DMP DM1L DM2L DMPJ IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Bolesław Rzewiński
(ur.21-7-1954 zm.29-1-2019)
Wiktor Waloszek
(ur.23-12-1940 zm.20-3-2019)
Franciszek Hudała
(ur.30-8-1928 zm.11-4-2019)
Joachim Maj
(ur.21-8-1932 zm.20-4-2019)
Andrzej Tanaś
(ur.16-10-1939 zm.8-5-2019)
Zdzisław Waliński
(ur.21-10-1933 zm.16-6-2019)
Stefan Kwoczała
(ur.15-6-1934 zm.7-7-2019)
Kazimierz Bentke
(ur.22-2-1932 zm.13-7-2019)
Jerzy Bałtrukowicz
(ur.25-6-1963 zm.31-10-2019)
Edward Kozioł
(ur.29-8-1927 zm.22-11-2019)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Daugavpils Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp Grudziądz
Kraków Krosno Leszno Łódź Lublin Opole Ostrów Wlkp Piła
Rawicz Równe Rybnik Rzeszów Tarnów Toruń Wrocław Zielona Góra



Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 LESZ.  GORZ.  WROC.  CZĘS.  TORUŃ  GRUD.  ZIEL.  LUBL.
LESZNO           ** ** 
51-39  50-40  57-33  64-26  52-38  51-39  51-39
GORZÓW WLKP     
46-44  ** **  48-42  45-45  49-41  51-39  41-49  49-41
WROCŁAW         
35-55  58-32  ** **  56-34  54-36  51-38  49-41  47-43
CZĘSTOCHOWA      
31-59  47-43  41-49  ** **  52-38  52-38  51-39  52-38
TORUŃ           
42-48  49-40  41-49  39-51  ** **  44-46  46-44  37-53 
GRUDZIĄDZ        
45-45  51-38  50-40  47-43  55-35  ** **  44-46  52-38
ZIELONA GÓRA    
43-47  57-33  44-46  49-41  53-37  46-44  ** **  54-36
LUBLIN          
40-50  50-40  42-48  45-45  48-42  49-41  41-49  ** **

1 runda 7/4/2019: (5/4)Częstochowa-Gorzów Wlkp, (5/4)Zielona Góra-Toruń, Lublin-Grudziądz, Leszno-Wrocław
2 runda 14/4/2019:
(12/4)Grudziądz-Częstochowa, (12/4)Gorzów Wlkp-Lublin, Wrocław-Zielona Góra, Toruń-Leszno
3 runda 28/4/2019:
(26/4)Zielona Góra-Grudziądz, (26/4)Częstochowa-Lublin, Leszno-Gorzów Wlkp, (19/5)Wrocław-Toruń
4 runda 5/5/2019:
(3/5)Lublin-Leszno, (3/5)Grudziądz-Wrocław, Toruń-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Zielona Góra
5 runda 12/5/2019:
(10/5)Zielona Góra-Lublin, (17/5)Gorzów Wlkp-Wrocław, (16/6)Grudziądz-Toruń, (19/5)Częstochowa-Leszno
6 runda 26/5/2019:
Lublin-Toruń, (24/5)Gorzów Wlkp-Grudziądz, Leszno-Zielona Góra, (24/5)Częstochowa-Wrocław
7 runda 2/6/2019:
(31/5)Toruń-Gorzów Wlkp, (31/5)Wrocław-Lublin, Zielona Góra-Częstochowa, Grudziądz-Leszno
8 runda 9/6/2019:
Lublin-Wrocław, (7/6)Leszno-Grudziądz, Częstochowa-Zielona Góra, Gorzów Wlkp-Toruń
9 runda 23/6/2019:
(21/6)Toruń-Lublin, Wrocław-Częstochowa, (21/6)Grudziądz-Gorzów Wlkp, Zielona Góra-Leszno
10 runda 30/6/2019:
(28/6)Toruń-Grudziądz, Lublin-Zielona Góra, (28/6)Leszno-Częstochowa, Wrocław-Gorzów Wlkp
11 runda 28/7/2019:
(26/7)Leszno-Lublin, Wrocław-Grudziądz, (26/7)Częstochowa-Toruń, Zielona Góra-Gorzów Wlkp
12 runda 4/8/2019:
(2/8)Lublin-Częstochowa, (2/8)Grudziądz-Zielona Góra, Toruń-Wrocław, Gorzów Wlkp-Leszno
13 runda 11/8/2019:
(9/8)Częstochowa-Grudziądz, (9/8)Leszno-Toruń, Lublin-Gorzów Wlkp, Zielona Góra-Wrocław
14 runda 25/8/2019:
(23/8)Grudziądz-Lublin, (23/8)Gorzów Wlkp-Częstochowa, Wrocław-Leszno, Toruń-Zielona Góra

