DMP DM1L DM2L DMPJ IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Henryk Żyto
(ur.1-11-1936 zm.7-3-2018)
Zdzisław Jałowiecki
(ur.15-5-1934 zm.17-3-2018)
Leszek Kokalski
(ur.18-7-1939 zm.?-3-2018)
Stanisław Bombik
(ur.5-8-1939 zm.12-4-2018)
Jan Malinowski
(ur.24-4-1931 zm.1-5-2018)
Rajmund Świtała
(ur.23-8-1932 zm.7-5-2018)
Roman Siwiak
(ur.?-?-19?? zm.6-8-2018)
Tomasz Jędrzejak
(ur.14-7-1979 zm.14-8-2018)
Michał Czerny
(ur.5-9-1926 zm.20-8-2018)
Paweł Waloszek
(ur.28-4-1938 zm.7-9-2018)
Józef Batko
(ur.20-3-1940 zm.31-10-2018)
Jerzy Kaczmarek
(ur.?-?-1943 zm.24-11-2018)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Daugavpils Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp Grudziądz
Kraków Krosno Leszno Łódź Lublin Opole Ostrów Wlkp Piła
Rawicz Równe Rybnik Rzeszów Tarnów Toruń Wrocław Zielona Góra



Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 LESZ.  WROC.  GORZ.  ZIEL.  CZĘS.  GRUD.  TORUŃ  TARN.
LESZNO           ** ** 
55-35  48-42  56-34  53-37  50-40  54-36  55-35
WROCŁAW         
45-45  ** **  54-36  48-42  48-42  61-29  45-45  57-33
GORZÓW WLKP     
45-45  46-44  ** **  49-35  53-37  54-36  54-35  53-37
ZIELONA GÓRA    
38-52  51-39  43-47  ** **  44-46  53-37  50-40  51-39
CZĘSTOCHOWA      
47-43  49-41  49-41  52-38  ** **  45-45  49-41  54-36
GRUDZIĄDZ        
28-62  42-48  49-41  55-35  45-45  ** **  49-41  52-38
TORUŃ           
37-53  47-43  55-35  52-38  50-40  51-39  ** **  51-39 
TARNÓW          
47-43  41-49  38-52  47-43  51-39  49-41  51-39  ** **

1 runda 8/4/2018: Tarnów-Zielona Góra, (7/4)Wrocław-Leszno, Grudziądz-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Toruń
2 runda 15/4/2018:
(13/4)Częstochowa-Tarnów, (14/4)Toruń-Wrocław, Zielona Góra-Grudziądz, Leszno-Gorzów Wlkp
3 runda 22/4/2018:
(21/4)Grudziądz-Leszno, Tarnów-Toruń, Zielona Góra-Częstochowa, Wrocław-Gorzów Wlkp
4 runda 29/4/2018:
(27/4)Leszno-Zielona Góra, Gorzów Wlkp-Tarnów, Częstochowa-Wrocław, Toruń-Grudziądz
5 runda 6/5/2018:
Zielona Góra-Toruń, Leszno-Częstochowa, Tarnów-Wrocław, (4/5)Grudziądz-Gorzów Wlkp
6 runda 20/5/2018:
(18/5)Toruń-Leszno, Tarnów-Grudziądz, Wrocław-Zielona Góra, Gorzów Wlkp-Częstochowa
7 runda 27/5/2018:
Częstochowa-Toruń, Leszno-Tarnów, Zielona Góra-Gorzów Wlkp, Wrocław-Grudziądz
8 runda 10/6/2018:
Gorzów Wlkp-Zielona Góra, Grudziądz-Wrocław, Tarnów-Leszno, Toruń-Częstochowa
9 runda 17/6/2018:
Zielona Góra-Wrocław, Leszno-Toruń, Częstochowa-Gorzów Wlkp, Grudziądz-Tarnów
10 runda 1/7/2018:
Gorzów Wlkp-Grudziądz, Wrocław-Tarnów, Częstochowa-Leszno, Toruń-Zielona Góra
11 runda 29/7/2018:
Wrocław-Częstochowa, Zielona Góra-Leszno, Tarnów-Gorzów Wlkp, Grudziądz-Toruń
12 runda 12/8/2018:
Gorzów Wlkp-Wrocław, Leszno-Grudziądz, Częstochowa-Zielona Góra, Toruń-Tarnów
13 runda 19/8/2018:
(27/7)Gorzów Wlkp-Leszno, Tarnów-Częstochowa, Wrocław-Toruń, Grudziądz-Zielona Góra
14 runda 26/8/2018:
Zielona Góra-Tarnów, Leszno-Wrocław, (31/8)Częstochowa-Grudziądz, Toruń-Gorzów Wlkp

