmykov-12,Khlynovsky-12,Kuzmin-9,Zapletchny-7)

Lublin 8?/10/1972 testmecz MOTOR LUBLIN - SPARTA WROCŁAW                36  -  40
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Międzynarodowy Turniej Par O Puchar "Gazety Pomorskiej" - Bydgoszcz 10/10/1972


1.     Henryk Glücklich - Benedykt Kosek             Polonia Bydgoszcz
2.     Stanisław Kasa - Andrzej Koselski             Polonia Bydgoszcz
3.     Tommy Jansson - Jan Simensen                  Szwecja

12. "Puchar ROW" - Rybnik 15/10/1972


1.     Antoni Woryna               ROW Rybnik
2.     Antoni Fojcik               ROW Rybnik
3.     Jerzy Gryt                  ROW Rybnik

Turniej Indywidualny z okazji "28-rocznicy MO" - Lublin 15/10/1972
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Zenon Plech                 Stal Gorzów Wlkp (12 pkt.)
2.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp (11 pkt.)
3.     Witold Zwierzchowski        Motor Lublin (10 pkt.)

Grudziądz 15/10/1972 testmecz STAL-APATOR TORUŃ - SPARTA WROCŁAW        30  -  36
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

1.Bruzda-9(3,3,3), 2.Kostka-3+1(1,u,2*,0), 3.Nowak-2(2,wu), 4.Kałuża-3(1,2,d,0),
5.Słowiński-9(3,3,3), 6.Michalak-2(0,1,1,wu), 7.Chudzikowski-8(2,3,3) -
9.Krzyżaniak-7(2,3,u,2,u), 10.Moryto-4(u,1,1,2), 11.Szuluk-5(3,2), 12.Podolski-0(u,u)
13.Ząbik-5+2(2,1,1*,1*), 14.Janczuro-1+1(1*,0), 15.Kościecha-5(3,2), R.Plewiński-3(1,2)
Sędzia przerwał zawody po upadku w 12-biegu w którym uczestniczyli Michalak(wykluczenie) i Krzyżaniak.
Zmiany: 7-X,XII 9-X 13-XI(11) 16-VIII,XI(12),XII
Czasy biegów: 81:8, 78:0, 79:2, 79:6, 79:8, 82:6, 81:6, 81:4, 81:2, 80:8, 82:4, --:-, --:-

Tarnów ?/10/1972 testmecz UNIA TARNÓW - STAL RZESZÓW                    44  -  33
(źródło informacji - Janusz Stankiewicz)

Wardzała-12, Bartnik-10, Duda-10, Madej-7, Pagos-3, Łabędź-2 -
Kuźniar-11, Wilk-9, Bański-5, Krajewski-3, Kazior-2, Owoc-1, Baran-1, Rak-1

Międzynarodowy Turniej Par O Puchar Przechodni Przewodniczącego
Wojewódzkiej Komisji Związków Zawodowych w Katowicach - Chorzów 21/10/1972


1.     Jan Mucha - Józef Jarmuła                     Śląsk Świętochłowice
2.     Antoni Fojcik - Jerzy Wilim                   ROW Rybnik
3.     Stanisław Kasa - Andrzej Koselski             Polonia Bydgoszcz

15. Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego - Bydgoszcz 21/10/1972


1.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz
2.     Benedykt Kosek              Polonia Bydgoszcz
3.     Stanisław Kasa              Polonia Bydgoszcz

22. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 22/10/1972


1.     Zenon Plech                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Marek Cieślak               Włókniarz Częstochowa
3.     Bernard Jąder               Unia Leszno

"Puchar KM Zgrzeblarki Zielona Góra" - Zielona Góra 22/10/1972


1.     Mieczysław Mendyka          Zgrzeblarki Zielona Góra (15 pkt.(nr.st.1))
2.     Zbigniew Filipiak           Zgrzeblarki Zielona Góra (14 pkt.(nr.st.5))
3.     Paweł Protasiewicz          Zgrzeblarki Zielona Góra (12 pkt.(nr.st.13))

4.     Kazimierz Tyliński          Zgrzeblarki Zielona Góra (11 pkt.(nr.st.10))
5.     Jan Verner                  CSRS (10 pkt.)
6.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp (10 pkt.(nr.st.8))
7.     Miroslav Rosoulek           CSRS (8 pkt.)
8.     Vaclav Verner               CSRS (7 pkt.)
9.     Ludwik Jaskulski            Zgrzeblarki Zielona Góra (7 pkt.(nr.st.12))
10.    Aleksander Grygor           Zgrzeblarki Zielona Góra (7 pkt.(nr.st.4))
11.    Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp (5 pkt.(nr.st.3))
12.    Karel Vobornik              CSRS (4 pkt.)
13.    Bolesław Proch              Zgrzeblarki Zielona Góra (3 pkt.(nr.st.6))
14.    Romulad Łoś                 Zgrzeblarki Zielona Góra (3 pkt.(nr.st.14))
15.    Jan Klokocka                CSRS (2 pkt.)
16.    Roman Jóźwiak               Stal Gorzów Wlkp (1 pkt.(nr.st.16))

Toruń 22/10/1972 testmecz STAL-APATOR TORUŃ - KOLEJARZ OPOLE            51  -  26
(źródło informacji - Wojciech Wilde)

1.J.Szczakiel-12(2,2,2,3,3), 2.M.Witelus-1+1(1*), 3.F.Stach-4(0,2,1,1), 4.G.Stach-4+1(1,1*,2,0),
5.J.Gos-1(1,0,-,0), 6.J.Gorzkowski-0(0), 7.H.Golec-4+1(2,1,1*), 8.Z.Żerdziński-0(0,0), R1.N.Ciomber-0(0,0) -
9.B.Szuluk-12(3,3,3,3), 10.J.Moryto-0(0), 11.Rom.Kościecha-8+2(3,2*,1*,2), 12.J.Kościelak-5+1(2*,3),
13.J.Ząbik-10+2(2*,3,3,2*), 14.R.Janczuro-7+2(3,1,2*,1*), 15.J.Plewiński-8(3,3,2), 16.B.Licznerski-1(1,0,0)
Zmiany: 1-IX 7-V 8-IV,XII R1-VII,XI 15-XI 16-IV,VI,VIII
Czasy biegów: --:-, 73:7, 80:8, --:-, --:-, --:-, 78:1, 79:2, --:-, 79:8, 79:2, 78:4, --:-
Kontuzji podczas tych zawodów doznali M.Witelus i Moryto.

5. Memoriał Bronisława Idzikowskiego - o Puchar "Gazety Częstochowskiej" - Częstochowa 29/10/1972


1.     Andrzej Tkocz               ROW Rybnik
2.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
3.     Jerzy Bożyk                 Włókniarz Częstochowa

1. Memoriał Tadeusza Tkaczyka - Lublin //1972


1.     Witold Zwierzchowski        Motor Lublin
2.     Zbigniew Krawczyk           Motor Lublin
3.     Marian Gomułka              Motor Lublin

"Puchar Przechodni Miasta Leszna" - Leszno 5/11/1972


1.     Paweł Waloszek - Wiktor Waloszek              Śląsk Świętochłowice
2.     Jerzy Kowalski - Bernard Jąder                Unia Leszno
3.     Zenon Plech - Bogusław Nowak                  Stal Gorzów Wlkp


Puchar Indywidualny:


       Zenon Plech                                   Stal Gorzów Wlkp


1971     INDEX     1973