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. FOGO UNIA LESZNO                32   12  1   1   (7)   +188
2. BETARD SPARTA WROCŁAW           26   10  0   4   (6)   +69
3. STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA    20   8   0   6   (4)   +46
4. FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    19   6   2   6   (5)   -24

--------------------------------------------------------------
5. MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ          16   6   1   7   (3)   -2
6. SPEED CAR MOTOR LUBLIN          11   4   1   9   (2)   -54
7. TRULY.WORK STAL GORZÓW WLKP     11   5   1   8   (0)   -70
--------------------------------------------------------------
8. GET WELL TORUŃ                  5    2   0   12  (1)   -153

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       CZĘSTOCHOWA - LESZNO        
38-52        ZIELONA GÓRA - WROCŁAW      48-42
       LESZNO - CZĘSTOCHOWA        52-38        WROCŁAW - ZIELONA GÓRA      56-34

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       WROCŁAW - LESZNO           43-47
                       LESZNO - WROCŁAW           59-31

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       CZĘSTOCHOWA - ZIELONA GÓRA 57-33
                       ZIELONA GÓRA - CZĘSTOCHOWA 45-44

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2019

1. FOGO UNIA LESZNO
2. BETARD SPARTA WROCŁAW
3. FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA
4. STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA
5. MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ
6. SPEED CAR MOTOR LUBLIN
7. TRULY.WORK STAL GORZÓW WLKP
---------------------------------
8. GET WELL TORUŃ

Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2019

GORZÓW WLKP - OSTRÓW WLKP  60-30
OSTRÓW WLKP - GORZÓW WLKP  33-57

Polska Liga Żużlowa (1 Liga)

W rozgrywkach DM1L i DM2L drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego.

RUNDA ZASADNICZA
                 TARN.  RYBN.  GNIE.  DAUG.  ŁÓDŹ.  GDAŃ.  OSTR.
TARNÓW           ** ** 
51-39  46-44  46-44  49-41  49-41  43-47
RYBNIK          
43-35  ** **  47-43  54-36  53-37  58-32  61-28
GNIEZNO         
49-41  50-40  ** **  51-39  47-42  40-49  45-45
DAUGAVPILS       
48-42  37-53  42-48  ** **  44-34  51-38  55-35
ŁÓDŹ             
44-46  42-48  41-49  57-33  ** **  47-43  47-43
GDAŃSK          
40-50  40-50  48-42  47-43  31-17  ** **  52-38
OSTRÓW WLKP      
46-44  47-42  56-34  50-40  51-39  49-41  ** **

1 runda 31/3/2019: Łódź-Ostrów Wlkp, Gniezno-Gdańsk, Tarnów-Daugavpils
2 runda 7/4/2019:
Gdańsk-Tarnów, (21/4)Rybnik-Łódź, Ostrów Wlkp-Gniezno
3 runda 14/4/2019:
Daugavpils-Gdańsk, Gniezno-Rybnik, (13/4)Tarnów-Ostrów Wlkp
4 runda 28/4/2019:
Rybnik-Tarnów, (19/5)Łódź-Gniezno, Ostrów Wlkp-Daugavpils
5 runda 5/5/2019:
Gdańsk-Ostrów Wlkp, Daugavpils-Rybnik, (18/5)Tarnów-Łódź
6 runda 12/5/2019:
(29/6)Gniezno-Tarnów, Rybnik-Gdańsk, Łódź-Daugavpils
7 runda 26/5/2019:
Łódź-Gdańsk, Daugavpils-Gniezno, Ostrów Wlkp-Rybnik
8 runda 2/6/2019:
Gniezno-Daugavpils, Gdańsk-Łódź, (1/6)Rybnik-Ostrów Wlkp
9 runda 9/6/2019:
Gdańsk-Rybnik, Daugavpils-Łódź, Tarnów-Gniezno
10 runda 16/6/2019:
Łódź-Tarnów, Ostrów Wlkp-Gdańsk, Rybnik-Daugavpils
11 runda 23/6/2019:
(22/6)Tarnów-Rybnik, (22/6)Gniezno-Łódź, Daugavpils-Ostrów Wlkp
12 runda 7/7/2019:
Ostrów Wlkp-Tarnów, Rybnik-Gniezno, (30/6)Gdańsk-Daugavpils
13 runda 28/7/2019:
Gniezno-Ostrów Wlkp, Łódź-Rybnik, (27/7)Tarnów-Gdańsk
14 runda 4/8/2019:
Ostrów Wlkp-Łódź, (3/8)Gdańsk-Gniezno, Daugavpils-Tarnów

