DMP DM1L DM2L Liga Juniorów DMPJ IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Kamil Pulczyński
(ur.30-4-1992 zm.22-1-2021)
Zdzisław Święcik
(ur.12-5-1932 zm.31-1-2021)
Bogumił Brzeziński
(ur.10-5-1947 zm.17-2-2021)
Janusz Sikoń
(ur.2-6-1965 zm.?-3-2021)
Jerzy Dudek
(ur.16-4-1940 zm.16-3-2021)
Tomasz Witoń
(ur.3-9-1972 zm.23-3-2021)
Jacek Gomólski
(ur.20-1-1968 zm.3-4-2021)
Mariusz Rygiel
(ur.1-7-1976 zm.24-4-2021)
Włodzimierz Heliński
(ur.16-7-1955 zm.1-5-2021)
Stanisław Przybylski
(ur.19-4-1927 zm.20-5-2021)
Zdzisław Dobrucki
(ur.26-11-1944 zm.21-5-2021)
Waldemar Miechowski
(ur.6-10-1930 zm.2-6-2021)
Henryk Olszak
(ur.22-10-1957 zm.11-6-2021)
Henryk Gajdziński
(ur.6-4-1937 zm.20-7-2021)
Sebastian Trumiński
(ur.18-4-1980 zm.21-7-2021)
Andrzej Kowalczyk
(ur.18-3-1962 zm.24-7-2021)
Zbigniew Filipiak
(ur.25-2-1950 zm.16-9-2021)
Marek Grycan
(ur.25-4-1954 zm.26-9-2021)
Andrzej Giżycki
(ur.15-3-1973 zm.17-10-2021)
Piotr Maćkiewicz
(ur.4-11-1965 zm.21-11-2021)
Jan Kozubski
(ur.11-11-1941 zm.25-11-2021)
Andrzej Szostek
(ur.23-3-1950 zm.23-12-2021)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Daugavpils Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp Grudziądz
Kraków Krosno Leszno Łódź Lublin Opole Ostrów Wlkp Piła
Rawicz Równe Rybnik Rzeszów Tarnów Toruń Wrocław Zielona Góra



Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 LESZ.  GORZ.  WROC.  ZIEL.  CZĘS.  LUBL.  GRUD.  TORU.
LESZNO           ** ** 
42-48  41-49  54-36  47-43  48-42  56-34  47-43
GORZÓW WLKP     
47-43  ** **  30-42  48-42  44-46  52-38  49-41  50-40
WROCŁAW         
47-43  52-38  ** **  53-37  48-42  51-39  63-27  51-39
ZIELONA GÓRA    
44-46  40-50  27-63  ** **  44-46  44-46  51-39  48-42
CZĘSTOCHOWA      
41-49  39-51  38-52  49-41  ** **  56-34  54-36  58-32
LUBLIN          
49-41  46-43  52-38  58-32  49-41  ** **  56-33  51-39
GRUDZIĄDZ        
39-51  38-52  45-44  45-45  48-42  45-45  ** **  45-45
TORUŃ            
41-49  50-40  36-54  51-39  41-49  44-46  55-35  ** **