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. FOGO UNIA LESZNO                29   10  2   2   (7)   +168
2. CASH BROKER STAL GORZÓW WLKP    21   8   1   5   (4)   +43
3. FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    19   7   2   5   (3)   +2
4. BETARD SPARTA WROCŁAW           19   7   2   5   (3)   +54

--------------------------------------------------------------
5. GET WELL TORUŃ                  18   6   1   7   (5)   -19
6. MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ          12   4   2   8   (2)   -86
7. FALUBAZ ZIELONA GÓRA            10   4   0   10  (2)   -64
--------------------------------------------------------------
8. GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW         10   5   0   9   (0)   -98

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       WROCŁAW - LESZNO            
42-48        CZĘSTOCHOWA - GORZÓW WLKP   41-49
       LESZNO - WROCŁAW            48-42        GORZÓW WLKP - CZĘSTOCHOWA   51-39

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       GORZÓW WLKP - LESZNO       46-44
                       LESZNO - GORZÓW WLKP       50-40

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       WROCŁAW - CZĘSTOCHOWA      51-39
                       CZĘSTOCHOWA - WROCŁAW      49-41

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2018

1. FOGO UNIA LESZNO
2. CASH BROKER STAL GORZÓW WLKP
3. BETARD SPARTA WROCŁAW
4. FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA
5. GET WELL TORUŃ
6. MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ
7. FALUBAZ ZIELONA GÓRA
---------------------------------
8. GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW

Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2019

ZIELONA GÓRA - RYBNIK      51-39
RYBNIK - ZIELONA GÓRA      45-45

Polska Liga Żużlowa (1 Liga)

W rozgrywkach DM1L i DM2L drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego.

RUNDA ZASADNICZA
                 RYBN.  GDAŃ.  DAUG.  ŁÓDŹ.  PIŁA   KRAK.  GNIE.  LUBL.
RYBNIK           ** ** 
50-40  56-34  48-42  57-33  68-22  68-22  43-47
GDAŃSK          
50-40  ** **  44-46  50-40  63-27  64-26  46-44  43-47
DAUGAVPILS       
47-42  48-42  ** **  51-39  58-32  56-34  50-39  42-48
ŁÓDŹ             
41-49  60-30  50-40  ** **  53-37  58-32  45-45  48-42
PIŁA             
40-49  48-42  42-48  49-41  ** **  40-00  40-50  41-49
KRAKÓW          
27-63  45-43  45-45  30-60  47-43  ** **  16-44  26-64
GNIEZNO         
45-44  46-44  57-33  58-31  58-32  56-34  ** **  47-43
LUBLIN          
48-42  42-48  61-29  45-45  64-26  69-21  54-35  ** **

