DMP DMP-U24 DM1L DM2L Liga Juniorów DMPJ IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Stanisław Turek
(ur.29-9-1955 zm.5-1-2022)
Roman Staneczko
(ur.7-10-1934 zm.11-1-2022)
Bogdan Sargun
(ur.19-4-1936 zm.7-3-2022)
Bogdan Berliński
(ur.26-7-1937 zm.24-3-2022)
Czesław Safian
(ur.25-7-1937 zm.1-4-2022)
Roman Wyrzykowski
(ur.28-2-1956 zm.1-4-2022)
Roman Tajchert
(ur.8-7-1956 zm.26-4-2022)
Michał Żłobiński
(ur.28-2-1976 zm.14-6-2022)
Ginter Hennek
(ur.?-?-1934 zm.22-6-2022)
Grzegorz Kislinger
(ur.23-8-1958 zm.1-7-2022)
Adrian Brenzak
(ur.19-3-1977 zm.20-7-2022)
Leszek Listoś
(ur.30-8-1964 zm.14-10-2022)
Jan Sulewski
(ur.16-6-1943 zm.17-10-2022)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Daugavpils Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp Grudziądz
Kraków Krosno Leszno Łódź Lublin Opole Ostrów Wlkp Piła
Rawicz Równe Rybnik Rzeszów Tarnów Toruń Wrocław Zielona Góra



Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 WROC.  LUBL.  GORZ.  LESZ.  CZĘS.  TORU.  GRUD.  OSTR.
WROCŁAW          ** ** 
45-45  46-44  44-46  .....  59-31  .....  54-36
LUBLIN          
50-40  ** **  .....  58-32  47-43  .....  57-33  .....
GORZÓW WLKP     
.....  44-46  ** **  .....  50-40  47-43  .....  55-35
LESZNO          
.....  .....  46-44  ** **  .....  47-43  47-43  56-34
CZĘSTOCHOWA      
52-38  .....  .....  44-46  ** **  50-40  65-25  .....
TORUŃ            
.....  42-48  .....  .....  48-42  ** **  .....  55-35
GRUDZIĄDZ        
49-41  .....  39-51  50-40  .....  44-46  ** **  .....
OSTRÓW WLKP      
.....  35-55  34-55  .....  24-30  .....  35-55  ** **

1 runda 8..10/4/2022: (8/4)Częstochowa-Leszno, (8/4)Gorzów Wlkp-Lublin, (10/4)Ostrów Wlkp-Grudziądz, (10/4)Wrocław-Toruń
2 runda 16..17/4/2022:
(16/4)Grudziądz-Wrocław, (16/4)Toruń-Ostrów Wlkp, (17/4)Lublin-Częstochowa, (17/4)Leszno-Gorzów Wlkp
3 runda 22..24/4/2022:
(22/4)Lublin-Grudziądz, (22/4)Wrocław-Leszno, (24/4)Ostrów Wlkp-Częstochowa, (24/4)Gorzów Wlkp-Toruń
4 runda 29/4..1/5/2022:
(29/4)Grudziądz-Gorzów Wlkp, (29/4)Leszno-Ostrów Wlkp, (1/5)Częstochowa-Wrocław, (1/5)Toruń-Lublin
5 runda 6..8/5/2022:
(6/5)Lublin-Leszno, (6/5)Wrocław-Ostrów Wlkp, (8/5)Grudziądz-Toruń, (8/5)Gorzów Wlkp-Częstochowa
6 runda 20..22/5/2022:
(20/5)Częstochowa-Grudziądz, (20/5)Ostrów Wlkp-Lublin, (22/5)Wrocław-Gorzów Wlkp, (22/5)Leszno-Toruń
7 runda 3..5/6/2022:
(3/6)Toruń-Częstochowa, (3/6)Gorzów Wlkp-Ostrów Wlkp, (5/6)Lublin-Wrocław, (5/6)Grudziądz-Leszno
8 runda 10..12/6/2022:
(10/6)Ostrów Wlkp-Gorzów Wlkp, (10/6)Leszno-Grudziądz, (12/6)Częstochowa-Toruń, (12/6)Wrocław-Lublin
9 runda 17..19/6/2022:
Lublin-Ostrów Wlkp, Toruń-Leszno, Grudziądz-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Wrocław
10 runda 24..26/6/2022:
Ostrów Wlkp-Wrocław, Toruń-Grudziądz, Częstochowa-Gorzów Wlkp, Leszno-Lublin
11 runda 1..3/7/2022:
Wrocław-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Grudziądz, Lublin-Toruń, Ostrów Wlkp-Leszno
12 runda 15..17/7/2022:
Częstochowa-Ostrów Wlkp, Grudziądz-Lublin, Toruń-Gorzów Wlkp, Leszno-Wrocław
13 runda 22..24/7/2022:
Wrocław-Grudziądz, Gorzów Wlkp-Leszno, Częstochowa-Lublin, Ostrów Wlkp-Toruń
14 runda 5..7/8/2022:
Leszno-Częstochowa, Grudziądz-Ostrów Wlkp, Toruń-Wrocław, Lublin-Gorzów Wlkp

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. MOTOR LUBLIN                    14   7   1   0   (1)   +92
2. MOJE BERMUDY STAL GORZÓW WLKP   11   5   0   3   (1)   +61
3. FOGO UNIA LESZNO                12   6   0   2   (0)   +0
4. ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ C.9    4   0   4   (1)   +48
5. BETARD SPARTA WROCŁAW           7    3   1   4   (0)   +14
6. FOR NATURE SOLUTIONS APATOR TOR.6    3   0   5   (0)   -14