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. PGG ROW RYBNIK                  22   9   0   3   (4)   +110
2. ARGED MALESA OSTROVIA OSTRÓW    18   7   1   4   (3)   -8
3. CAR GWARANT START GNIEZNO       17   6   1   5   (4)   +6
4. UNIA TARNÓW                     17   7   0   5   (3)   +16

--------------------------------------------------------------
5. ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK          13   5   0   7   (3)   -32
6. SPEEDWAY LOKOMOTIV DAUGAVPILS   11   4   0   8   (3)   -43
7. ORZEŁ ŁÓDŹ                      7    3   0   9   (1)   -49

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       TARNÓW - RYBNIK             
40-50        GNIEZNO - OSTRÓW WLKP       49-40
       RYBNIK - TARNÓW             54-36        OSTRÓW WLKP - GNIEZNO       50-40

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       OSTRÓW WLKP - RYBNIK       46-44
                       RYBNIK - OSTRÓW WLKP       49-41

Ostateczna kolejność drużyn w DM1L 2019

1. PGG ROW RYBNIK
---------------------------------
2. ARGED MALESA OSTROVIA OSTRÓW WLKP
3. CAR GWARANT START GNIEZNO
4. UNIA TARNÓW
5. ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
6. SPEEDWAY LOKOMOTIV DAUGAVPILS
7. ORZEŁ ŁÓDŹ

Drużna Speedway Stal Rzeszów SA (zwycięzca 2-ligi) nie otrzymała licencji na starty
w rozgrywkach 1-ligi.

Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 2019

ŁÓDŹ - POZNAŃ              50-40
POZNAŃ - ŁÓDŹ              42-45

Polska 2 Liga Żużlowa

RUNDA ZASADNICZA
                 PIŁA   KRAK.  RAWI.  OPOLE  POZN.  BYDG.  KROS.
PIŁA             ** ** 
54-35  49-41  45-43  00-40  42-47  54-35
KRAKÓW           
34-56  ** **  23-66  20-70  30-60  38-52  26-64
RAWICZ           
47-42  57-33  ** **  39-50  35-55  45-45  36-54
OPOLE           
55-35  73-14  48-42  ** **  48-42  36-54  53-37
POZNAŃ           
58-32  64-23  51-39  43-47  ** **  50-40  55-35
BYDGOSZCZ        
49-41  63-27  54-36  47-43  47-43  ** **  62-28
KROSNO           
46-42  53-37  52-38  48-42  39-47  44-46  ** **

1 runda 31/3/2019: (9/6)Kraków-Piła, (30/3)Rawicz-Bydgoszcz, Opole-Poznań
2 runda 7/4/2019:
Bydgoszcz-Opole, Krosno-Kraków, Piła-Rawicz
3 runda 14/4/2019:
(13/4)Poznań-Bydgoszcz, (13/4)Rawicz-Krosno, Opole-Piła
4 runda 28/4/2019:
(19/5)Krosno-Opole, (26/7)Kraków-Rawicz, Piła-Poznań
5 runda 5/5/2019:
(20/6)Bydgoszcz-Piła, (29/6)Poznań-Krosno, (2/8)Opole-Kraków
6 runda 12/5/2019:
(11/5)Rawicz-Opole, Krosno-Bydgoszcz, (15/6)Kraków-Poznań
7 runda 26/5/2019:
Bydgoszcz-Kraków, Poznań-Rawicz, Piła-Krosno
8 runda 2/6/2019:
(1/6)Rawicz-Poznań, Kraków-Bydgoszcz, Krosno-Piła
9 runda 9/6/2019:
Bydgoszcz-Krosno, Opole-Rawicz, (30/6)Poznań-Kraków
10 runda 16/6/2019:
(5/7)Kraków-Opole, Piła-Bydgoszcz, Krosno-Poznań
11 runda 23/6/2019:
Opole-Krosno, (22/6)Rawicz-Kraków, Poznań-Piła
12 runda 7/7/2019:
Piła-Opole, Krosno-Rawicz, Bydgoszcz-Poznań
13 runda 28/7/2019:
(27/7)Rawicz-Piła, Kraków-Krosno, Opole-Bydgoszcz
14 runda 4/8/2019:
Piła-Kraków, Bydgoszcz-Rawicz, Poznań-Opole