1 runda 3..4/4/2021: (23/4)Grudziądz-Wrocław, (23/4)Lublin-Częstochowa, (4/4)Toruń-Zielona Góra, (4/4)Leszno-Gorzów Wlkp
2 runda 9..11/4/2021:
(9/4)Zielona Góra-Grudziądz, (9/4)Wrocław-Toruń, (11/4)Częstochowa-Leszno, (11/4)Gorzów Wlkp-Lublin
3 runda 16..18/4/2021:
(24/4)Częstochowa-Zielona Góra, (24/4)Leszno-Toruń, (25/4)Grudziądz-Gorzów Wlkp, (25/4)Lublin-Wrocław
4 runda 30/4..2/5/2021:
(30/4)Toruń-Grudziądz, (30/4)Zielona Góra-Lublin, (23/5)Gorzów Wlkp-Częstochowa, (23/5)Wrocław-Leszno
5 runda 7..9/5/2021:
(21/5)Grudziądz-Leszno, (21/5)Lublin-Toruń, (9/5)Częstochowa-Wrocław, (9/5)Zielona Góra-Gorzów Wlkp
6 runda 14..16/5/2021:
(15/5)Leszno-Zielona Góra, (15/5)Grudziądz-Lublin, (16/5)Toruń-Częstochowa, (16/5)Wrocław-Gorzów Wlkp
7 runda 28..30/5/2021:
(28/5)Częstochowa-Grudziądz, (28/5)Gorzów Wlkp-Toruń, (30/5)Lublin-Leszno, (30/5)Zielona Góra-Wrocław
8 runda 4..6/6/2021:
(4/6)Częstochowa-Lublin, (4/6)Wrocław-Grudziądz, (6/6)Zielona Góra-Toruń, (6/6)Gorzów Wlkp-Leszno
9 runda 11..13/6/2021:
(11/6)Toruń-Wrocław, (11/6)Leszno-Częstochowa, (12/6)Grudziądz-Zielona Góra, (20/6)Lublin-Gorzów Wlkp
10 runda 25..27/6/2021:
(27/6)Zielona Góra-Częstochowa, (25/6)Gorzów Wlkp-Grudziądz, (27/6)Toruń-Leszno, (27/6)Wrocław-Lublin
11 runda 2..4/7/2021:
(2/7)Częstochowa-Gorzów Wlkp, (2/7)Lublin-Zielona Góra, (4/7)Leszno-Wrocław, (13/7)Grudziądz-Toruń
12 runda 23..25/7/2021:
(25/7)Toruń-Lublin, (23/7)Leszno-Grudziądz, (23/7)Gorzów Wlkp-Zielona Góra, (25/7)Wrocław-Częstochowa
13 runda 30/7..1/8/2021:
(8/8)Częstochowa-Toruń, (26/7)Lublin-Grudziądz, (1/8)Gorzów Wlkp-Wrocław, (2/8)Zielona Góra-Leszno
14 runda 20..22/8/2021:
(22/8)Grudziądz-Częstochowa, (20/8)Wrocław-Zielona Góra, (20/8)Toruń-Gorzów Wlkp, (22/8)Leszno-Lublin

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. BETARD SPARTA WROCŁAW           30   12  0   2   (6)   +173
2. MOTOR LUBLIN                    24   9   1   4   (5)   +44
3. MOJE BERMUDY STAL GORZÓW WLKP   23   9   0   5   (5)   +43
4. FOGO UNIA LESZNO                22   9   0   5   (4)   +54

--------------------------------------------------------------
5. ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    18   7   0   7   (4)   +28
6. EWINNER APATOR TORUŃ            9    3   1   10  (2)   -64
8. ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUD.7    2   3   9   (0)   -157
7. MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA  6    2   1   11  (1)   -120

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       LESZNO - WROCŁAW            
41-49        GORZÓW WLKP - LUBLIN        41-49
       WROCŁAW - LESZNO            47-43        LUBLIN - GORZÓW WLKP        47-43

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       LUBLIN - WROCŁAW           45-45
                       WROCŁAW - LUBLIN           50-40

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       LESZNO - GORZÓW WLKP       41-49
                       GORZÓW WLKP - LESZNO       49-41

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2021

1. BETARD SPARTA WROCŁAW
2. MOTOR LUBLIN
3. MOJE BERMUDY STAL GORZÓW WLKP
4. FOGO UNIA LESZNO
5. ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA
6. EWINNER APATOR TORUŃ
7. ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ
---------------------------------
8. MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA

Polska Liga Żużlowa (1 Liga)

W rozgrywkach DM1L i DM2L drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego.

RUNDA ZASADNICZA
                 RYBN.  GNIE.  ŁÓDŹ.  GDAŃ.  TARN.  OSTR.  BYDG.  KROS.
RYBNIK           ** ** 
50-40  50-40  54-36  55-35  39-51  48-41  63-27
GNIEZNO         
49-41  ** **  59-31  50-39  59-31  50-40  44-46  38-50
ŁÓDŹ            
45-43  52-38  ** **  44-46  50-40  44-46  51-39  51-39
GDAŃSK           
45-45  52-37  44-45  ** **  49-41  45-45  50-40  50-40
TARNÓW           
38-52  42-48  54-36  35-55  ** **  33-57  27-63  44-46
OSTRÓW WLKP     
48-42  59-31  45-45  49-41  60-30  ** **  54-36  44-46
BYDGOSZCZ        
44-46  62-28  48-42  59-31  54-35  46-44  ** **  37-41
KROSNO          
49-41  56-34  49-40  44-46  60-30  50-40  51-38  ** **