--------------------------------------------------------------
7. ZOOLESZCZ GKM GRUDZIĄDZ         7    3   0   5   (1)   -44
8. ARGED MALESA OSTROVIA OSTRÓW WL.0    0   0   8   (0)   -147

1 RUNDA FINAŁOWA - ĆWIERĆFINAŁY (MIEJSCA 1-6)

       ....... - .......           
21.08        ....... - .......           28.08
       ....... - .......           21.08        ....... - .......           28.08
       ....... - .......           21.08        ....... - .......           28.08

2 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       ....... - .......           
02.09        ....... - .......           04.09
       ....... - .......           02.09        ....... - .......           04.09

3 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       ....... - .......          11.09
                       ....... - .......          25.09

3 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       ....... - .......          09.09
                       ....... - .......          23.09

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2022

1. .....................
2. .....................
3. .....................
4. .....................
5. .....................
6. .....................
7. .....................
---------------------------------
8. .....................

Ekstraliga - U24

RUNDA ZASADNICZA
                 WROC.  LUBL.  GORZ.  LESZ.  CZĘS.  TORU.  GRUD.  OSTR.
WROCŁAW          ** ** 
.....  .....  39-51  .....  26-60  .....  .....
LUBLIN          
.....  ** **  .....  37-53  61-29  .....  45-45  .....
GORZÓW WLKP     
.....  67-21  ** **  .....  55-35  42-48  .....  .....
LESZNO          
.....  .....  51-39  ** **  .....  .....  .....  45-45
CZĘSTOCHOWA      
40-50  .....  .....  36-54  ** **  .....  .....  .....
TORUŃ            
.....  63-27  .....  .....  .....  ** **  .....  40-50
GRUDZIĄDZ        
45-44  .....  44-45  .....  .....  55-35  ** **  .....
OSTRÓW WLKP      
.....  52-37  .....  .....  .....  .....  49-40  ** **

1 runda 26/4/2022: Częstochowa-Leszno, Gorzów Wlkp-Lublin, (2/5)Ostrów Wlkp-Grudziądz, Wrocław-Toruń
2 runda 3/5/2022:
Grudziądz-Wrocław, Toruń-Ostrów Wlkp, Lublin-Częstochowa, Leszno-Gorzów Wlkp
3 runda 10/5/2022:
Lublin-Grudziądz, Wrocław-Leszno, (31/5)Ostrów Wlkp-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Toruń
4 runda 17/5/2022:
Grudziądz-Gorzów Wlkp, Leszno-Ostrów Wlkp, Częstochowa-Wrocław, Toruń-Lublin
5 runda 24/5/2022:
Lublin-Leszno, Wrocław-Ostrów Wlkp, (31/5)Grudziądz-Toruń, Gorzów Wlkp-Częstochowa
6 runda 7/6/2022:
Częstochowa-Grudziądz, Ostrów Wlkp-Lublin, Wrocław-Gorzów Wlkp, Leszno-Toruń
7 runda 14/6/2022:
Toruń-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Ostrów Wlkp, Lublin-Wrocław, Grudziądz-Leszno
8 runda 21/6/2022:
Ostrów Wlkp-Gorzów Wlkp, Leszno-Grudziądz, Częstochowa-Toruń, Wrocław-Lublin
9 runda 28/6/2022:
Lublin-Ostrów Wlkp, Toruń-Leszno, Grudziądz-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Wrocław
10 runda 5/7/2022:
Ostrów Wlkp-Wrocław, Toruń-Grudziądz, Częstochowa-Gorzów Wlkp, Leszno-Lublin
11 runda 12/7/2022:
Wrocław-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Grudziądz, Lublin-Toruń, Ostrów Wlkp-Leszno
12 runda 26/7/2022:
Częstochowa-Ostrów Wlkp, Grudziądz-Lublin, Toruń-Gorzów Wlkp, Leszno-Wrocław
13 runda 2/8/2022:
Wrocław-Grudziądz, Gorzów Wlkp-Leszno, Częstochowa-Lublin, Ostrów Wlkp-Toruń
14 runda 16/8/2022:
Leszno-Częstochowa, Grudziądz-Ostrów Wlkp, Toruń-Wrocław, Lublin-Gorzów Wlkp

Ostateczna kolejność drużyn w Mistrzostwach Ekstraligi-U24 2022

1. AGROMIX POLCOPPER UNIA LESZ.U24 10   5   0   0   (.)   +94
2. STAL GORZÓW WLKP U24            6    3   0   2   (.)   +49
3. GKM GRUDZIĄDZ U24               5    2   1   2   (.)   +11
4. KS TORUŃ U24                    4    2   0   2   (.)   +10
5. ARGED MALESA OSTROVIA OSTRÓWU24 6    3   0   0   (.)   +34
6. MOTOR LUBLIN U24                3    1   1   4   (.)   -81
7. SPARTA WROCŁAW U24              2    1   0   3   (.)   -37

--------------------------------------------------------------
8. WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA U24       0    0   0   4   (.)   -80

Polska Liga Żużlowa (1 Liga)

W rozgrywkach DM1L i DM2L drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego.