1 runda 8/4/2018: Lublin-Łódź, (7/4)Rybnik-Piła, Gdańsk-Kraków, Gniezno-Daugavpils
2 runda 15/4/2018:
Daugavpils-Rybnik, Kraków-Łódź, Piła-Gdańsk, Lublin-Gniezno
3 runda 22/4/2018:
Daugavpils-Kraków, Rybnik-Łódź, (21/4)Gdańsk-Lublin, Gniezno-Piła
4 runda 29/4/2018:
Gdańsk-Łódź, Kraków-Gniezno, (22/7)Piła-Daugavpils, (27/4)Lublin-Rybnik
5 runda 6/5/2018:
Daugavpils-Lublin, Rybnik-Gdańsk, Kraków-Piła, Gniezno-Łódź
6 runda 20/5/2018:
(19/5)Piła-Łódź, Rybnik-Gniezno, Gdańsk-Daugavpils, Lublin-Kraków
7 runda 27/5/2018:
Daugavpils-Łódź, (15/7)Kraków-Rybnik, Piła-Lublin, Gniezno-Gdańsk
8 runda 10/6/2018:
(30/7)Łódź-Daugavpils, Rybnik-Kraków, Gdańsk-Gniezno, Lublin-Piła
9 runda 17/6/2018:
Daugavpils-Gdańsk, Kraków-Lublin, (17/8)Łódź-Piła, (15/6)Gniezno-Rybnik
10 runda 1/7/2018:
(10/8)Łódź-Gniezno, Gdańsk-Rybnik, Piła-Kraków, Lublin-Daugavpils
11 runda 29/7/2018:
Daugavpils-Piła, (24/6)Rybnik-Lublin, (28/8)Łódź-Gdańsk, Gniezno-Kraków
12 runda 12/8/2018:
(11/8)Łódź-Rybnik, Kraków-Daugavpils, Piła-Gniezno, Lublin-Gdańsk
13 runda 19/8/2018:
Łódź-Kraków, Rybnik-Daugavpils, Gdańsk-Piła, Gniezno-Lublin
14 runda 26/8/2018:
(24/8)Daugavpils-Gniezno, (29/8)Kraków-Gdańsk, Piła-Rybnik, (30/8)Łódź-Lublin

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. SPEED CAR MOTOR LUBLIN          26   10  1   3   (5)   +187
2. ROW RYBNIK                      23   9   0   5   (5)   +181
3. CAR GWARANT START GNIEZNO       23   9   1   4   (4)   +66
4. LOKOMOTIV DAUGAVPILS            21   8   1   5   (4)   -4

--------------------------------------------------------------
5. ORZEŁ ŁÓDŹ                      18   6   2   6   (4)   +47
6. ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK          15   6   0   8   (3)   +40
7. EURO FINANNCE POLONIA PIŁA      7    3   0   11  (1)   -149
--------------------------------------------------------------
8. ARGE SPEEDWAY WANDA KRAKÓW      5    2   1   11  (0)   -368

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       DAUGAVPILS - LUBLIN         
43-47        GNIEZNO - RYBNIK            45-45
       LUBLIN - DAUGAVPILS         55-35        RYBNIK - GNIEZNO            52-38

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       RYBNIK  - LUBLIN           52-38
                       LUBLIN - RYBNIK            53-37

Ostateczna kolejność drużyn w DM1L 2018

1. SPEED CAR MOTOR LUBLIN
---------------------------------
2. ROW RYBNIK
3. CAR GWARANT START GNIEZNO
4. LOKOMOTIV DAUGAVPILS
5. ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
6. ORZEŁ ŁÓDŹ
---------------------------------
7. EURO FINANNCE POLONIA PIŁA
8. ARGE SPEEDWAY WANDA KRAKÓW

Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 2019

PIŁA - OSTRÓW WLKP         43-47
OSTRÓW WLKP - PIŁA         55-35

Polska 2 Liga Żużlowa

RUNDA ZASADNICZA
                 RZES.  BYDG.  OSTR.  POZN.  KROS.  OPOLE  RAWI.
RZESZÓW          ** ** 
58-32  39-38  59-31  55-35  59-31  44-43
BYDGOSZCZ        
29-61  ** **  34-55  43-47  50-39  43-47  40-00
OSTRÓW WLKP      
37-53  59-31  ** **  54-36  60-29  51-39  51-39
POZNAŃ           
45-45  54-36  41-49  ** **  58-31  43-47  43-47
KROSNO           
42-48  43-47  39-51  44-46  ** **  54-36  37-53
OPOLE           
36-54  57-33  39-51  47-43  57-33  ** **  52-38
RAWICZ           
42-47  62-28  45-45  53-31  51-39  52-37  ** **