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. ZOOLESZCZ POLONIA BYDGOSZCZ     26   10  1   1   (5)   +133
2. POWER DUCK IVESTON PSŻ POZNAŃ   23   9   0   3   (5)   +193
3. OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE        21   8   0   4   (5)   +142
4. WILKI KROSNO                    14   6   0   6   (2)   -3

--------------------------------------------------------------
5. EURO FINANNCE POLONIA PIŁA      13   5   0   7   (3)   -38
6. STEINER UNIA KOLEJARZ RAWICZ    8    3   1   8   (1)   -35
7. ARGE SPEEDWAY WANDA KRAKÓW      0    0   0   12  (0)   -392

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       KROSNO - BYDGOSZCZ          
37-53        OPOLE - POZNAŃ              49-41
       BYDGOSZCZ - KROSNO          55-35        POZNAŃ - OPOLE              51-39

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       POZNAŃ - BYDGOSZCZ         59-31
                       BYDGOSZCZ - POZNAŃ         61-29

Ostateczna kolejność drużyn w DM2L 2019

1. ZOOLESZCZ POLONIA BYDGOSZCZ

---------------------------------
2. POWER DUCK IVESTON PSŻ POZNAŃ
3. OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE
4. WILKI KROSNO
5. EURO FINANNCE POLONIA PIŁA
6. STEINER UNIA KOLEJARZ RAWICZ
7. ARGE SPEEDWAY WANDA KRAKÓW



Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                                GRUPA 2

1.Zielona Góra I   51      280         1.Ostrów Wlkp      39      252
2.Gorzów Wlkp      50.5    271         2.Rybnik           38.5    238
3.Zielona Góra II  34      226         3.Leszno I         38.5    228

4.Poznań           21      150
         4.ACCR - Czechy    37      233
5.Wrocław          16      128         5.Leszno II        18      141

6.Piła             2.5     36          6.Opole            8       117


         GRUPA 3                                GRUPA 4

1.Grudziądz        57.5    295         1.Częstochowa      52      300
2.Gniezno          38      231         2.Lublin           48      285
3.Gdańsk           34      215         3.Daugavpils       40      253
4.Toruń            32.5    226
         4.Tarnów           28      213
5.Łódź             11.5    152         5.Świętochłowice   10.5    135
6.Bydgoszcz        6.5     83          6.Krosno           1.5     80

Półfinały grupowe

         GRUPA A                                GRUPA B

1.Lublin           71      317         1.Zielona Góra I   77      324
2.Grudziądz        54.5    277         2.Częstochowa      70.5    314
3.Gorzów Wlkp      45.5    260         3.Rybnik           41.5    247
4.Ostrów Wlkp      38.5    247
         4.Gniezno          36.5    233
5.Daugavpils       38      232         5.Gdańsk           25.5    203
6.Leszno I         32      226         6.Zielona Góra II  23.5    207
7.Toruń            14.5    182         7.ACCR - Czechy    19.5    184


40. Finał DMPJ - Grudziądz 26/9/2019


1.     Falubaz Zielona Góra                                     26
2.     Włókniarz Częstochowa                                    21
3.     Stal Gorzów Wlkp                                         20



75. Finał IMP - Leszno 14/7/2019


1.     Janusz Kołodziej            Fogo Unia Leszno
2.     Bartosz Zmarzlik            Truly.work Stal Gorzów Wlkp
3.     Maciej Janowski             Betard Sparta Wrocław