RUNDA ZASADNICZA
                 ZIEL.  KROS.  RYBN.  GDAŃ.  BYDG.  ŁÓDŹ.  GNIE.  LAND.
ZIELONA GÓRA     ** ** 
.....  56-34  47-43  48-42  .....  45-45  .....
KROSNO          
00-40  ** **  .....  .....  44-45  61-29  .....  47-43
RYBNIK          
35-55  40-50  ** **  .....  .....  .....  59-31  53-37
GDAŃSK           
.....  39-51  53-37  ** **  .....  51-39  37-52  .....
BYDGOSZCZ        
49-41  .....  45-45  52-38  ** **  .....  49-41  .....
ŁÓDŹ            
45-45  .....  51-39  51-38  39-51  ** **  .....  44-46
GNIEZNO         
.....  29-61  .....  .....  36-54  35-55  ** **  52-38
LANDSHUT         
42-48  .....  .....  47-43  47-43  50-39  .....  ** **

1 runda 9..10/4/2022: (9/4)Gdańsk-Krosno, (10/4)Zielona Góra-Gniezno, (11/4)Landshut-Bydgoszcz, (22/4)Łódź-Rybnik
2 runda 16..17/4/2022:
(16/4)Rybnik-Landshut, (17/4)Bydgoszcz-Gdańsk, (17/4)Gniezno-Łódź, (15/5)Krosno-Zielona Góra
3 runda 23..24/4/2022:
(23/4)Landshut-Zielona Góra, (23/4)Łódź-Bydgoszcz, (24/4)Gdańsk-Gniezno, (2/5)Rybnik-Krosno
4 runda 1/5/2022:
Zielona Góra-GdańskKrosno-Łódź, (15/5)Bydgoszcz-Rybnik, (15/5)Gniezno-Landshut
5 runda 8/5/2022:
Rybnik-GnieznoŁódź-Zielona GóraLandshut-Gdańsk, (13/5)Krosno-Bydgoszcz
6 runda 21..22/5/2022:
(21/5)Landshut-Łódź, (22/5)Zielona Góra-Bydgoszcz, (22/5)Gdańsk-Rybnik, (23/5)Gniezno-Krosno
7 runda 28..29/5/2022:
(28/5)Łódź-Gdańsk, (28/5)Krosno-Landshut, (29/5)Rybnik-Zielona Góra, (5/6)Bydgoszcz-Gniezno
8 runda 4..5/6/2022:
(4/6)Gdańsk-Łódź, (4/6)Gniezno-Bydgoszcz, (5/6)Zielona Góra-Rybnik, (5/6)Landshut-Krosno
9 runda 12/6/2022:
(12/6)Bydgoszcz-Zielona Góra, (12/6)Łódź-Landshut, (10/7)Rybnik-Gdańsk, (10/7)Krosno-Gniezno
10 runda 19/6/2022:
Zielona Góra-ŁódźGdańsk-LandshutBydgoszcz-KrosnoGniezno-Rybnik
11 runda 26/6/2022:
Rybnik-BydgoszczLandshut-GnieznoGdańsk-Zielona GóraŁódź-Krosno
12 runda 3/7/2022:
Zielona Góra-LandshutKrosno-RybnikBydgoszcz-ŁódźGniezno-Gdańsk
13 runda 17/7/2022:
Zielona Góra-KrosnoLandshut-RybnikGdańsk-BydgoszczŁódź-Gniezno
14 runda 24/7/2022:
Rybnik-ŁódźKrosno-GdańskBydgoszcz-LanshutGniezno-Zielona Góra

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA    15   6   2   1   (1)   +90
2. ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ     15   6   1   2   (2)   +51
3. CELLFAST WILKI KROSNO           10   5   0   2   (.)   +49
4. TRANS MF LANDSHUT DEVILS        9    4   0   4   (1)   -19

5. H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ ŁÓDŹ       8    3   1   5   (1)   -24
6. ROW RYBNIK                      5    2   1   5   (0)   -36
7. AFORTI START GNIEZNO            5    2   1   5   (0)   -77
--------------------------------------------------------------
8. ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK          4    2   0   6   (0)   -34

1 RUNDA FINAŁOWA - ĆWIERĆFINAŁY (MIEJSCA 1-6)

       ....... - .......           
21.08        ....... - .......           28.08
       ....... - .......           21.08        ....... - .......           28.08

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       ....... - .......          11.09
                       ....... - .......          25.09

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       ....... - .......          09.09
                       ....... - .......          23.09

Ostateczna kolejność drużyn w DM1L 2022

1. .....................
---------------------------------
2. .....................
3. .....................
4. .....................
5. .....................
6. .....................
7. .....................
---------------------------------
8. .....................

