DMP DM1L DM2L Liga Juniorów DMPJ IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Kamil Pulczyński
(ur.30-4-1992 zm.22-1-2021)
Jerzy Dudek
(ur.16-4-1940 zm.16-3-2021)
Jacek Gomólski
(ur.20-1-1968 zm.3-4-2021)
Włodzimierz Heliński
(ur.16-7-1955 zm.1-5-2021)
Stanisław Przybylski
(ur.19-4-1927 zm.20-5-2021)
Zdzisław Dobrucki
(ur.26-11-1944 zm.21-5-2021)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Daugavpils Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp Grudziądz
Kraków Krosno Leszno Łódź Lublin Opole Ostrów Wlkp Piła
Rawicz Równe Rybnik Rzeszów Tarnów Toruń Wrocław Zielona Góra



Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 LESZ.  GORZ.  WROC.  ZIEL.  CZĘS.  LUBL.  GRUD.  TORU.
LESZNO           ** ** 
42-48  04.07  54-36  11.06  22.08  23.07  47-43
GORZÓW WLKP     
06.06  ** **  01.08  25.07  44-46  52-38  25.06  50-40
WROCŁAW         
47-43  52-38  ** **  20.08  25.07  27.06  04.06  51-39
ZIELONA GÓRA    
01.08  40-50  27-63  ** **  25.06  44-46  51-39  06.06
CZĘSTOCHOWA      
41-49  02.07  38-52  49-41  ** **  04.06  54-36  30.07
LUBLIN          
30.05  13.06  52-38  02.07  49-41  ** **  30.07  51-39
GRUDZIĄDZ        
39-51  38-52  45-44  13.06  20.08  45-45  ** **  04.07
TORUŃ            
27.06  22.08  11.06  51-39  41-49  23.07  55-35  ** **

1 runda 3..4/4/2021: (23/4)Grudziądz-Wrocław, (23/4)Lublin-Częstochowa, (4/4)Toruń-Zielona Góra, (4/4)Leszno-Gorzów Wlkp
2 runda 9..11/4/2021:
(9/4)Zielona Góra-Grudziądz, (9/4)Wrocław-Toruń, (11/4)Częstochowa-Leszno, (11/4)Gorzów Wlkp-Lublin
3 runda 16..18/4/2021:
(24/4)Częstochowa-Zielona Góra, (24/4)Leszno-Toruń, (25/4)Grudziądz-Gorzów Wlkp, (25/4)Lublin-Wrocław
4 runda 30/4..2/5/2021:
(30/4)Toruń-Grudziądz, (30/4)Zielona Góra-Lublin, (23/5)Gorzów Wlkp-Częstochowa, (23/5)Wrocław-Leszno
5 runda 7..9/5/2021:
(21/5)Grudziądz-Leszno, (21/5)Lublin-Toruń, (9/5)Częstochowa-Wrocław, (9/5)Zielona Góra-Gorzów Wlkp
6 runda 14..16/5/2021:
(15/5)Leszno-Zielona Góra, (15/5)Grudziądz-Lublin, (16/5)Toruń-Częstochowa, (16/5)Wrocław-Gorzów Wlkp
7 runda 28..30/5/2021:
(28/5)Częstochowa-Grudziądz, (28/5)Gorzów Wlkp-Toruń, (31/5)Lublin-Leszno, (30/5)Zielona Góra-Wrocław
8 runda 4..6/6/2021:
(4/6)Częstochowa-Lublin, (4/6)Wrocław-Grudziądz, (6/6)Zielona Góra-Toruń, (6/6)Gorzów Wlkp-Leszno
9 runda 11..13/6/2021:
(11/6)Toruń-Wrocław, (11/6)Leszno-Częstochowa, (13/6)Grudziądz-Zielona Góra, (13/6)Lublin-Gorzów Wlkp
10 runda 25..27/6/2021:
(25/6)Zielona Góra-Częstochowa, (25/6)Gorzów Wlkp-Grudziądz, (27/6)Toruń-Leszno, (27/6)Wrocław-Lublin
11 runda 2..4/7/2021:
(2/7)Częstochowa-Gorzów Wlkp, (2/7)Lublin-Zielona Góra, (4/7)Leszno-Wrocław, (4/7)Grudziądz-Toruń
12 runda 23..25/7/2021:
(23/7)Toruń-Lublin, (23/7)Leszno-Grudziądz, (25/7)Gorzów Wlkp-Zielona Góra, (25/7)Wrocław-Częstochowa
13 runda 30/7..1/8/2021:
(30/7)Częstochowa-Toruń, (30/7)Lublin-Grudziądz, (1/8)Gorzów Wlkp-Wrocław, (1/8)Zielona Góra-Leszno
14 runda 20..22/8/2021:
(20/8)Grudziądz-Częstochowa, (20/8)Wrocław-Zielona Góra, (22/8)Toruń-Gorzów Wlkp, (22/8)Leszno-Lublin