53. Finał MIMP - Tarnów 15/8/2019


1.     Jakub Miśkowiak             forBET Włókniarz Częstochowa
2.     Dominik Kubera              Fogo Unia Leszno
3.     Wiktor Lampart              Speed Car Motor Lublin



46. Finał MPPK - Bydgoszcz 11/5/2019


1.     Fogo Unia Leszno                                         27
2.     Truly.work Stal Gorzów Wlkp                              23
3.     Zooleszcz Polonia Bydgoszcz                              19

1. Finał MPK 1 Ligi - Gniezno 30/4/2019


1.     Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp                        24
2.     Orzeł Łódź                                               23
3.     Zdunek Wybrzeże Gdańsk                                   21+3



38. Finał MMPPK - Gorzów Wlkp 17/8/2019


1.     Falubaz Zielona Góra                                     27
2.     Motor Lublin                                             23
3.     Włókniarz Częstochowa                                    22



59. Finał Złotego Kasku - Gdańsk 11/10/2019


1.     Krzysztof Kasprzak          Truly.work Stal Gorzów Wlkp
2.     Jakub Jamróg                Betard Sparta Wrocław
3.     Piotr Protasiewicz          Stelmet Falubaz Zielona Góra



54. Finał Srebrnego Kasku - Kraków 2/5/2019


1.     Dominik Kubera              Fogo Unia Leszno
2.     Michał Gruchalski           forBET Włókniarz Częstochowa
3.     Wiktor Lampart              Speed Car Motor Lublin



43. Finał Brązowego Kasku - Grudziądz 16/5/2019


1.     Jakub Miśkowiak             forBET Włókniarz Częstochowa
2.     Wiktor Lampart              Speed Car Motor Lublin
3.     Karol Żupiński              Zdunek Wybrzeże Gdańsk


Tournaments


Supermecz "Północ-Południe" - Łódź 24/3/2019


"PÓŁNOC" - "POŁUDNIE"                  42 - 48

16. Memoriał Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 31/3/2019


1.     Przemysław Pawlicki         MrGarden GKM Grudziądz
2.     Bartosz Zmarzlik            Truly.work Stal Gorzów Wlkp
3.     Kacper Woryna               PGG ROW Rybnik

1. Memoriał Tomasza Jędrzejaka - Wrocław 31/3/2019


1.     DRUŻYNA NIEBIESKA                                        36
(T.Woffinden, K.Buczkowski, J.Jamróg, P.Protasiewicz)
2.     DRUŻYNA ŻÓŁTA                                            34
(M.Drabik, G.Tchugunov, A.Miedziński, F.Lindgren)
3.     DRUŻYNA BIAŁA                                            31
(M.Fricke, J.Hampel, J.Kołodziej, P.Przedpełski)
4.     DRUŻYNA CZERWONA                                         21
(M.Janowski, V.Milik, G.Walasek, Pi.Pawlicki)

69. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 29/3/2019


1.     Emil Sayfutdinov            Rosja
2.     Jarosław Hampel             Fogo Unia Leszno
3.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Poznań 9/4/2019


1.     Mateusz Tonder              Falubaz Zielona Góra
2.     Igor Kopeć-Sobczyński       Get Well Toruń
3.     Przemysław Liszka           Betard Sparta Wrocław

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Poznań 10/4/2019


1.     Igor Kopeć-Sobczyński       Get Well Toruń
2.     Jakub Miśkowiak             forBET Włókniarz Częstochowa
3.     Kamil Nowacki               Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp

1 runda Nice Cup - 8.Memoriał Władysława Pietrzaka - Tarnów 18/4/2019


1.     ROSJA                                                    23
2.     POLSKA                                                   20
3.     ŁOTWA                                                    15


Wyniki Memoriału Władysława Pietrzaka:

1.     Slava Monakhov              Rosja
2.     Evgeniy Saidullin           Rosja
3.     Tomasz Orwat                Polska

4.     Ernests Matyushonoks        Łotwa

Mecz międzynarodowy POLSKA-RESZTA ŚWIATA - Rzeszów 22/4/2019


POLSKA - RESZTA ŚWIATA          51 - 38

Turniej Indywidualny "100. rocznica Powstania Wielkopolskiego" - Poznań 22/4/2019


1.     Kacper Gomólski             Zdunek Wybrzeże Gdańsk
2.     Adrian Cyfer                Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Kamil Brzozowski            Zooleszcz Polonia Bydgoszcz

Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy - Poznań 27/4/2019


1.     David Bellego               Francja
2.     Bartosz Smektała            Polska
3.     Anders Thomsen              Dania

"Puchar Prezydenta Miasta" - Gdańsk 1/5/2019


1.     Team Orunia                                              21
2-4.   Team Stogi                                               19
2-4.   Team Nowy Port                                           19
2-4.   Team Brzeźno                                             19

5.     Team Śródmieście                                         16
6.     Team Przeróbka                                           14
7.     Team Chełm                                               13

Grand Prix Polski - Warszawa 18/5/2019


1.     Leon Madsen                 Dania
2.     Fredrik Lindgren            Szwecja
3.     Patryk Dudek                Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2019:

1.     Bartosz Zmarzlik            Polska
2.     Leon Madsen                 Dania
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja

Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc - Runda 1 - Toruń 23/5/2019


1.     Fabian Ragus                Falubaz Zielona Góra
2.     Paweł Trześniewski          PGG ROW Rybnik
3.     Francis Gusts               Łotwa

Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Kraków 25/5/2019


1.     Gleb Tchugunov              Rosja
2.     Wiktor Lampart              Polska
3.     Patrick Hansen              Dania

2 runda Nice Cup - 27/6/2019


1.     ROSJA                                                    17
2.     ŁOTWA                                                    14
3.     KS TORUŃ                                                 11

Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc - Runda 2 - Lublin 1/6/2019


1.     Wiktor Przyjemski           BTŻ Bydgoszcz
2.     Paweł Trześniewski          ROW Rybnik
3.     Sebastian Koessler          Austria

Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Turniej nr 1 - Lublin 22/6/2019


1.     Gleb Tchugunov              Rosja
2.     Bartosz Smektała            Polska
3.     Robert Lambert              Wielka Brytania


Klasyfikacja końcowa IMŚ Juniorów:

1.     Maksym Drabik               Polska
2.     Bartosz Smektała            Polska
3.     Dominik Kubera              Polska

Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc - Runda 3 - Częstochowa 26/6/2019


1.     Mateusz Panicz              Sparta Wrocław
2.     Wiktor Przyjemski           BTŻ Bydgoszcz
3.     Fabian Ragus                Falubaz Zielona Góra

Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc - Runda 4 - Gorzów Wlkp 5/7/2019


1.     Oskar Paluch                Stal Gorzów Wlkp
2.     Wiktor Przyjemski           BTŻ Bydgoszcz
3.     Paweł Trześniewski          ROW Rybnik

Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc - Runda 5 - Zielona Góra 6/7/2019


1.     Damian Ratajczak            Unia Leszno
2.     Wiktor Przyjemski           BTŻ Bydgoszcz
3.     Paweł Trześniewski          ROW Rybnik

Eliminacje Mistrzostwa Europy Juniorów - Gdańsk 6/7/2019


1.     Roman Lakhbaum              Rosja
2.     Jakub Miśkowiak             Polska
3.     Daniel Bewley               Wielka Brytania

Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc - Runda 6 - Wrocław 18/7/2019


1.     Oskar Paluch                Stal Gorzów Wlkp
2.     Mateusz Panicz              Sparta Wrocław
3.     Wiktor Przyjemski           BTŻ Bydgoszcz

250cc Masters - Gdańsk 31/7/2019


1.     Jonny Wynant                Niemcy
2.     Francis Gusts               Łotwa
3.     Noel Wahlqvist              Szwecja

Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc - Runda 7 - Leszno 1/8/2019


1.     Oskar Paluch                Stal Gorzów Wlkp
2.     Fabian Ragus                Falubaz Zielona Góra
3.     Wiktor Przyjemski           BTŻ Bydgoszcz

Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Gdańsk 6/7/2019


1.     Roman Lakhbaum              Rosja
2.     Jakub Miśkowiak             Polska
3.     Daniel Bewley               Wielka Brytania

Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Ekstraligi - Gdańsk 12/7/2019


1.     Bartosz Zmarzlik            Truly.work Stal Gorzów Wlkp
2.     Piotr Pawlicki jr.          Fogo Unia Leszno
3.     Martin Vaculik              Stelmet Falubaz Zielona Góra