Polska 2 Liga Żużlowa

RUNDA ZASADNICZA
                 TARN.  OPOLE  RAWI.  DAUG.  RZES.  POZN.  PIŁA
TARNÓW           ** ** 
33-57  35-55  .....  .....  46-44  51-39
OPOLE            
58-32  ** **  58-32  53-37  .....  .....  65-24
RAWICZ           
58-32  .....  ** **  52-38  46-42  38-51  .....
DAUGAVPILS       
59-31  .....  44-45  ** **  47-42  48-42  .....
RZESZÓW          
.....  30-28  .....  .....  ** **  42-48  62-28
POZNAŃ           
.....  52-38  .....  .....  .....  ** **  66-24
PIŁA             
.....  37-53  47-43  45-45  40-49  .....  ** **

1 runda 9..10/4/2022: (9/4)Tarnów-Poznań, (14/5)Rzeszów-Opole, (15/5)Piła-Rawicz
2 runda 16..18/4/2022(Lany Poniedziałek):
(16/4)Rawicz-Rzeszów, (17/4)Daugavpils-Tarnów, (18/4)Poznań-Piła
3 runda 23..24/4/2022:
(23/4)Rzeszów-Poznań, (24/4)Opole-Rawicz, (24/4)Piła-Daugavpils
4 runda 30/4..1/5/2022:
(30/4)Tarnów-Piła, (1/5)Poznań-Opole, (1/5)Daugavpils-Rzeszów
5 runda 8/5/2022:
Opole-DaugavpilsRawicz-Poznań, (9/7)Rzeszów-Tarnów
6 runda 21..22/5/2022:
(21/5)Piła-Rzeszów, (21/5)Tarnów-Opole, (22/5)Daugavpils-Rawicz
7 runda 28..29/5/2022:
(28/5)Rawicz-Tarnów, (29/5)Opole-Piła, (10/7)Poznań-Daugavpils
8 runda 4..5/6/2022:
(4/6)Piła-Opole, (4/6)Tarnów-Rawicz, (5/6)Daugavpils-Poznań
9 runda 11..12/6/2022:
(11/6)Rzeszów-Piła, (12/6)Rawicz-Daugavpils, (12/6)Opole-Tarnów
10 runda 18..19/6/2022:
(18/6)Poznań-Rawicz, (19/6)Tarnów-Rzeszów, (19/6)Daugavpils-Opole
11 runda 25..26/6/2022:
(25/6)Opole-Poznań, (26/6)Rzeszów-Daugavpils, (26/6)Piła-Tarnów
12 runda 2..3/7/2022:
(2/7)Rawicz-Opole, (3/7)Poznań-Rzeszów, (3/7)Daugavpils-Piła
13 runda 17/7/2022:
Piła-PoznańTarnów-DaugavpilsRzeszów-Rawicz
14 runda 24/7/2022:
Poznań-TarnówRawicz-PiłaOpole-Rzeszów

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE        14   6   0   2   (2)   +133
2. METALIKA RECYCLING KOLEJARZ RAW.12   5   0   3   (2)   +22
3. SPECHAUSE PSŻ POZNAŃ            8    4   0   2   (.)   +67
4. TEXOM STAL RZESZÓW              7    3   0   3   (1)   +30
--------------------------------------------------------------

5. OPTIBET LOKOMOTIV DAUGAVPILS    7    3   1   3   (0)   -8
6. UNIA TARNÓW                     4    2   0   5   (0)   -110
7. BUDMAX-STAL POLONIA PIŁA        3    1   1   6   (0)   -150

1 RUNDA FINAŁOWA - ĆWIERĆFINAŁY (MIEJSCA 1-6)

       ....... - .......           
21.08        ....... - .......           28.08
       ....... - .......           21.08        ....... - .......           28.08

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       ....... - .......          11.09
                       ....... - .......          25.09

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       ....... - .......          09.09
                       ....... - .......          23.09

Ostateczna kolejność drużyn w DM2L 2022

1. .....................
2. .....................
3. .....................
4. .....................
5. .....................
6. .....................
7. .....................
8. .....................



Runda zasadnicza - eliminacje grupowe

         GRUPA A                                GRUPA B

1.Gorzów Wlkp      13      128         1.Lublin           25.5    272
2.Zielona Góra     12      105         2.Tarnów           18.5    209
3.Daugavpils       11      97          3.Krosno           18      221

4.Poznań           4       39          4.Rzeszów          16      159


         GRUPA C                                GRUPA D

1.Toruń            23      265         1.Częstochowa      29.5    336
2.Grudziądz        19.5    219         2.Łódź             26.5    307
3.Bydgoszcz        16.5    214         3.Wrocław          19      249

4.Gdańsk           15      188         4.Rybnik           15.5    159
5.Piła             0       0           5.Opole            9.5     136


         GRUPA E

1.Ostrów Wlkp      19.5    246
1.Leszno           18.5    185
2.Rawicz           15      163

3.Gniezno          12      103
4.ACCR             5       62



49. Finał MPPK - Poznań 3/4/2022


1.     Motor Lublin                                             23
2.     Fogo Unia Leszno                                         21+3
3.     Zooleszcz GKM Grudziądz                                  21+2



62. Finał Złotego Kasku - Memoriał Jerzego Szczakiela - Opole 18/4/2022


1.     Bartosz Zmarzlik            Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp
2.     Dominik Kubera              Motor Lublin
3.     Patryk Dudek                For Nature Solutions Apator Toruń


Tournaments


Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na Lodzie - Turniej nr 1 - Sanok 19/2/2022


1.     Dmitriy Solannikov          Rosja
2.     Vladimir Fadeev             Rosja
3.     Harald Simon                Austria


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2021:

1.     Harald Simon                Austria
2.     Lucas Bauer                 Niemcy (lic.Włochy)
3.     Jimmy Olsen                 Szwecja

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na Lodzie - Turniej nr 2 - Tomaszów Mazowiecki 19/3/2022


1.     Jimmy Olsen                 Szwecja
2.     Harald Simon                Austria
3.     Lucas Bauer                 Niemcy (lic.Włochy)


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2021:

1.     Harald Simon                Austria
2.     Lucas Bauer                 Niemcy (lic.Włochy)
3.     Jimmy Olsen                 Szwecja

Toruń 22/3/2022 testmecz APATOR TORUŃ - POLONIA BYDGOSZCZ               53 - 37

(1)H.Gąsior-0(ns,ns,ns), (2)O.Mihailovs-6+1(0,1,1,2,2*), (3)A.Miedziński-10(1,2,3,2,2), (4)brak zawodnika, (5)K.Bjerre-11(3,3,2,d,3), (6)W.Przyjemski-9+2(2,1,1*,1,1*,3), (7)P.Konieczny-1+1(0,0,d,0,1*,0) - (9)P.Przedpełski-10+1(3,2,2*,3), (10)R.Lambert-8(3,1,3,1), (11)P.Dudek-11+1(2*,3,3,3), (12)K.Żupiński-3+1(1*,0,0,1,1), (13)J.Holder-10(2,3,2,3), (14)D.Zieliński-4+2(1,2*,0,1*), (15)K.Lewandowski-7+1(3,2*,0,2), (16)M.Affelt-0(0)
sędzia: Arkadiusz Kalwasiński, czasów nie mierzono, tabela biegów
zmiany: 2-XIV() 3-XI() 5-XV() 6-V,VIII,XIV() 7-IV,XI(),XV() 12-XIV() 14-XV() 15-XV() 16-XIV()

Bydgoszcz 23/3/2022 testmecz POLONIA BYDGOSZCZ - APATOR TORUŃ           56 - 34

(1)R.Lambert-9(1,3,2,3), (2)D.Zieliński-4(1,1,0,1,1), (3)K.Lewandowski-2(0,0,0,0,2), (4)P.Przedpełski-5(1,1,2,1), (5)P.Dudek-9(3,3,3), (6)K.Żupiński-5(3,0,1,1,0), (7)M.Affelt-0(0,0,0,0) - (9)M.Zagar-8(3,2,3), (10)O.Mihailovs-8+4(2*,1*,1,2*,2*), (11)A.Miedziński-10+1(2*,3,2,3), (12)D.Jeleniewski-7+1(0,2*,d,2,3), (13)K.Bjerre-10(2,2,3,3), (14)W.Przyjemski-8+1(1*,3,1,3), (15)P.Konieczny-5+1(2,0,2*,1), (16)B.Głogowski-0(0)
sędzia: Arkadiusz Kalwasiński, czasów nie mierzono, tabela biegów
zmiany: 2-XV(B) 3-XIV(A) 6-XIII,XV(D) 7-XIV(C) 10-XV(C) 12-XV(A) 14-XIV(B) 15-XIV(D) 16-XI

33. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 25/3/2022


1.     Bartosz Zmarzlik            Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp
2.     Patryk Dudek                For Nature Solutions Apator Toruń
3.     Mikkel Michelsen            Dania

Grudziądz 25/3/2022 testmecz GKM GRUDZIĄDZ - WYBRZEŻE GDAŃSK            54 - 24

(1)R.Jensen-7(3,2,t,2), (2)A.Gała-4+1(1,1*,2), (3)V.Trofimov jr.-3+1(0,1,1*,1), (4)T.Joergensen-3+1(t,0,2,1*), (5)J.Jamróg-2(0,1,1,d), (6)K.Marciniec-2(1,1,0), (7)M.Krzykowski-2(0,0,2), (8)P.Gryszpiński-1+1(0,0,1*) - (9)Prz.Pawlicki-11(2,3,3,3), (10)K.Kasprzak-8+2(3,2*,1,2*), (11)N.Krakowiak-9+2(1*,2*,3,3), (12)F.Jakobsen-7+2(2*,3,2*), (13)N.Pedersen-12(3,3,3,3), (14)K.Pludra-5+1(3,2*,0), (15)W.Rafalski-2+1(2*,0,0), (16)K.Łobodziński-0(0), (17)S.Orgacki-ns
sędzia: Rafał Kobak, czasów nie mierzono, tabela biegów
zmiany: 8-IV,IX,XII, 16-XI, biegów nominowanych (14 i 15) nie rozgrywano, w ich miejsce odbyły się dwa biegi niepunktowane:
XIV: Gała, Łobodziński, Gryszpiński, Orgacki, XV: Kasprzak, Rafalski, Joergensen, Trofimov jr.(wsu)

Opole 25/3/2022 testmecz KOLEJARZ OPOLE - LANDSHUT DEVILS               48 - 36

(1)K.Huckenbeck-9(3,3,3), (2)V.Grobauer-5+1(1,2*,1,w2,1), (3)M.Hansen-7+1(2*,1,2,2), (4)T.Busch-3+2(1*,d,1*,1), (5)E.Bachhuber-1(0,1,0,0), (6)N.Bloedorn-9(3,2,2,0,2), (7)M.Niedermeier-2(1,0,1) - (9)P.Aspgren-8+1(1,2*,2,3), (10)K.Baran-7(3,3,t,1), (11)O.Polis-9+1(d,2*,1,3,3), (12)A.Cyfer-10+2(2*,3,3,2*), (13)J.Thorssell-10(3,1,3,3), (14)P.Chlupac-ns(ns,-,-), (15)E.Hjerrild-4+1(2,0,0,0,2*)
sędzia: Jerzy Najwer, praktykant: Tomasz Ociepa, tabela biegów
czasy: 61:90, 61:87, 62:18, 61:75, 62:13, 60:47, 61:56, 61:35, 61:18, 61:91, 61:60, 62:19, 61:41, 62:26
zmiany: 2-XIV(A) 6-XIV(C) 11-XIV(B) 15-IV,VIII