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. BETARD SPARTA WROCŁAW           10   5   0   2   (0)   +65
2. MOJE BERMUDY STAL GORZÓW WLKP   10   5   0   2   (0)   +38
3. MOTOR LUBLIN                    9    4   1   1   (0)   +22
4. FOGO UNIA LESZNO                8    4   0   2   (0)   +32

--------------------------------------------------------------
5. ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    8    4   0   3   (0)   +6
6. EWINNER APATOR TORUŃ            4    2   0   5   (0)   -14
7. ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUD.3    1   1   5   (0)   -75
8. MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA  2    1   0   6   (0)   -74

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       ______ - ______             
05.09        ______ - ______             05.09
       ______ - ______             12.09        ______ - ______             12.09

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       ______ - ______            19.09
                       ______ - ______            26.09

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       ______ - ______            19.09
                       ______ - ______            26.09

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2021

1. ............
2. ............
3. ............
4. ............
5. ............
6. ............
7. ............
---------------------------------
8. ............

Polska Liga Żużlowa (1 Liga)

W rozgrywkach DM1L i DM2L drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego.

RUNDA ZASADNICZA
                 RYBN.  GNIE.  ŁÓDŹ.  GDAŃ.  TARN.  OSTR.  BYDG.  KROS.
RYBNIK           ** ** 
22.05  03.07  31.07  08.05  17.04  05.06  63-27
GNIEZNO         
49-41  ** **  03.04  50-39  03.07  31.07  19.06  38-50
ŁÓDŹ            
45-43  14.08  ** **  05.06  50-40  08.05  22.05  17.07
GDAŃSK           
45-45  17.07  44-45  ** **  14.08  29.05  50-40  19.06
TARNÓW           
19.06  42-48  31.07  35-55  ** **  33-57  17.07  44-46
OSTRÓW WLKP     
17.07  10.04  19.06  22.05  05.06  ** **  14.08  44-46
BYDGOSZCZ        
44-46  08.05  48-42  03.07  54-35  46-44  ** **  31.07
KROSNO          
14.08  05.06  49-40  08.05  60-30  03.07  51-38  ** **