1 runda 3..5/4/2021: (5/4)Tarnów-Gdańsk, (29/4)Bydgoszcz-Ostrów Wlkp, (25/6)Gniezno-Łódź, (4/4)Rybnik-Krosno
2 runda 10..11/4/2021:
(2/5)Krosno-Bydgoszcz, (10/4)Łódź-Tarnów, (25/5)Ostrów Wlkp-Gniezno, (11/4)Gdańsk-Rybnik
3 runda 17..19/4/2021:
(3/5)Krosno-Łódź, (19/4)Bydgoszcz-Tarnów, (4/5)Gniezno-Gdańsk, (27/6)Rybnik-Ostrów Wlkp
4 runda 24..26/4/2021:
(26/4)Tarnów-Gniezno, (25/4)Łódź-Rybnik, (24/4)Ostrów Wlkp-Krosno, (24/4)Gdańsk-Bydgoszcz
5 runda 8..10/5/2021:
(14/6)Krosno-Gdańsk, (15/7)Bydgoszcz-Gniezno, (13/6)Łódź-Ostrów Wlkp, (11/6)Rybnik-Tarnów
6 runda 15..17/5/2021:
(15/5)Tarnów-Ostrów Wlkp, (16/5)Bydgoszcz-Rybnik, (17/5)Gniezno-Krosno, (15/5)Gdańsk-Łódź
7 runda 22..24/5/2021:
(23/5)Krosno-Tarnów, (27/6)Łódź-Bydgoszcz, (24/5)Ostrów Wlkp-Gdańsk, (24/5)Rybnik-Gniezno
8 runda 29..31/5/2021:
(29/5)Tarnów-Krosno, (30/5)Bydgoszcz-Łódź, (29/5)Gniezno-Rybnik, (31/5)Gdańsk-Ostrów Wlkp
9 runda 5..7/6/2021:
(5/6)Krosno-Gniezno, (5/6)Łódź-Gdańsk, (7/6)Ostrów Wlkp-Tarnów, (6/6)Rybnik-Bydgoszcz
10 runda 19..21/6/2021:
(20/6)Tarnów-Rybnik, (20/6)Gniezno-Bydgoszcz, (20/6)Ostrów Wlkp-Łódź, (20/6)Gdańsk-Krosno
11 runda 3..5/7/2021:
(4/7)Krosno-Ostrów Wlkp, (5/7)Bydgoszcz-Gdańsk, (4/7)Gniezno-Tarnów, (5/7)Rybnik-Łódź
12 runda 17..19/7/2021:
(17/7)Tarnów-Bydgoszcz, (18/7)Łódź-Krosno, (19/7)Ostrów Wlkp-Rybnik, (18/7)Gdańsk-Gniezno
13 runda 31/7..2/8/2021:
(8/8)Gniezno-Ostrów Wlkp, (31/7)Rybnik-Gdańsk, (1/8)Bydgoszcz-Krosno, (1/8)Tarnów-Łódź
14 runda 15/8/2021:
(16/8)Krosno-Rybnik, Ostrów Wlkp-Bydgoszcz, Gdańsk-Tarnów, Łódź-Gniezno

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. CELLFAST WILKI KROSNO           24   10  0   4   (4)   +52
2. ARGED MALESA OSTROVIA OSTR.WLKP 24   8   2   4   (6)   +104
3. ROW RYBNIK                      23   8   1   5   (6)   +81
4. ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK          20   7   2   5   (4)   +1

--------------------------------------------------------------
5. ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ     17   7   0   7   (3)   +61
6. ORZEŁ ŁÓDŹ                      15   6   1   7   (2)   -24
7. AFORTI START GNIEZNO            14   6   0   8   (2)   -46
8. UNIA TARNÓW                     3    1   0   13  (1)   -229

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       GDAŃSK - KROSNO             
45-45        RYBNIK - OSTRÓW WLKP        44-45
       KROSNO - GDAŃSK             55-35        OSTRÓW WLKP - RYBNIK        59-31

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       OSTRÓW WLKP - KROSNO       60-30
                       KROSNO - OSTRÓW WLKP       49-40

Ostateczna kolejność drużyn w DM1L 2021

1. ARGED MALESA OSTROVIA OSTRÓW WLKP
---------------------------------
2. CELLFAST WILKI KROSNO
3. ROW RYBNIK
4. ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5. ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ
6. ORZEŁ ŁÓDŹ
7. AFORTI START GNIEZNO
---------------------------------
8. UNIA TARNÓW