1 runda 8/4/2018: (3/6)Bydgoszcz-Rzeszów, (7/4)Rawicz-Krosno, Poznań-Opole
2 runda 15/4/2018:
Opole-Bydgoszcz, Krosno-Poznań, Rzeszów-Ostrów Wlkp
3 runda 22/4/2018:
(21/4)Rawicz-Bydgoszcz, Poznań-Rzeszów, Ostrów Wlkp-Krosno
4 runda 29/4/2018:
Bydgoszcz-Poznań, Opole-Ostrów Wlkp, Rzeszów-Rawicz
5 runda 6/5/2018:
(5/5)Rawicz-Poznań, Opole-Krosno, Ostrów Wlkp-Bydgoszcz
6 runda 20/5/2018:
Bydgoszcz-Krosno, Rawicz-Ostrów Wlkp, Rzeszów-Opole
7 runda 27/5/2018:
Opole-Rawicz, Krosno-Rzeszów, Ostrów Wlkp-Poznań
8 runda 10/6/2018:
(13/5)Poznań-Ostrów Wlkp, Rawicz-Opole, Rzeszów-Krosno
9 runda 17/6/2018:
Opole-Rzeszów, Krosno-Bydgoszcz, Ostrów Wlkp-Rawicz
10 runda 1/7/2018:
Bydgoszcz-Ostrów Wlkp, Poznań-Rawicz, Krosno-Opole
11 runda 29/7/2018:
(28/7)Rawicz-Rzeszów, Poznań-Bydgoszcz, Ostrów Wlkp-Opole
12 runda 12/8/2018:
Bydgoszcz-Rawicz, Krosno-Ostrów Wlkp, Rzeszów-Poznań
13 runda 19/8/2018:
Bydgoszcz-Opole, Poznań-Krosno, Ostrów Wlkp-Rzeszów
14 runda 26/8/2018:
Opole-Poznań, (30/8)Krosno-Rawicz, (5/8)Rzeszów-Bydgoszcz

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. STAL RZESZÓW                    29   11  1   0   (6)   +181
2. MDM KOMPUTERY OSTROVIA OSTRÓW   24   9   1   2   (5)   +137
3. STEINER UNIA KOLEJARZ RAWICZ    16   6   1   5   (3)   +31
4. OK KOLEJARZ OPOLE               15   6   0   6   (3)   -29

--------------------------------------------------------------
5. IVESTON PSŻ POZNAŃ              11   4   1   7   (2)   -37
6. POLONIA BYDGOSZCZ               8    3   0   8   (2)   -136
7. KSM KROSNO                      2    1   0   11  (0)   -147

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       OPOLE - RZESZÓW             
41-49        RAWICZ - OSTRÓW WLKP        47-43
       RZESZÓW - OPOLE             54-36        OSTRÓW WLKP - RAWICZ        49-41

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       OSTRÓW WLKP - RZESZÓW      44-46
                       RZESZÓW - OSTRÓW WLKP      45-45

Ostateczna kolejność drużyn w DM2L 2018

1. STAL RZESZÓW
2. MDM KOMPUTERY OSTROVIA OSTRÓW WLKP
---------------------------------
3. STEINER UNIA KOLEJARZ RAWICZ
4. OK KOLEJARZ OPOLE
5. IVESTON PSŻ POZNAŃ
6. POLONIA BYDGOSZCZ
7. KSM KROSNO



Eliminacje grupowe

         GRUPA A                                GRUPA B

1.Zielona Góra     33.5    154         1.Tarnów           33     151
2.Wrocław          27.5    142         2.Rybnik           26.5   144
3.Leszno           27.5    141         3.Lublin           24     129
4.Daugavpils       24      133         4.Łódź             23     133

5.Ostrów Wlkp      19      123         
5.Częstochowa      23     126
6.Kraków           15.5    116         6.Rzeszów          16.5   121
7.Opole            0       55          7.Krosno           1      35


         GRUPA C

1.Gdańsk           33.5    155
2.Toruń            29      145
3.Gorzów Wlkp      28.5    149
4.Grudziądz        27      142
5.Gniezno          26.5    142

6.Poznań           13      94
7.Piła             7       82
8.Bydgoszcz        3.5     46

Półfinały grupowe

         GRUPA 1 (rundy 1-7)                    GRUPA 2 (rundy 1-7)

                      Tabela Grup 1 i 2 - rundy 1-7:

                      1.Toruń            38.5    160
                      2.Gorzów Wlkp      35      147
                      3.Leszno           29      139
                      4.Tarnów           27.5    134
                      5.Lublin           24      137
                      6.Gniezno          22.5    130
                      7.Rybnik           21.5    122

                      8.Gdańsk           19.5    125
                      9.Wrocław          18.5    124
                      10.Grudziądz       15.5    116
                      11.Daugavpils      14.5    116
                      12.Częstochowa     11.5    100
                      13.Zielona Góra    10      101
                      14.Łódź            6.5     92