1 runda 3..5/4/2021: (5/4)Tarnów-Gdańsk, (29/4)Bydgoszcz-Ostrów Wlkp, (27/6)Gniezno-Łódź, (4/4)Rybnik-Krosno
2 runda 10..11/4/2021:
(2/5)Krosno-Bydgoszcz, (10/4)Łódź-Tarnów, (10/4)Ostrów Wlkp-Gniezno, (11/4)Gdańsk-Rybnik
3 runda 17..19/4/2021:
(3/5)Krosno-Łódź, (19/4)Bydgoszcz-Tarnów, (4/5)Gniezno-Gdańsk, Rybnik-Ostrów Wlkp
4 runda 24..26/4/2021:
(26/4)Tarnów-Gniezno, (25/4)Łódź-Rybnik, (24/4)Ostrów Wlkp-Krosno, (24/4)Gdańsk-Bydgoszcz
5 runda 8..10/5/2021:
Krosno-Gdańsk, Bydgoszcz-Gniezno, Łódź-Ostrów Wlkp, Rybnik-Tarnów
6 runda 15..17/5/2021:
(15/5)Tarnów-Ostrów Wlkp, (16/5)Bydgoszcz-Rybnik, (17/5)Gniezno-Krosno, (15/5)Gdańsk-Łódź
7 runda 22..24/5/2021:
(23/5)Krosno-Tarnów, Łódź-Bydgoszcz, Ostrów Wlkp-Gdańsk, Rybnik-Gniezno
8 runda 29..31/5/2021:
(29/5)Tarnów-Krosno, (30/5)Bydgoszcz-Łódź, (29/5)Gniezno-Rybnik, (31/5)Gdańsk-Ostrów Wlkp
9 runda 5..7/6/2021:
Krosno-Gniezno, Łódź-Gdańsk, Ostrów Wlkp-Tarnów, Rybnik-Bydgoszcz
10 runda 19..21/6/2021:
Tarnów-Rybnik, Gniezno-Bydgoszcz, Ostrów Wlkp-Łódź, Gdańsk-Krosno
11 runda 3..5/7/2021:
Krosno-Ostrów Wlkp, Bydgoszcz-Gdańsk, Gniezno-Tarnów, Rybnik-Łódź
12 runda 17..19/7/2021:
Tarnów-Bydgoszcz, Łódź-Krosno, Ostrów Wlkp-Rybnik, Gdańsk-Gniezno
13 runda 31/7..2/8/2021:
Gniezno-Ostrów Wlkp, Rybnik-Gdańsk, Bydgoszcz-Krosno, Tarnów-Łódź
14 runda 14..16/8/2021:
Krosno-Rybnik, Ostrów Wlkp-Bydgoszcz, Gdańsk-Tarnów, Łódź-Gniezno

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. CELLFAST WILKI KROSNO           12   6   0   1   (0)   +32
2. START GNIEZNO                   6    3   0   1   (0)   +13
3. POLONIA BYDGOSZCZ               6    3   0   3   (0)   +2
4. ORZEŁ ŁÓDŹ                      6    3   0   2   (0)   -2

--------------------------------------------------------------
5. ROW RYBNIK                      5    2   1   1   (0)   +28
6. ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK          5    2   1   2   (0)   +18
7. OSTROVIA OSTRÓW WLKP            2    1   0   2   (0)   +20
8. UNIA TARNÓW                     0    0   0   7   (0)   -111

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       ______ - ______             
05.09        ______ - ______             05.09
       ______ - ______             12.09        ______ - ______             12.09

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       ______ - ______            26.09
                       ______ - ______            03.10

Ostateczna kolejność drużyn w DM1L 2021

1. ............
---------------------------------
2. ............
3. ............
4. ............
5. ............
6. ............
7. ............
8. ............

Polska 2 Liga Żużlowa

RUNDA ZASADNICZA
                 DAUG.  OPOLE  POZN.  RZES.  RAWI.  LAND.  WITS.
DAUGAVPILS       ** ** 
--.--  --.--  --.--  --.--  47-42  --.--
OPOLE            
51-38  ** **  55-35  --.--  --.--  --.--  --.--
POZNAŃ           
--.--  --.--  ** **  56-34  42-48  --.--  --.--
RZESZÓW          
--.--  --.--  --.--  ** **  --.--  --.--  --.--
RAWICZ           
--.--  --.--  --.--  49-40  ** **  48-41  --.--
LANDSHUT         
--.--  36-54  --.--  --.--  --.--  ** **  --.--
WITTSTOCK        
--.--  --.--  --.--  --.--  --.--  --.--  ** **