Polska 2 Liga Żużlowa

RUNDA ZASADNICZA
                 DAUG.  OPOLE  POZN.  RZES.  RAWI.  LAND.  WITS.
DAUGAVPILS       ** ** 
44-46  55-34  50-39  42-47  47-42  58-32
OPOLE            
51-38  ** **  55-35  51-39  51-39  51-39  69-21
POZNAŃ           
49-41  36-54  ** **  56-34  42-48  34-56  58-32
RZESZÓW          
50-40  00-40  54-36  ** **  49-41  48-42  62-28
RAWICZ           
49-41  55-35  50-40  49-40  ** **  48-41  58-32
LANDSHUT         
51-38  36-54  58-32  49-39  64-25  ** **  59-30
WITTSTOCK        
32-57  39-51  41-49  19-28  36-53  31-59  ** **

1 runda 29..30/5/2021: (30/5)Opole-Daugavpils, (30/5)Poznań-Rzeszów, (29/5)Rawicz-Landshut
2 runda 5..7/6/2021:
(5/6)Wittstock-Poznań, (6/6)Rzeszów-Opole, (26/7)Daugavpils-Rawicz
3 runda 12..13/6/2021:
(13/6)Opole-Wittstock, (23/7)Landshut-Daugavpils, (16/5)Rawicz-Rzeszów
4 runda 19..20/6/2021:
(19/6)Wittstock-Rawicz, (20/6)Poznań-Opole, (20/6)Rzeszów-Landshut
5 runda 26..27/6/2021:
(26/6)Rawicz-Poznań, (18/7)Daugavpils-Rzeszów, (27/6)Landshut-Wittstock
6 runda 30/6..3/7/2021:
(10/7)Wittstock-Daugavpils, (8/8)Poznań-Landshut, (3/7)Opole-Rawicz
7 runda 3..4/7/2021:
(3/7)Rzeszów-Wittstock, (4/7)Daugavpils-Poznań, (20/5)Landshut-Opole
8 runda 10..11/7/2021:
(10/7)Wittstock-Rzeszów, (11/7)Opole-Landshut, (11/7)Poznań-Daugavpils
9 runda 17..18/7/2021:
(17/7)Daugavpils-Wittstock, (17/7)Rawicz-Opole, (17/7)Landshut-Poznań
10 runda 28..30/7/2021:
(28/7)Rzeszów-Daugavpils, (30/7)Wittstock-Landshut, (23/5)Poznań-Rawicz
11 runda 31/7..2/8/2021:
(31/7)Rawicz-Wittstock, (13/6)Landshut-Rzeszów, (15/5)Opole-Poznań
12 runda 7..8/8/2021:
(7/8)Wittstock-Opole, (7/8)Rzeszów-Rawicz, (8/5)Daugavpils-Landshut
13 runda 13..15/8/2021:
(15/8)Poznań-Wittstock, (13/8)Rawicz-Daugavpils, (14/8)Opole-Rzeszów
14 runda ../8/2021:
(22/8)Landshut-Rawicz, (22/8)Daugavpils-Opole, (21/8)Rzeszów-Poznań

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE        27   11  0   1   (5)   +187
2. METALIKA RECYCLING KOLEJARZ RAW.23   9   0   3   (5)   +49
3. TRANS MF LANDSHUT DEVILS        19   7   0   5   (5)   +119
4. OPTIBET LOKOMOTIV DAUGAVPILS    13   5   0   7   (3)   +29

--------------------------------------------------------------
5. 7R STOLARO STAL RZESZÓW         13   6   0   6   (1)   -19
6. SPECHAUSE PSŻ POZNAŃ            10   4   0   8   (2)   -77
7. MSC WÖLFE WITTSTOCK             0    0   0   12  (0)   -288

Z powodu pandemii Covid-19 klub z Wittstock wycofał się z rozgrywek w sezonie 2021 ze względu na obostrzenia w poszczególnych landach w Niemczech. 20 maja 2021 klub z Wittstock otrzymał zgodę wszystkich klubów 2-ligowych na dołączenie do rozgrywek.