         GRUPA 3 (rundy 8-14)                   GRUPA 4 (rundy 8-14)

                      Tabela Grup 3 i 4 - rundy 1-14:

                      1.Toruń            71.5    313
                      2.Gorzów Wlkp      71.5    306
                      3.Gniezno          55      278
                      4.Tarnów           54      272
                      5.Leszno           52      265
                      6.Gdańsk           48.5    265
                      7.Rybnik           45.5    255

                      8.Lublin           40.5    250
                      9.Wrocław          35      241
                      10.Zielona Góra    31.5    221
                      11.Grudziądz       25      219
                      12.Daugavpils      24.5    223
                      13.Częstochowa     23.5    212
                      14.Łódź            10      176


39. Finał DMPJ - Gorzów Wlkp 20/9/2018


1.     Grupa Azoty Unia Tarnów                                  26
2.     Stal Gorzów Wlkp                                         21
3.     Unia Leszno                                              20



74. Finał IMP - Leszno 4/8/2018


1.     Piotr Pawlicki jr.          Fogo Unia Leszno
2.     Maciej Janowski             Betard Sparta Wrocław
3.     Janusz Kołodziej            Fogo Unia Leszno



52. Finał MIMP - Częstochowa 3/8/2018


1.     Daniel Kaczmarek            Get Well Toruń
2.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno
3.     Maksym Drabik               Betard Sparta Wrocław



45. Finał MPPK - Ostrów Wlkp 3/5/2018


1.     Betard Sparta Wrocław                                    26
2.     Falubaz Zielona Góra                                     25
3.     forBET Włókniarz Częstochowa                             18+3



37. Finał MMPPK - Gorzów Wlkp 20/8/2018


1.     Fogo Unia Leszno                                         30
2.     Stal Gorzów Wlkp                                         21
3.     Betard Sparta Wrocław                                    19



58. Finał Złotego Kasku, Finał Krajowych Eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata Grand Prix'19,
Finał Krajowych Eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Europy - Piła 19/4/2018


1.     Jarosław Hampel             Fogo Unia Leszno
2.     Bartosz Zmarzlik            Cash Broker Stal Gorzów Wlkp
3.     Janusz Kołodziej            Fogo Unia Leszno



53. Finał Srebrnego Kasku - Lublin 24/5/2018


1.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno
2.     Maksym Drabik               Betard Sparta Wrocław
3.     Robert Chmiel               ROW Rybnik



42. Finał Brązowego Kasku - Gniezno 1/5/2018


1.     Dominik Kubera              Fogo Unia Leszno
2.     Patryk Wojdyło              Betard Sparta Wrocław
3.     Wiktor Lampart              Speed Car Motor Lublin


Tournaments


1 runda Nice Cup - Gniezno 18/4/2018


1.     Tomasz Orwat                Polonia Bydgoszcz
2.     Denis Zieliński             MrGarden GKM Grudziądz
3.     Mark Karion                 MDM Komputery Ostrovia Ostrów Wlkp

Speedway Best Pairs - Rzeszów 20/4/2018


1.     FOGO POWER                                               20+3+5
2.     EKANTOR.PL TEAM                                          18+5+1
3.     MONSTER ENERGY TEAM                                      17+2


Klasyfikacja końcowa Speedway Best Pairs 2018:

1.     FOGO POWER                                               30
2.     EKANTOR.PL TEAM                                          18+4
3.     TRANS MF PRO RACE TEAM                                   18+3

2 runda Nice Cup - Rybnik 24/4/2018


1.     Karol Żupiński              Zdunek Wybrzeże Gdańsk
2.     Tomasz Orwat                Polonia Bydgoszcz
3.     Piotr Pióro                 Arge Speedway Wanda Kraków

Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Wielkpolski - Zielona Góra 25/4, Leszno 8/5, Piła 15/5,
Gorzów Wlkp ?/?, Ostrów Wlkp 11/10, Gniezno 23/5/2018


1.     Cash Broker Stal Gorzów Wlkp                 19          91
2.     Fogo Unia Leszno                             17          77
3.     Start Gniezno                                14.5        81