1 runda 15..16/5/2021: (8/5)Daugavpils-Landshut, (15/5)Opole-Poznań, (16/5)Rawicz-Rzeszów
2 runda 22..23/5/2021:
(20/5)Landshut-Opole, (23/5)Poznań-Rawicz, (23/5)Rzeszów-Daugavpils
3 runda 28..30/5/2021:
(30/5)Poznań-Rzeszów, (29/5)Rawicz-Landshut, (30/5)Opole-Daugavpils
4 runda 5..6/6/2021:
(5/6)Daugavpils-Rawicz, (6/6)Landshut-Poznań, (6/6)Rzeszów-Opole
5 runda 19..20/6/2021:
(19/6)Landshut-Rzeszów, (20/6)Poznań-Daugavpils, (20/6)Opole-Rawicz
6 runda 26..27/6/2021:
(26/6)Rawicz-Opole, (26/6)Rzeszów-Landshut, (27/6)Daugavpils-Poznań
7 runda 3..4/7/2021:
(3/7)Rawicz-Daugavpils, (4/7)Poznań-Landshut, (4/7)Opole-Rzeszów
8 runda 17..18/7/2021:
(17/7)Daugavpils-Opole, (18/7)Landshut-Rawicz, (18/7)Rzeszów-Poznań
9 runda 31/7..1/8/2021:
(31/7)Daugavpils-Rzeszów, (31/7)Rawicz-Poznań, (1/8)Opole-Landshut
10 runda 14..15/8/2021:
(14/8)Landshut-Daugavpils, (15/8)Poznań-Opole, (15/8)Rzeszów-Rawicz

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE        6    3   0   0   (0)   +51
2. METALIKA RECYCLING KOLEJARZ RAW.4    2   0   0   (0)   +13
3. LOKOMOTIV DAUGAVPILS            2    1   0   1   (0)   -8
4. TRANS MF LANDSHUT DEVILS        0    0   0   3   (0)   -30

--------------------------------------------------------------
5. SPECHAUSE PSŻ POZNAŃ            2    1   0   2   (0)   -4
6. 7R STOLARO STAL RZESZÓW         0    0   0   1   (0)   -22
7. WÖLFE WITTSTOCK                 ..   .   .   .   (.)   +..

Z powodu pandemii Covid-19 klub z Wittstock wycofał się z rozgrywek w sezonie 2021 ze względu na obostrzenia w poszczególnych landach w Niemczech. 20 maja 2021 klub z Wittstock otrzymał zgodę wszystkich klubów 2-ligowych na dołączenie do rozgrywek.

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       ______ - ______             
05.09        ______ - ______             05.09
       ______ - ______             12.09        ______ - ______             12.09

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       ______ - ______            26.09
                       ______ - ______            03.10

Ostateczna kolejność drużyn w DM2L 2021

1. ............
---------------------------------
2. ............
3. ............
4. ............
5. ............
6. ............



         .... //2021                            .... //2021

1...........       .      ..           1...........       .      ..

2...........       .      ..           2...........       .      ..
3...........       .      ..           3...........       .      ..
4...........       .      ..           4...........       .      ..
5...........       .      ..           5...........       .      ..
6...........       .      ..           6...........       .      ..
7...........       .      ..           7...........       .      ..


         .... //2021                            .... //2021

1...........       .      ..           1...........       .      ..

2...........       .      ..           2...........       .      ..
3...........       .      ..           3...........       .      ..
4...........       .      ..           4...........       .      ..
5...........       .      ..           5...........       .      ..
6...........       .      ..           6...........       .      ..
7...........       .      ..           7...........       .      ..


         .... //2021                            .... //2021

1...........       .      ..           1...........       .      ..

2...........       .      ..           2...........       .      ..
3...........       .      ..           3...........       .      ..
4...........       .      ..           4...........       .      ..
5...........       .      ..           5...........       .      ..
6...........       .      ..           6...........       .      ..
7...........       .      ..           7...........       .      ..


         .... //2021                            .... //2021

1...........       .      ..           1...........       .      ..

2...........       .      ..           2...........       .      ..
3...........       .      ..           3...........       .      ..
4...........       .      ..           4...........       .      ..
5...........       .      ..           5...........       .      ..
6...........       .      ..           6...........       .      ..
7...........       .      ..           7...........       .      ..