Minispeedway - "Indywidualny Puchar Europy 125cc" - Toruń 20/7/2019


1.     Jaroslav Vanicek            Czechy
2.     Vojtech Sachl               Czechy
3.     Luke Harrison               Wielka Brytania

3 runda Nice Cup - Grudziądz 25/7/2019


1.     DANIA                                                    21
2.     ŁOTWA                                                    16
3.     POLSKA                                                   14

4 runda Nice Cup - Gdańsk 26/7/2019


1.     DANIA                                                    20
2.     ŁOTWA                                                    20
3.     AUSTRALIA/NIEMCY                                         18

5 runda Nice Cup - Rybnik 29/8/2019


1.     ŁOTWA                                                    17
2.     UKRAINA/CZECHY                                           12
3.     POLSKA                                                   11

Grand Prix Polski - Wrocław 3/8/2019


1.     Bartosz Zmarzlik            Polska
2.     Martin Vaculik              Słowacja
3.     Leon Madsen                 Dania


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2019:

1.     Bartosz Zmarzlik            Polska
2.     Leon Madsen                 Dania
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja

"Puchar MACEC" - Rawicz 10/8/2019


1.     Szymon Szlauderbach         Polska
2.     Marko Levischyn             Ukraina
3.     Mateusz Tudzież             Polska

Turniej Indywidualny "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski" - Gniezno 15/8/2019


1.     Przemysław Pawlicki         MrGarden GKM Grudziądz
2.     Kacper Gomólski             Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Andżejs Lebedevs            Łotwa

Indywidualne Mistrzostwa Europy - Turniej nr 2 - Toruń 27/7/2019


1.     Leon Madsen                 Dania
2.     Grigorij Laguta             Rosja
3.     Kacper Woryna               Polska


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2019:

1.     Mikkel Michelsen            Dania
2.     Grigorij Laguta             Rosja
3.     Leon Madsen                 Dania

Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc - Runda 8 - Grudziądz 30/8/2019


1.     Oskar Paluch                Stal Gorzów Wlkp
2.     Damian Ratajczak            Unia Leszno
3.     Franciszek Karczewski       Włókniarz Czstochowa


Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc 2019:

1.     Wiktor Przyjemski           BTŻ Bydgoszcz
2.     Damian Ratajczak            Unia Leszno
3.     Paweł Trześniewski          ROW Rybnik

67. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 1/9/2019


1.     Bartosz Zmarzlik            Truly.work Stal Gorzów Wlkp
2.     Szymon Woźniak              Truly.work Stal Gorzów Wlkp
3.     Mikkel Michelsen            Dania

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Opole 4/9/2019


1.     Jakub Miśkowiak             forBET Włókniarz Częstochowa
2.     Igor Kopeć-Sobczyński       Get Well Toruń
3.     Norbert Krakowiak           Stelmet Falubaz Zielona Góra

6 runda Nice Cup - Tarnów 14/9/2019


1.     ARKAN TEAM                                               17
2.     VERDON TEAM                                              13
3.     FRB STASIAK TEAM                                         11

"MECZ NARODÓW" - Łódź 15/9/2019


1.     "ORŁY"                                                   33
1.     "KANGURY"                                                27
2.     "GERMANIE"                                               24

4.     "WIKINGOWIE"                                             18

Indywidualny Puchar Polski 250cc - Lublin 19/9/2019


1.     Oskar Paluch                Stal Gorzów Wlkp
2.     Wiktor Przyjemski           BTŻ Bydgoszcz
3.     Damian Ratajczak            Unia Leszno

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Lublin 17/9/2019


1.     Igor Kopeć-Sobczyński       Get Well Toruń
2.     Viktor Trofimov             Speed Car Motor Lublin
3.     Marcin Turowski             MrGarden GKM Grudziądz

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Lublin 18/9/2019


1.     Wiktor Lampart              Speed Car Motor Lublin
2.     Mateusz Świdnicki           forBET Włókniarz Częstochowa
3.     Karol Żupiński              Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Nice Polskiej Ligi Żużlowej - Gniezno 21/9/2019


1.     Peter Ljung                 Unia Tarnów
2.     Viktor Kulakov              Unia Tarnów
3.     Troy Batchelor              PGG ROW Rybnik