4.     Falubaz Zielona Góra                         13          77
5.     MDM Komputery Ostrovia Ostrów Wlkp           9           61
6.     Euro Finnance Polonia Piła                   2.5         40

Mecz międzynarodowy POLSKA-AUSTRALIA - Piła 1/5/2018


POLSKA - AUSTRALIA              53 - 37

Turniej Drużynowy JAWA CUP w kategorii 250cc - Toruń 5/5/2018


1.     NIEMCY                                                   39
2.     CZECHY                                                   35
3.     POLSKA                                                   33

4.     ŁOTWA                                                    12

Turniej Indywidualny JAWA CUP w kategorii 250cc - Toruń 6/5/2018


1.     Karol Żupiński              Polska
2.     Celina Liebmann             Niemcy
3.     Filip Nizgorski             Polska

Grand Prix Polski - Warszawa 12/5/2018


1.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
2.     Maciej Janowski             Polska
3.     Fredrik Lindgren            Szwecja


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2018:

1.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
2.     Bartosz Zmarzlik            Polska
3.     Fredrik Lindgren            Szwecja

Mecz międzynarodowy POLSKA-DANIA - Częstochowa 13/5/2018


POLSKA - DANIA                  59 - 31

68. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 13/5/2018


1.     Przemysław Pawlicki         MrGarden GKM Grudziądz
2.     Brady Kurtz                 Australia
3.     Dominik Kubera              Fogo Unia Leszno

4 runda Nice Cup - Memoriał Jerzego Białka i Jacka Maraszka - Gdańsk 22/5/2018


1.     Karol Żupiński              Zdunek Wybrzeże Gdańsk
2.     Michał Curzytek             Stal Rzeszów
3.     Kacper Konieczny            Grupa Azoty Unia Tarnów

5 runda Nice Cup - Lublin 28/5/2018


1.     Emil Peroń                  Speed Car Motor Lublin
2.     Michał Curzytek             Stal Rzeszów
3.     Tomasz Orwat                Polonia Bydgoszcz

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Tarnów 29/5/2018


1.     Patryk Rolnicki             Grupa Azoty Unia Tarnów
2.     Wiktor Lampart              Speed Car Motor Lublin
3.     Michał Gruchalski           forBET Włókniarz Częstochowa

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Tarnów 30/5/2018


1.     Wiktor Lampart              SpeedCar Motor Lublin
2.     Patryk Rolnicki             Grupa Azoty Unia Tarnów
3.     Jakub Miśkowiak             Orzeł Łódź

Mecz międzynarodowy POLSKA-SZWECJA - Poznań 31/5/2018


POLSKA - SZWECJA                54 - 36

15. Memoriał Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 31/5/2018


1.     Bartosz Zmarzlik            Cash Broker Stal Gorzów Wlkp
2.     Patryk Dudek                Falubaz Zielona Góra
3.     Szymon Woźniak              Cash Broker Stal Gorzów Wlkp

Finał Speedway of Nations - Wrocław 8-9/6/2018


1.     ROSJA                                                    45+3+3
2.     WIELKA BRYTANIA                                          46+3
3.     POLSKA                                                   36+3

Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Rawicz 16/6/2018


1.     Robert Lambert              Wielka Brytania
2.     Bartosz Smektała            Polska
3.     Andreas Lyager              Dania

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy - finał nr 1 - Gniezno 23/6/2018


1.     Jarosław Hampel             Polska
2.     Antonio Lindbäck            Szwecja
3.     Kai Huckenbeck              Niemcy


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2018:

1.     Leon Madsen                 Dania
2.     Jarosław Hampel             Polska
3.     Robert Lambert              Wielka Brytania

Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów - Gniezno 30/6/2018


1.     POLSKA                                                   54
2.     ROSJA                                                    41
3.     UKRAINA                                                  13
4.     FRANCJA                                                  12

Półfinały Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Świata 250cc - Gdańsk 5/7/2018


Półfinał I:

1.     Philip Hellstroem-Bangs     Szwecja
2.     Mateusz Bartkowiak          Polska
3.     Jacob Hook                  Australia


Półfinał II:

1.     Esben Hjerrlid              Dania
2.     Karol Żupiński              Polska
3.     Keynan Rew                  Australia