Gniezno 26/3/2022 testmecz START GNIEZNO - UNIA LESZNO                  35 - 35

(1)K.Rew-4+2(1*,1,1,1*), (2)J.Kołodziej-12+1(1,3,3,3,2*), (3)D.Bellego-8(2,3,3), (4)J.Lidsey-5(3,0,-,2), (5)Pi.Pawlicki-12(t,3,3,3,3), (6)D.Ratajczak-9+1(3,2*,1,3), (7)H.Jabłoński-2(1,0,0,1), (8)Je.Knudsen-3+1(2*,1,0) - (9)E.Koza-7(3,2,2,-,0), (10)Z.Suchecki-4+1(1,1*,-,2), (11)Sz.Szlauderbach-6(0,2,0,2,2), (12)O.Fajfer-8+2(2*,1*,2,3), (13)M.Jepsen-Jensen-6(3,2,w2,d3,1), (14)M.Czapla-0(d), (15)M.Studziński-2(2,0,0), (16)P.Hellstroem-Baengs-2+1(1,0,0,1*), (17)K.M.Grzelak-0(u)
sędzia: Arkadiusz Kalwasiński, tabela biegów
czasy: 65:14, 65:06, 64:43, 64:91, 64:22, 64:84, 64:36, 64:91, 65:55, 64:08, 64:50, 64:76, 64:81, 64:36, 64:22
zmiany: 2-XV() 5-XV() 6-XIV() 7-III 8-VIII,XIII,XIV() 9-XV() 11-XIV() 13-XV() 16-VIII,IX,XI,XIV() 17-IV

Częstochowa 26/3/2022 testmecz WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - WILKI KROSNO     67 - 23

(1)T.Musielak-0(0,0,t), (2)Ma.Szczepaniak-4(1,1,1,1,0), (3)V.Milik jr.-6+1(2,1,0,1,0,2*), (4)R.Karczmarz-4(1,-,1,0,2), (5)A.Lebedevs-6(0,1,1,1,3), (6)F.Karczewski-3(1,0,2), (7)K.Sadurski-0(0,0,0), (8)M.Levishyn-0(0) - (9)L.Madsen-12(3,3,3,3), (10)J.Jeppesen-8+3(2*,2*,wsu,2*,1), (11)F.Lindgren-10(1,3,3,3), (12)B.Smektała-12+3(3,2*,2*,2*,3), (13)K.Woryna-10+2(2*,2*,3,3), (14)M.Świdnicki-7+2(2*,3,2*,0), (15)J.Miśkowiak-9+1(3,3,2*,1), (16)K.Kupiec-ns
Po biegu 10-tym i 13-tym rozegrano biegi juniorskie:
Levishyn(A), Kupiec(B), Sadurski(C)
Karczewski(C), Kupiec(B), Sadurski(A), Levishyn(D)
sędzia: Paweł Palka, czasów nie mierzono, tabela biegów
zmiany: 2-XIV() 3-XI,XV() 4-XIV() 5-XV() 6-IX 8-V 10-XIV() 12-XIV() 14-XV() 15-XV()

Toruń 26/3/2022 testmecz APATOR TORUŃ - GKM GRUDZIĄDZ                   58 - 32

(1)Prz.Pawlicki-8(2,2,2,0,2), (2)K.Kasprzak-6+2(1,1*,1*,3), (3)N.Krakowiak-6(0,3,3), (4)F.Jakobsen-8(2,1,1,1,3), (5)W.Rafalski-1(0,0,d,1,0), (6)K.Pludra-1(d,0,1,0), (7)K.Łobodziński-2(1,1,0), (8)S.Orgacki-0(0) - (9)J.Holder-12(3,3,3,3), (10)P.Przedpełski-11+1(3,2*,0,3,3), (11)K.Lewandowski-6+2(1,0,2*,1*,2), (12)R.Lambert-10+1(3,2,3,2*), (13)P.Dudek-7+1(2*,3,2), (14)K.Żupiński-6+2(2*,1,0,2*,1), (15)D.Zieliński-5(3,0,2), (16)M.Affelt-1+1(1*)
sędzia: Arkadiusz Kalwasiński, czasów nie mierzono, tabela biegów
zmiany: 1-XV() 4-XIV() 5-XV() 6-XIV() 8-XIII 10-XV() 11-XIV() 14-XIII,XV() 16-XIV()

72. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 27/3/2022


1.     Bartosz Smektała            zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
2.     Jason Doyle                 Australia
3.     Janusz Kołodziej            Fogo Unia Leszno

4. Memoriał Henryka Żyto - Gdańsk 27/3/2022


1.     TEAM 3P LOGISTIC                                         20

(Rasmus Jensen-11, Nikolai Klindt-9)

2.     TEAM INSTAL-KLIMA                                        15

(Adrian Gała-8, Viktor Trofimov jr.-7)

3.     TEAM LOTTO                                               13

(Rene Bach-8, Sam Jensen-5)

Grudziądz 29/3/2022 testmecz GKM GRUDZIĄDZ - WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA      40 - 50