Ostateczna kolejność drużyn w Lidze Juniorów 2021

1. ...............                 ..      ..
2. ...............                 ..      ..
3. ...............                 ..      ..

----------------------------------------------
4. ...............                 ..      ..
5. ...............                 ..      ..
6. ...............                 ..      ..
7. ...............                 ..      ..
8. ...............                 ..      ..



Eliminacje grupowe

         GRUPA A                                GRUPA B

1.Lublin           8       83          1.Toruń            14      143

2.Rzeszów          5       56          2.Grudziądz        8       111
3.Tarnów           5       69          3.Bydgoszcz        8       96
4.Krosno           1       13          4.Gdańsk           8       73


         GRUPA C                                GRUPA D

1.Wrocław          18      212         1.Daugavpils       22      248

2.Częstochowa      17      205         2.Ostrów Wlkp      17.5    209
3.Rybnik           10      117         3.Gniezno          14      160
4.Opole            5       59          4.Łódź             4.5     64


         GRUPA E

1.Leszno           21      205

2.Zielona Góra     13      149
3.Gorzów Wlkp      11.5    125
4.Leszno II        10.5    115
5.Poznań           2       15

42. Finał DMPJ - .... //2021


1.     .....................                                    ..
2.     .....................                                    ..
3.     .....................                                    ..

4.     .....................                                    ..



77. Finał IMP - .... //2021


1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................



55. Finał MIMP - .... //2021


1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................



48. Finał MPPK - .... //2021


1.     .....................                                    ..
2.     .....................                                    ..
3.     .....................                                    ..



40. Finał MMPPK - .... //2021


1.     .....................                                    ..
2.     .....................                                    ..
3.     .....................                                    ..



61. Finał Złotego Kasku - .... //2021


1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................



56. Finał Srebrnego Kasku - Bydgoszcz 20/5/2021


1.     Jakub Miśkowiak             Eltrox Włókniarz Częstochowa
2.     Mateusz Świdnicki           Eltrox Włókniarz Częstochowa
3.     Wiktor Jasiński             Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp



45. Finał Brązowego Kasku - Gdańsk 2/5/2021


1.     Mateusz Cierniak            Motor Lublin
2.     Michał Curzytek             Betard Sparta Wrocław
3.     Bartłomiej Kowalski         Eltrox Włókniarz Częstochowa


Tournaments


3. Memoriał Henryka Żyto - Gdańsk 28/3/2021


1.     TEAM PERCURO                                             24

(Rasmus Jensen-14, Andrey Kudriashov-10)

2.     TEAM MIMARKT.PL                                          19

(Krystian Pieszczek-15, Drew Kemp-4)

3.     TEAM BARTUSZ                                             17

(Mikkel Michelsen-12, Aleksandr Koybushev-5)

32. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 30/3/2021


1.     Bartosz Zmarzlik            Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp
2.     Vadim Tarasenko             Rosja
3.     Artiom Laguta               Rosja

1 runda Nice Cup, Memoriał Jerzego Suffnera - Ostrów Wlkp 5/5/2021


1.     Kacper Łobodziński          ZooLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz
2.     Jakub Krawczyk              Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Wiktor Przyjemski           Polonia Bydgoszcz

2 runda Nice Cup, Memoriał Władysława Pietrzaka - Łódź 13/5/2021


1.     Mateusz Jabłoński           Start Gniezno
2.     Fabian Ragus                Marwis.pl Falubaz Zielona Góra
3.     Jakub Krawczyk              Ostrovia Ostrów Wlkp

Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Nice Polskiej Ligi Żużlowej - .... //2021


1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................

Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Ekstraligi - .... //2021


1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................

Grand Prix Polski - .... //2021


1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2021:

1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................

Grand Prix Polski - .... //2021


1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2021:

1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................

Grand Prix Polski - .... //2021


1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2021:

1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................

Grand Prix Polski - .... //2021


1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2021:

1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................

69. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp //2021


1.     .................           ......................
2.     .................           ......................
3.     .................           ......................


2020     INDEX     2022