6 runda Nice Cup - Piła 5/7/2018


1.     Piotr Gryszpiński           Euro Finannce Polonia Piła
2.     Tomasz Orwat                Polonia Bydgoszcz
3.     Aureliusz Bieliński         Stal Rzeszów

Finał Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Świata 250cc - Toruń 6/7/2018


1.     Ben Ernst                   Niemcy
2.     Mateusz Bartkowiak          Polska
3.     Philip Hellstroem-Bangs     Szwecja

Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Nice Polskiej Ligi Żużlowej - Gdańsk 8/7/2018


1.     Mikkel Michelsen            Zdunek Wybrzeże Gdańsk
2.     Anders Thomsen              Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Robert Lambert              Speed Car Motor Lublin

Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Turniej nr 2 - Leszno 22/7/2018


1.     Maksym Drabik               Polska
2.     Bartosz Smektała            Polska
3.     Daniel Bewley               Wielka Brytania


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2018:

1.     Bartosz Smektała            Polska
2.     Maksym Drabik               Polska
3.     Robert Lambert              Wielka Brytania

31. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 22/7/2018


1.     Krzysztof Buczkowski        MrGarden GKM Grudziądz
2.     Grzegorz Walasek            Cash Broker Stal Gorzów Wlkp
3.     Jakub Jamróg                Grupa Azoty Unia Tarnów

Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Ekstraligi - Gdańsk 5/8/2018


1.     Patryk Dudek                Falubaz Zielona Góra
2.     Piotr Pawlicki jr.          Fogo Unia Leszno
3.     Nicki Pedersen              Grupa Azoty Unia Tarnów

"Puchar MACEC" - Rawicz 17/8/2018


1.     Alan Szczotka               Polska
2.     Marko Levischyn             Ukraina
3.     Szymon Szlauderbach         Polska

Grand Prix Polski - Gorzów Wlkp 25/8/2018


1.     Martin Vaculik              Słowacja
2.     Bartosz Zmarzlik            Polska
3.     Tai Woffinden               Wielka Brytania


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2018:

1.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
2.     Bartosz Zmarzlik            Polska
3.     Fredrik Lindgren            Szwecja

Mecz międzynarodowy POLSKA-RESZTA ŚWIATA - Chorzów 1/9/2018


POLSKA - RESZTA ŚWIATA          46 - 44

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy - finał nr 4 - Chorzów 15/9/2018


1.     Leon Madsen                 Dania
2.     Antonio Lindbäck            Szwecja
3.     Kacper Woryna               Polska


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2018:

1.     Leon Madsen                 Dania
2.     Jarosław Hampel             Polska
3.     Robert Lambert              Wielka Brytania

4. "Memoriał Rycerzy Speedwaya" - Zielona Góra 16/9/2018
Turniej Pamięci Bogdana Spławskiego, Wiesława Pawlaka, Andrzeja Zarzeckiego, Artura Pawlaka i Rafała Kurmańskiego


1.     Mateusz Tonder              Falubaz Zielona Góra
2.     Sebastian Niedźwiedź        Falubaz Zielona Góra
3.     Karol Żupiński              Zdunek Wybrzeże Gdańsk

"MECZ NARODÓW" - Łódź 16/9/2018


1.     "KANGURY"                                                34
2.     "WILKI"                                                  30
3.     "ORŁY"                                                   23

4.     "WIKINGOWIE"                                             15

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Kraków 18/9/2018


1.     Mateusz Cierniak            Grupa Azoty Unia Tarnów
2.     Mateusz Bartkowiak          Cash Broker Stal Gorzów Wlkp
3.     Viktor Trofimov jr.         Fogo Unia Leszno

7 runda Nice Cup - Łódź 18/9/2018


1.     Kacper Pludra               Fogo Unia Leszno
2.     Piotr Pióro                 Arge Speedway Wanda Kraków
3.     Denis Zieliński             MrGarden GKM Grudziądz

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Kraków 19/9/2018


1.     Mateusz Cierniak            Grupa Azoty Unia Tarnów
2.     Jakub Miśkowiak             Orzeł Łódź
3.     Alan Szczotka               Cash Broker Stal Gorzów Wlkp