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       DAUGAVPILS - OPOLE          
43-47        LANDSHUT - RAWICZ           60-30
       OPOLE - DAUGAVPILS          68-22        RAWICZ - LANDSHUT           40-50

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       LANDSHUT - OPOLE           52-38
                       OPOLE - LANDSHUT           49-40

Ostateczna kolejność drużyn w DM2L 2021

1. TRANS MF LANDSHUT DEVILS
---------------------------------
2. OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE
3. METALIKA RECYCLING KOLEJARZ RAWICZ
4. OPTIBET LOKOMOTIV DAUGAVPILS
5. 7R STOLARO STAL RZESZÓW
6. SPECHAUSE PSŻ POZNAŃ
7. MSC WÖLFE WITTSTOCK



Runda zasadnicza - eliminacje grupowe

         GRUPA A                                GRUPA B

1.Lublin           26      284         1.Toruń            25      261
2.Tarnów           24      262         2.Grudziądz        22.5    240
3.Rzeszów          18      199         3.Bydgoszcz        16.5    177

4.Krosno           11      121         4.Gdańsk           14      159


         GRUPA C                                GRUPA D

1.Częstochowa      29      347         1.Daugavpils       29      314
2.Wrocław          27      319         2.Ostrów Wlkp      22.5    270
3.Rybnik           16      189         3.Gniezno          20      221

4.Opole            8       93          4.Łódź             6.5     107


         GRUPA E

1.Gorzów Wlkp      27.5    295
2.Leszno           27      275
3.Zielona Góra     22      272
4.Leszno II        15.5    185

5.Poznań           4       52

Runda ćwierćfinałowa

         GRUPA 1                                GRUPA 2

1.Lublin           26      247         1.Toruń            28      304
2.Ostrów Wlkp      20.5    255         2.Leszno II        24      281

3.Zielona Góra     19.5    227         3.Leszno I         18      201
4.Rybnik           13      194         4.Rzeszów           7      53


         GRUPA 3                                GRUPA 4

1.Częstochowa      32      347         1.Daugavpils       27      286
2.Tarnów           22.5    233         2.Wrocław          22      252

3.Grudziądz        16      169         3.Gorzów Wlkp      15      202
4.Gniezno          9.5     99          4.Bydgoszcz        15      157

Runda półfinałowa

         GRUPA 1                                GRUPA 2

1.Daugavpils       14      145         1.Częstochowa      14      156
2.Ostrów Wlkp      12      130         2.Lublin           13      136

3.Tarnów           9       116         3.Wrocław          7       79
4.Toruń            5       85          4.Leszno II        6       77

42. Finał DMPJ - Lublin, Ostrów Wlkp, Ostrów Wlkp (organizator Lokomotiv), Częstochowa 2021


1.     Włókniarz Częstochowa                            16      162
2.     Motor Lublin                                     10      133
3.     Ostrovia Ostrów Wlkp                              7       98

4.     Lokomotiv Daugavpils                              7       78



77. Finał IMP - 71. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 11/7/2021


1.     Bartosz Zmarzlik            Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp
2.     Maciej Janowski             Betard Sparta Wrocław
3.     Janusz Kołodziej            Fogo Unia Leszno



55. Finał MIMP - Częstochowa 8/9/2021


1.     Jakub Miśkowiak             Eltrox Włókniarz Częstochowa
2.     Wiktor Lampart              Motor Lublin
3.     Mateusz Świdnicki           Eltrox Włókniarz Częstochowa



48. Finał MPPK - Grudziądz 3/9/2021


1.     Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz                     27
2.     Eltrox Włókniarz Częstochowa                             23
3.     Marwis.pl Falubaz Zielona Góra                           22



40. Finał MMPPK - Częstochowa 25/8/2021


1.     Motor Lublin                                             29
2.     Włókniarz Częstochowa                                    24
3.     Unia Tarnów                                              19



61. Finał Złotego Kasku - Zielona Góra 21/6/2021


1.     Bartosz Zmarzlik            Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp
2.     Janusz Kołodziej            Fogo Unia Leszno
3.     Paweł Przedpełski           eWinner Apator Toruń



56. Finał Srebrnego Kasku - Bydgoszcz 20/5/2021


1.     Jakub Miśkowiak             Eltrox Włókniarz Częstochowa
2.     Mateusz Świdnicki           Eltrox Włókniarz Częstochowa
3.     Wiktor Jasiński             Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp



45. Finał Brązowego Kasku - Gdańsk 2/5/2021


1.     Mateusz Cierniak            Motor Lublin
2.     Michał Curzytek             Betard Sparta Wrocław
3.     Bartłomiej Kowalski         Eltrox Włókniarz Częstochowa


Tournaments


3. Memoriał Henryka Żyto - Gdańsk 28/3/2021


1.     TEAM PERCURO                                             24

(Rasmus Jensen-14, Andrey Kudriashov-10)

2.     TEAM MIMARKT.PL                                          19

(Krystian Pieszczek-15, Drew Kemp-4)