(1)F.Lindgren-8+1(0,3,2*,3), (2)B.Smektała-11+1(1*,1,3,3,3), (3)K.Woryna-8+1(3,3,1*,1,0), (4)J.Jeppesen-2(wsu,0,2), (5)L.Madsen-11(2,3,3,3), (6)J.Miśkowiak-6+1(2*,1,0,1,2), (7)M.Świdnicki-4+1(3,0,wu,1*), (8)K.Kupiec-ns - (9)Prz.Pawlicki-5+3(1*,1*,0,2,1*), (10)N.Krakowiak-8(3,2,1,2), (11)F.Jakobsen-8+2(2*,1*,1*,2,2), (12)K.Kasprzak-7(0,2,2,d4,3), (13)N.Pedersen-8(3,2,3), (14)K.Pludra-3+1(1,2*,0), (15)K.Łobodziński-1(0,0,1), (16)W.Rafalski-0(0,0), (17)S.Orgacki-ns
sędzia: Andrzej Kraskiewicz, czasów nie mierzono, tabela biegów
zmiany: 2-XV() 3-XV() 6-XI,XIV() 7-XIV() 9-XV() 11-XV() 12-XIV() 16-XIII,XIV()

Gorzów Wlkp 30/3/2022 testmecz STAL GORZÓW WLKP - BETARD SPARTA WROCŁAW 47 - 42

(1)T.Woffinden-8(1,1,3,3), (2)brak zawodnika, (3)G.Tchugunov-7+2(0,1,0,2*,1*,3), (4)D.Bewley-9+1(0,3,3,1,2*), (5)M.Janowski-9(1,1,3,1,3), (6)B.Kowalski-8+1(wu,3,d4,wsu,2*,2,1), (7)M.Panicz-1(1,wu,-) - (9)Sz.Woźniak-12+1(2*,3,2,2,3), (10)A.Thomsen-4+1(2,2*,ns,-), (11)M.Vaculik-8(3,2,d4,3), (12)P.Hansen-6+1(2*,d4,1,0,2,1), (13)B.Zmarzlik-6(3,3), (14)O.Ralcewicz-ns(-,-,-), (15)M.Bartkowiak-5+1(3,2*,d4,0), (16)W.Jasiński-6+3(2*,1*,1,d4,2*)
sędzia: Arkadiusz Kalwasiński, tabela biegów
czasy: 59:84, 60:47, --:--, 60:84, 60:93, 60:11, 60:18, 59:89, 60:16, 60:28, 60:70, 59:92, 61:22, 60:58, 61:02
zmiany: 3-XII() 4-XV() 5-XV() 6-III,VI,IX,XII(),XIV() 9-XIV() 12-XV() 15-XIII() 16-II,IV,VIII,XIII(),XIV()

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rawicz 30/3/2022


1.     Sebastian Szostak           Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp
2.     Oskar Paluch                Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp
3.     Wiktor Przyjemski           Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Zielona Góra 31/3/2022 testmecz FALUBAZ ZIELONA GÓRA - UNIA LESZNO      57 - 33

(1)J.Lidsey-3(2,1,0,0), (2)J.Kołodziej-12(1,3,2,3,3), (3)K.Rew-2+1(0,1*,1,u), (4)M.Borowiak-1(1,-,0,-,0), (5)D.Bellego-8(0,0,2,3,3), (6)H.Jabłoński-6(3,w,2,0,1), (7)A.Mencel-1(0,1,0,0) - (9)R.Tungate-9(3,3,3), (10)J.Kvech-8+1(3,2*,1,2), (11)K.Buczkowski-9(1,3,3,2), (12)M.Tonder-4+2(2*,0,1,1*), (13)M.Fricke-8(3,2,3), (14)D.Rempała-6+4(1*,2*,2*,1*), (15)N.Tufft-6+1(2,-,1*,3), (16)D.Pawliczak-5(2,1,2), (17)F.Ragus-2+1(0,2*)
sędzia: Paweł Michalak, tabela biegów
czasy: 60:97, 61:78, 59:91, 60:72, 61:91, 60:50, 61:47, 61:09, 61:23, 61:31, 62:53, 61:35, 61:94, 63:54, 62:30
zmiany: 2-XV() 4-XV() 5-XI 6-V,XIV() 7-XIV() 14-XV() 15-XIV() 16-XI,XIII,XV() 17-VI,XIV()

Turniej Indywidualny "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski" - Gniezno 1/4/2022


1.     Bartosz Smektała            zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
2.     Kacper Woryna               zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
3.     Matias Nielsen              Dania

Zielona Góra 1/4/2022 testmecz UNIA LESZNO - FALUBAZ ZIELONA GÓRA      45 - 44

(1)J.Kvech-9(2,2,2,3), (2)K.Buczkowski-7+2(2,1*,1*,3), (3)D.Pawliczak-6(0,-,3,1,2), (4)R.Tungate-5(3,1,1), (5)M.Fricke-8+2(1*,2,2*,3), (6)D.Rempała-8(3,2,3), (7)F.Ragus-1(0,-,0,1), (8)M.Tonder-0(0,0,0), (17)N.Tufft-0(0,0) - (9)J.Doyle-9(1,3,3,2), (10)K.Rew-1(w,1,0), (11)D.Bellego-8(3,3,-,2), (12)J.Lidsey-3(2,1,0,0), (13)Pi.Pawlicki jr.-6(3,3), (14)A.Mencel-4+2(1*,w,d,1,2*), (15)H.Jabłoński-9+1(2,0,1,1*,2,3), (16)M.Borowiak-6+1(2,1*,0,3)
sędzia: Paweł Michalak???, czasów nie mierzono, tabela biegów
zmiany: 3-XIV() 7-XV() 8-V,XI,XV() 17-VII,XIV() 14-XIV(),XV() 15-X,XIII,XV() 16-VIII,XI,XIII,XIV()

Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Ekstraligi im.Zenona Plecha - Toruń 2/4/2022


1.     Bartosz Zmarzlik            Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp
2.     Tai Woffinden               Betard Sparta Wrocław
3.     Leon Madsen                 zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

Gniezno 4/4/2022 testmecz START GNIEZNO - SPECHOUSE PSŻ POZNAŃ          34 - 37

(1)K.Jull Pedersen-2+1(0,t,1*,1), (2)K.Fajfer-4(3,1), (3)R.Chmiel-5+1(2,1,2*), (4)J.Seifert-Salk-11(2,3,3,3), (5)R.Holta-4(d,2,2), (6)O.Buszkiewicz-3+1(1,1,1*,wsu), (7)F.Gusts-8+1(2,1*,2,3), (8)K.Teska-0(0) - (9)A.Lindbäck-6(3,3,d4,ns), (10)Sz.Szlauderbach-6(3,0,3), (11)E.Koza-3(1,0,0,2), (12)O.Fajfer-5(2,-,3), (13)P.Kildemand-4(1,3), (14)M.Czapla-0(u,d4), (15)M.Studziński-5+1(3,2*), (16)P.Hellström-Bängs-3(2,1), (17)Z.Suchecki-2(2), (18)K.Grzelak-0(u,ns)
sędzia: Paweł Michalak tabela biegów
czasy biegów: 64:64, 64:56, 64:38, 64:72, 64:34,63:50, 64:98, 65:37, 64:99, 64:01, 65:60, 65:33
zmiany: 6-XII 7-IX 8-VI 16-V,VIII(14) 17-XI 18-VIII(13),XII
Kierownictwa obu zespołów i sędzia zakończyły mecz po 13-tym bieg w którym groźny upadek zanotował R.Holta.
Powtórki 13-tego biegu nie rozgrywano.

1 runda Nice Cup - Gdańsk 12/4/2022


1.     Kamil Mariciniec            Zdunek Wybrzeże Gdańsk
2.     Marcel Krzykowski           Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Fraser Bowes                Motor Lublin

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Ostrów Wlkp 13/4/2022


1.     Wiktor Przyjemski           Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2.     Wiktor Lampart              Motor Lublin
3.     Mateusz Świdnicki           zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

Wrocław 14/4/2022 testmecz BETARD SPARTA WROCŁAW - STAL GORZÓW WLKP     41 - 48

(1)Sz.Woźniak-10+1(3,3,1*,3), (2)M.Vaculik-9+2(2*,2*,2,3), (3)M.Pollestad-4(0,1,2,0,1), (4)W.Jasiński-3+1(2,0,1*,0), (5)B.Zmarzlik-6(3,3), (6)M.Bartkowiak-6+1(2,1*,3), (7)O.Ralcewicz-2(0,-,-,2), (8)T.Salonen-8+2(1,2*,2*,1,2) - (9)D.Bewley-12(2,2,3,2,3), (10)G.Tchugunov-6(3,0,0,3,wu), (11)T.Woffinden-ns, (12)B.Kowalski-7+4(1*,0,2*,1,1*,2*), (13)M.Janowski-5(1,1,3), (14)M.Panicz-5(1,0,0,1,3), (15)M.Curzytek-6(3,3,0,0)
sędzia: Bartosz Ignaszewski, tabela biegów
czasy: 64:80, 65:59, 63:90, 64:41, 65:90, 64:62, 64:10, 64:46, 64:65, 65:23, 64:94, --:--, --:--, 64:40, 66:20
zmiany: 3-XIV(C) 7-XV(B) 8-VII,X,XII,XIII,XIV(A) 9-XIV(B) 10-XIV(D) 12-I,XIII 14-XII,XV(C) 15-V,X

Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc - Runda 1 - Grudziądz 25/4/2022


1.     Jan Przanowski              GKM Grudziądz
2.     Marcel Kowolik              Włókniarz Częstochowa
3.     Marcel Juskowiak            Unia Leszno

Mecz międzynarodowy POLSKA-RESZTA ŚWIATA - Bydgoszcz 2/5/2022


POLSKA - RESZTA ŚWIATA          51 - 38

Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc - Runda 3 - Częstochowa 9/5/2022


1.     Szymon Ludwiczak            Włókniarz Częstochowa
2.     Marcel Juskowiak            Unia Leszno
3.     Kevin Małkiewicz            GKM Grudziądz


Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc:

1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................

Grand Prix Polski - Warszawa 14/5/2022


1.     Max Fricke                  Australia
2.     Leon Madsen                 Dania
3.     Fredrik Lindgren            Szwecja


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2021:

1.     Bartosz Zmarzlik            Polska
2.     Leon Madsen                 Dania
3.     Patryk Dudek                Polska

Finał Drużynowych Mistrzostw Europy - Poznań 15/5/2022


1.     POLSKA                                                   47
3.     DANIA                                                    28
2.     WIELKA BRYTANIA                                          27

4.     SZWECJA                                                  18

2021     INDEX     2023