2. Memoriał Floriana Kapały - Rawicz 22/9/2018


1.     Adrian Gała, Marcin Nowak                                Start Gniezno
2.     Krzysztof Buczkowski, Ernest Koza                        Speedwayevents.pl
3.     Paweł Przedpełski, Igor Kopeć-Sobczyński                 KS Toruń

Turniej Drużynowy "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski" - Gniezno 28/9/2018


1.     "Drużyna SIEMOMYSŁA"                                     40
2.     "Drużyna BOLESŁAWA"                                      29
3.     "Drużyna LESTKA"                                         26

4.     "Drużyna MIESZKA"                                        25

"Puchar Prezydenta Miasta" - Grudziądz 29/9/2018


1.     Przemysław Pawlicki         MrGarden GKM Grudziądz
2.     Artem Laguta               Rosja
3.     Mikkel Michelsen            Dania

1. Memoriał Henryka Żyto - Gdańsk 30/9/2018


1.     Krystian Pieszczek          MrGarden GKM Grudziądz
2.     Mikkel Bech                 Dania
3.     Krzysztof Buczkowski        MrGarden GKM Grudziądz

Mecz towarzyski IVESTON TEAM-NATURALNA MEDYCYNA TEAM - Poznań 30/9/2018


IVESTON TEAM - NATURALNA MEDYCYNA TEAM 61 - 53

Turniej Indywidualny "60-lat żużla w Nowej Hucie" - Kraków 30/09/2018


1.     Artem Laguta                Rosja
2.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
3.     Szymon Woźniak              Cash Broker Stal Gorzów Wlkp

Grand Prix Polski - Toruń 6/10/2018


1.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
2.     Artem Laguta                Rosja
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2018:

1.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
2.     Bartosz Zmarzlik            Polska
3.     Fredrik Lindgren            Szwecja

"Otwarte Mistrzostwa Śląska" - Częstochowa 6/10/2018


1.     Michał Gruchalski           forBET Włókniarz Częstochowa
2.     Norbert Kościuch            Orzeł Łódź
3.     Tomasz Gapiński             Euro Finnance Polonia Piła

Turniej Indywidualny "Asy dla Golloba" - Bydgoszcz 7/10/2018


1.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
2.     Bartosz Zmarzlik            Cash Broker Stal Gorzów Wlkp
3.     Martin Vaculik              Słowacja

Nice Challenge - Puzon Last Lap / Memoriał Mariana Rose 2018 - Toruń 13/10/2018


Wyniki - Nice Challenge - Puzon Last Lap:

1.     Antonio Lindbäck            Szwecja
2.     Krzysztof Buczkowski        MrGarden GKM Grudziądz
3.     Krzysztof Jabłoński         Falubaz Zielona Góra


Wyniki - Memoriału Mariana Rose:

1.     Paweł Przedpełski           KS Toruń
2.     Szymon Woźniak              Cash Broker Stal Gorzów Wlkp
3.     Adrian Cyfer                Euro Finnance Polonia Piła

Diamond Cup - Rzeszów 14/10/2018


1.     Grzegorz Zengota            Falubaz Zielona Góra
2.     Greg Hancock                USA
3.     Niels Kristian Iversen      Dania


Klasyfikacja końcowa Diamond Cup 2018:

1.     Greg Hancock                USA
2.     Grzegorz Zengota            Falubaz Zielona Góra
3.     Niels Kristian Iversen      Dania

Turniej drużynowy o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego - Opole 14/10/2018


DRUŻYNA PREZESA - DRUŻYNA MISTRZA      56 - 34

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Lubuskiego - Zielona Góra 14/10/2018


Wyniki - Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Lubuskiego:

1.     Mateusz Tonder              Falubaz Zielona Góra
2.     Damian Pawliczak            Falubaz Zielona Góra
3.     Kamil Nowacki               Cash Broker Stal Gorzów Wlkp


Wyniki - Turnieju par w kategorii 250ccm:

1.     Rasmus Pedersen, Esben Hjerrild                          Dania
2.     Krzysztof Lewandowski, Paweł Trześniewski               Gniezno / Rybnik
3.     Francis Gusts, Markus Lill                               Łotwa / Estonia

66. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 21/10/2018


1.     Grzegorz Walasek            Cash Broker Stal Gorzów Wlkp
2.     Bjarne Pedersen             Dania
3.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno


2017     INDEX     2019