3.     TEAM BARTUSZ                                             17

(Mikkel Michelsen-12, Aleksandr Koybushev-5)

32. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 30/3/2021


1.     Bartosz Zmarzlik            Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp
2.     Vadim Tarasenko             Rosja
3.     Artem Laguta                Rosja

1 runda Nice Cup, Memoriał Jerzego Suffnera - Ostrów Wlkp 5/5/2021


1.     Kacper Łobodziński          ZooLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz
2.     Jakub Krawczyk              Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Wiktor Przyjemski           Polonia Bydgoszcz

2 runda Nice Cup, Memoriał Władysława Pietrzaka - Łódź 13/5/2021


1.     Mateusz Jabłoński           Aforti Start Gniezno
2.     Fabian Ragus                Marwis.pl Falubaz Zielona Góra
3.     Jakub Krawczyk              Ostrovia Ostrów Wlkp

Finał Mistrzostw Europy Par Juniorów U19 - Gdańsk 5/6/2021


1.     ŁOTWA                                                    28
2.     POLSKA                                                   21+3
3.     WIELKA BRYTANIA                                          21+2

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Zielona Góra 8/6/2021


1.     Mateusz Świdnicki           Eltrox Włókniarz Częstochowa
2.     Wiktor Jasiński             Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp
3.     Kacper Pludra               Fogo Unia Leszno

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Zielona Góra 9/6/2021


1.     Wiktor Jasiński             Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp
2.     Mateusz Świdnicki           Eltrox Włókniarz Częstochowa
3.     Kacper Pludra               Fogo Unia Leszno

4 runda Nice Cup - Krosno 10/6/2021


1.     Marko Levishyn              Lokomotiv Daugavpils
2.     Piotr Gryszpiński           Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Sebastian Szostak           Ostrovia Ostrów Wlkp

Indywidualne Mistrzostwa Europy - Turniej nr 1 - Bydgoszcz 16/6/2021


1.     Leon Madsen                 Dania
2.     Piotr Pawlicki              Polska
3.     Daniel Bewley               Wielka Brytania


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2021:

1.     Mikkel Michelsen            Dania
2.     Leon Madsen                 Dania
3.     Patryk Dudek                Polska

Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Ekstraligi im.Zenona Plecha - Toruń 18/6/2021


1.     Jason Doyle                 Fogo Unia Leszno
2.     Janusz Kołodziej            Fogo Unia Leszno
3.     Bartosz Zmarzlik            Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp

Indywidualne Mistrzostwa Europy - Turniej nr 3 - Gdańsk 3/7/2021


1.     Mikkel Michelsen            Dania
2.     Leon Madsen                 Dania
3.     Daniel Bewley               Wielka Brytania


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2021:

1.     Mikkel Michelsen            Dania
2.     Leon Madsen                 Dania
3.     Patryk Dudek                Polska

Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc - Runda 3 - Zielona Góra 8/7/2021


1.     Mateusz Łopuski             Zdunek Wybrzeże Gdańsk
2.     Mateusz Affelt              KS Toruń
3.     Antoni Kawczyński           Zdunek Wybrzeże Gdańsk


Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc:

1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................

Indywidualne Mistrzostwa Europy - Turniej nr 4 - Rybnik 10/7/2021


1.     Leon Madsen                 Dania
2.     Mikkel Michelsen            Dania
3.     Patryk Dudek                Polska


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2021:

1.     Mikkel Michelsen            Dania
2.     Leon Madsen                 Dania
3.     Patryk Dudek                Polska

Minispeedway - "Indywidualny Puchar Europy 250cc" - Toruń 17/7/2021


1.     Oskar Paluch                Polska
2.     Bastian Pedersen            Dania
3.     Nagel Christiansen          Dania

17. Memoriał Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 18/7/2021


1.     Vadim Tarasenko             Rosja
2.     Dominik Kubera              Motor Lublin
3.     Rohan Tungate               Australia

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Ostrów Wlkp 20/7/2021


1.     Wiktor Przyjemski           Polonia Bydgoszcz
2.     Jakub Krawczyk              Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Bartłomiej Kowalski         Eltrox Włókniarz Częstochowa

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Ostrów Wlkp 21/7/2021


1.     Mateusz Świdnicki           Eltrox Włókniarz Częstochowa
2.     Kacper Pludra               Fogo Unia Leszno
3.     Bartłomiej Kowalski         Eltrox Włókniarz Częstochowa

Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc - Runda 4 - Leszno 28/7/2021


1.     Kevin Małkiewicz            GKM Grudziądz
2.     Mateusz Łopuski             Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Antoni Kawczyński           Zdunek Wybrzeże Gdańsk


Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc:

1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................