2. Memoriał Wiesława Rutkowskiego - Piła 21/9/2019


1.     Roman Lakhbaum              Rosja
2.     Jonas Jeppesen              Dania
3.     Daniel Kaczmarek            Unia Tarnów

2. Memoriał Henryka Żyto - Gdańsk 22/9/2019


1.     TEAM AVIDES                                              25

(Krystian Pieszczek-9, Rasmus Jensen-16)

2.     TEAM KOLANKO-TRANSPORT                                   21

(Mikkel Bech-11, Andreas Lyager-10)

3.     TEAM LOTTO                                               20

(Peter Ljung-17, Roman Lakhbaum-3)

Indywidualne Mistrzostwa Europy - Turniej nr 4 - Chorzów 28/9/2019


1.     Mikkel Michelsen            Dania
2.     Grigorij Laguta             Rosja
3.     Kacper Woryna               Polska


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2019:

1.     Mikkel Michelsen            Dania
2.     Grigorij Laguta             Rosja
3.     Leon Madsen                 Dania

Benefis 25-lecia startów, pożegnanie z torem Krzysztofa Jabłońskiego - Gniezno 28/9/2019


1.     Norbert Krakowiak           Stelmet Falubaz Zielona Góra
2.     Przemysław Pawlicki         MrGarden GKM Grudziądz
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja

Turniej Par - 3. Memoriał Krystiana Rempały - Tarnów 28/9/2019


1.     FRB STASIAK TEAM                                         22

(Sebastian Niedźwiedź-8, Michał Gruchalski-14)

2.     S-SERWIS TEAM                                            15

(Ernest Koza-12, Przemysław Konieczny-3)

3.     ARKAN TEAM                                               14

(Jaimon Lidsey-6, Patryk Rolnicki-8)


Bieg memoriałowy - 3. Memoriał Krystiana Rempały:

1.     Janusz Kołodziej            Fogo Unia Leszno
2.     Michał Gruchalski           forBET Włókniarz Częstochowa
3.     Jakub Jamróg                Betard Sparta Wrocław

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski - Leszno 1/10, Ostrów Wlkp 16/10, Zielona Góra 18/10/2019


1.     Marcin Kościelski           Ostrovia Ostrów Wlkp
2.     Sebastian Szostak           Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Kamil Nowacki               Ostrovia Ostrów Wlkp

Grand Prix Polski - Toruń 5/10/2019


1.     Leon Madsen                 Dania
2.     Emil Sayfutdinov            Rosja
3.     Niels K. Iversen            Dania


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2019:

1.     Bartosz Zmarzlik            Polska
2.     Leon Madsen                 Dania
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja

Międzynarodowe Mistrzostwa Bydgoszczy - "Puchar Prezydenta Miasta" - Bydgoszcz 6/10/2019


1.     Jaimon Lidsey               Australia
2.     Dimitri Berge               Francja
3.     Andreas Lyager              Dania

Turniej Par - Grudziądz 6/10/2019


1.     Norbert Kościuch(12), Michał Gruchalski(9)
2.     Przemysław Pawlicki(14), Marcin Turowski(4)
3.     Artem Laguta(6), Roman Lakhbaum(7+3)

6. "Memoriał Rycerzy Speedwaya" - Zielona Góra 9/10/2019
Turniej Pamięci Bogdana Spławskiego, Wiesława Pawlaka, Andrzeja Zarzeckiego, Artura Pawlaka i Rafała Kurmańskiego


1.     Norbert Krakowiak           Stelmet Falubaz Zielona Góra
2.     Sebastian Szostak           Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Mateusz Tudzież             PGG ROW Rybnik

Mecz międzynarodowy POLSKA-RESZTA ŚWIATA - Rybnik 12/10/2019


POLSKA - RESZTA ŚWIATA          58 - 32

"Puchar Prezydenta Miasta" - Rzeszów 12/10/2019


1.     Wiktor Lampart              Speed Car Motor Lublin
2.     Jakub Miśkowiak             forBET Włókniarz Częstochowa
3.     Patryk Rolnicki             MrGarden GKM Grudziądz

Finał Indywidualnego Pucharu Polski 250cc - Toruń 12/10/2019


1.     Oskar Paluch                Stal Gorzów Wlkp
2.     Franciszek Karczewski       Włókniarz Częstochowa
3.     Damian Ratajczak            Unia Leszno


2018     INDEX     2020