Grand Prix Polski - Wrocław 30/7/2021


1.     Bartosz Zmarzlik            Polska
2.     Maciej Janowski             Polska
3.     Artem Laguta                Rosja


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2021:

1.     Artem Laguta                Rosja
2.     Bartosz Zmarzlik            Polska
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja

Grand Prix Polski - Wrocław 31/7/2021


1.     Bartosz Zmarzlik            Polska
2.     Artem Laguta                Rosja
3.     Leon Madsen                 Dania


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2021:

1.     Artem Laguta                Rosja
2.     Bartosz Zmarzlik            Polska
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rawicz 3/8/2021


1.     Mateusz Cierniak            Motor Lublin
2.     Mateusz Bartkowiak          ZooLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz
3.     Mateusz Świdnicki           Eltrox Włókniarz Częstochowa

3 runda 2022 Cup - Zielona Góra 5/8/2021


1.     Mateusz Jabłoński           Aforti Start Gniezno
2.     Aleksander Grygolec         Orzeł Łódź
3.     Jakub Osyczka               Marwis.pl Falubaz Zielona Góra

Grand Prix Polski - Lublin 6/8/2021


1.     Bartosz Zmarzlik            Polska
2.     Dominik Kubera              Polska
3.     Fredrik Lindgren            Szwecja


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2021:

1.     Artem Laguta                Rosja
2.     Bartosz Zmarzlik            Polska
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja

Grand Prix Polski - Lublin 7/8/2021


1.     Artem Laguta                Rosja
2.     Bartosz Zmarzlik            Polska
3.     Dominik Kubera              Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2021:

1.     Artem Laguta                Rosja
2.     Bartosz Zmarzlik            Polska
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja

Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc - Runda 5 - Częstochowa 9/8/2021


1.     Antoni Kawczyński           Zdunek Wybrzeże Gdańsk
2.     Kacper Halkiewicz           Włókniarz Częstochowa
3.     Kevin Małkiewicz            GKM Grudziądz


Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc:

1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................

Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc - Runda 6 - Grudziądz 11/8/2021


1.     Szymon Ludwiczak            Włókniarz Częstochowa
2.     Dawid Grzeszczyk            Motor Lublin
3.     Antoni Kawczyński           Zdunek Wybrzeże Gdańsk


Klasyfikacja końcowa Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc:

1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................

Supermecz "Północ-Południe" - Krosno 22/8/2021


"PÓŁNOC" - "POŁUDNIE"                  40 - 50

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Bydgoszcz 17/8/2021


1.     Oskar Paluch                Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp
2.     Michał Curzytek             Betard Sparta Wrocław
3.     Franciszek Karczewski       Eltrox Włókniarz Częstochowa

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Bydgoszcz 18/8/2021


1.     Mateusz Cierniak            Motor Lublin
2.     Wiktor Lampart              Motor Lublin
3.     Wiktor Przyjemski           Polonia Bydgoszcz

6 runda Nice Cup - Bydgoszcz 19/8/2021


1.     Wiktor Przyjemski           Polonia Bydgoszcz
2.     Sebastian Szostak           Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Wiktor Rafalski             GKM Grudziądz

Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze - Rzeszów 28/8/2021


1.     Martin Smolinski            Niemcy
2.     Josef Franc                 Czechy
3.     Stanisław Burza             Polska


Klasyfikacja końcowa Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze 2020:

1.     Romano Hummel               Niderlandy
2.     Martin Smolinski            Niemcy
3.     Theo Pijper                 Niderlandy

"MECZ NARODÓW" - Łódź 4/9/2021


1.     "KANGURY"                                                36
2.     "ORŁY"                                                   32
2.     "EUROPEJSKA"                                             19

4.     "WILKI"                                                  15

Finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów - Bydgoszcz 10/9/2021


1.     POLSKA                                                   39+6
2.     DANIA                                                    32+3
3.     WIELKA BRYTANIA                                          27

Turniej Indywidualny "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski" - Gniezno 13/9/2021


1.     Paweł Przedpełski           eWinner Apator Toruń
2.     Patryk Dudek                Marwis.Pl Falubaz Zielona Góra
3.     Przemysław Pawlicki         MrGarden GKM Grudziądz

7 runda Nice Cup - Toruń 16/9/2021


1.     Mateusz Szostak             Ostrovia Ostrów Wlkp
2.     Jakub Krawczyk              Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Wiktor Przyjemski           Polonia Bydgoszcz

Turniej Par - Tarnów 16/9/2021


1.     Para nr.1                                                17

(Piotr Świercz-11, Mateusz Gzyl-6)

2.     Para nr.5                                                13

(Przemysław Konieczny-11, Patryk Zieliński-2)

3.     Para nr.4                                                13

(Dawid Rempała-10, Jan Rachubik-3)

7. "Memoriał Rycerzy Speedwaya" - Zielona Góra 18/9/2021
Turniej Pamięci Bogdana Spławskiego, Wiesława Pawlaka, Andrzeja Zarzeckiego, Artura Pawlaka i Rafała Kurmańskiego


1.     Kacper Gomólski             ROW Rybnik
2.     Mateusz Tonder              Marwis.Pl Falubaz Zielona Góra
3.     Mikołaj Czapla              Aforti Start Gniezno

Minispeedway - Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski 85-125ccm - Gdańsk 18/9/2021


1.     Maksymilian Pawełczak       Polonia Bydgoszcz
2.     Wiktor Andryszczak          UKS Speedway Rędziny
3.     Mikołaj Krok                GUKS Speedway Wawrów

Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Nice Polskiej 1 Ligi Żużlowej - Gdańsk 19/9/2021


1.     Oskar Fajfer                Aforti Start Gniezno
2.     Patrick Hansen              Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Jakub Jamróg                Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Częstochowa 22/9/2021


1.     Bartłomiej Kowalski         Eltrox Włókniarz Częstochowa
2.     Sebastian Szostak           Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Wiktor Przyjemski           Polonia Bydgoszcz

Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa 2 Ligi Żużlowej - Wittstock 24/9/2021


1.     Kevin Wölbert               SpecHause PSŻ Poznań
2.     Norick Bloedorn             Trans MF Landshut Devils
3.     Max Dilger                  MSC Wölfe Wittstock

4. Memoriał Krystiana Rempały - Tarnów 24/9/2021


1.     Bartosz Smektała            Eltrox Włókniarz Częstochowa
2.     Jakub Jamróg                Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Sergey Logatchov            Rosja

Finał nr.2 Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Krosno 25/9/2021


1.     Jakub Miśkowiak             Polska
2.     Mateusz Cierniak            Polska
3.     Mads Hansen                 Dania


Klasyfikacja końcowa Indywidualne Mistrzostwa Świata Europy Juniorów 2021:

1.     Jakub Miśkowiak             Polska
2.     Mads Hansen                 Dania
3.     Wiktor Lampart              Polska

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski - Leszno 28/9, Ostrów Wlkp 30/9/2021


1.     Keynan Rew                  Unia Leszno
2.     Jakub Krawczyk              Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Krzysztof Sadurski          Unia Leszno

Grand Prix Polski - Toruń 1/10/2021


1.     Artem Laguta                Rosja
2.     Maciej Janowski             Polska
3.     Tai Woffinden               Wielka Brytania


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2021:

1.     Artem Laguta                Rosja
2.     Bartosz Zmarzlik            Polska
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja

Międzynarodowy Młodzieżowe Turniej Indywidualny - Leszno 1/10/2021


1.     Esben Hjerrild              Dania
2.     Jesper Knudsen              Dania
3.     Hubert Jabłoński            Unia Leszno

Grand Prix Polski - Toruń 2/10/2021


1.     Bartosz Zmarzlik            Polska
2.     Emil Sayfutdinov            Rosja
3.     Maciej Janowski             Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2021:

1.     Artem Laguta                Rosja
2.     Bartosz Zmarzlik            Polska
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja

Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Par - Leszno 2/10/2021


1.     Para nr.1                                                24

(Hubert Jabłoński-11, Keynan Rew-13)

2.     Para nr.5                                                21

(Jesper Jensen-16, Rune Thorst-5)

3.     Para nr.4                                                21

(Jonas Knudsen-12, Wiliam Dryer-9)

Mecz międzynarodowy POLSKA-RESZTA ŚWIATA - Rybnik 9/10/2021


POLSKA - RESZTA ŚWIATA          58 - 32

69. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 10/10/2021


1.     Wiktor Przyjemski           Polonia Bydgoszcz
2.     Mathias Nielsen             Dania> 3.     Sebastian Szostak           Ostrovia Ostrów Wlkp


2020     INDEX     2022